شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    2 ...   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. سلام
    لطف کنید بفرمایید علت اینکه در برخی از منابع علمی وطبی ودینی امده است که تعیین سرنوشت جنین و جنسیت ان در ماههای دوم به وقوع می پیوندد وغذا های ماه اول ودوم در این مساله تاثیر بسزا دارد چیست؟مگر جنسیت بعداز لقاح وترکیب دوکروموزوم xباy یا xباxتعیین نمیشود؟پس چگونه امکان تغییر است؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. taranom58 نوشته است: با سلام و خسته نباشید خانمی 32 ساله هستم که دارای پریودیهای نامنظمی همراه با درد زیاد هستم 5 ساله ازدواج کردم و 3 سال است که جلوگیری نمیکنم و شهریور پارسال تحت نظر دکتر رفتم و تخمدان پلی کیستیک را تشخیص داد مهر پارسال هیستروسکوپی لاپاراسکوپی انجام دادم که همه چی نرمال بود ولی باز باردار نشدم و اذر پارسال یکبار ای یو ای کردم باز هم بی نتیجه بود به نظر شما امکان بارداری وجود دارد و سوال دیگرم این است که من 23 اسفند پریود شدم توسط قرص مدروکسی پروژسترون که از روز 16 میخورم بعد دوباره 3فروردین خونریزی شبیه به پریودی داشتم و قرص مدروکسی را قطع کردم و اردیبهشت پریود نشدم و خرداد امپول پروژسترون زدم و پریود شدم و روز 16 دوباره مدروکسی خوردم و تیرماه پریود شدم و دوباره در عرض کمتر از یک هفته دوباره پریود شدم یعنی در ماه دو بار لطفا راهنماییم کنید متشکرم

سلام،
    با توجه به شرح حالی که گفتید ابتدا می بایست این اختلالات هورمونی که باعث به هم خوردن نظم قاعدگی ها شده برطرف گردد تا بتوانید به بارواری موفق امیدوار باشید. درمان را زیر نظر پزشکتان به طور منظم دنبال کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. saedehsamad نوشته است: سلام
    لطف کنید بفرمایید علت اینکه در برخی از منابع علمی وطبی ودینی امده است که تعیین سرنوشت جنین و جنسیت ان در ماههای دوم به وقوع می پیوندد وغذا های ماه اول ودوم در این مساله تاثیر بسزا دارد چیست؟مگر جنسیت بعداز لقاح وترکیب دوکروموزوم xباy یا xباxتعیین نمیشود؟پس چگونه امکان تغییر است؟

سلام،
    همانطور که در انتها گفتید، جنسیت در هنگام لقاح مشخص می شود؛ در اعتبار منابع شک کنید!

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. RAYHAN1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید
    خواهشمندم جهت تعیین روز تخمک گذاری با تاریخهای پریود اینجانب را راهنمایی نمایید آخر من نمی دانم طول سیکل قاعدگی بنده چند روز می باشد
    1- فروردین 6
    2- فروردین 29
    3- اردیبهشت 24
    4 -خرداد17
    5-تیر 9
    6 lمرداد 5
    لطفا تاریخ تخمک گذاری در مرداد ماه پس از پریود جدید اینجانب را مشخص نمایید.تاریخها روز اول پریود می باشد. با تشکر فراوان

5. از چه طریقی میشه متوجه شد که پرولاکتین یک نفر بالاست؟

6. سلام من بهدلیله نا منظمی پریودم 2 ساله تحت نظرم چند روز پیش سونو دادم و جوابش این بود
    رحم با ابعاد طبیعی بوده اکوی هموزه دارد ضایعه دیده نشد تخمدانها برسی شدند ابعاد نرمال دارندفولیکولار ریز در بر دو تخمدان رویت شد فولیکول رو به رشد مشاهده نشد ضخانت اندومترلاین 4 mm این جواب خوبه یا بد؟ممکنه توضیح بدین؟

7. bahar_lovely نوشته است: از چه طریقی میشه متوجه شد که پرولاکتین یک نفر بالاست؟

بروز بعضی حالات مانند: تنبلی تخمدان، اختلالات قاعدگی، ترشح شير از پستان، كمبود استروژن، درد استخوانها، کم کاری هورمون تیروئید و افزایش وزن ممکنه از نشانه های پرولاکتین بالا محسوب شوند.
    برای سنجش مقدار پرولاکتین باید آزمایش دهید. با اينحال سطوح پايه پرولاكتين بالای 200 ng/dl معمولاً بر وجود پرولاكتين بالا دلالت ميكند.
    قبل از آزمایش به موارد زیر توجه کنید:
    ناشتا باشید. ‌بهترین ساعت خونگیری صبح ترجیحاً 3 ساعت بعد از بیدار شدن از خواب باشه.
    از انجام هرگونه فعالیت سنگین و استرس زا اجتناب کنید چون باعث افزایش پرولاکتین خون می گردد.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. bahar_lovely نوشته است: سلام من به دلیل نا منظمی پریودم 2 ساله تحت نظرم چند روز پیش سونو دادم و جوابش این بود
    رحم با ابعاد طبیعی بوده اکوی هموزه دارد ضایعه دیده نشد تخمدانها برسی شدند ابعاد نرمال دارند فولیکولار ریز در بر دو تخمدان رویت شد فولیکول رو به رشد مشاهده نشد ضخامت اندومترلاین 4 mm این جواب خوبه یا بد؟ممکنه توضیح بدین؟

باتوجه به رؤیت فولیکولار ریز و عدم رشد فولیکل، بهتر است سایر آزمایشات هورمونی دیگر هم انجام دهید.
    اختلالاتی که در غده های هیپوفیز ، تیروئید و فوق کلیه ایجاد می شوند همگی باعث بی نظمی قاعدگی می شوند.
    شناسايی اين موارد در انجام آزمايش‌های خاص هورمونی كمك كننده‌اند.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. سلام
    ممنونم ازتون
    Hussein_x79

بالاخره یکی جواب منو داد ... تا به حال اینو نشنیده بودم آیا مقاله یا چیزی هست در این باره بخونم ؟
    دکترم که همه رو میگه عادیه ...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. فولیکولار چی هست؟

11. bahar_lovely نوشته است: فولیکولار چی هست؟

فولیکولار یک نوع کیست است.
    که از رشد یک فولیکول حاصل می شود (فولیکول یک کیسه پر از مایع طبیعی است) که حاوی یک تخمک است.
    کیست های فولیکولار هنگامی که فولیکول در طی چرخه قاعدگی بیش از حد طبیعی رشد می کند و برای آزاد سازی تخمک باز نمی شود تشکیل می شود.

12. ایا خطرناکه؟ایا این هورمونیه؟با توجه به جواب سونوم من تنبلی تخمدان دارم؟

13. bahar_lovely نوشته است: ایا خطرناکه؟ایا این هورمونیه؟با توجه به جواب سونوم من تنبلی تخمدان دارم؟

در جواب سونوی شما فولیکولار ریز مشاهده شده و جای نگرانی وجود نداره.
    کیست های ریز تخمدان که اکثراً خوش خیم هستند، با مصرف منظم قرص های ضدبارداری برطرف میشه. درضمن شما مشکل تنبلی تخمدان ندارید.

14. ایا این کیست ها باعث نا منظمیه پریود میشه؟

15. bahar_lovely نوشته است: ایا این کیست ها باعث نامنظمیه پریود میشه؟

در صورتی که بدون درمان باقی بمونند و همچنان کیست در سونوهای بعدی دیده بشه باعث نامنظمی پریود هم می شوند.
    نامنظمی پریود علل مختلفی داره مثل: استرس و نگرانی، افسردگی، اختلال در وعده های غذایی (بی اشتهایی و پرخوری)، کم وزنی، عفونت رحمی، ورزش های سنگین و ناراحتی اعصاب.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 29
رفتن به صفحه :    2 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید