شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پریود خفیف واسه 3 دوره و درد خفیف زیر شکم بمدت 1 ماه ونیم.علت؟؟؟

1. sahar_s

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.خواهش میکنم هرچی سریعتر جواب سوالم رو بدید ممنون میشم.3 دوره هست که پریود های من خیلی خفیف شده یعنی هم مقدار خونریزیم کم شده و هم تعداد روزای خونرییم از 6-5 روز عادی همیشگی به 3-2 روز کاهش پیدا کرده.اولین دوره که خونیزی قاعدگیم غیر طبیعی شد رنگ خونم خیلی روز اول تیره بود اما توی 2 دوره دیگه رنگش طبیعی بود.البته گاهی یک کم کمرنگ میشه.دیگه اینکه از همن موقع یعنی از حدود 19 خرداد تا الان دردهای خفیف زیر شکمی دارم که همینطوری تا الان ادامه داشته.بعضی وقتها هم احساس کشیدگی توی عضلات رحمم دارم.جدیدا یکی 2 بار این درد به پهلوهام و ران پای راستم  هم زد.با این علایم به بارداری شک کردم.چند بار توی زمان مناسب آزمایش خون بتا دادم اما هر بار منفی بود.سونوگرافی هم کردم اما کیست نداشتم.دکتر گفت با وجود اینکه علایم عفونت توی ترشحاتم ندارم 20 تا کپسول داکسی سایکلین روزی 2 عدد بخورم.خوردم اما بعدش اصلا حالم بهتر نشد.حالا چیزی که شدیدا فکرم رو مشغول کرده و خیلی نگرانم کرده اینه که مشکل من چیه؟پریودهایی با کیفیت و کمیت پریودهای این 3 دوره من و درد زیر شکمم به مدت حدودا 1 ماه و نیم علامت چه مشکلی میتونن باشن؟؟؟؟خواهش میکنم هر چی سریعتر جوابمو بدبد.کاش آقای دکتر صادقی میتونستن به سوال من رسیدگی کنن.قبلا سوال پرسیدم اما ایشون جوابی ندادن. در هر صورت تورو خدا هر چی سریعتر جواب سوال من رو بدبد.چون خیلی خیلی نگرانم.همش توهم دارم نکنه باردارم و همه آزمایش هام خطا داشتن.خیلی نگرانم که مشکلم چیه.میترسم مشکل جدی و حادی داشته باشم.خواهش میکنم کمکم کنید.بی صبرانه منتظرم.ممنون میشم.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. در مورد دردهای خفیف زیر شکمی باتوجه به منفی بودن آزمایش بتا و عدم وجود کیست تخمدان و... بهتره سایر علت های دیگر مانند: آپاندیس یا سابقه جراحی آن - عفونت ادرار - سنگ کلیه و التهاب مثانه که ممکن است که منجر به فشار زیادی در ناحیه ی تناسلی و درد در هنگام رابطه ی جنسی شود نیز مورد بررسی قرار گیرد.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. sahar_s

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    Hamshahri نوشته است: در مورد دردهای خفیف زیر شکمی باتوجه به منفی بودن آزمایش بتا و عدم وجود کیست تخمدان و... بهتره سایر علت های دیگر مانند: آپاندیس یا سابقه جراحی آن - عفونت ادرار - سنگ کلیه و التهاب مثانه که ممکن است که منجر به فشار زیادی در ناحیه ی تناسلی و درد در هنگام رابطه ی جنسی شود نیز مورد بررسی قرار گیرد.

سلام.بابت پاسختون ممنونم.اما در مورد مواردی که شما مطرح کردید میخوام بگم که درد من مربوط به آپاندیس نیست.آخه دردم سمت راست شکمم نیست بلکه پخش میشه.در مورد عفونت ادرار و سنگ کلیه و التهاب مثانه سوال دارم.از علایم اینها سوزش ادرار و تهوع و... نیست؟آخه من این علایم رو ندارم.با این وجود باز هم میشه به این موارد شک کرد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. به‌دلیل ارتباط با روده‌ها، حالت تهوع و استفراغ 2 علامت سنگ کلیه است که ممکن است شخص مبتلا آن را تجربه کند. همچنین ممکنه دفع ادرار با فشار کمتری نسبت به سابق باشه. همچنین در بعضی افراد این احتمال وجود داره که احساس دفع ادرار دارند اما ادراری دفع نمیشه، که این مورد هم میتونه به علت وجود سنگ در کلیه باشه.

دردهای آپاندیس خیلی طاقت فرساست و اصلاً قابل مقایسه با سایر دردها نیست. پس این مورد در شما بطور کامل رد میشه.

ادرار چرکی حاکی از وجود میکروب در ادرار است. برخلاف خون، معمولا چرک در ادرار به‌سختی مشاهده می‌شود. برای تشخیص قطعی وجود چرک در ادرار انجام آزمایش ادرار ضروری است. سوزش ادرار به معنی احساس سوزش هنگام دفع ادرار است که در صورت عفونت دستگاه ادراری و کلیه ها احتمال وجود چرک و سوزش در ادرار وجود داره.

اگر علائم درد برطرف نشد بهتره به یک متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنید تا نظر ایشون رو در این رابطه بدونید، شاید براتون سونوگرافی تجویز کردند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. sahar_s

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام مجدد.ممنونم که جواب میدید.راستش شاید لازم باشه یه مطلبی رو بگم شاید به تشخیص دقیق تر کمک کنه.خواهش ميكنم راهنماييم كنيد چون مدتهاست كه درگير اين مسله هستم.من 2 ماه و نيم پيش با فاصله 1 ساعت 2 بار رابطه مقعدي برقرار كردم و هر 2 بار مايع مني داخل پشتم خالي شد.دقيقا بلافاصله بعد از دومين بار بمدت 5 ال 10 دقيقه زير دلم مثل موقعي كه ميخوام پريود شم درد نسبتا شديدي گرفت و بعد خوب شد.از حدود يك ماه بعد از اون رابطه بود که  زير شكمم درد خفيفش شروع شد كه يه موقع سمت چپه يه موقع راست و گاهي هم توي ناحيه زير شكمم درد پخش ميشه.دردش مثل همون درد پريوده اما خيلي خفيفه ولي مسله اينجاست كه الان حدود 1 ماه و نيمه كه اين درد با من همراهه و قطع نميشه.حدود 2 هفته پيش احساس كردم درد تبديل به احساس كشيدگي توي عضلات رحمم شده كه مثلا وقتي ميخواستم از حالت خوابيده بلند شم انگار عضله رحمم ميگرفت.حالا درد به شكلي شده كه گاهي و نه بطور دايم به پاهام و پهلوهام هم ميزنه.بعضي وقتا احساس ضعف و خستگی توي پاهام ميكنم.انگار كه كوهنوردي كرده باشم! راستش اول با ديدن اين علايم فكر كردم شايد اون موقع مني از پشتم سرازير شده بوده و وارد واژنم شده بوده واسه همين ترسيدم باردار شده باشم و توي زمان مناسب آزمايش خون بتا دادم و جواب منفي بود.همونطور که گفتم كيست هم ندارم و علايم ترشحات عفوني رو هم ندارم.علایم سنگ کلیه و التهاب مثانه و ... رو هم که گفتید ندارم.حالا سوالي كه شديدا ذهنم رو مشغول كرده اينه كه يعني واقعا اين درد مربوط به اون رابطه مقعديه؟؟؟آخه بعد از اون رابطه اين مشكل برام پيش اومد و من قبلا اصلا همچين مشكلي نداشتم.تورو خدا راهنماييم كنيد.اين مشكل به اون رابطه مربوطه؟و اگه مربوط ميشه علتش چيه و بايد واسه درمان چي كار كنم؟
    توروخدا هر چيزي كه هست بهم بگيد و منو از سردرگمي دربياريد.حاضرم هرچي كه هست حتي اگه بد باشه بفهمم اما از بلاتكليفي دربيام.ممنو ميشم اگه آقاي دكتر صادقی هم نظرشونو بگن.ببخشید که طولانی شد اما عاجزانه خواهش میکنم با دقت بخونید و نظر قطعی تونو بدید.ممنون میشم.بي صبرانه منتظرم.

6. به احتمال زیاد گرفتگی واسپاسم عضلات رحم و لگنه و باتوجه به اینکه نتیجه ازمایشات هم منفیه. ساختار دستگاه تناسلی زنان به به شکلی هستش که اگه تو رابطه جنسی به ارگاسم نزدیک بشن وشریک جنسیشون زود تر از خانوم انزال کنن و خانوم به ارگاسم نرسن و رابطه جنسی نا تمام بمونه  خانوما با گرفتگی و انقباض شدید عضلات شکم و دستگاه تناسلی روبرو میشن و موجب به هم خوردن پریود میشه  فکر میکنم که مشکل ایشون به خاطر این باشه. چون تورابطه مقعدی اکثر خانوما به طور کامل ارضا نمیشن. شاید هم اگه رابطه مقعدی به صورت خشن انجام شده ممکنه افتادگی رحم پیش اومده باشه که احتمالش خیلی کمه.

7. sahar_s نوشته است: سلام مجدد.ممنونم که جواب میدید.راستش شاید لازم باشه یه مطلبی رو بگم شاید به تشخیص دقیق تر کمک کنه.خواهش ميكنم راهنماييم كنيد چون مدتهاست كه درگير اين مسله هستم.من 2 ماه و نيم پيش با فاصله 1 ساعت 2 بار رابطه مقعدي برقرار كردم و هر 2 بار مايع مني داخل پشتم خالي شد.دقيقا بلافاصله بعد از دومين بار بمدت 5 ال 10 دقيقه زير دلم مثل موقعي كه ميخوام پريود شم درد نسبتا شديدي گرفت و بعد خوب شد.از حدود يك ماه بعد از اون رابطه بود که  زير شكمم درد خفيفش شروع شد كه يه موقع سمت چپه يه موقع راست و گاهي هم توي ناحيه زير شكمم درد پخش ميشه.دردش مثل همون درد پريوده اما خيلي خفيفه ولي مسله اينجاست كه الان حدود 1 ماه و نيمه كه اين درد با من همراهه و قطع نميشه.حدود 2 هفته پيش احساس كردم درد تبديل به احساس كشيدگي توي عضلات رحمم شده كه مثلا وقتي ميخواستم از حالت خوابيده بلند شم انگار عضله رحمم ميگرفت.حالا درد به شكلي شده كه گاهي و نه بطور دايم به پاهام و پهلوهام هم ميزنه.بعضي وقتا احساس ضعف و خستگی توي پاهام ميكنم.انگار كه كوهنوردي كرده باشم! راستش اول با ديدن اين علايم فكر كردم شايد اون موقع مني از پشتم سرازير شده بوده و وارد واژنم شده بوده واسه همين ترسيدم باردار شده باشم و توي زمان مناسب آزمايش خون بتا دادم و جواب منفي بود.همونطور که گفتم كيست هم ندارم و علايم ترشحات عفوني رو هم ندارم.علایم سنگ کلیه و التهاب مثانه و ... رو هم که گفتید ندارم.حالا سوالي كه شديدا ذهنم رو مشغول كرده اينه كه يعني واقعا اين درد مربوط به اون رابطه مقعديه؟؟؟آخه بعد از اون رابطه اين مشكل برام پيش اومد و من قبلا اصلا همچين مشكلي نداشتم.تورو خدا راهنماييم كنيد.اين مشكل به اون رابطه مربوطه؟و اگه مربوط ميشه علتش چيه و بايد واسه درمان چي كار كنم؟
    توروخدا هر چيزي كه هست بهم بگيد و منو از سردرگمي دربياريد.حاضرم هرچي كه هست حتي اگه بد باشه بفهمم اما از بلاتكليفي دربيام.ممنو ميشم اگه آقاي دكتر صادقی هم نظرشونو بگن.ببخشید که طولانی شد اما عاجزانه خواهش میکنم با دقت بخونید و نظر قطعی تونو بدید.ممنون میشم.بي صبرانه منتظرم.

در رابطه ی مقعدی اگه با احتیاط صورت نگیره بدلیل وجود مویرگهای ریز در ديواره داخلي مقعد منجر به خونریزی های کم و زیاد میشه. همچنین بیماری های بواسير، شقاق مقعدی و بی اختياری مدفوع از عوارض روابطه مقعدی محسوب میشه.
    در ضمن علاوه بر مشكلات ياد شده ميتونه موجب پارگی ركتوم گردد که ضمن ایجاد درد در اون ناحیه، و درصورت تشخیص پزشک اقدامات درمانی انجام می شود. برای درمان عارضه ی فوق اگه علت درد شما بخاطر عفونت در قسمت داخلی مقعد باشه، باید توسط پزشک مربوطه معاینه شوید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  8. sahar_s

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    واقعا ازتون ممنونم که کمکم میکنید.وقتی به علت مشکلم نزدیکتر میشم انگار یه قدم جلوتر میرم و بهتر میفهمم برای رفع مشکلم به چه پزشکی رجوع کنم.با توجه به صحبت همشهری عزیز اگه عفونت روده ای باشه باید به متخصص گوارش مراجعه کنم.اما اگر طبق راهنمایی نفس زندگی عزیز اسپاسم عضلات رحم باشه باید چی کار کنم؟ممنونم.

9. میتونید به متخصص زنان مراجعه کنید و با شرح مشکلتون از ایشون کمک بخواهید حتما راهنماییتون میکنن.

10. sahar_s

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.باز هم از تمام راهنمایی های مفیدتون ممنونم.من امروز بعد از یک ماه که رفته بودم سونوگرافی و گفتن مشکلی ندارم دوباره رفتم سونو گرافی که نتیجه اش این بود:
    در سونوگرافی بعمل آمده رحم دارای ابعاد نرمال میباشد.
    اکوی پارانشیمال رحم نرمال است.
    ضخامت آندومتر 10 میلی متر و اکوی آن طبیعی میباشد.
    تغییرات  P C O D متوسط در تخمدانها دیده میشود.
    کلدوساک خلفی آزاد است.
    مثانه پر و لومن طبیعی دارد.
    تکرار سونوگرافی پس از 3 دوره درمان توصیه میشود.
    میخواستم ببینم تفسیر این سونوگرافی چیه؟
    -کلدوساک خلفی آزاد است یعنی چی؟
    -تغییرات P C O D  که در تخمدانم هست به چه معنیه؟
    -مشکل چیه که نیاز به 3 دوره درمان دارم؟
    -به نظر شما علت دل دردهای من توی این مدت و پریودهایی غیر طبیعی من به خاطر همین مشکلیه که توی سونوگرافیم مشخص شده؟
    توروخدا ببخشید که این همه مزاحم میشم.ممنون.

11. sahar_s

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.خسته نباشید.من 30 تیر پریود شدم و 9 مرداد رابطه سطحی داشتم.اما احتمال کمی میدم که اسپرم وارد واژنم شده بشه.ولی در هر صورت احتمالش هست.امروز 12 مرداد که مطابق میشه با روز 14 سیکلم بعد از گذشت حدود 70 ساعت از رابطه 2 تا قرص لوونورجسترل یک جا خوردم.توی اینترنت خونده بودم که هم میشه 1 قرص بخوریم و 12 ساعت بعد یکی دیگه و هم میشه 2 تا قرص رو یکجا بخوریم.به خاطر اینکه 2 ساعت وقت داشتم تا 72 ساعتم بگذره روش خوردن 2 تا قرص یکجا رو انتخاب کردم.
    در ضمن از روز رابطه تا الان ترشحاتم گاهی و نه همیشه قهوه ای روشن هست که امروز کمی بیشتر بود.من توی تخمدانهام تعدادی کیست های ریز هم دارم.توی سونوگرافی نوشته بود P C O D متوسط در تخمدانها دیده شد.اطلاعات رو کامل گفتم و حالا سوالم اینه:

1-نحوه مصرف درست بوده؟یعنی اگه 2 تا قرص رو یک جا بدون اینکه 12 ساعت بعد دوباره بخوریم درسته و جواب میده؟
    2-با توجه به توضیحاتی که دادم  و اینکه امروز که قرصارو خوردم روز 14 سیکلم بوده و 70 ساعت از رابطه میگذشته,آیا روش انجام شده میتونه جواب بده؟
    3-میگن این قرص روی زمان قاعدگی بعدی تاثیر میذاره.تاثیرش چیه و آیا فقط روی یک دوره بعدی تاثیر میذاره یا روی چند دوره بعدی هم اثر میذاره؟
    4-درسته که میگن تا 7 روز بعد از خوردن قرص باید پریود بشیم؟یعنی فرقی نمیکنه که ما توی چه روزی از سیکل قرص رو خورده باشیم و هر روزی از سیکل که باشیم باید تا 7 روز بعد پریود بشیم؟
    خواهش میکنم به همه سوالام جواب بدید.ممنون میشم ازتون.

12. sahar_s نوشته است: سلام.خسته نباشید.من 30 تیر پریود شدم و 9 مرداد رابطه سطحی داشتم.اما احتمال کمی میدم که اسپرم وارد واژنم شده بشه.ولی در هر صورت احتمالش هست.امروز 12 مرداد که مطابق میشه با روز 14 سیکلم بعد از گذشت حدود 70 ساعت از رابطه 2 تا قرص لوونورجسترل یک جا خوردم.توی اینترنت خونده بودم که هم میشه 1 قرص بخوریم و 12 ساعت بعد یکی دیگه و هم میشه 2 تا قرص رو یکجا بخوریم.به خاطر اینکه 2 ساعت وقت داشتم تا 72 ساعتم بگذره روش خوردن 2 تا قرص یکجا رو انتخاب کردم.
    در ضمن از روز رابطه تا الان ترشحاتم گاهی و نه همیشه قهوه ای روشن هست که امروز کمی بیشتر بود.من توی تخمدانهام تعدادی کیست های ریز هم دارم.توی سونوگرافی نوشته بود P C O D متوسط در تخمدانها دیده شد.اطلاعات رو کامل گفتم و حالا سوالم اینه:

1-نحوه مصرف درست بوده؟یعنی اگه 2 تا قرص رو یک جا بدون اینکه 12 ساعت بعد دوباره بخوریم درسته و جواب میده؟
    2-با توجه به توضیحاتی که دادم  و اینکه امروز که قرصارو خوردم روز 14 سیکلم بوده و 70 ساعت از رابطه میگذشته,آیا روش انجام شده میتونه جواب بده؟
    3-میگن این قرص روی زمان قاعدگی بعدی تاثیر میذاره.تاثیرش چیه و آیا فقط روی یک دوره بعدی تاثیر میذاره یا روی چند دوره بعدی هم اثر میذاره؟
    4-درسته که میگن تا 7 روز بعد از خوردن قرص باید پریود بشیم؟یعنی فرقی نمیکنه که ما توی چه روزی از سیکل قرص رو خورده باشیم و هر روزی از سیکل که باشیم باید تا 7 روز بعد پریود بشیم؟
    خواهش میکنم به همه سوالام جواب بدید.ممنون میشم ازتون.

سلام،
    ج1 - بله، روش مصرف صحیح بوده است
    ج2 - بله
    ج3 - می تواند شروع یک دوره بعدی را با اختلال مواجه کند.
    ج4 - لزوما این طور نیست و تنها می توان گفت که با  اختلال مواجه می شود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید