شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترس از نازایی

1. با سلام
    من 24 سالمه.تقریبا 2 ساله که ازدواج کردم.1 سال بعد ازدواجم که برای مشورت به دکتر مراجعه کردم گفت بهتره که باردار بشم اما نه من و نه همسرم فعلا مایل نیستیم.دکتر بهم گفت کلا جلوگیری از بارداری درصد نازایی رو بالا می بره و ربطی به روش جلوگیری نداره.می خواستم ببینم تا چه حد این گفته صحت داره؟
    در ضمن دکتر همون 1 سال پیش بهم گفت یه ذره خیلی خیلی کم تنبلی تخم دان دارم و بهم قرص ویتامین تجویز کرد.
    من از قرص یاسمین برای جلوگیری استفاده می کنم اما دائم مصرف نمی کنم 2 ماه مصرف میکنم و مثلا 2 ماه از روش طبیعی استفاده می کنم .
    لطفا واضح جوابمو بدین بعضی شبها از ترس اینکه نکنه نازا بشم تا صبح نمی خوابم. اما اصلا الان شرایط بچه دار شدن رو ندارم.خواهش می کنم کمکم کنید.

2. nani_66 نوشته است: با سلام
    من 24 سالمه.تقریبا 2 ساله که ازدواج کردم.1 سال بعد ازدواجم که برای مشورت به دکتر مراجعه کردم گفت بهتره که باردار بشم اما نه من و نه همسرم فعلا مایل نیستیم.دکتر بهم گفت کلا جلوگیری از بارداری درصد نازایی رو بالا می بره و ربطی به روش جلوگیری نداره.می خواستم ببینم تا چه حد این گفته صحت داره؟
    در ضمن دکتر همون 1 سال پیش بهم گفت یه ذره خیلی خیلی کم تنبلی تخم دان دارم و بهم قرص ویتامین تجویز کرد.
    من از قرص یاسمین برای جلوگیری استفاده می کنم اما دائم مصرف نمی کنم 2 ماه مصرف میکنم و مثلا 2 ماه از روش طبیعی استفاده می کنم .
    لطفا واضح جوابمو بدین بعضی شبها از ترس اینکه نکنه نازا بشم تا صبح نمی خوابم. اما اصلا الان شرایط بچه دار شدن رو ندارم.خواهش می کنم کمکم کنید.

دوست عزیز هیچ روش جلوگیری از بارداریی{ ابزار داخل رحمي (آي يو دي)، کاندوم،قرص های جلوگیری از بارداری ، روش طبیعی،کپسولهاي کاشتني و هورمون تزريقي )موجب نازایی نمیشه به جز بستن لوله های رحمی (=توبکتومی در خانوم ها ) و بستن لوله های منی بر ( = وازکتومی در اقایون)
    چون به قرص جلوگیری از بارداری اشاره کردین و روش طبیعی توضیحات زیر رو براتون گذاشتم :  

1. قرص هاي جلوگيري از بارداري، نه تنها موجب نازایی نمیشود حتی بارداري را به تعويق هم نمي اندازد بلکه تنظيم عملکرد تخمدان و اختلالات هورموني از مزاياي استفاده از قرص هاي جلوگيري از بارداري است.قرص هاي جلوگيري از بارداري در سنين باروري، که معمولا از سن 14تا 50 سالگي است، مصرف مي شود. مصرف طولاني مدت قرص هاي جلوگيري از بارداري براي افراد هيچ ضرري ندارد، در صورتي که در گذشته اعتقاد داشتند که مصرف بيش از حد آن موجب تنبلي تخمدان ها و نازايي مي شود مصرف اين قرص ها مي تواند براي بعضي از افراد خطرناک باشد که اين خطر، افراد مسن را که دچار چربي خون بالا و اختلالات کارکرد کبدي و خون ريزي هاي نامعلوم هستند و کساني که سابقه سرطان رحم و دهانه ي رحم و سرطان پستان دارند، شامل مي شود.
    در گذشته انسانها نسبت به اين قرص‌ها باور غلطي داشتند در گذشته افراد بر اين باور بوده اند، که کساني که دچار ديابت هستند از قرص هاي جلوگيري از بارداري استفاده نکنند، همچنين اعتقاد داشتند که اين نوع از قرص ها براي افراد بالاي 45 سال تجويز نشود، که امروزه اين باور تغيير پيدا کرده و اين افراد به راحتي مي توانند از اين قرص ها استفاده کنند.
    در گذشته عوارض و محدوديت داروها بيشتر از امروز بود که خوشبختانه امروز به علت تکنيکي و پيشرفته شدن داروها اين عوارض و محدوديت ها کمتر شده است. افزايش اشتها، افسردگي و خلق پايين جزو عوارض قرص هاي ضد بارداري محسوب مي شود، که در حال حاضر در رابطه با اين موضوع اختلاف نظر وجود دارد، همچنين برخي از کارخانه هاي سازنده داروها ادعا مي کنند که اين عوارض بسيار نادر است، در صورتي که در خانم هاي با نژاد ايراني اختلالات خلقي و افسردگي از عوارض اين قرص ها گزارش شده است.قرص هاي جلوگيري از بارداري  علاوه بر جلوگيري از تخمک گذاري و بارداري، تنظيم اختلالات هورموني فوايد ديگري هم دارد، که شامل جلوگيري از ابتلا به بعضي سرطان ها از جمله سرطان رحم است.

2. روش طبیعی هم که دیگه معلومه که به هیچ عنوان باعث نازایی نمیشه !!!

http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1781032

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید