شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پریود متفاوت با رنگی تیره تر

1. caroline

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

من این ماه پریود متفاوتی رو تجربه کردم
    از همون روزی که شروع شد رنگ خونی که ازم خارج میشد خیلی تیره بود ، یه جورایی به سیاه میزد
    ببخشید که اینو میگم اما هم رنگش و هم حالتش یه جورایی شبیه تمر هندی بود
    من خیلی نگرانم ، آخه همیشه روزای آخر پریودم این حالتو تجربه میکردم
    اما این دفعه هر 7 روز اینجوری بود
    راستی این دفعه بر خلاف همیشه هیچ دردی هم نداشتم

لطفا کمکم کنید
    من 18 سالمه و پریودام هم تقریبا منظمه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. باتوجه به عدم درد و سوزش یا هر ناراحتی دیگه ای در هنگام خروج خون قاعدگی، رنگ تیره آن عادی است.
    قهوه ای شدن یا سیاه رنگ شدن خون قائدگی مخصوصاً زمانی که به انتهای دوره خونریزی نزدیک شوید طبیعی است.
    به خاطر این که خون سریع خارج نمیشه و مدتی در محیط دستگاه تناسلی باقی می مونه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. باسلام
    من يك سوال دارم از خدمتتون اونم اينه كه من قبل از ازدواجم وقتي پريود مي شدم اصلا" دردي رو احساس نمي كردم ولي از وقتي كه ازدواج كردم موقع پريودم دردهاي خيلي شديدي دارم بطوري كه گاهي كارم به بيمارستان مي كشه . علتش چي مي تونه باشه ؟

4. NASIMAK نوشته است: باسلام
    من يك سوال دارم از خدمتتون اونم اينه كه من قبل از ازدواجم وقتي پريود مي شدم اصلا" دردي رو احساس نمي كردم ولي از وقتي كه ازدواج كردم موقع پريودم دردهاي خيلي شديدي دارم بطوري كه گاهي كارم به بيمارستان مي كشه . علتش چي مي تونه باشه ؟

مقدار درد موقع پریود طبیعیه و دلیلش هم بخاطر روابط جنسی میتونه باشه. باتوجه به زمان و نوع رابطه، شدت درد متفاوته.

5. caroline عزيز توصيه ميكنم حتما به پزشك متخصص زنان مراجعه كني چون هر تغييري در رنگ يا غلظت خون پريود ميتونه نشانه بيماري باشه
    من خودم با علائم غلظت شديد خون پريود و بدون وجود هيچ دردي به پزشك مراجعه كردم و بعد از سونوگرافي مشخص شد كه كيستي دارم كه فقط با يه دوره خوردن قرص LD كاملا برطرف شد در صورتيكه اگر به اين علامت شك نميكردم و درمان رو شروع نميكردم با بزرگتر شدن كيست نياز به عمل جراحي پيدا ميكردم.
    از مراجعه به پزشك نترس.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. caroline

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سپاس از دو دوست عزیز که منو راهنمایی کردن . اما من به حرف کی گوش کنم . یکی میگه طبیعیه اما یکی دیگه میگه نه  Sad

7. caroline نوشته است: با سپاس از دو دوست عزیز که منو راهنمایی کردن . اما من به حرف کی گوش کنم . یکی میگه طبیعیه اما یکی دیگه میگه نه  Sad

به نظر من گرچه مشکل شما علامت بیماری خاصی نیست اما بهتره برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید.

8. دوست خوبم caroline
    ما فقط تجربياتمون رو ميگيم . تنها چيزي كه ميتونه تو از از استرس رها كنه فقط نظر يك پزشك متخصصه. تو بخاطر كم سن و سال بودنت شايد از مراجعه به پزشك واهمه داشته باشي ولي مطمئن باش منطقي ترين راه براي گرفتن جواب سوالت همينه.

موفق باشي

9. caroline

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون از دوستان عزیز. امیدوارم بتونم خودمو راضی کنم که برم دکتر . راستی من این دفعه که پریود بودم صورتم و بازوهام و تخت پشتم کلی جوش زد حتی تا تویه کمرم Sad یعنی همیشه جوش میزد اما این دفعه خیلی بیشتر شده بود. این قضیه میتونه به علائمی که گفتم ربط داشته باشه و نشون دهنده ی یک بیماری باشه ؟؟

10. معمولا در اين زمان تغييرات هورموني در بدن ميتونه باعث بروز جوش در صورت يا بدن بشه. و اينكه ميگي خيلي زياد تر شده ميتونه بخاطر تغييرات هورموني يا شرايط ديگه اي باشه مثلا گرمي هوا و حساسيت شديد پوست. بهر حال نگراني رو از خودت دور كن دوست خوبم و به قول معروف "دل يك دله كن" و به همراه يك بزرگتر به پزشك مراجعه كن

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. سلام.منم تاحالا اینجوری شدم مادرم میگه ممکنه کسایی که چند ماه پریودشون عقب مبفته تو بدن میمونه این خونا وسیاه میشه.نگرانی نداره

12. خیلی سخت نگیر نیاز به راضی کردن خودت نیست .دکتر که نگرانی و نارضایتی نداره .میری خیالت راحت میشه همین. بعد یک تجربه کسب میکنی و علت رو دقیقا متوجه میشی و تواین سایت اگه کسی همچین مشکلی داشت دقیق راهنمایش میکنی

13. سلام ، مامان من 53 سالشه پريودهاش خيلي طولاني حتي به 1 ماهم ميرسه از خونريزي زياد كم خوني شديد گرفته هيچ دارويي هم افاقه نكرده همه دكترها ميگن بايد رحم تو دربياريم ولي دكتر آخري كه رفت بهش گفت نميشه رحمتو دربياري چون لوله هاتو بستي و رحمتم بالا كشيدي اگه عملت كنيم 7 ساعت عملت طول ميكشه و بهوش اومدنتم با خداست حالش خيلي بده از خونريزي زياد حتي بعضي اوقات از هوش ميره
    ترو خدا بگين چيكار بايد بكنين دكترها هم اصلا نميدونن چه دارويي بدن .

14. a5_big نوشته است: سلام ، مامان من 53 سالشه پريودهاش خيلي طولاني حتي به 1 ماهم ميرسه از خونريزي زياد كم خوني شديد گرفته هيچ دارويي هم افاقه نكرده همه دكترها ميگن بايد رحم تو دربياريم ولي دكتر آخري كه رفت بهش گفت نميشه رحمتو دربياري چون لوله هاتو بستي و رحمتم بالا كشيدي اگه عملت كنيم 7 ساعت عملت طول ميكشه و بهوش اومدنتم با خداست حالش خيلي بده از خونريزي زياد حتي بعضي اوقات از هوش ميره
    ترو خدا بگين چيكار بايد بكنين دكترها هم اصلا نميدونن چه دارويي بدن .

سلام،
    می بایست به توصیه پزشکان اعتماد کنید، چون با مزمن شدن این شرایط مشکلات دیگری هم ممکن است به این مورد اضافه گردد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید