شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

غش کردن هنگام خون گیری در آزمایشگاه

1. yekta1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام <xml><o></o>
    با تشکر از سایت مفیدتون <o></o>
    می خواستم بدونم اینکه آدم بعد از هر دفعه آزمایش خون از حال بره طبیعیه؟چون من هر دفعه آزمایش خون می دم ازحال می رم .بچه بودم این طوری نبود ولی آلان 10 سال هست که هر دفعه آزمایش خون می دم از حال می رم .اولین باری که این اتفاق افتاد دکتر گفت از این به بعد خوابیده آزمایش خون بده ،ولی بازم شد.در حالیکه تو آزمایش خون هیچ مشکلی به جز کم خونی خفیف دیده نمیشه.برای چند لحظه کاملا از هوش میرم و وقتی به هوش میآم احساس خستگی خیلی شدیدی می کنم .ولی بعد از چند دقیقه کاملا خوب می شم و اصلا مشکلی ندارم.البته کلا با ورود به آزمایشگاه و دیدن خون حس حالت تهوه شدید هم می گیرم .<o></o>

2. با سلام.
    .

اینکه بعضی ها بعد از دیدن خون یا ازمایش خون یا...در حالت بیحالی یا غش میشوند فکر کنم اولا به خاطر جنبه روانی اون باشه که منجر به  حالت غش میشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. اوایل من هم وقتی ازمایش میدادم چشمام سیاهی میرفت و نمیتونستم بلند بشم چه ناشتا باشم چه غیر اون .من کم خونی شدید هم دارم اما چندبار با این وجود  به سرنگ نگاه نمیکنم دیگه این اتفاق برام پیش نمی یاد
    فکر کنم بخاطر همون جنبه روانی باشه که سعیده گفت

4. با سلام
    این حالتی که شما دچارش میشید به اصطلاح " سوزنی شدن" گفته میشه و یک بحث روانیه
    راه مقابله با اونم اینه که در وحله اول به صحنه گرفتن خون از خودت نگاه نکنی دوما همون موردی که پزشک گفت یعنی دراز کشیدنه

5. با سلام
    من هم هر وقت به آزمایشگاه یا بیمارستان میرم سرگیجه و حالت تهوع می گیرم این حالت من از بوی الکل و موادی که در آزمایشگاه ها استفاده می کنند هست شاید همین بوها و جنبه روانی (ترس) می تونه باعث این حالت در شما بشه .

6. سلام
    باید نگاه نکنین به خون گرفتن،یعنی ذهنتون رو متمرکز نکنید روش
    این جوری شاید خوب شی،بلافاصله بعدش حتما آب قند یا شیرکاکاءو و هر چیز مایع شیرین بخوری خوبهه که باعث میشه قند خونت که از ترس پایین افتاده بره بالا
    شاید به دلیل کاهش فشارخون ناگهانی این اتفاق می افته

7. من دقیقا همین مشکل دارم و همیشه سعی می کنم نمونه خون را نبینم و به نظر من هم خیلی جنبه روانی دارد واگرنه مقدارخونی که برای آزمایش می گیرند خیلی زیاد نیست که وضعیت آدم را دگرگون کنه و با دوستان موافق هستم که حالت خوابیده خون دادن راحتره و یک نکته دیگه اینکه سعی کنید جایی برید آزمایش بدید که شخصی نمونه می گیرید به کارش وارد باشد .....

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. yekta1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    از همه دوستان متشکرم به خاطر پاسخ گویی
    ولی من اصلا نگاه نمی کنم به هیچ عنوان
    چشمام رو می بندم ،بعد هم کاملا از حال می رم نه حالت سیاهی رفتن چشم
    طوری که وقتی به هوش می آم موقعیت مکانیم رو یادم نمی اد تا چند ثانیهSad
    این طبیعیه؟

9. احتمال افت فشار خون هم هست اما اگر این مشکل هم براتون پیش نیومد شاید شما نگاه نمیکنید اما ذهنتون روی این عمل متمرکز میشه بهتره حواس خودتون رو پرت کنید و اگر باز هم این مشکل بود به یک روانشناس هم خوبه مراجعه کنید شاید در ذهنتون چیزی هست که شما از اون بی خبرید

10. zamino

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام...
    این اتفاق احتمالا به ترس شما از خون گیری بر می گرده،چون به محض این که شما دچار ترس بشین بدنتون حالت عصبی به خودش می گیره و من باید بگم کسایی رو دیدم که حتی دچار تشنج شدن!
    بنابراین بهتره وقت خون گیری ذهنتون رو متمرکز روی چیزای خوب کنین و در حد ممکن سعی کنین که حین خون گیری به دست خودتون یا سرنگی که خون شما داخل اون قرار می گیره نگاه نکنین.
    اگر هم قبل از خون گیری احساس ضعف می کنین از همراهتون بخواین وقتی که شما دراز می کشین پاهاتون رو بالا نگه دارن تا خون به راحتی با سلولای مغزتون تبادل بشه و بعد از اینکه کاملا آروم شدین بخواین که خون گیری رو آغاز کنن.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید