شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تفسیر نتیجه پاپ اسمیر pop smear

1. memi

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خیلی ببخشید که من سوالم رو در ادامه این تاپیک میذارم و واقعا انتقاد دارم از این سیستم چرا سوالات موقت اینجوری شده   ؟ باید تا یه ساعت خاص صبر کنی و اگه دیر بجنبی تا فرداش سوالات موقت پر هستن و نمی تونی تاپیک باز کنی . ؟!!؟ از این سایت پربار که همیشه راهنمای خوبی برای افراد هست بعیده . به هر حال من عذر میخوام که سوالم رو اینجا میذارم و زحمت جداسازی پست و انتقالش به یک تاپیک دیگه رو به مدیران میدم . راستش تمام بخشها رو گشتم هیچ جای دیگه ای اجازه ارسال وجود نداشت بجز سوالات موقت که اونم پر بود .. حالا درخواست راهنمایی دارم :

جواب تست پاپ اسمیر خانوم من به این شرح بودهکه بدلیل فاصله زمانی مراجعه به پزشک از شما می خوام برامون تحلیلش کنید . تست بههمین صورت هست که نوشتم فقط جواب هر گزینه بصورت a b c d و کمی توضیحات بوده که در همه بندها جواب a بوده به جز بندCHROMOSOMALCONDITIONS
      که جواب گزینه
    d   بوده با شرحی که نوشتم زیرش.

می خوام بدونم این مورد چی هست خانومم نگرانه ومن از دیشب سعی کردم در این انجمن سوال رو بذارم اما ناموفق بودم . ممنون میشمراهنمایی کنید . راستی بند چهارم هم اصلا جوابی داده نشده هیچ گزینه ای انتخابنشده نمی دونم دلیلش چیه ؟

SPECIMENADEQUACY:
    Satisfactory(At least squamous cells per hpf X 10)

INFECTIVEAGENT:
    Not seen(Doderline bacilli Normal flora)

INFLAMMATORYCELLS:
    Few PMNleukocytes

BENINGCELLULAR CHANGES:
    ...

CHROMOSOMALCONDITIONS:
    Progestron orprogesterone like effects

EPITHELIALCELL ABNORMALITIES:
    Not seen

GENERALDIAGNOSTIC CATEGORY:
    Within normallimit

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. در آزمایش فوق خیلی کم مشکل عفونی دیده شده ولی بطور کلی در محدوده سالمی هستند.
    و مورد چهارم در مورد تغییرات سلولی بوده که هیچ موردی در آزمایش یافت نشده.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. memi

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خیلی ممنون امروز به دکتر مراجعه شد که دکتر هم گفته مشکلی نیست اما به مورد عفونی اشاره ای نکرده . داروویی هم ننوشته . این طبیعیه ؟ یعنی دارو نیاز نبوده ؟

4. وقتی پزشک در مورد عفونی اشاره ای نکرده و داروئی هم تجویز نکرده، به این دلیل بوده که همسرتون نیاز به درمان نداشتند و دیگه نباید نگران باشند.

5. memi نوشته است: سلام خیلی ببخشید که من سوالم رو در ادامه این تاپیک میذارم و واقعا انتقاد دارم از این سیستم چرا سوالات موقت اینجوری شده   ؟ باید تا یه ساعت خاص صبر کنی و اگه دیر بجنبی تا فرداش سوالات موقت پر هستن و نمی تونی تاپیک باز کنی . ؟!!؟ از این سایت پربار که همیشه راهنمای خوبی برای افراد هست بعیده . به هر حال من عذر میخوام که سوالم رو اینجا میذارم و زحمت جداسازی پست و انتقالش به یک تاپیک دیگه رو به مدیران میدم . راستش تمام بخشها رو گشتم هیچ جای دیگه ای اجازه ارسال وجود نداشت بجز سوالات موقت که اونم پر بود .. حالا درخواست راهنمایی دارم :
    جواب تست پاپ اسمیر خانوم من به این شرح بودهکه بدلیل فاصله زمانی مراجعه به پزشک از شما می خوام برامون تحلیلش کنید . تست بههمین صورت هست که نوشتم فقط جواب هر گزینه بصورت a b c d و کمی توضیحات بوده که در همه بندها جواب a بوده به جز بندCHROMOSOMALCONDITIONS
      که جواب گزینه
    d   بوده با شرحی که نوشتم زیرش.

می خوام بدونم این مورد چی هست خانومم نگرانه ومن از دیشب سعی کردم در این انجمن سوال رو بذارم اما ناموفق بودم . ممنون میشمراهنمایی کنید . راستی بند چهارم هم اصلا جوابی داده نشده هیچ گزینه ای انتخابنشده نمی دونم دلیلش چیه ؟

SPECIMENADEQUACY:
    Satisfactory(At least squamous cells per hpf X 10)

INFECTIVEAGENT:
    Not seen(Doderline bacilli Normal flora)

INFLAMMATORYCELLS:
    Few PMNleukocytes

BENINGCELLULAR CHANGES:
    ...

CHROMOSOMALCONDITIONS:
    Progestron orprogesterone like effects

EPITHELIALCELL ABNORMALITIES:
    Not seen

GENERALDIAGNOSTIC CATEGORY:
    Within normallimit

سلام،
    همانطور که پزشکتان گفته این جواب پاپ اسمیر کاملا طبیعی است و عفونتی هم در کار نیست!
    مورد چهارم تغییرات خوش خیم سلولی است

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید