شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

كچل كردن براي مدرسه

1. سلام آقاي دكتر با پوزش از مزاحمت مجدد من دو پسر 11 و 12 ساله دارم كه در مدرسه اي كه ثبت نام كرده اند يكي از شروط ثبت نام اين بود كه بايد موهاي سرشان را از ته بتراشند و آنها هم بشدت به موهاي سرشان حساس هستند و زماني كه مدارس باز شد در روزي كه آنها را به آرايشگاه بردم تا كچل كنند با واكنش شديد آنها روبرو شدم و بعد از كچل كردن خيلي گوشه گير شده اند ميخواستم بدانم چه بايد كرد كه اين حساسيت در آنها كمرنگ شود ممنون از شما Crying or Very sad  Crying or Very sad

2. سلام مادر عزيز
    اينطور كه معلومه در رابطه با فرزندانتون بسيار حساس هستيد. به شما تبريك مي گم. من خودم بار ها وقتي كه بچه بودم موهامو از ته زدم ولي به قدري اعتماد به نفس داشتم كه اصلا" كم نمي آوردم. حتي اگه كسي به سرم دست مي كشيد و باهام شوخي مي كرد باهاش همراهي مي كردمو كلي مي خنديدم. با اين حال اين رو هم بگم كه اگه امكانش وجود داشت كه موهامو نگه دارم حتما" اين كارو مي كردم. اين محدوديتي كه داشتم هيچ وقت نتونست مانع لذت بردن من از زندگيم بشه چون هميشه هدفهايي هر چند كوچك براي خودم داشتم كه اين مسائل توشون گم مي شد. اگه به پسراتون افق روشني از آينده نشون بدين و اونا رو به اين درك برسونيد كه هر موفقيتي در زندگي( و فعلا" تحصيل) مستلزم تحمل بعضي سختي هاست مطمئنا" بهتر با اين موضوع كنار ميان. در ضمن زياد نگران نباشيد ، پسرا خيلي پوست كلفتن چند وقت ديگه خودشون عادت مي كنن، فقط كمكشون كنيد كه غرورشونو حفظ كنند و سرشونو بالا بگيرن.

3. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    هنوز مشکل پدیکولوز(شپشک سر ) در مدرسه ها وجود دارد .

4. سلام اميدوارم حال شما خوب باشد اصلا نگران اين مسئله نباش و كاري هم به حرف بچه ها نداشته باش و كار خوبي هم كرده اي چون به نظر منهم يك بچه مدرسه اي بايد ظاهرش هم مدرسه اي باشد و آفرين به مسئولين اين مدرسه كه يكي از شروط ثبت نام را كچل كردن بچه ها قرار داده اند چون اين كار هم از نظر بهداشتي و هم اجتماعي براي بچه خوب است در مورد گوشه گيري هم خوب ميشوند دو سه بار ديگه كه كچل كردند براشون عادي ميشه فقط مواظب باش كه به حرف دلشون نري پسر منهم 11سال دارد و من هميشه براي تابستان او را كچل ميكنم او هم اوايل همينجور بود ولي خوب شد عزيزم البته گويا ختنه هم نشدند چون يك پست ديگه هم بابت ختنه كردنشون نوشتي قشنگ بهشون بگو كه دليل اينكار چيه و چرا بايد ختنه بشن و خورد خورد حاليشون كن كه اينكار حتما بايد بشه و براي سلامتي خودشون واجب است چنانچه اين حرفها كافي نبود بگو تا برات بيشتر توضيح بدم فقط از اون مادرهايي نباشي كه تا اسم ختنه مياد و بچه ها شروع به گريه ميكنند ماماناشونم ميزنند زير گريه در هر حال موفق باشي عزيزم .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید