شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دلیل سوزش در نوک پستان؟

1. با سلام به همه عزیزان

چند وقتی میشه که نوک پستانهای من سوزش شدیدی پیدا کردند وقتی که فعالیت شدیدی انجام میدم و بدنم عرق میکنه این اتفاق میافته دو بار در در هفته هم من با دوستام فوتسال بازی میکنم و در حین بازی این سوزش ها شروع میشه بعد از دوش گرفتن هم کمی کمتر میشه اما تا یه ساعت ادامه داره حتی کمی درد هم میکنه این سوزش نوک پستانهام خیلی عزیتم میکنه میخواستم بدونم که این سوزش طبیعیه یا باید جدیش بگیرم و به یه پزشک مراجعه کنم.
    هیچ دارویی مصرف نمیکنم فقط دو هفته ای میشه که قرص آموکسیلیسین مصرف کردم .

در جستجو در سایت به جوابم نرسیدم.

2. پستان که فقط مربوط به خانم ها می شود.
    منظورتان سوزش در نوک سینه هست ؟!!

3. amirali1 نوشته است: با سلام به همه عزیزان

چند وقتی میشه که نوک پستانهای من سوزش شدیدی پیدا کردند وقتی که فعالیت شدیدی انجام میدم و بدنم عرق میکنه این اتفاق میافته دو بار در در هفته هم من با دوستام فوتسال بازی میکنم و در حین بازی این سوزش ها شروع میشه بعد از دوش گرفتن هم کمی کمتر میشه اما تا یه ساعت ادامه داره حتی کمی درد هم میکنه این سوزش نوک پستانهام خیلی عزیتم میکنه میخواستم بدونم که این سوزش طبیعیه یا باید جدیش بگیرم و به یه پزشک مراجعه کنم.
    هیچ دارویی مصرف نمیکنم فقط دو هفته ای میشه که قرص آموکسیلیسین مصرف کردم .

در جستجو در سایت به جوابم نرسیدم.

سلام

دوست عزیز هر گونه تغییر بالینی در نوک پستان اعم از خارش ، سوزش، پوسته پوسته شدن، قرمزی و......... چه در خانوم ها و چه در اقایون باید جدی گرفته بشه چرا که مثلا سوزش نوک پستان ممکنه مربوط به بیماری پاژه ی نوک پستان و یا ........ باشه پس بهتره هر چه زودتر به یه پزشک عمومی در وهله ی اول مراجعه کنین.
    ان شاالله که مورد به خصوصی نیست.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. barrf

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    پیرو سوال دوست عزیزمون

amirali1

من هم از سن 20 سالگی نوک سینه هام حالت برآمدگی داره (نوک نداره )به پزشک هم مراجعه کردم ، ولی گفت چون یه ذره سینه هات بزرگه اینجوریه!!!!(قدم 187 و وزنم 72 ) به خاطر این موضوع نمی تونم لباسهای مورد علاقمو بپوشم.

ممنون میشم کمکم کنید...

5. barrf نوشته است: با سلام
    پیرو سوال دوست عزیزمون

amirali1

من هم از سن 20 سالگی نوک سینه هام حالت برآمدگی داره (نوک نداره )به پزشک هم مراجعه کردم ، ولی گفت چون یه ذره سینه هات بزرگه اینجوریه!!!!(قدم 187 و وزنم 72 ) به خاطر این موضوع نمی تونم لباسهای مورد علاقمو بپوشم.

ممنون میشم کمکم کنید...

نوک پستان صاف  مشکلی است که در خانمها (و آقایان) به دلایل تغییرات ژنتیکی - سرطان پستان(اگه این عارضه در سنین بالا ایجاد بشه)- نکروز چربی - صدمات و تروما - شیردادن - آبسه پستان - گشاد شدن مجرای شیر- التهاب و چرکی شدن پستان - جراحی کردن - بی دلیل بوجود می آید. پزشکان پستانهای تورفته را به سه دسته تقسیم می کنند:

درجه 1: با کشیدن یا نیشگون ملایم نوک پستان براحتی بیرون می آید و تا مدتی هم بیرون می ماند.

درجه 2: نوک پستان به سختی بیرون می آید و خیلی سریعتر به داخل برمی گردد.

درجه 3: تقریبا نمی توان به شیوه های فیزیکی نوک پستان را بیرون آورد.

در مورد فرورفتگی درجه 1 می توانید هر روز دستهایتان را با آب گرم بشوئید و چند دقیقه هاله اطراف نوک پستان را با دست نوازش کنید. تکرار این عمل می تواند مشکل را در دراز مدت حل کند.

در مورد فرورفتگی درجه 1 و 2 می تواتید از داروخانه قیف پستان بخرید. این قیف پلاستیکی که معمولا برای مادران شیرده استفاده می شود، روی پستان واقع شده و باعث تحریک و ماساژ نوک پستان و بیرون آمدن آن می شود. از این روش بیش از 6 هفته استفاده نکنید.

در مورد فرورفتگی درجه 3 تنها راه جراحی است. جراحی نوک پستان بسیار ساده است و چند روش دارد. که عوارض خاص خودشو داره .

وقتی تشخیص پزشک این بوده که موردی نیست و صرفا به دلیل زیبایی ظاهری به فکر برجسته کردن نوک سینه هاتون هستین باید تحت نظر یه پزشک خوب باشین و سر خود کاری نکنین مطالبی هم که من اوردم صرفا جنبه ی راهنمایی داره و جای معاینه ی بالینی یه پزشک رو نمیگیره.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید