شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهنمایی درباره دیدروژسترون

1. تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. قرص دیدروژسترون از بارداری جلوگیری نمی کند

ولی این قرص برای تنظیم قاعدگی در سندرم تخمدان پلی کیستیک مفید است.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. سلام
    آیا میشه موازی با مصرف دیدروژسترون از قرص جلوگیری یاسمین (یا داروهای دیگه جلوگیری) هم استفاده کرد؟
    دستور مصرف به این صورته که از روز 15 قاعدگی به مدت 1هفته مصرف میشه. به همراه قرص اسپرونولاکتون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. simia نوشته است: سلام
    آیا میشه موازی با مصرف دیدروژسترون از قرص جلوگیری یاسمین (یا داروهای دیگه جلوگیری) هم استفاده کرد؟
    دستور مصرف به این صورته که از روز 15 قاعدگی به مدت 1هفته مصرف میشه. به همراه قرص اسپرونولاکتون

سلام
    دیدروژسترون فقط با برموکریپتین و داروهای القا کننده فعالیت آنزیم های کبدی تداخل دارویی دارد و ربطی به قرص های جلوگیری ندارد.
    در صورتی که از قرص اسپیرونولاکتون استفاده می کنید نباید یاسمین مصرف کنید چون پروژسترون این قرص از انواع نگهدارنده پتاسیم است و می تواند عوارض قلبی و متابولیک داشته باشد.
    همچنین درصورت سابقه بیماری کبدی - سنگ کیسه صفرا و بیمارهای قلبی عروقی نباید قرص یاسمین مصرف شود.

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  5. Hamshahri نوشته است:
    simia نوشته است: سلام

سلام
    دیدروژسترون فقط با برموکریپتین و داروهای القا کننده فعالیت آنزیم های کبدی تداخل دارویی دارد و ربطی به قرص های جلوگیری ندارد.
    در صورتی که از قرص اسپیرونولاکتون استفاده می کنید نباید یاسمین مصرف کنید چون پروژسترون این قرص از انواع نگهدارنده پتاسیم است و می تواند عوارض قلبی و متابولیک داشته باشد.
    همچنین درصورت سابقه بیماری کبدی - سنگ کیسه صفرا و بیمارهای قلبی عروقی نباید قرص یاسمین مصرف شود.

سپاسگزارم
    پزشک خودم اسپیرونولاکتون رو همراه با سیپروترون کامپاند برام تجویز کرده که متاسفانه سیپروترون کامپاند و دیان بهم نمی سازه و به همین دلیله که در مورد یاسمین سوال کردم.
    سوالی که الان دارم اینه که کدوم قرص جلوگیریه که به همراه اسپیرونولاکتون بشه ازش استفاده کرد.
    ممنون

6. simia نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    simia نوشته است: سلام

سلام

سپاسگزارم
    پزشک خودم اسپیرونولاکتون رو همراه با سیپروترون کامپاند برام تجویز کرده که متاسفانه سیپروترون کامپاند و دیان بهم نمی سازه و به همین دلیله که در مورد یاسمین سوال کردم.
    سوالی که الان دارم اینه که کدوم قرص جلوگیریه که به همراه اسپیرونولاکتون بشه ازش استفاده کرد.
    ممنون

در هنگام مصرف اسپیرونولاکتین استفاده از قرص LD مشکلی ایجاد نمیکنه. بهتره تا یک ماه از کاندوم هم در روابط استفاده بشه. تا دارو اثرش در بدن به حد مطلوب برسه.
    برای نتیجه بهتر، بازهم با پزشکتون مشورت کنید. در مورد سایر روشهای مختلف پیشگیری از بارداری میتونید به اینجا مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  7. مرسی اما فکر نمیکنید مصرف LD سالهاست که منسوخ شده؟
    خصوصا که با تابش های خطرناک آفتاب لااقل توی این تابستون که بدون مصرف استروِن هم همه دارند دچار لک پوستی میشن...
    تجویز پزشکم سیپروترون کامپاند یا دیانه و معتقده که با گذشت زمان و اثر دیدروژسترون و اسپیرونولاکتون بدنم با دیان کنار خواهد اومد. اما من کمی عجول و کم تحمل هستم گویا...
    بازم مرسی

8. simia نوشته است: مرسی اما فکر نمیکنید مصرف LD سالهاست که منسوخ شده؟
    خصوصا که با تابش های خطرناک آفتاب لااقل توی این تابستون که بدون مصرف استروِن هم همه دارند دچار لک پوستی میشن...
    تجویز پزشکم سیپروترون کامپاند یا دیانه و معتقده که با گذشت زمان و اثر دیدروژسترون و اسپیرونولاکتون بدنم با دیان کنار خواهد اومد. اما من کمی عجول و کم تحمل هستم گویا...
    بازم مرسی

قرص LD هیچوقت منسوخ نمیشه و جزء قرص های پرطرفداره
    دلیل مصرف آن بخاطر عدم تداخل دارویی با اسپیرونولاکتون بوده چون مصرف یاسمین به علت داشتن درازپیرنون با انواع دیگر قرص های ضد بارداری متفاوت است و با داروهای دیگری مانند ایبوپروفن و اسپیرنولاکتون که پتاسیم را افزایش می دهد نباید مصرف شود.
    قرص ضد بارداری یاسمین به نسبت بقیه‌ی کنتراسپتیوهای خوراکی کم‌عارضه‌تر است و در بسیاری از موارد بهترین انتخاب٬ اما به خاطر ترکیب پروژستینی متفاوتی که در ساختارش دارد موارد منع مصرفش وجود دارد.
    اگه تونستید با توجه به تجویز پزشکتون سیپروترون کامپاند را ادامه دهید تا به تحمل دارویی عادت کنید.

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید