شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 60 ...   

احتمال حاملگی (راهنما - سوالات)

1. nafas55

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    یعنی الان که در زمان همان 7روز که باید می شدم و این تاخیر به وجود آمده نگران کننده نیست؟ آخه من بار اولم هست از این قرص ها می خورم. دیگه خیالم راحت باشه؟ تاخیر مشکلی ندارد؟ دیگه احتمال بارداری نیست؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. saba25 نوشته است: سلام
    وقت بخیر
    خواستم بدونم ایا تنظیم بودن یا نبودن سیکل پریود در تشخیص تست خون در 48 ساعت بعد از رابطه تاثیر دارد یا خیر ربطی ندارد؟ چون مسولین آزمایشگاه از من سوال پرسیدن خواستم جواب رو بدونم و اینکه چه ارتباطی دارد؟
    ممنونم
    باتشکر از سایت خوب شما

سلام
    در هنگام منظم بودن سیکل پریود ، بیشتر به جواب آزمایش میشه عتماد کرد. بطور مثال:
    اگر پریودتون منظم باشه زودترین زمانی که شما میتونید با تست خون و یا ادراری  پی به بارداریتون ببرید 23 روز پس از آخرین روز آخرین پریود شماست.
    اگه پریودتون نامنظم باشه این محاسبه کمی سخت میشه و بهتره حداقل 4 هفته از نزدیکی تون گذشته باشه تا بشه به تست بارداری اعتماد کرد.

3. saba25 نوشته است: سلام
    وقت بخیر
    خواستم بدونم ایا تنظیم بودن یا نبودن سیکل پریود در تشخیص تست خون در 48 ساعت بعد از رابطه تاثیر دارد یا خیر ربطی ندارد؟ چون مسولین آزمایشگاه از من سوال پرسیدن خواستم جواب رو بدونم و اینکه چه ارتباطی دارد؟
    ممنونم
    باتشکر از سایت خوب شما

سلام
    در هنگام منظم بودن سیکل ماهانه، بیشتر به جواب آزمایش میشه اعتماد کرد. بطور مثال:
    اگر پریودتون منظم باشه زودترین زمانی که شما میتونید با تست خون و یا ادراری  پی به بارداریتون ببرید 23 روز پس از آخرین روز آخرین پریود شماست.
    اگه پریودتون نامنظم باشه این محاسبه کمی سخت میشه و بهتره حداقل 4 هفته از نزدیکی تون گذشته باشه تا بشه به تست بارداری اعتماد کرد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. saba25

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ممنون اما ببخشید من گیج شدم
    یعنی پس  48 ساعت بعد از رابطه تست خون بتا مشخص نمیشه؟ 23 روز پس جریانش چیه؟ در پست های دیگه 48 ساعت بعد نوشته شده

5. سلام

من و همسرم بعد از اینکه آزمایش Beta hcg و سپس Beta hcgT رو انجام دادیم کاملا از بارداری خانومم با توجه به مقادیر بالای نتایج مطمئن شدیم و تصمیم به سقط گرفتیم. دکتر گفت که جنین 21 روزست. بعد از استفاده از داروی گیاهی خانومم دقیقا فرداش پریود شد(یعنی 26 تیرماه) و تا امروز هم خونریزی ایشون ادامه داره اما مقدارش کمه گویا. میخواستم بدونم که آیا میشه به عدم حاملگی ایشون مطمون بود با توجه به اینکه پریود شدن؟ یا هنوز هم احتمال بارداری هست؟ اگه الان از آزمایش استفاده کنیم نتیجه اون قابل استناد هست؟

خیلی خیلی سپاسگذارم از یاسخ شما.
    ممنون

6. saba25 نوشته است: سلام
    ممنون اما ببخشید من گیج شدم
    یعنی پس  48 ساعت بعد از رابطه تست خون بتا مشخص نمیشه؟ 23 روز پس جریانش چیه؟ در پست های دیگه 48 ساعت بعد نوشته شده

سلام
    اون مثال مربوط به خانوم هایی بود که دارای پریود بسیار نامنظمی هستند و به مدت بیشتری خونریزی ادامه داشته، بطوری که زمان شروع پریود بعدی را نمی توانند تخمین بزنند، در اینصورت به کمک فرمول ساده ای و با استفاده از زمان بین فواصل پریود های اونها، بهترین زمان نزدیکی رو به هدف بارداری و یا پرهیز از بارداری محاسبه می کنند، حتی بعد از یک هفته جواب آزمایش منفی گزارش شده، بنابراین حداقل 4 هفته از نزدیکی این نوع پریودها بهتره گذشته باشه تا بشه به تست بارداری اعتماد کرد.
    ولی در مورد شما فقط به این مورد توجه کنید که پریودهای منظم تأثیر بهتری در صحت نتیجه آزمایش داره.

7. nafas55 نوشته است: یعنی الان که در زمان همان 7روز که باید می شدم و این تاخیر به وجود آمده نگران کننده نیست؟ آخه من بار اولم هست از این قرص ها می خورم. دیگه خیالم راحت باشه؟ تاخیر مشکلی ندارد؟ دیگه احتمال بارداری نیست؟

با سلام.شما خیلی حساسیت به خرج میدید.وقتی جواب ازمایش منفی باشه یعنی همه چیز منتفیه.در ضمن با خوردن این همه قرص امکان حاملگی وجود نداره و همین قرصا سیکل پریودی شمارو به هم ریخته اما حتما پریود میشید.نگران نباشید و از روش درست جلوگیری اورژانسی استفاده کنید که این همه هورمونهای بدنتونو به هم نریزید.

8. سلام دوستان.من در تاریخ 14 تیر سوالمو مطرح کرده بودم.و خیلی استرس داشتم.و همه دوستان منو راهنمایی کردن.می خواستم از همه تشکر کنم. و به عنوان یک خواهر کوچک به دختر خانم ها بگم اگر رابطه برقرار می کنین و براتون مهم نیست مسایلی مانند( بارداری، پرده وسقط...) که هیچی .ولی امثال من، این کار رو نکنین .چون به استرسش نمی ارزه. واقعا اگر رسمی نامزد و یا عقدین این کار رو انجام بدین.
    من با وجود اینکه شلوار لی و پوشش تمام بودم و دوستان منو دلداری می دادن وداشتم دق می کردم.و من الان 2 روز پریود شدم .و 2 روز هم حتی زودتر .
    از همه دوستان در این سایت باز هم تشکر و یک تشکر ویژه هم از اقای دکتر صادقی به خاطر زحمتاشون و چندین ماما که من رفتم و همه منو تحمل کردند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. sarabahari نوشته است:
    arianoo نوشته است: Result: <10

refrence value :
    negative <10>30

انقدر استرس دارم نمی فهمم یعنی جی یکی به من بگه لطفا

یعنی نتیجه آزمایش منفی هست و بارداری رخ نداده. چون میزان هورمون کمتر از 10 هست .

نتیجه تستی که من گرفتم 1 شد.(آزمایش Beta-HCG که در حدود 3 هفته بعد از تماس مشکوک اول و روز دهم بعد از تماس مشکوک دوم  انجام شد. چون بعد از تماس دوم و استفاده از روش اورژانسی 9 روز گذشته بود و فقط دو بار خونریزی خفیف در حد لکه بینی دیده شده یود و بعدا قطع شد) نتیجه 1 قطعا یعنی منفی ولی میخوام بدونم چرا 0 نشد؟مگه قرار نیست که این هورمون در خون افرادی که باردار نیستن اصلا وجود نداشته باشه؟...
    1- یعنی جواب اگه 1 بشه به این معنیه که یه کم از اون هورمون وجود داره؟!
    2- اگه جواب آزمایش بعدی بر فرض بشه 3 این یعنی در "مسیر حامله شدن"؟؟؟!

10. سلام بر دوستان عزیز...نامزد بنده دوره پریود 31 روز دارن که 28 ماه خرداد اولین روز خون ریزیشون بوده در روز 23 و 24 تیر رابطه محافظ نشدهایی انجام دادیم که البته تمام مایع منی بیرون تخلیه شد...با توجه به اینکه 4 روز تا پریود دوبارشون وقت باقی مانده بود آیا احتمال بارداری هست امروز که 30 هست هنوز پریود نشدن

11. توروخدا جواب منم بدین.لطفا

12. با سلام من با نامزدم رابطه داشتم  بعد از اون از روش اورژانسی استفاده کرد ودوره هاش 30 روزس نزدیکی روز نهم انجام شد  دقیقا 7 روز بعد از مصرف قرص یعنی روز 17 دوره دچار خونریزی شدن البته شدتش کم بود دل دردشم کمتر از حالت عادی بود مدتش هم 3 روز بود در حالتی که خونریزی عادی تقریبا 7 روز طول میکشید و الان 3 روز از روزی که باید پریود میشد گذشته اما خبری نشد وخیلی میترسه و استرس داره میگه نکنه اون خونریزی برای لانه گزینی بوده لطفا راهنمایی کنید.

13. سلام

من و همسرم بعد از اینکه آزمایش Beta hcg و سپس Beta hcgT رو انجامدادیم کاملا از بارداری خانومم با توجه به مقادیر بالای نتایج مطمئن شدیمو تصمیم به سقط گرفتیم. دکتر گفت که جنین 21 روزست. بعد از استفاده ازداروی گیاهی خانومم دقیقا فرداش پریود شد(یعنی 26 تیرماه) و تا امروز همخونریزی ایشون ادامه داره اما مقدارش کمه گویا. میخواستم بدونم که آیامیشه به عدم حاملگی ایشون مطمون بود با توجه به اینکه پریود شدن؟ یا هنوزهم احتمال بارداری هست؟ اگه الان از آزمایش استفاده کنیم نتیجه اون قابلاستناد هست؟

ممنون

14. 224281 نوشته است: با سلام من با نامزدم رابطه داشتم  بعد از اون از روش اورژانسی استفاده کرد ودوره هاش 30 روزس نزدیکی روز نهم انجام شد  دقیقا 7 روز بعد از مصرف قرص یعنی روز 17 دوره دچار خونریزی شدن البته شدتش کم بود دل دردشم کمتر از حالت عادی بود مدتش هم 3 روز بود در حالتی که خونریزی عادی تقریبا 7 روز طول میکشید و الان 3 روز از روزی که باید پریود میشد گذشته اما خبری نشد وخیلی میترسه و استرس داره میگه نکنه اون خونریزی برای لانه گزینی بوده لطفا راهنمایی کنید.

سلام
    استفاده از روش اورژانسی باعث بهم خوردن نظم قاعدگی میشه. این بی نظمی شامل بی نظمی در روزهای دوره , تعداد روزهای قاعدگی , میزان درد و ... هست. نگران نباشید...

15. bavarian نوشته است: سلام

من و همسرم بعد از اینکه آزمایش Beta hcg و سپس Beta hcgT رو انجامدادیم کاملا از بارداری خانومم با توجه به مقادیر بالای نتایج مطمئن شدیمو تصمیم به سقط گرفتیم. دکتر گفت که جنین 21 روزست. بعد از استفاده ازداروی گیاهی خانومم دقیقا فرداش پریود شد(یعنی 26 تیرماه) و تا امروز همخونریزی ایشون ادامه داره اما مقدارش کمه گویا. میخواستم بدونم که آیامیشه به عدم حاملگی ایشون مطمون بود با توجه به اینکه پریود شدن؟ یا هنوزهم احتمال بارداری هست؟ اگه الان از آزمایش استفاده کنیم نتیجه اون قابلاستناد هست؟

ممنون

سلام
    بهتره دوباره آزمایش بتا بدن چون صرف خونریزی دلیل محکمی برای سقط جنین نیست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 60 از 69
رفتن به صفحه :    ... 60 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید