شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دیدروزسترون و حاملگی (تخمک گذاری)

1. سلام من کاربر جدیدم و23 سالمه و 3ساله که ازدواج کردم. 6ماهه اقدام به بارداری کردم وچون 15-16 روز یه بار پریود میشدم دکتر رفتم وسونوگرافی انجام دادم .طبق نظر دکترم تا حدودی pcodداشتم و ایشون برام مدروکسی پروزسترون تجویز کرد به مدت سه ماه .بعد سه ماه تاحودی مرتب شد ولی دکترم قرصام رو عوض کردو برام دیدروزسترون (از 15 قاعدگی تا ده روز) ومتفورمین (از روزی یکی تا روزی سه عدد)تجویز کردند.
    اما سوال اولم اینه که آیا باوجود مصرف دیدروزسترون میتونم از کیت تخمک گذاری برای تعیین روز تخمک گذاری استفاده کنم و جوابش قابل اعتماده ؟
    وسوال دوم اینکه من نمیتونم از روزی دوتا بیشتنر متفورمین مصرف کنم چون حالم خیلی بد میشه آیا اشکالی داره ؟
    و اینکه آیا کلومفین بهتر از دیروزسترون نیست؟
    ببخشید که طولانی شد. خواهش میکنم جوابمو زودتر بدید.ممنون از لطفتون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    مقدار مصرف قرص متفورمین روزی 2-3 تا است. برای کاهش عوارض آن بهتره اين دارو همراه با غذا ميل شود تا از بروز حالت تهوع، استفراغ و بي اشتهايی جلوگیری کند. برای نتیجه گیری بهتر این قرص، باید از غذاهای کم چرب در وعده غذایی خود استفاده کنید. با رعایت موارد فوق اگر باز هم دچار ناراحتی شدید، روزی 2 تا رو ادامه بدید.

کلومیفن به تولید هورمونهایی که باعث آزاد شدن تخمک می شوند کمک می کند و تخمدانها را وادار به تولید یک یا بیشتر تخمک می کند. دیدروژستورون هم درصورت عدم قاعدگی یا در زمان قاعدگی دردناک و به‌ منظور جانشين‌ درمان هورمونی مصرف‌ میشود و بامصرف آن مانع‌ تضعيف‌ تخمك‌گذاری میگردد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. باسلام
      من چه دارويي استفاده كنم كه تخمدانهاي ضعيفم كه دكتر گفته مال يائسگي زودرس است بهبود بيايند

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. neda999joon نوشته است: باسلام
      من چه دارويي استفاده كنم كه تخمدانهاي ضعيفم كه دكتر گفته مال يائسگي زودرس است بهبود بيايند

سلام
    قرص های حاوی استرژون و پروژستون باعث تقویت سلول های تخمدان می شود.
    قرص کلومیفن برای تقویت تخمدان و افزایش حجم و تعداد تخمک و قرص مدروکسی پروژسترون هم برای تنظیم قاعدگی و افزایش تحکیم بارداری استفاده میشوند
    درصورت افزایش میزان انسولین در زمان یائسگی، متفورمين هم برای وادار ساختن تخمدان به تخمك گذاری مصرف می شود.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید