شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جوش های روی شانه ها و پشت کتف

1. باسلام

حدود هشت ساله که روی شانه ها و پشت کتفم جوشهای زیاد و خیلی بزرگی که هر وقت باز میشن خون بسیار زیادی ازشون بیرون میاد . در آوردم که در طی این هشت سال بارها به دکتر مراجعه کردم ولی متاسفانه هیچ نتیجه ای نگرفتم و همه شون کپسولهای داکسی سایکلین رو برام نوشتن . آخرین باری که پیش دکتر  رفتم برام کپسولهای ایزوترتینوئین تجویز کرد که حدود یک ماهه استفاده میکنم ولی باز هم به جای اینکه بهتر بشم خیلی بد تر شدم . حالا از جناب آقای دکتر و سایر دوستان که در این باره تجربه ای دارن درخواست کمک دارم . در ضمن دو سال پیش هم چهار جلسه حجامت انجام دادم که بی نتیجه بود .

وزن : 125                   قد : 198            سن : 24

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    درصورت رعایت نمودن بهداشت فردی و رژیم غذایی مناسب و مصرف سایر داروهای ضد آکنه و عدم نتیجه ی مطلوب از روند درمان، با مراجعه به متخصص پوست یا جراح زیبایی، از لیزر درمانی هم برای درمان آکنه استفاده می کنند.

لیزر یا نور با دو مکانیسم اصلی به درمان آکنه کمک می کنند:

با نابود کردن میکرو ارگانیسم عامل آکنه ( acnes Propionibacterium )
    با نابود کردن غده های چربی مولد آکنه  ( pilosebaceous )

مکانیسم نابودی P.acne به این صورت است که این باکتری در طول رشد و نمو خود مواد شیمیایی به نام پورفیرین (porphyrins) تولید می کند. این ماده همان ماده‌ایست که ممکن است به ملتهب شدن ضایعات آکنه کمک کند.
    تحریک این ماده توسط طیف خاص نور لیزر باعث ایجاد اکسیژن رادیکال درون باکتری خواهد شد. بنابراین باکتری به طور انتخابی تخریب خواهد شد. از بین رفتن باکتری باعث بهبود علائم بالینی آکنه میشود.

منابع نوری و لیزرهای متفاوتی در درمان آکنه به کار میروند :
    منبع نوری آبی و قرمز
    لیزر نور سبز
    لیزر نور زرد
    لیزر IPL
    امواج رادیویی (RF)

منبع نوری آبی و قرمز
    این دستگاهها از طیف نوری 420- 405 نانومتر استفاده میکنند. معمولاً لازم است که بیمار دو بار در هفته به مدت 6-4 هفته به درمان بپردازد تا نتایج مطلوب ظاهر شوند.

لیزر نور سبز
    لیزر های نور سبز با طول موج 532 نانومتر طی مطالعات انجام گرفته، بعد از یک ماه ضایعات آکنه حدود 36%و ترشح سبوم حدود 28 درصد کاهش یافته است.

منبع نور زرد
    این منبع معمولاً به نام لیزر PDL با طول موج 585 – 595 نانومتر میباشد. در این این روش بعضی افراد پس از دو جلسه درمان با لیزر PDL حدود 50% کاهش شدت آکنه داشتند.

لیزر  IPL
    منبع نوری IPL با استفاده از نور و گرما باعث نابودی P. acnes میشود این تکنولوژی که به فن آوری LHE معروف است روش نوینی در درمان آکنه محسوب میشود. بطوری که معمولاً بیش از 70% ضایعات آکنه پس از 4 هفته درمان میشود.

نابود کردن غده های چربی
    تعدادی از سیستم های لیزری جدید برای از بین بردن غدد چربی به کار میرود. این لیزرها اغلب از طول موجهای نزدیک به مادون قرمز استفاده میکنند .

دستگاه های رادیو فرکوئنسی (monopolar RF)
    دستگاه های رادیو فرکوئنسی تک قطبی  (monopolar RF)با ارسال امواج رادیویی در درمان آکنه موثر هستند. در بررسی های انجام شده با این دستگاه پاسخ نسبتاً خوبی داشته است فقط لازم است برای بیماران از بیحسی موضعی استفاده کنند زیرا درمان با این دستگاه می تواند باعث ناراحتی بیمار شود.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. husky نوشته است: باسلام

حدود هشت ساله که روی شانه ها و پشت کتفم جوشهای زیاد و خیلی بزرگی که هر وقت باز میشن خون بسیار زیادی ازشون بیرون میاد . در آوردم که در طی این هشت سال بارها به دکتر مراجعه کردم ولی متاسفانه هیچ نتیجه ای نگرفتم و همه شون کپسولهای داکسی سایکلین رو برام نوشتن . آخرین باری که پیش دکتر  رفتم برام کپسولهای ایزوترتینوئین تجویز کرد که حدود یک ماهه استفاده میکنم ولی باز هم به جای اینکه بهتر بشم خیلی بد تر شدم . حالا از جناب آقای دکتر و سایر دوستان که در این باره تجربه ای دارن درخواست کمک دارم . در ضمن دو سال پیش هم چهار جلسه حجامت انجام دادم که بی نتیجه بود .

وزن : 125                   قد : 198            سن : 24

سلام،
    مصرف ایزوترتینوئین را زیر نظر پزشکتان ادامه دهید، به طور معمول هنگام شروع درمان ممکن است بیماری تشدید شود ولی بعد از مدتی بهبودی بسیار زیادی را مشاهده خواهید نمود.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید