شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

وسواس و سردرد در ناحيه خارجي سر و فشار به سر

1. titanic

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.خسته نباشيد. مدتي دچار سردرد در ناحيه خارجي سمت چپ سرم ميشدم به گونه اي كه انگار كسي پوست سرم را كشيده است. به متخصص مغز و اعصاب مراجعه كردم ايشان بعد از نوار مغزي گفتند نوار طبيعيه و مشكل از وسواست هست چون من حدود دو سه سالي هست كه موقع مطالعه به تعداد نقطه هاي حروف و كلمات يا تعداد حروف انها خيلي دقت ميكنم.يا حتي ناخودآگاه اعداد پلاك ماشينها را توي ذهنم جمع ميكنم. بعد دكتر فلوكستين 20 ميلي تجويز كردند كه گاهي اوقات  فكرم راحت ميشد ولي پايدار نبود دفعه حدود 50 روز بعد كه مراجعه كردم قرص سيتالوپرام و ويتامين ب1 سيصد ميلي گرمي دادند كه بايد تا مدتي صبر كنم.. سوال من اينه كه واقعا درد پوست سر من به وسواس مربوط ميشه و اين كه اين داروها براي درمان وسواس فكري-عملي مفيد هست ياخير و ديگه اينكه فوايد ويتامين ب1 چي هست.با تشكر.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. باسلام، باتوجه به معاینه پزشک و تشخیص سلامتی شما، پس علت سر درد میتونه ناراحتی اعصاب و روان باشه.
    مشکلات و سختی ها در زندگی برای همه انسان ها وجود دارد. بهترین آنها کسانی اند که با دیدگاهی روشن و دقیق، آن را شکافته و در پی حل آن باشند.
    وجود موانع در زندگی و عدم حل مشکلات میتونه عامل ناراحتی های اعصاب و روان - افسردگی - پرخاشگری - وسواس فکری - تیک های عصبی و ... باشد.
    مشکلات زندگی در بسیاری از افراد، باعث فشارهای روانی یا استرس می شود که اغلب با سر درد بروز میکند.
    برای حل این موضوع اول باید بررسی شود شما از وجود مشکلی در زندگی رنج می برید یا خیر، که حل آن موضوع برای شما معضلی شده باشد!
    در مورد داروهای ضد افسردگی که بصورت اختصاصی روی گیرنده های سرتونین اثر می کنند نظیر فلوکستین، بعد از 15 تا 20 روز اثرات درمانی آن ظاهر می شود بطوری که فلوکستین خاصیت وسواس زدایی و هم ضد افسردگی دارد لذا اگر افسردگی و وسواس با هم باشد درمان مناسبی می باشد.
    ویتامین ب-1 (تیامین): مغز انسان از این ویتامین برای کمک به تبدیل قندخون به سوخت و عامل محرک استفاده می‌کند و بدون آن، مغز به سرعت بدون انرژی می‌ماند. ويتامين‌های گروه ب از جمله ريزمغذی هايی هستند كه می توانند در خلق و خو و كسب انرژی افراد تاثير مثبت و مستقيم داشته و رضايت خاطر، نشاط زندگی و قدرت مبارزه با مشكلات را در انسان افزايش دهند.
    به امید بهبودی شما

3. titanic نوشته است: سلام.خسته نباشيد. مدتي دچار سردرد در ناحيه خارجي سمت چپ سرم ميشدم به گونه اي كه انگار كسي پوست سرم را كشيده است. به متخصص مغز و اعصاب مراجعه كردم ايشان بعد از نوار مغزي گفتند نوار طبيعيه و مشكل از وسواست هست چون من حدود دو سه سالي هست كه موقع مطالعه به تعداد نقطه هاي حروف و كلمات يا تعداد حروف انها خيلي دقت ميكنم.يا حتي ناخودآگاه اعداد پلاك ماشينها را توي ذهنم جمع ميكنم. بعد دكتر فلوكستين 20 ميلي تجويز كردند كه گاهي اوقات  فكرم راحت ميشد ولي پايدار نبود دفعه حدود 50 روز بعد كه مراجعه كردم قرص سيتالوپرام و ويتامين ب1 سيصد ميلي گرمي دادند كه بايد تا مدتي صبر كنم.. سوال من اينه كه واقعا درد پوست سر من به وسواس مربوط ميشه و اين كه اين داروها براي درمان وسواس فكري-عملي مفيد هست ياخير و ديگه اينكه فوايد ويتامين ب1 چي هست.با تشكر.

درود بر شما دوست عزيز و  همه دوستان

بارها به دوستان خودم گفتم و اينجا هم می نويسم که ميگرن و سردرد بيشتر مربوط می شه به گردن.

به دوستانی که ميگرن دارند داروهای گشاد کننده رگ گردن تجويز می شه تا خون به خوبی به مغز برسه.

اين دوستان می تونند با ورزش های مناسب گردن و شانه ، مشکل گردن خود را مرتفع کنند و از دست اين مشکل خلاص بشوند.

البته هيچوقت نمی شه از دست ورزش خلاص شد و ما بايد تا آخر عمر ورزش مناسب انجام بدیم وگرنه مشکلات قبلی بر می گردند و در گذر عمر نيز مشکلات جديد دارند اضافه می شوند.

به احتمال زياد شما اخيرن زياد با کامپيوتر کار می کنيد و شايد بيشتر با لپ تاب.

1- ورزش کنيد و پوست گردن و سر خود را نرم و منعطف نگهداريد که در آينده به آرتروز گردن هم دچار نشويد.
    2- درست و صاف بنشينيد و اگر با لپ تاب کار می کنيد نيز قوانين را رعايت کنيد.
    قوانين درست نشستن در هنگام کار با کامپيوتر در اينترنت موجود است.
    3- در هنگام کار سر و دماغ خود را بالا نيريد بلکه سر را به روبرو نگهداريد.( از بالا به پايين نگاه نکنيد. سر خود را رو به پايين و روبرو نگهداريد.) با ورزش مناسب به اين حالت دست پيدا خواهيد کرد.

اگر گردن کسانی که ميگرن دارند را نگاه کنيد. اکثرن دماغ به بالا هستند و سرشان به سمت عقب است و گردنشان انحنای بيشتری دارند مثل قوس اضافی کمر که در برخی وجود دارد.
    اين نطریه من هست و هنوز علمی نشده اما حتمن بررسی خواهد شد.

شاداب باشيد

سينا

4. titanic نوشته است: سلام.خسته نباشيد. مدتي دچار سردرد در ناحيه خارجي سمت چپ سرم ميشدم به گونه اي كه انگار كسي پوست سرم را كشيده است. به متخصص مغز و اعصاب مراجعه كردم ايشان بعد از نوار مغزي گفتند نوار طبيعيه و مشكل از وسواست هست چون من حدود دو سه سالي هست كه موقع مطالعه به تعداد نقطه هاي حروف و كلمات يا تعداد حروف انها خيلي دقت ميكنم.يا حتي ناخودآگاه اعداد پلاك ماشينها را توي ذهنم جمع ميكنم. بعد دكتر فلوكستين 20 ميلي تجويز كردند كه گاهي اوقات  فكرم راحت ميشد ولي پايدار نبود دفعه حدود 50 روز بعد كه مراجعه كردم قرص سيتالوپرام و ويتامين ب1 سيصد ميلي گرمي دادند كه بايد تا مدتي صبر كنم.. سوال من اينه كه واقعا درد پوست سر من به وسواس مربوط ميشه و اين كه اين داروها براي درمان وسواس فكري-عملي مفيد هست ياخير و ديگه اينكه فوايد ويتامين ب1 چي هست.با تشكر.

سلام،
    با توجه به شرح حالی که ارائه کردید، تشخیص مناسبی برای شما مطرح شده و درمان هم دقیقی و مناسب است. درمان را زیر نظر پزشکتان ادامه دهید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید