شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آیآ مصرف تتراسایکلین بر روی ناباروری مردان و یا جنسیت فرزند آنها تاثیر گذار است؟

1. Amire

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ﭼﻨﺪ ﻭﻗﺘﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺑﻪ ﺑﭽﻪ ﺩﺍﺭ ﺷﺪﻥ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﻭﻟﯽ ﯾﮏ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﻣﻬﻢ ﻣﻦ ﺭﺍ ﺁﺯﺍﺭ ﻣﯿﺪﻫﺪ
    ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﻣﻦ ﺍﺯ ﯾﮏ ﻋﺎﺭﺿﻪ ﭘﻮﺳﺘﯽ ﯾﻌﻨﯽ ﺟﻮﺵ ﻫﺎﯼ ﭼﺮﮐﯿﻦ ﺩﺭ ﻋﺬﺍﺑﻢ ﻭ ﺗﺤﺖ ﻫﺮ ﻧﻮﻉ
    ﻣﺪﺍﻭﺍﯾﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﻡ
    ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺁﻧﻬﺎ ﻗﺮﺹ ﺩﺍﮐﻮﺗﺎﻥ ﺑﻮﺩﻩ ﮐﻪ 3 ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﺗﺤﺖ ﻧﻈﺮ ﭘﺰﺷﮏ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﺮﺩﻡ ﻭﻟﯽ
    ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺑﺎﻻ ﺭﻓﺘﻦ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺣﺪ ﺁﻧﺰﯾﻤﻬﺎﯼ ﮐﺒﺪﯼ ﻣﺠﺒﻮﺭ ﺑﻪ ﺗﺮﮎ ﻣﺼﺮﻑ ﺁﻥ ﺷﺪﻡ
    ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺩﺭ ﺁﺯﻣﺎﯾﺸﺎﺕ ﺑﻌﺪﯼ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺳﻮﻧﻮﮔﺮﺍﻓﯽ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺷﺪﻡ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﮐﺒﺪ ﭼﺮﺏ ﻫﺴﺘﻢ
    ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﺟﻮﺵ ﺯﺩﻥ ﻣﺠﺒﻮﺭ ﻫﺴﺘﻢ ﮐﻪ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﻫﺮ ﺩﻭ ﺭﻭﺯ ﯾﮏ
    ﮐﭙﺴﻮﻝ ﺗﺘﺮﺍﺳﺎﯾﮑﻠﯿﻦ ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻨﻢ
    ﻭ ﺍﺯ ﻃﺮﻓﯽ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺁﮔﺎﻩ ﻫﺴﺘﻢ ﮐﻪ ﻣﺼﺮﻑ ﺍﯾﻦ ﮐﭙﺴﻮﻝ ﮐﺒﺪ ﭼﺮﺏ ﻣﻦ ﺭﺍ
    ﺗﺸﺪﯾﺪ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺣﺘﯽ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﺁﯾﻨﺪﻩ ﺍﯼ ﻧﻪ ﭼﻨﺪﺍﻥ ﺩﻭﺭ ﺩﭼﺎﺭ ﻧﺎﺭﺳﺎﯾﯽ ﮐﺒﺪﯼ
    ﺷﻮﻡ هرچند که تا حد امکان رژیم غذایی مخصوص را رعایت می کنم و هر روز یک
    کپسول ویتامین ای و سه کپسول امگا3 مصرف میکنم که تا حد زیادی به بهبودی
    من کمک کرده.
    ﺍﻣﺎ ﻣﺼﺮﻑ ﮐﭙﺴﻮﻝ تتراسایکلین ﻫﻢ ﺍﺟﺘﻨﺎﺏ ﻧﺎﭘﺬﯾﺮ
    ﺍﺳﺖ ﺯﯾﺮﺍ ﺩﭼﺎﺭ ﺟﻮﺷﻬﺎﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺩﺭﺩﻧﺎﮎ ﻭ ﭼﺮﮐﯿﻦ ﻣﺨﺼﻮﺻﺎ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻭ ﮐﻤﺮ ﻣﯽ
    ﺷﻮﻡ. فقط کافیه که سه یا چهار روز مصرف نکنم!

ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﺳﻮﺍﻝ ﻣﻦ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﻣﻦ ﺗﺎ ﭼﻪ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﺷﺎﻧﺲ ﺑﭽﻪ ﺩﺍﺭ
    ﺷﺪﻥ ﺩﺍﺭﻡ ﻭ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺁﯾﺎ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻗﺮﺹ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ
    ﺟﻨﺴﯿﺖ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﻣﻦ ﺗﺎﺛﯿﺮ ﺑﮕﺬﺍﺭﺩ؟
    ﻣﻦ ﺑﻪ ﺷﺪﺕ ﻋﻼﻗﻤﻨﺪﻡ ﮐﻪ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﻣﻦ ﭘﺴﺮ ﺑﺎﺷﺪ
    با تشکر

2. سلام
    دوست گرامی، مصرف تتراسایکلین‌ در طولانی مدت سبب مهار واکنش آکروزومی، اختلال در تکامل اسپرم، کاهش حرکت اسپرم و‌ آسیب به اسپرماتوژنز خواهد شد.
    لذا پیش از بارداری لازم است بمنظور بررسی اسپرم ها ، آزمایش بعمل آورید تا درصورت طبیعی یا غیر طبیعی بودن نتیجه آزمایش و احتمال باروری یا ناباروری آن بیشتر مورد ارزیابی قرارگیرد.
    در مورد پوست چرب هم بهتره با صابون گوگرد - اکتیوکس و جوانه گندم که صرفاً برای کاهش چربی و درمان جوش های صورت  کاربرد دارند استفاده کنید.
    در مورد تعیین جنسیت فرزند اینجا کلیک کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. Amire

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ﭘﺲ ﻣﺼﺮﻑ ﺩﺍﮐﻮﺗﺎﻥ ﻫﻢ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﺁﺳﯿﺐ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺯﺩﻩ ﺑﺎﺷﻪ؟
    ﮐﺒﺪ ﭼﺮﺏ ﭼﻄﻮﺭ؟ ﺁﯾﺎ ﺍﯾﻨﻬﺎ ﻫﻢ ﺑﺎﻋﺚ ﻧﺎﺯﺍﯾﯽ ﻣﯽ ﺷﻪ؟
    ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﺎﺭﻭﺭﯼ ﭼﻨﺪ ﺩﺭﺻﺪ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﻣﻦ ﭘﺴﺮ ﺑﺎﺷﺪ؟ (ﺑﺎ ﺷﺮﻁ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﻮﺍﺭﺩ ﺫﮐﺮ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﻟﯿﻨﮏ ﻓﻮﻕ) ﻣﻨﻈﻮﺭﻡ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺷﺎﻧﺲ ﻣﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﭘﺴﺮ ﮐﺎﻫﺶ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﯾﺎ ﺧﯿﺮ؟

4. Amire نوشته است: ﭘﺲ ﻣﺼﺮﻑ ﺩﺍﮐﻮﺗﺎﻥ ﻫﻢ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﺁﺳﯿﺐ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺯﺩﻩ ﺑﺎﺷﻪ؟
    ﮐﺒﺪ ﭼﺮﺏ ﭼﻄﻮﺭ؟ ﺁﯾﺎ ﺍﯾﻨﻬﺎ ﻫﻢ ﺑﺎﻋﺚ ﻧﺎﺯﺍﯾﯽ ﻣﯽ ﺷﻪ؟
    ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﺎﺭﻭﺭﯼ ﭼﻨﺪ ﺩﺭﺻﺪ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﻣﻦ ﭘﺴﺮ ﺑﺎﺷﺪ؟ (ﺑﺎ ﺷﺮﻁ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﻮﺍﺭﺩ ﺫﮐﺮ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﻟﯿﻨﮏ ﻓﻮﻕ) ﻣﻨﻈﻮﺭﻡ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺷﺎﻧﺲ ﻣﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﭘﺴﺮ ﮐﺎﻫﺶ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﯾﺎ ﺧﯿﺮ؟

سلام

ابتدا باید بگم که داکوتان با این که عوارض زیادی داره (اصولا هیچ دارویی بی عارضه نیست) اما اگه توسط پزشک تجویز بشه باید که مصرف بشه . ثانیا دکوتان ،رواکوتان، داکوتان ، اکوتان و.... که همشون نام های تجاری داروی ایزوترتینوئین Isotertinoin هستند( دارویی است که برای آکنه «شدید» مورد استفاده قرار می گیرد . این دارو یک رتینوئید می باشد یعنی از ویتامین A به دست می آید و به طور طبیعی و به مقدار کم در بدن وجود دارد ) موجب نازایی نمیشود فقط خانومی که اونو مصرف میکنه باید از بارداری جلوگیری کنه و بعد از قطع مصرفشم تا 3 ماه (البته جاهایی هم میگن 1 سال) نباید باردار بشه و در دوره ی شیر دهی هم نباید از اون استفاده بشه چون ایزوترتینوئین یه داروی تراتوژنه و موجب نقایص جنینی میشه . اقای امیر ایزوترتینوئین( حالا با هر نام تجاری هم که عرضه بشه) از مشتقات ویتامین آ هست و ربطی به زایایی و نازایی و جنسیت جنین نداره شما هم باید مصرف این دارو رو 1- 2 ماه قبل از بارداری همسرتون قطع و حتما متخصص زنانی رو که همسرتون تحت نظر ایشون هستن از مصرف داکوتان خودتون مطلع کنین تا ایشون توضیحات لازم رو بهتون بدن و با رعایت تمام مواردی که در پست های مربوط به تعیین جنسیت فرزند نام برده شده اند فقط احتمال پسردار شدن شما وهمسرتون افزایش می یابد نه اینکه 100% فرزند شما پسر میشه و از این جا نمیشه درصد خاصی رو به شما گفت .خود کبد چرب به شرطی که تحت کنترل باشه خیر سبب نازایی اقایون نمیشه ولی اگه عود کنه و به بیماری های کبدی نظیر نارسایی کبد و.......... تبدیل بشه بله میتونه فاکتوری برا نازایی اقایون باشه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. مصرف داکوتان با نام علمی ایزوترتینوئین، باعث کاهش تولید چربی در بدن می شود. قرص داکوتان اختلال یا عارضه ای در مقدار حجم منی و اسپرم ندارد ولی موارد مصرف آن در خانوم هایی که قصد بارداری دارند منع شده است. چون استفاده از آن حین بارداری اثرات سوء ثابت شده ای بر جنین دارد و نوزاد با نقایص مادرزادی به دنیا خواهد آمد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
    کبد چرب هم در نازایی تأثیری ندارد. و برای کنترل آن باید مقدار وزن، چربی‌ خون، میزان قندخون و افزایش فعالیت بدنی همیشه در وضعیت مطلوبی باشد. در خصوص کبد چرب این مقاله را ملاحظه کنید.
    در مورد فرزند پسر هم با رعایت موارد فوق صرفاً احتمال شانس رو بالا میبره و به صورت کلی نمیشه نظر قطعی داد.

6. Amire

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من امروز به پزشک مراجعه کردم و برام آزمایش اسپرم نوشت.
    خدای ناکرده دوست ندارم که در کار خدا دخالت کنم اما فقط دوست دارم که فرزندم چه پسر و چه دختر سالم باشه. البته داشتن فرزند اول پسر یک تمایل درونی است که در صورت تحقق این آرزو خدا را بیش از پیش شکر گذار خواهم بود.
    راستی همسرم هر یک روز در میان کپسول ویتامین ای مصرف می کنه و من هم هر روز یک کپسول ویتامین ای و شش کپسول امگا3
    آیا مصرف این کپسولها روی جنسیت فرزند تاثیر داره؟ بخصوص برای همسرم؟

7. Amire نوشته است: من امروز به پزشک مراجعه کردم و برام آزمایش اسپرم نوشت.
    خدای ناکرده دوست ندارم که در کار خدا دخالت کنم اما فقط دوست دارم که فرزندم چه پسر و چه دختر سالم باشه. البته داشتن فرزند اول پسر یک تمایل درونی است که در صورت تحقق این آرزو خدا را بیش از پیش شکر گذار خواهم بود.
    راستی همسرم هر یک روز در میان کپسول ویتامین ای مصرف می کنه و من هم هر روز یک کپسول ویتامین ای و شش کپسول امگا3
    آیا مصرف این کپسولها روی جنسیت فرزند تاثیر داره؟ بخصوص برای همسرم؟

سلام
    امگا 3 در رژیم غذایی مادر در 6 ماه قبل از بارداری باعث افزایش شانس پسر بودن جنین میشه ولی ویتامین ای تاثیر نداره

8. ویتامینها کلاً براي تقويت سيستم ايمني بدن استفاده می شوند ولی در مورد تأثیر روی جنسیت نوزاد صرفاً یک توصیه است.
    رژیم غذایی پر کالری با مقدار زیاد مواد معدنی مانند سدیم و پتاسیم احتمال شانس نوزاد پسر را افزایش میدهد.
    مادرانی که روزانه 300 میلی گرم پتاسیم و 180 کالری بیشتر مصرف می کنند. نوزادشان بیشتر پسر خواهد بود. این میزان کالری و پتاسیم معادل خوردن یک موز کامل است.
    برای داشتن فرزند پسر بهتر است سبزیجاتی مانند کرفس، لوبیاسبز، کاهو و اسفناج کمتر مصرف گردد.
    برای داشتن فرزند پسر مصرف غذاهایی مانند نان گندم، انواع گوشت، حبوبات، دانه های روغنی، کره، مایونز، سیب زمینی پخته، خرما، هل، زعفران و شیرینی جات فاقد شیر توصیه می شود.
    زنانی که در دوران قبل از بارداری صبحانه مفصل تر صرف کرده و درصبحانه رژیم غذایی محتوی غلات استفاده می کنند بیشتر نوزاد پسر به دنیا می آورند.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید