شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 55 ...   

احتمال حاملگی (راهنما - سوالات)

1. zgatari نوشته است: با سلام خدمت اقای دکتر و بقیه کاربران محترم
    ضمن تشکر از سایت بسیار خوبتون و زحمات فراوان
    لطفا منو راهنماییم کنین استرس منو داره از دنیا می بره.
    من نزدیکی داشتم 18اردیبهشت.دوره های منم 36 34 32 روزه است.و اخرین بار هم بعد از 46 یا 47 روزه پریود شدم.ازمایش تست بتا دادم از نوع کیفی که فقط + یا - مشخص میشد.3 2 بار این تست را انجام دادم که منفی اومده.تست ادرار هم چند بار انجام دادم بازهم منفی بود.پریود هم شدم.اما علایم های بارداری رو دارم.مثلا تهوع صبحگاهی دارم،ببخشین یبوست هم دارم،سمت راست شکمم هم بعضا درد میکنه تقریبا میگیره.هر روز یه علابم رو تجربه میکنم.من چیکار کنم خواهش می کنم راهنماییم کنین.خیلی ممنونم ازتون و بازهم تشکر میکنم از سایت خوبتون.

سلام
    در مورد یبوست اگه این وضعیت در شما برطرف نشد موارد زیر را لحاظ کنید:
    برای جلوگیری از یبوست میتونید از داروهای ملین و به ترتیب از داروهای بی ضرر، کم ضرر و داروهای محرک استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.
    برخی از ملین های معروف عبارتند از: هیدروکسید منیزیم، داروهای گیاهی مانند: سنا، سی لاکس و پسیلیوم، ملینهای اسموتیک مانند: لاکتولوز، بیزاکودیل و روغن کرچک.
    مصرف مواد غذاهای پر فیبر مانند سبزیجات و افزایش مصرف میوه‌ جات و نوشیدن حداکثر 6 تا 8 لیوان آب در طول شبانه روز برای شما مفید است.
    آلو، انجیر، خاک شیر و روغن زیتون هم برای کاهش یبوست مفید است.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. با سلام...

من تست ادرار برای بارداری دادم. راستش بروشور تستم رو انداختم دور بعد آزمایش کردم. دوتا ناحیه داره یکی منطقه c و یکی t . مال من منطقه c فقط قرمز شد. اینا یعنی چی؟ c و t چیه؟ من باردارم؟

3. با سلام
    یک سوال خیلی فوری از جناب آقای دکتر داشتم. ماه پیش با 5 روز تاخیر پریود شدم  27.3.90 و مدت پریود هم 4 روز طول کشید در روز 7 ام یک رابطه سطحی و بدون جلوگیری داشتم ولی احساس می کنم مایع منی نامزدم با الت تناسلی ام تماس پیدا کرد گرچه بعد از چند دقیقه بدنم را شستم. 2 ماه اخیر شدیدا از لحاظ روحی به هم ریخته بوده و هستم. امروز بعد از 20 روز از اون جریان سینه هام حساس و بزرگ شده اند...از علایم پریود هست یا بارداری خدا نکرده؟؟؟
    ممنون از راهنماییتون

4. sanaz443 نوشته است: با سلام
    یک سوال خیلی فوری از جناب آقای دکتر داشتم. ماه پیش با 5 روز تاخیر پریود شدم  27.3.90 و مدت پریود هم 4 روز طول کشید در روز 7 ام یک رابطه سطحی و بدون جلوگیری داشتم ولی احساس می کنم مایع منی نامزدم با الت تناسلی ام تماس پیدا کرد گرچه بعد از چند دقیقه بدنم را شستم. 2 ماه اخیر شدیدا از لحاظ روحی به هم ریخته بوده و هستم. امروز بعد از 20 روز از اون جریان سینه هام حساس و بزرگ شده اند...از علایم پریود هست یا بارداری خدا نکرده؟؟؟
    ممنون از راهنماییتون

دوست عزیز
    احتمال بارداری با توجه به نوع رابطه و زمان وقوع ان وجود نداره و نگران نباشید
    علایم مشاهده شده در شما به احتمال زیاد نشانه های پریود شدن در شماست
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام و خسته نباشيد

ببخشين  دوباره سوال مي کنم با توجه به چيزهايي که قبلا گفتم،يعني من اصلا نگران نباشم؟چند درصد احتمالش هست؟لطفا يه کم اطلاعات به من بديد.دارم دیوونه میشم.اصلا نمیتونم باور کنم که اتفاقی نمیتونه بیفته.
    ميدونم که پريود =عدم بارداري.اما بعضيا ميگن که ممکنه با وجود پريود حامله بود.اينو از چند نفر شنيدم.درضمن اگه تو ازمایش خون مقدار iron 95 بیاد یعنی چی؟کم خونم؟
    ممنون ميشم اگه زود راهنماييم کنين.

6. اخه من بعد از 47 روز پریود شدم و 4روزه تمام شد تاحالا سابقه نداشتم.این نگرانم کرده.اخه حد اکثر 36 روز بود پریودم اما نه اینقدر.و تعداد روزهای پریود بودن 6-5 روز بود.تاحالا سابقه نداشتم.
    ببخشید زیاد حرف میزنم.

7. zgatari نوشته است: سلام و خسته نباشيد

ببخشين  دوباره سوال مي کنم با توجه به چيزهايي که قبلا گفتم،يعني من اصلا نگران نباشم؟چند درصد احتمالش هست؟لطفا يه کم اطلاعات به من بديد.دارم دیوونه میشم.اصلا نمیتونم باور کنم که اتفاقی نمیتونه بیفته.
    ميدونم که پريود =عدم بارداري.اما بعضيا ميگن که ممکنه با وجود پريود حامله بود.اينو از چند نفر شنيدم.درضمن اگه تو ازمایش خون مقدار iron 95 بیاد یعنی چی؟کم خونم؟
    ممنون ميشم اگه زود راهنماييم کنين.

سلام
    آزمایش iron به منظور مشخص نمودن مقدار آهن بدن بوده و میزان طبیعی آهن در محدوده 40 تا 155 قرار دارد
    .
    اگر در آزمایش فردی مقدار آن کمتر از محدوده نرمال بود، اکثر سلول های بدن به خصوص سلول های ماهیچه ای در بزرگسالان و سلول های عصبی در کودکان نمی توانند عملکرد مناسب خود را انجام دهند.

8. سلام. من 27 سال و نامزدم 26 ساله هستند. نامزدم  پریود نسبتا منظمی دارن با 2و3 روز زودتر یا دیرتر و دوره تقریبا 28 روزه دوره خونریزیشون هم 7 روزه. ما چند روز پیش رابطه داشتیم که از شانس بد کاندوم پاره شد البته دخول نداشتیم و آب منی فقط اطراف واژن ایشون ریخته شد. به توصیه یه پژشک نامزدم حدود دو ساعت بعد از رابطه دوتا قرص LD
    و دوازده ساعت بعد یک قرص دیگه مصرف کرد ولی با خوندن مطالب سایت شما متوجه شدیم که طریقه مصرف درست نبوده.همون موقع که حدود 30ساعت گذشته یود چهارتا LD و 12 ساعت بعد چهار تای دیگه مصرف کردند. سوالم اینه با این اوصاف باز هم احتمال بارداری وجود داره با وجود اینکه ایشون روز اول پریودشون هم بود و اینکه تا کی باید مصرف قرص رو ادامه بدن با فرض اینکه چنین اتفاقی دیگه نمی افته.

9. سلام.
    سؤال شما بسیار زیاد در سایت مطرح شده است.
    روش اورژانسی تا 72 ساعت بعد از رابطه جواب می دهد. شما روش اورژانسی رو به طور کامل انجام داده اید. احتمال بارداری منتفی است.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. سلام.
    من 2 تیرماه با همسرم رابطه داشتم (روز 6-7 بعد از پایان دوره پریودی ایشون) که متاسفانه منی داخل واژن ریخته شد. بلافاصله یک عدد قرص لونوجسترل و سپس 12 ساعت بعد یک عدد دیگر مصرف شد. بعد از گذشت 20 روز(22 تیرماه) آزمایش خون beta hcg انجام شد که نتیجه اون 200 !!!! اعلام شده. تو همین چند روز اخیر ایشون لکه های قهوه ای رنگ میدیدن ولی اثری از خونریزی نیست. به نظر شما نتیجه آزمایش 100% درسته؟ ایشون باردار هستن؟ حتی علیرغم استفاده از روش اورژانسی؟ چکار باید بکنم؟

پیشاپیش ممنون از جوابتون

11. bavarian نوشته است: سلام.
    من 2 تیرماه با همسرم رابطه داشتم (روز 6-7 بعد از پایان دوره پریودی ایشون) که متاسفانه منی داخل واژن ریخته شد. بلافاصله یک عدد قرص لونوجسترل و سپس 12 ساعت بعد یک عدد دیگر مصرف شد. بعد از گذشت 20 روز(22 تیرماه) آزمایش خون beta hcg انجام شد که نتیجه اون 200 !!!! اعلام شده. تو همین چند روز اخیر ایشون لکه های قهوه ای رنگ میدیدن ولی اثری از خونریزی نیست. به نظر شما نتیجه آزمایش 100% درسته؟ ایشون باردار هستن؟ حتی علیرغم استفاده از روش اورژانسی؟ چکار باید بکنم؟

پیشاپیش ممنون از جوابتون

سلام
    مقادير بالاي Beta HCG ، معمولاً نشاندهنده حاملگی است. ارقام بالاتر حتی تا 400 هم میتونه تا 4 هفته اول بارداری متغیر باشه.
    لذا برای نتیجه قطعی و موارد احتمالی دیگر، آزمایش می تواند مجدداً تکرار شود.

12. bavarian نوشته است: سلام.

پیشاپیش ممنون از جوابتون

ارزیابی حاملگی از روی مقدار هورمون
    اگر مقدار هورمون BhCG كمتر از 10 باشد شخص باردار نيست
    اگر مقدار هورمون BhCG بيشتر از 25 باشد فرد باردار است
    اگر مقدار هورمون BhCG بين 10 تا 25 باشد نمي توان با قاطعيت گفت شخص باردار است ويا خير

بهتره شما هر چه سریعتر تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرید چون اگه بارداری هم رخ داده باشه ممکنه با مصرف روش اورژانسی دچار مشکل بشید

13. سلام من یه بار سوالمو پرسیدم جوابمو ندادین.من روز 12 تیر یعنی روز 9 پریودیم  رابطه مشکوکداشتم که قرص لوونوژسترون رو بعد 50 ساعت بعد رابطم خوردم ولی قرص دومیوفراموش کردم بخورم که وقتی یادم اومد از 72 ساعت گذشته بود ولی من قرصدومو بعد 16 ساعت خوردم.(قرص اول ساعت 10.30 شب و قرص دوم ساعت  2.30ظهرخوردم)چون من خارج از 72 ساعت قرص دومو خوردم احتمال حاملگی در منهست؟تو بروشور قرص نوشته بود بعد یک هفته باید پریود شید ولی من هنوزنشدم.حالا باید چیکار کنم؟

14. [quote="sfir1"]سلام
    تروخدا سوال منو سریع جواب بدید دارم از نگرانی میمیرم.
    یک هفته بعد از اتمام قاعدگی با نامزدم رابطه جنسی داشتم که ایشون آلتش رو به مقعد من چسبوند و همین که خواست ارضا بشه خودش را از من دور کرد و من هم دو دقیقه بعد واژنم رو به سمت عقب با دستمال پاک کردم.نمیدونیم اسپرم به واژن رسیده یا نه.البته ایچ تماس مستقیمی نداشتیم و پرده بکارت هم سالمه..برای احتیاط حدود 69 ساعت بعد 4 تا قرص ال دی مصرف کردم.خیلی نگران هستم که آیا اسپرم ریخته شده و احتمال بارداری وجود داره یا نه.چون اصلا شرایطش را ندارم و اگر وجود داره برای پیشگیری چه اقداماتی انجام بدم؟الان از این جریان 9 روز گذشته.از توجهتون ممنونم[/qu

احتمال حاملگی نیست

15. parsian1390pars نوشته است:
    sfir1 نوشته است: سلام
    تروخدا سوال منو سریع جواب بدید دارم از نگرانی میمیرم.
    یک هفته بعد از اتمام قاعدگی با نامزدم رابطه جنسی داشتم که ایشون آلتش رو به مقعد من چسبوند و همین که خواست ارضا بشه خودش را از من دور کرد و من هم دو دقیقه بعد واژنم رو به سمت عقب با دستمال پاک کردم. نمیدونیم اسپرم به واژن رسیده یا نه. البته ایچ تماس مستقیمی نداشتیم و پرده بکارت هم سالمه..برای احتیاط حدود 69 ساعت بعد 4 تا قرص ال دی مصرف کردم.خیلی نگران هستم که آیا اسپرم ریخته شده و احتمال بارداری وجود داره یا نه.چون اصلا شرایطش را ندارم و اگر وجود داره برای پیشگیری چه اقداماتی انجام بدم؟الان از این جریان 9 روز گذشته.از توجهتون ممنونم

احتمال حاملگی نیست

سلام
    البته این پست (که پست شماره 14 همین تاپیک می باشد) توسط خانم sfir1 و در 31تیرماه نوشته شده و از تاریخی که این اتفاق افتاده دقیقا یک ماه گذشته و اگر تا به حال به متخصص زنان مراجعه شده باشد، خیلی چیزها مشخص شده است.

اما با تشکر از دوست خوبمون که جواب دادند، فقط برای جنبه آموزشی عرض می کنم:

1- سالم بودن یا نبودن پرده بکارت هیچ تضمینی برای عدم حاملگی و بارداری نیست.

2- روش پیشگیری اورژانسی اجرا شده (به فرض تماس اسپرم با واژن)، ناقص بوده است. برای اطلاعات بیشتر جستجو کنید!

3- به نظر میاید با توجه به شرح اتفاق (طبق نظر دوست خوبمون (Parsian1390pars)) احتمال حاملگی منفی بوده است.

شاد باشید و خوشبخت!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 55 از 69
رفتن به صفحه :    ... 55 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید