شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

حجامت براي جلوگيري از عوارض سکته قلبي؟؟!!!

1. سلام. يه جايي يه مطلب زير رو خوندم. ميخواستم بدونم نظر کاربران در اين مورد چيه؟ آيا چنين چيزي براي کسي سابقه داشته يا نه؟ يعني ممکنه کارساز باشه؟
    "اگر کسي در حالت سکته قرار گرفت قبل از حمل به بيمارستان، با سوزني تميز سر 10 انگشت او را زخمي کنيد تا دو قطره خون بيايد و از لخته در مغز جلوگيري شود.
    توصيه هاي يک پروفسور چيني:
    يک سرنگ يا سوزن در خانه نگه داريد: يک روش غير قراردادي و شگفت انگيز براي بهبود سکته.  اين متن را بخوانيد شايد روزي توانستيد به کسي کمک کنيد.
    چند دقيقه صرف مطالعه آن بکنيد هرگز تصور نمي کنيد که ممکن است زندگي يک نفر بستگي به شما داشته باشد.
    پدر من بر اثر سکته فلج شد و سپس مرد. کاش من چيزي در باره اين نوع کمک هاي اوليه مي دانستم . هنگامي که  حمله صورت مي گيرد مويرگها به تدريج در مغز پاره مي شوند.
    هنگامي که سکته اتفاق مي افتد، آرامش خود را حفظ کنيد. مهم نيست قرباني کجاست . او را حرکت ندهيد چون مويرگهايش پاره خواهند شد. براي جلوگيري از سقوط قرباني ، کمکش کنيد تا بنشيند  سپس مي توانيد حجامت را شروع کنيد.  اگر در خانه يک سرنگ تزريقي داشته باشيد خيلي عالي مي شود.  در غير اين صورت يک سوزن خياطي  يا يک سنجاق صاف هم خوب است.
    1-      سوزن يا سنجاق را روي آتش استريل کنيد بعد  با آن سر هر 10  انگشت مريض را خراش دهيد.
    2-     اين طب سوزني نيست فقط يک خراش يک ميلي متري است روي سر انگشتان.
    3-     خراش بدهيد تا خون خارج شود.
    4-     اگر خون خارج نشد، با انگشت خودتان سر انگشت مريض را فشار دهيد.
    5-     وقتي  از هر 10 انگشت خون خارج شد چند دقيقه صبر کنيد تا بيمار هشياري خود را باز يابد.
    6-     اگر دهان قرباني کج شد لاله گوشهايش را آنقدر بکشيد تا سرخ شوند.
    7-     بعد هر لاله گوش را دو بار بخراشيد تا از هر کدام دو قطره خون خارج شود.
    بعد از چند دقيقه  قرباني بايد هشياري خود را بدست بياورد.  منتظر بمانيد تا بيمار دوباره وضعيت طبيعي خود را بدون هر گونه علامت غير عادي به دست بياورد.  سپس  او را به بيمارستان برسانيد.   حرکت سريع آمبولانس در راه بيمارستان و افتادن در دست اندازها با عث پارگي مويرگها مي شود.
    من در باره نجات زندگي با حجامت از يک دکتر سنتي چيني به نام "ها بو تينگ" که در سون جيوک زندگي مي کند آموختم.  به علاوه من در اين زمينه تجربه عملي دارم. پس مي توانم بگويم که اين روش صد در صد موثر است.
    در سال 1979 من در کالج "فور گاپ " در " تاي چونگ" تدريس مي کردم . يک روز بعد از ظهر مشغول تدريس بودم که ناگهان يک معلم ديگر نفس نفس زنان وارد کلاس شد و گفت : " خانم ليو عجله کن بيا ،  سوپروايزر  ما سکته کرده است."  من فورا به طبقه سوم رفتم  و ديدم آقاي "چن فو تي ين"  سوپروايزر ما همه علائم سکته را دارد: رنگ پريدگي،  اختلال در تکلم  و کج شدن دهان.
    فوراً از يکي از دانشجويان خواستم تا از داروخانه بيرون مدرسه يک سرنگ بخرد تا با آن سر انگشتان آقاي چن را خراش بدهم.  وقتي ازهمه ده انگشتش قطرات خون ( اندازه يک نخود) خارج شد،  رنگ به چهره آقاي چن  و روح به چشمانش بازگشت. ولي دهانش هنوز کج مانده بود. پس گوشهايش را کشيدم تا پر ا ز خون شدند وقتي کاملا سرخ شدند،  لاله گوش راستش را دو بارخراش دادم تا دو قطره خون خارج شود. وقتي از هرلاله گوشش دو قطره خون خارج شد ، يک معجزه رخ داد. در عرض 3-5 دقيقه شکل دهانش به حالت طبيعي خود برگشت و تکلمش هم روان و واضح شد.  او را گذاشتيم تا يک مدت استراحت کند و يک فنجان چاي داغ هم داديم بعد کمکش کرديم تا از پله ها پايين برود.  او را به بيمارستان "وي واه" رسانديم.  يک شب در بيمارستان بستري شد و روز بعد  براي تدريس به مدرسه بازگشت . همه چيز به حالت  نرمال در آمد.
    به طور معمول قربانيان سکته از پارگي جبران ناپذير مويرگها در راه بيمارستان رنج مي برند. در نتيجه اين گونه بيماران هرگز بهبود نمي يابند. ( ايرن ليو)
    بنابراين، سکته دومين علت مرگ است. اگر کسي خوش شانس باشد، زنده مي ماند ولي ممکن است تا آخر عمر فلج بماند.  اين  اتفاق وحشتناکي است که در زندگي مي تواند رخ دهد.
    اگر همه ما اين روش حجامت را به خاطر داشته باشيم و به سرعت پروسه  نجات زندگي را شروع کنيم قربانيان دوباره احيا شده و صد در صد حالت عادي خود را به دست خواهند آورد."
    به نظز شما آیا می توان از همچین روشی استفاده کرد؟

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. سلام
    اگه بشه چی میشه، البته اگه بشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. راستیتش منم همین نظر رو دارم. اگه بشه خیلی خیلی عالی میشه. به همین خاطر هم متن طولانی مثل این رو اینجا پست کردم که بحثی راه بیفته که بتونیم بفهمیم چه درصدی احتمال داره این کار مفید باشه و بتونیم جلوی خیلی از نارسایی های احتمالی ناشی از سکته رو بگیریم.

به هر حال همه ما توی زندگی احتمال برخورد با همچین اشخاصی که معمولاً مسن هستند رو داریم و با افزایش اطلاعات و دانسته هامون میتونیم کمک خوبی واسه زندگی بعد از دوره بیماری اونها داشته باشیم.

من به شخصه خیلی منتظرم نظرات مختلف رو بخونم.

4. با سلام به دوست عزیز

به مطلب خیلی مفیدی اشاره کردید اما من موندم که تا چه حدی این مطلب درست است (و واقعیت دارد) خوب تا حالا  من نشنیدم یا ندیدم که با مریض سکته ای این کارا رو بکنند(دکترماشین  اورژانس ) شاید اقای دکتر بتونند نظر قطعی در این مورد  داشته باشند که اگر این کار از نظر علمی اثبات بشه و واقعیت داشته باشه خوب هر کسی میتونه با انجام این کار کارها از مرگ مریض جلوگیری کند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    مطلب بالا درست نیست - به طنز بیشتر شبیه است.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  6. amirali1 نوشته است: با سلام به دوست عزیز

به مطلب خیلی مفیدی اشاره کردید اما من موندم که تا چه حدی این مطلب درست است (و واقعیت دارد) خوب تا حالا  من نشنیدم یا ندیدم که با مریض سکته ای این کارا رو بکنند(دکترماشین  اورژانس ) شاید اقای دکتر بتونند نظر قطعی در این مورد  داشته باشند که اگر این کار از نظر علمی اثبات بشه و واقعیت داشته باشه خوب هر کسی میتونه با انجام این کار کارها از مرگ مریض جلوگیری کند.

البته یه نکته ای رو متذکر شم که هدف جلوگیری از مرگ نیست. اون چیزی که من متوجه شدم، هدف اینه که اگر مریض از بند سکته رهایی یافت، دچار نارسایی های حرکتی و مغزی که ناشی از فشار بسیار زیاد به مویرگ های مغزی است، نشود و از آن جلوگیری شود.

7. amirali1 نوشته است: با سلام به دوست عزیز

البته یه نکته ای رو متذکر شم که هدف جلوگیری از مرگ نیست. اون چیزی که من متوجه شدم، هدف اینه که اگر مریض از بند سکته رهایی یافت، دچار نارسایی های حرکتی و مغزی که ناشی از فشار بسیار زیاد به مویرگ های مغزی است، نشود و از آن جلوگیری شود.

8. labnews نوشته است: مطلب بالا درست نیست - به طنز بیشتر شبیه است.

دوست دارم اگه میشه علتتون رو بدونم. ممنون میشم توضیح بدید. مرسی.

9. بهترین و اصولی ترین اقدام پس از تماس با مرکز فوریتهای پزشکی، رعایت موارد زیر است:
    اگر بیمار هوشیار است‌، به‌ او کمک‌ کنید تا دراز بکشد به‌ طوری‌ که‌ سر و شانه‌هایش‌ مختصری‌ بالاتر از تنه‌ قرار گیرد.
    هیچ نوع مایعی به وی ندهید زیرا عضلات حلق ممکن است فلج شده باشند و به همین دلیل عمل بلع با اشکال روبرو خواهد شد.
    اگر یک چشم دچار مشکل شد، آنرا با بستن پلک و به هم رساندن مژه ها محافظت کنید تا از خشک شدن قرنیه جلوگیری شود
    خونسردی خود را حفظ کنید و منتظر رسیدن نیروهای امدادی باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. Hamshahri نوشته است: بهترین و اصولی ترین اقدام پس از تماس با مرکز فوریتهای پزشکی، رعایت موارد زیر است:
    اگر بیمار هوشیار است‌، به‌ او کمک‌ کنید تا دراز بکشد به‌ طوری‌ که‌ سر و شانه‌هایش‌ مختصری‌ بالاتر از تنه‌ قرار گیرد.
    هیچ نوع مایعی به وی ندهید زیرا عضلات حلق ممکن است فلج شده باشند و به همین دلیل عمل بلع با اشکال روبرو خواهد شد.
    اگر یک چشم دچار مشکل شد، آنرا با بستن پلک و به هم رساندن مژه ها محافظت کنید تا از خشک شدن قرنیه جلوگیری شود
    خونسردی خود را حفظ کنید و منتظر رسیدن نیروهای امدادی باشید.

با تشکر از نکات قشنگ و جالبتون،
    البته نکات عملی و اورژانسی زیادی در برخورد با مریض وجود دارد. اما سؤالی که اینجا مطرح شده بیشتر به دنبال جوابی است که معین کند آیا مویرگ های مغزی می توانند تنها با سوراخ شدن پوست (یا بهتر بگوییم آزاد شدن مسیر جریان خون) و در نتیجه کاهش فشار خون از صدمه دیدن یا پاره شدن رهایی یابند یا خیر؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید