شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پولیپ صفرا چیه؟

1. سلام خدمت دکتر صادقی عزیز و همه کاربران عزیز

من چند روز پیش به علت ناراحتی معده و گوارشم به یه متخصص خوب مراجعه کردم و ایشون ازم سونو و اندوسکوپی گرفتن .تو جواب سونو گرافیم یه چیزی نوشته بود وقتی از دکتر پرسیدم گفت ازمایشتو انجام بده جوابشو بیار چیزی نیست .راستش یه کم شک کردم چیزی که تو جواب سونو نوشته رو اینجا میزارم ممنون میشم بگید که یعنی چی؟ مشکل چیه؟ یعنی سرطان دارم؟
    هنوز نرفتم ازمایش تا اون موقع هم نمیتونم صبر کنم .لطفا راهنمایی کنید

در بررسی اولتراسونیک از شکم در مقاطع طولی و عرضی نتیجه به شرح زیر میباشد
    کبد دارای ارتفاع 11/3cm با اکوی یکنواخت میباشد

کیسه صفرا ضخامت جداری نرمال دارد و پولیپی به قطر 11/6mm در دیواره انتریور کیسه صفرا نمایان است

در مجاری صفراوی داخل و خارج کبدی و سیستم پورت ضایعه پاتولوژِیک مشاهده نشد

طحال و پانکراس ابعاد و اکوی نرمال دارند

کلیه ها دارای ابعاد نرمال با حدود صاف هستند

کلیه راست 9/4cm   و کلیه چپ بطول 10/3cm  

اکوپاترن و کورتکس و مدولا و ضخامت ان در دو کلیه طبیعی است

یافته ای دال بر وجود سنگ توده فضا گیر ضایعه عفونی و هیدرونفروز در کلیه ها دیده نشد

با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. ببخشید 11/6mm اشتباه نوشتم cm

3. سلام
    این مطلب رو تو یه سایت خوندم:
    پولیپ کیسه صفرا وقتی بوجود میاد که توده‌ای از سطح لایه داخلی دیواره کیسه صفرا به سمت خارج رشد کند.
    پزشکان توصیه می‌‌کنند پولیپ‌های کیسه صفرا بزرگتر از 1 سانتی‌متر بهتر است برداشته شوند.
    پولیپ های کوچکتر معمولا با دارو برطرف می شوند.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. saeedcheraghi نوشته است: سلام خدمت دکتر صادقی عزیز و همه کاربران عزیز

من چند روز پیش به علت ناراحتی معده و گوارشم به یه متخصص خوب مراجعه کردم و ایشون ازم سونو و اندوسکوپی گرفتن .تو جواب سونو گرافیم یه چیزی نوشته بود وقتی از دکتر پرسیدم گفت ازمایشتو انجام بده جوابشو بیار چیزی نیست .راستش یه کم شک کردم چیزی که تو جواب سونو نوشته رو اینجا میزارم ممنون میشم بگید که یعنی چی؟ مشکل چیه؟ یعنی سرطان دارم؟
    هنوز نرفتم ازمایش تا اون موقع هم نمیتونم صبر کنم .لطفا راهنمایی کنید

در بررسی اولتراسونیک از شکم در مقاطع طولی و عرضی نتیجه به شرح زیر میباشد
    کبد دارای ارتفاع 11/3cm با اکوی یکنواخت میباشد

کیسه صفرا ضخامت جداری نرمال دارد و پولیپی به قطر 11/6cm در دیواره انتریور کیسه صفرا نمایان است

در مجاری صفراوی داخل و خارج کبدی و سیستم پورت ضایعه پاتولوژِیک مشاهده نشد

طحال و پانکراس ابعاد و اکوی نرمال دارند

کلیه ها دارای ابعاد نرمال با حدود صاف هستند

کلیه راست 9/4cm   و کلیه چپ بطول 10/3cm  

اکوپاترن و کورتکس و مدولا و ضخامت ان در دو کلیه طبیعی است

یافته ای دال بر وجود سنگ توده فضا گیر ضایعه عفونی و هیدرونفروز در کلیه ها دیده نشد

با تشکر

سلام

دوست عزیز پولیپ کیسه ی صفرا همیشه نشانه ی سرطان نیست و در اکثر مواقع این پولیپ ها خوش خیم هستن  
    (فقط بعضی از  اشکال سرطان هاي کيسه صفرا در مراحل اوليه ممکن است بصورت پوليپ تظاهر نمايند) در بیشتر موارد علائم و نشانه های سرطان کیسه صفرا  عبارتند از:

· درد شکم : بیشتر از نیمی از افراد مبتلا به این سرطان در ناحیه شکم احساس درد می کنند . محل این درد در قسمت فوقانی سمت راست شکم است .

· تهوع ، استفراغ : در زمان تشخیص این سرطان بیشتر از نیمی از افراد تهوع و استفراغ دارند .

· زردی : در این حالت پوست بدن ، سفیدی چشم و بافت های مختلف بدن زرد رنگ می شوند . یک چهارم تا یک دوم افراد در هنگام تشخیص زرد هستند .

· بزرگ شدن کیسه صفرا .

· سایر علایم : که شیوع کمتری دارند و عبارتند از بی اشتهایی ، کاهش وزن ، تورم شکم ، خارش شدید بدن و مدفوع سیاه قیری .

در مورد شما هم با توجه به سنتون و این که همراه با سنگ و التهاب کیسه صفرا  نیست  انتظار میره که ان شاءالله این پولیپ خوش خیم باشه فقط اندازه ی این پولیپ یکم بزرگه ( بزرگتر از 1 سانتی نتر یا 10 میلی متر) که بازم نمیشه گفت همه ی پولیپ های بزرگتر از 1 سانت حتما بدخیمن گفته میشه که عموما بدخیمن نه همیشه ،دکترتونم میبینین که فقط به وجود پولیپ اعتماد نکرده و یه سری ازمایشای دیگه نوشته که تشخیص نهایی رو بده  چون صرفا وجود پولیپ دال بر وجود سرطان نیست که این پولیپ اگه خوش خیم باشه که اکثر مواقع تا اخر خوش خیم باقی میمونه و جای نگرانی نیست ، اگرم خدای نکرده بدخیم باشه پزشک توصیه می کند که برداشته شوند .

حتما ازمایشتونو سریعا انجام بدین چون دکترتون میخواد میزان یه سری انزیم ها رو تو خون شما ببینه که تشخیصشو بده .

امیدوارم  نگرانیتون سریعا رفع بشه.

در ضمن اگه تو فامیلتون سابقه ی ابتلا به این سرطان نیست احتمال ابتلای شما هم به سرطان کیسه ی صفرا پایین میاد چون این سرطان توی خونواده ها موروثیه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. ازاین علائم .رنگ پریدگی (اکثرا به زردی میزنه ) وکاهش وزن و بی اشتهایی رو دارم .
    من فردا صبح میرم ازمایشمو انجام میدم ببینم چی میشه .
    پس همه پولیپ ها رو نمیشه سرطان دونست؟
    ایا درمانی بجز جراحی داره ؟پولیپ من در حدود 2 ساتنی متره
    درباره عوارض جراحیش کسی اطلاعی داره؟ راحته یا سخته؟

6. saeedcheraghi نوشته است: ازاین علائم .رنگ پریدگی (اکثرا به زردی میزنه ) وکاهش وزن و بی اشتهایی رو دارم .
    من فردا صبح میرم ازمایشمو انجام میدم ببینم چی میشه .
    پس همه پولیپ ها رو نمیشه سرطان دونست؟
    ایا درمانی بجز جراحی داره ؟پولیپ من در حدود 2 ساتنی متره
    درباره عوارض جراحیش کسی اطلاعی داره؟ راحته یا سخته؟

نه همشون منجر به سرطان نمیشن.

اگه خوش خیم باشه پولیپ که اصلا جراحی نمیکنن و دارو درمانی میشه ولی اگه بدخیم باشه تا اون جایی که من میدونم اکثر پزشکا میگن باید برداشته شه چون در غیر این صورت پیشرفت میکنه.

برداشتنشونم سخت نیست.

بی اشتهایی و کاهش وزن میتونه به دلیل نگرانیتونم باشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید