شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تاثیر قرص های اسپیرنولاکتون و.. .روی چشم!!!

1. سلام
    1-میخواستم بدونم قرصهای اسپیرنولاکتون و مدروکسی پروژسترون و متفورمین میتونن روی چشم تاثیر بدی داشته باشن؟
    آخه من رفتم پیش متخصص چشم و گفت پشت لکه زرد چشمم یکمی تیره شده،ازم پرسید دارویی مصرف میکنی ،من گفتم نه.من 6 ماهی این داروهارو مصرف کردم و هنوز هم استفاده می کنم.باید میگفتم که اینارو استفاده کردم و میکنم؟

2-سه تا قطره بهم داد.این بیماری خیلی خطرناکه ؟دکتر که چیزی بهم نگفت.اگه در مورد این قطره ها توضیح کاملی بدین ممنون میشم:بتازونیت-کلوبیوتیک-آناپریوین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. raha170 نوشته است: سلام
    1-میخواستم بدونم قرصهای اسپیرنولاکتون و مدروکسی پروژسترون و متفورمین میتونن روی چشم تاثیر بدی داشته باشن؟
    آخه من رفتم پیش متخصص چشم و گفت پشت لکه زرد چشمم یکمی تیره شده،ازم پرسید دارویی مصرف میکنی ،من گفتم نه.من 6 ماهی این داروهارو مصرف کردم و هنوز هم استفاده می کنم.باید میگفتم که اینارو استفاده کردم و میکنم؟

2-سه تا قطره بهم داد.این بیماری خیلی خطرناکه ؟دکتر که چیزی بهم نگفت.اگه در مورد این قطره ها توضیح کاملی بدین ممنون میشم:بتازونیت-کلوبیوتیک-آناپریوین

سلام
    دوست گرامی، بامصرف مدروکسی پروژسترون در طولانی مدت ممکن است یکی از علائم زیر در فرد بروز کند:
    تورم‌ پاها، افزایش‌ وزن‌، درد قفسه‌ سینه‌، تنگی‌ نفس‌، سردرد، تغییر در تکلم‌ یا بینایی‌، حساسیت سینه ها و افزایش حجم آنها و زردی‌ پوست‌ یا چشم‌ها.
    باتوجه به اینکه 6 ماه قرص مصرف می کردید باید پزشکتون رو درجریان میذاشتید، شاید لازم باشد مقدار دوز آن کاهش یابد.

3. سلام
    البته من الان متفورمین و سیپروترون کامپاند استفاده میکنم،این دوتا که روی چشم تاثیر بدی نمیذارن؟

4. raha170 نوشته است: سلام
    البته من الان متفورمین و سیپروترون کامپاند استفاده میکنم،این دوتا که روی چشم تاثیر بدی نمیذارن؟

سلام

تاثیر بر چشم ها از عوارض جانبی این 2 دارو نیستن فقط  مصرف طولانی مدت سیپروترون کامپاند در بعضی افراد ممکنه به میزان کم ایجاد خشکی چشم کنه که تحمل لنزهای تماسی رو برا این افراد مشگل میکنه  و قابل درمانه ؛ در هنگام مصرف متفورمین هم اگه احیانا کسی دچار تغییرات بینایی شد باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنه چون این تغییر از عوارض جانبی طبیعی این دارو نیست.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. raha170 نوشته است: سلام

عوارض قرص سیپروترون کامپاند تا کنون سلامت چشم را تهدید نکرده ولی گفته شده در هنگام ضایعات دو بینی چشم، این قرص نباید مصرف شود، در صورت لزوم باید بانظر پزشک باشد.
    یکی از عوارض این قرص باعث زردی پوست میشود، چون در دراز مدت باعث اختلال عملکرد کبد خواهد شد.
    عوارض قرص سیپروترون بیشتر باعث حساسیت پوستی (خشکی و پوسته ریزی) خواهد شد.
    ولی در مورد عوارض متفورمین بر چشم باید با پزشک خود مشورت کنید.
    ولی بطور کلی متفورمین بیشتر علاوه بر اثر کاهش دهنده قند خون، وزن را نیز کاهش میدهد که احتمالاً عامل آن حالت تهوع خفیف و بی اشتهائی، کاهش سطح انسولین پلاسما و اثرات قابل توجه در کاهش چربی خون میباشد.

6. pofef

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام
    دختری 27 ساله هستم. مبتلا به pco و ریزش موی شدید هستم. البته در 4 سال اخیر برخلاف گذشته پریودهایم مرتب شده بود. پزشک پوست و مو قرص های اسپیرونولاکتون، سیپروترون کامپند و سیپروترون تجویز کردند. دوره اول بعد از تمام شدن سیپروترون کامپند و سیپروترون یک هفته لکه بینی داشتم و بعد پریود شدم که نسبت به دفعات قبل خونریزی کمتر بود. برای این دوره یک هفته بعد از تمام شدن سیپروترون کامپند و سیپروترون لکه بینی پیدا کردم که حدود دو هفته طول کشیده، به پزشک زنان مراجعه کردم قرص متفورمین و مدروکسی تجویز کردند و گفتند که سیپروترون کامپند و سیپروترون را تا دو دوره قطع کنم و از این قرص ها استفاده کنم. من هم برای اطمینان بیشتر نظر پزشک پوست و مویم را جویا شدم که گفتند همراه قرصهای متفورمین و مدروکسی قرصهای سیپروترون کامپند و سیپروترون باید مصرف شود. با توجه به اینکه مادرم مبتلا به سرطان رحم بودند، به نظر شما مصرف همزمان این قرصهای به صلاح است.

7. بازم سلام
    اگه کسی در مورد قطره های چشمی که گفتم اطلاعاتی داره لطفا بگه.

8. raha170 نوشته است: بازم سلام
    اگه کسی در مورد قطره های چشمی که گفتم اطلاعاتی داره لطفا بگه.

سلام ،رها جان من فقط راجب 2 تاشون اطلاع داشتم که برات گذاشتم

1.

بتامتازون یا بتازونیت (قطره چشمی):

موارد مصرف‌: بتامتازون‌ در درمان‌حالت‌هاي‌ التهابي‌ و آلرژيك‌ چشم‌ و گوش‌كه‌ به‌ كورتيكواستروئيدها پاسخ‌ مي‌دهند،به‌كار مي‌رود.

مكانيسم‌ اثر: در غلظت‌هاي‌ بالاي‌ موضعي‌كورتيكواستروئيدها با اثر مستقيم‌ بر روي‌غشاء، اگزوداي‌ سلولي‌ و فيبريني‌ وانفيلتراسيون‌ بافتي‌ را كاهش‌ مي‌دهند.ممانعت‌ از فعاليت‌ تشكيل‌ كلاژن‌ و بافت‌همبند، تأخير در توليد مجدد سلولهاي‌اپي‌تليال‌، كاهش‌ تشكيل‌ عروق‌ جديد پس‌ ازالتهاب‌ و كاهش‌ نفوذپذيري‌ مويرگ‌هاي‌متورم‌ از ديگر اثرات‌ اين‌ دارو مي‌باشد.

فارماكوكينتيك‌: از طريق‌ زلاليه‌، قرنيه‌،عنبيه‌، مشيميه‌، جسم‌ مژگاني‌ و شبكيه‌جذب‌ مي‌شود.

موارد منع‌ مصرف‌: اين‌ دارو در بيماريهاي‌قارچي‌ چشم‌ و گوش‌، التهاب‌ سطحي‌ حادقرنيه‌ ناشي‌ از تبخال‌، سوراخ‌ شدن‌ پرده‌گوش‌، سل‌ چشمي‌ يا گوشي‌ و بيماري‌ويروسي‌ در مرحله‌ عفوني‌ حاد نبايدمصرف‌ شود.

هشدارها: 1 ـ در كساني‌ كه‌ مبتلا به‌ آب‌مرواريد، گلوكوم‌ مزمن‌ با زاويه‌ باز ياسابقه‌ آن‌، التهاب‌ گوش‌ مياني‌ و سايرعفونت‌هاي‌ قرنيه‌ و ملتحمه‌ چشم‌ يا گوش‌هستند، بايد با احتياط مصرف‌ شود.

عوارض‌ جانبي‌: تاري‌ ديد، درد چشم‌،سردرد و مشاهده‌ هاله‌هاي‌ نوراني‌ دراطراف‌ چراغ‌ها، پايين‌ افتادن‌ پلك‌ها وبزرگ‌ شدن‌ غيرعادي‌ چشم‌، سوزش‌ وآبريزش‌ از عوارض‌ جانبي‌ اين‌ داروهستند.

نكات‌ قابل‌ توصيه‌:

1 ـ اگر پس‌ از5-7 روز بهبودي‌ حاصل‌ نشد و يا وضع‌چشم‌ يا گوش‌ بدتر شد، به‌ پزشك‌ مراجعه‌شود.

2 ـ در صورت‌ استفاده‌ دارو در گوش‌مي‌توان‌ آن‌ را به‌طور مستقيم‌ در گوش‌ريخت‌ و يا توسط گاز آغشته‌ با دارو و يافتيله‌ پنبه‌اي‌ در سوراخ‌ گوش‌ گذاشت‌. اين‌فتيله‌ را هر 12-24 ساعت‌ يك‌بار، بايدتعويض‌ نمود.

مقدار مصرف‌: ابتدا 1 تا 2 قطره‌ هر 1 تا 2ساعت‌ به‌‌ داخل‌ چشم‌ و 2 يا 3 قطره‌ هر 2 تا3 ساعت‌ به‌ داخل‌ مجراي‌ گوش‌ چكانده‌مي‌شود و به‌تدريج‌ در صورت‌ تخفيف‌التهاب‌، مقدار مصرف‌ دارو كاهش‌ مي‌يابد.نيم‌ تا يك‌ سانتي‌متر از پماد، 3 ـ 2 بار درروز يا هنگام‌ خواب‌ داخل‌ پلك‌ قرار داده‌مي‌شود.

اشكال‌ دارويي‌:

Ophthalmic / Otic Ointment: 0.1%

Ophthalmic / Otic Drops: 0.1%

2.

نفازولين- آنتازولين "NAPHAZOLINE – ANTAZOLINE"یا اناپریوین (ضد احتقان و ضد حساسيت):

داروي نسخه‌اي است كه براي رفع قرمزي احتقاني چشم بدون منشاء عفوني كاربرد دارند. بنابراين تجويز آن پس از تشخيص صحيح تنها تحت نظر پزشك مجاز مي‌باشد. ضمناً مصرف اين دارو بيش از 3 روز متوالي، باعث بازگشت شديدتر حالت احتقاني چشم خواهد شد و احتمال حساسيت نسبت به اين داروها نيز وجود دارد.
    مصرف دربارداری  : تجویز نشودبهتراست
    مصرف درشیردهی : با نظرپزشک تجویز می شود
    گروه درمانی : ضداحتقان وآنتی هیستامین
    شکل دارویی : قطره استریل چشمی

( قطره نفازولین تنها هم وجود داره که فقط برای قرمزی چشم هستش)

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید