شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زانو درد 2 ساله

1. سلام به همگی

یکی از دوستانم (پسر ،27 ساله) مدت 2 ساله که زانوی سمت راستش درد میکرده طوری که اوایل دردش کم بوده و میتونست روی اون زانوش فشار بیاره (بشینه) اما بعدا به مرور زمان دردش افزایش پیدا کرده الان زانوی سمت چپشم شبیه زانوی سمت راست شده با این تفاوت که در مدت زمان حدود 12 ساعت دردش با درد زانوی سمت راست برابری میکنه طوری که الان اصلا نمیتونن  روی زانو بشینن (برای اجابت مزاج ) و قراره فردا دکتر برن ،ممنون میشم اگر کسی همچین موردی براش پیش اومده یا با اون برخوردی داشته تجربشو با ما در میون بذاره ،مثلا در مورد نحوه ی درمان(سیر درمان) ، مدت زمانی که درمان طول می کشه ،ایشون متخصص مفاصل میخوان برن همون کافیه یا مراجعه به متخصص دیگه هم لازمه و ... ؟

از عزیزانی که در شیراز متخصص خوب سراغ دارن اگه امکانش هست  اسم یا اسامی این متخصصین رو بهم PM بدن. ممنون

2. سلام
    در مورد آرتروز زانو یا ناراحتی های مربوط به آن، احتمال بروز درد ممکن است ناشی از افزایش وزن یا فعالیت زیاد بر اثر آسیب های ناشی از ورزش یا شرایط شغلی نامناسب باشد.
    در این حالت ممکن است زانوهای آسیب دیده دچار تورم و در لمس، گرمتر از سایر نقاط پوست باشند
    برای کاهش درد معمولاً از بالا نگه داشتن پا - استراحت دادن و فشار موضعی به زانو استفاده می کنند.
    بالا نگه داشتن سبب تخليه مواد زائد و التهابي از زانو به سوي گردش خون و باعث كاهش التهاب مي شود و استراحت دادن باعث كاهش كشش های مكرر روی زانو و جلوگيری از ورود آسيب بيشتر به زانو میشود و بمنظور حفظ حركات مناسب مفصل از فشار موضعی توسط بانداژ زانو مورد استفاده قرار می گیرد
    برای اجابت مزاج هم باید از توالت فرنگی استفاده کنند تا به زانو فشار وارد نشه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. همشهری جان مرسی از جوابت ؛ ایشون الان تحت درمان هستن ، دو تا سوالی که دارم اینه که

1-  ایشون استرس زیادی دارن که یه بار به خاطر همین استرس ریزش مو گرفتن و یه بارم زخم معده این ناراحتیم میتونه ریشش استرس باشه؟

2- تا اون جایی که یادشونه این ناراحتی 2 سال پیش موقع ورزش (بدن سازی ) براشون پیش اومده الان که 2 سال از این موضوع میگذره خدای نکرده امکان داره این عارضه دیگه بهبود کامل پیدا نکنه؟

4. استرس و ناراحتی اعصاب باعث ریزش مو میشه ولی سوء تغذیه به دلیل عدم استفاده از لبنیات و فراورده های دامی میتونه استحکام استخوانها رو کم کنه
    همونطور که گفتید به خاطر بدن سازی بوده که این مشکل بوجود اومده. ایشون یا باید از ادامه این ورزش خودداری کنند یا با وزنه های کمتر ادامه دهند.
    باتوجه به اینکه ابتدا یک زانو درگیر بوده و به تدریج به زانوی دیگر هم سرایت کرده، پس باید مراقبت های پزشکی رو لحاظ کنند درغیر اینصورت بهبودی کامل امکان پذیر نیست. اگه اضافه وزن دارند باید باتغذیه مناسب وزنشونو کاهش دهند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. البته همونطور که آقای Hamshahri در صفحه مشابه دیگری فرمودند باید متذکر بشم که نشست و برخاست هم خیلی روی بهبود زانو اهمیت دارد. من هم مشکلی مشابه این دارم اما با توصیه آقای hamshahri برای جلوگیری از فشار زیاد ناشی از نشست و برخاست روی زانو، سعی کرده ام که روی زمین ننشینم و برای صرف غذا و بقیه ی امور روزانه از صندلی و مبل استفاده کنم.

البته مدت دو هفته ای است که این دوره درمان رو شروع کردم یعنی نشستن روی زمین را حذف کردم که البته همراه با کاهش وزن بوده، امیدوارم با گذشت زمان بهبودی کاملی روی زانوهام احساس کنم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید