شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 14   

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 2

1. با سلام خدمت پزشکان محترم اقای دکتر من مدت 11 ماهه که ازدواج کردم در ماه 4 ازدواج فهمیدم که کیست دارم و 2ماه قرص ضد بارداری خوردم که کیستم برطرف شد و به مدت 5 ماه انواع قرصهای کمک باروری خوردم بازم حامله نشدم هر ماه تعداد تخمکهای من بین 5 تا بود و اندازه خوبی داشتن من عکس رنگی هم دادم گفتن سالمم حتی شوهرم هم ازمایش داد اون هم سالمه پس مشکل من چیه که نمی تونم حامله بشم

2. slso_hasti_2008 نوشته است: با سلام خدمت پزشکان محترم اقای دکتر من مدت 11 ماهه که ازدواج کردم در ماه 4 ازدواج فهمیدم که کیست دارم و 2ماه قرص ضد بارداری خوردم که کیستم برطرف شد و به مدت 5 ماه انواع قرصهای کمک باروری خوردم بازم حامله نشدم هر ماه تعداد تخمکهای من بین 5 تا بود و اندازه خوبی داشتن من عکس رنگی هم دادم گفتن سالمم حتی شوهرم هم ازمایش داد اون هم سالمه پس مشکل من چیه که نمی تونم حامله بشم

سلام

در مورد ناباروری، علل و نحوه ی درمان اون در سایت به طور نسبتا کاملی بحث شده ، از نوار جست و جوی بالا عبارات " دلایل / علل ناباروری " و "درمان ناباروری" رو سرچ کنین تا به جوابتون برسین.

3. با سلام و خسته نباشيد حضور محترم آقاي دكتر
    من زن متولد 17 دي ماه 1354 هستم و با توجه به اينكه 35 ساله مي باشم و قرص لووتيروكسين مصرف مي كنم (حدود 12 سال روزي 1.5 قرص) . با شوهرم فاميليم (پسر دايي و دختر عمه) يك فرزند پسر 5 ساله دارم و قصد دارم براي حاملگي دوم اقدام كنم آيا با وجود مشكل سن و مشكل تيروئيد و فاميلي اين حاملگي پر خطر به حساب مي آيد. در ضمن در فاميل ما بيماري ژنتيكي و عقب افتادگي ذهني وجود ندارد ولي تعداد سرطاني ها در فاميل زياد است.

4. parvane1118 نوشته است: با سلام و خسته نباشيد حضور محترم آقاي دكتر
    من زن متولد 17 دي ماه 1354 هستم و با توجه به اينكه 35 ساله مي باشم و قرص لووتيروكسين مصرف مي كنم (حدود 12 سال روزي 1.5 قرص) . با شوهرم فاميليم (پسر دايي و دختر عمه) يك فرزند پسر 5 ساله دارم و قصد دارم براي حاملگي دوم اقدام كنم آيا با وجود مشكل سن و مشكل تيروئيد و فاميلي اين حاملگي پر خطر به حساب مي آيد. در ضمن در فاميل ما بيماري ژنتيكي و عقب افتادگي ذهني وجود ندارد ولي تعداد سرطاني ها در فاميل زياد است.

سلام

دوست عزیز این که سن شما 35 هست همین باعث میشه اگر شما باردار شوید بارداریتون در زمره ی بارداری های پر خطر قرار بگیره ؛ از طرفی شما مشکل تیروئید هم دارید که پرکاری تیروئید (هیپرتیروئیدی) و کم کاری تیروئید (هیپوتیروئیدی) ممکن است به مجموعه ای از مشکلات به خصوص در حین بارداری منجر شوند. از جمله عوارض احتمالی بیماری های تیروئید درمان نشده در حین بارداری اینها هستند:

● هیپرتیروئیدی
    ـ نوزاد نارس و درد زایمان پیش رس.
    ـ پره اکلامپسی، که در آن فشار خون بالا و مشکلاتی برای اندام هایی مانند کلیه به وجود می آید.
    ـ وزن کم نوزاد هنگام تولد یا مرده زایی.
    ـ افزایش سرعت ضربان قلب جنین.
    ● هیپوتیروئیدی
    - کم خونی
    -اختلال رشد مغز نوزاد
    - خونریزی مادر پس از زایمان
    - پره اکلامپسی

رابطه ی فامیلی هم که با همسرتون دارید و سرطان فامیلی که این دو مشکلات ژنتیکی خودشو به دنبال داره !
    در کل بهترین کار برای شما مراجعه به یک مرکز تخصصی مشاوره پزشکی ژنتیک ( به دلیل بالا بودن سن ، نسبت فامیلی با همسر ، سرطان فامیلی) هست تا در اون جا تصمیمات نهایی در مورد باردار شدن یا نشدن یا شرایط باردار شدن برای شما اتخاذ بشه .

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. parvane1118 نوشته است: با سلام و خسته نباشيد حضور محترم آقاي دكتر

در مورد مصرف لئوتیروکسین و کم کاری تیروئید با توجه به اینکه تحت درمان هستید، مصرف آن در دوره بارداری بی خطر است ولی مقادیر کمی از آن در شیر ترشح میشود که در زمان وضع حمل و به منظور کاهش ترشحات این دارو در زمان شیردهی و نحوه مصرف و مقدار دوز آن توسط پزشک تغییر می کند.

درخصوص عقب افتادگی ذهنی در کودکانی که فرزند دوم والدینی که نسبت های فامیلی خیلی نزدیک دارند شایع تر است.

6. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    NASIMAK نوشته است: باعرض سلام
    من پريروز ازتون يه سوال كردم راجع به اينكه من 23 ماه پيش پريود شدم و از روز 7 پريودم كه دروه ام تمام شد تا امروز براي بچه دار شدن يك روز درميون نزديكي داشتم ولي الان سه روزه كه زير شكمم درد مي كنه و كاملا" علائم پرويودي رو دارم در صورتي كه بايد 23 تير پريود بشم .پريوز ازتون پرسيدم فرمودين علائم تخمك گذاري هستش ولي مگه تخمك گذاري چند روز طول مي كشه ؟ و آيا كاملا" علائمش مثل پريود شدنه ؟ من هيچ وقت اين دردو نداشتم .

بیشتر به عفونت میخورد-باید پیگیری کنید از نظر عفونت وکیست و مشکلات هورمونی

7. saedehsamad نوشته است: سلام خسته نباشید لطفا ما را راهنماییی کنید
    بنده قصد دارم که ظرف چند روز با تعداد زیادی نزدیکی وانزال(با کاندم)اسپرم ها و منی هایی که در شرایط شبهه ناک تولید شده است را خارج نمایم وباتولید انها از غذای طیب وحلال فرزندی داشته باشم چه تعداد نزدیکی داشته باشم تا کیسه منی بنده کاملا تخلیه شود و بعداز چند روز دوباره پرمیشود و اسپرم های بالغ و مناسبی آن هم ذکور و پسر تولید میشود؟

در خصوص تعیین جنسیت فرزند اینجا کلیک کنید

در مورد تشخیص تخلیه کامل کیسه منی باید به میزان آخرین انزال توجه کنید. مصرف خرما و مواد مغذی مثل پسته باعث تقویت و افزایش اسپرم میشود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. سلام،

ببخشيد من 2 ساله كه ازدواج كردم و از ماه پيش براي بارداري اقدام كردم و 3 ماه كه قرض فوليك اسيد مصرف مي كنم، و تا ماه پيش جلوگيري طبيعي داشتم و هيچ قرص ضد بارداري مصرف نمي كردم.
    متاسفانه ماه قبل باردار نشدم، طول دوره پريودم 28 روزه و مدت خونريزي 4 الي 5 روزه دارم، آخرين بار 29 خرداد پريود شدم و در روزهاي 8، 10، 11، 12 نزديكي داشتم، مي خواستم ببينم آيا اين ماه حتما حامله مي شوم يا خير.
    با تشكر از راهنمائي هاي شما دوستان.

9. aaaa682

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام وعرض تشكر محضر جناب آقاي دكتر صادقي

من روز 13و16و19پريودي رابطه داشتم با توجه به اينكه دوره 30تا32 روزه است كمي هم سينه هام درد ميكنه ممكن حامله باشم يا نه مدت 7ماه اقدام كرديم ولي نشده امروز روز 27 پري امكان داره من باردار باشم راهي است زودتر از موعد بفهمم هستم يا نه ترو خدا زودتر جوابمو بديد با تشكر فراوان از تمامي زحمات شما.

10. aaaa682 نوشته است: با سلام وعرض تشكر محضر جناب آقاي دكتر صادقي

من روز 13و16و19پريودي رابطه داشتم با توجه به اينكه دوره 30تا32 روزه است كمي هم سينه هام درد ميكنه ممكن حامله باشم يا نه مدت 7ماه اقدام كرديم ولي نشده امروز روز 27 پري امكان داره من باردار باشم راهي است زودتر از موعد بفهمم هستم يا نه ترو خدا زودتر جوابمو بديد با تشكر فراوان از تمامي زحمات شما.

سلام با توجه به این که دوره ی شما 30 - 32 روز هست تحت شرایط عادی روز تخمک گذاریتون میشه روزای 15 یا 16 که 2 روز قبل و بعد اینام مهمن و در کل روزای 13 تا 18 برا شما اگه برا بارداری اقدام میکنین روزای تعیین کننده ای هستن که شما تو این روزا رابطه داشتین و همین احتمال بارداری رو در شما بالا میبره و الان 8 روز از اخرین نزدیکی شما گذشته در حالی که از خون بعد 4 -5 روز از نزدیکی جواب مطمئنی میده پس یه از خون بدین که سریعترین و مطمونترین راه برا اطلاع از بارداری یا عدم بارداریه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. سلام من 25 ساله هستم و قصد بارداری دارم می خواهم فرزندم پسر باشد چیکار باید بکنم؟
    ممنون.

12. tabassomkhantab نوشته است: سلام من 25 ساله هستم و قصد بارداری دارم می خواهم فرزندم پسر باشد چیکار باید بکنم؟
    ممنون.

سلام. قبل از ارائه هر سؤال قوانین را مطالعه بفرمایید. جواب سؤال شما با جستجوی مناسب یافت می شود. لطفا به این تاپیک رجوع کنید.

ضمنا می توانید از نرم افزار تقویم تخمک گذاری نیز استفاده کنید.

13. سلام،

ببخشيد من 2 ساله كه ازدواج كردم و از ماه پيش براي بارداري اقدام كردم و 3 ماه كه قرض فوليك اسيد مصرف مي كنم، و تا ماه پيش جلوگيري طبيعي داشتم و هيچ قرص ضد بارداري مصرف نمي كردم.
    متاسفانه ماه قبل باردار نشدم، طول دوره پريودم 28 روزه و مدت خونريزي 4 الي 5 روزه دارم، آخرين بار 29 خرداد پريود شدم و در روزهاي 8، 10، 11، 12 نزديكي داشتم، مي خواستم ببينم آيا اين ماه حتما حامله مي شوم يا خير.

14. 1361darya1361 نوشته است: سلام،

سلام
    دوست عزیز
    حدوداً 14 روز قبل از شروع خونریزی بعدی تخمک گذاری صورت میگیرد برای بالا بردن احتمال بارداری 3 روز قبل و بعد از آن یک روز درمیان نزدیکی کینید .
    انشا اله نتیجه حاصل شود فقط عجله نکنید .

15. با سلام من ماه پیش چون میخواستم به مکه برم قرص ال دی تعداد15 عدد مصرف کردم وقتی قرص را قطع کردم یک دفعه فقط کمی خون دیدم ومدت 1 هفته ترشحات قهوه ای رنگ دیدم ودر تاریخ 4/4/90 دردی شبیه درد پریود در کمر ودلم گرفت ومجدد خون دیدم که رفتم آزمایش ومثبت بود وبتا 6400 بود رفتم دکتر سونوگرافی داخلی کرد وگفت چیزی در رحم وبیرون رحم نیست وگفت خارج از رحم است وبرم بستری بشم که من نرفتم ودکتر دیگری رفتم وبا سونو گرافی شکمی گفت چیزی نیست واحتمالاً دفع شده و48 ساعت بعد بتا 775 ویک هفته بعد بتا 4/25 بود والان در روز 19 الی 21/4/90 درد خفیفی در زیر دلم میگیره و21/4/90 ترشحات قهوه ای رنگ دیدم
    1- آیا درد نشانه تخمک گذاری است ؟
    2- ترشحات نشانه باقی ماندن قسمتی از جنین است؟چون من هنگام خارج شدن خون از رحم دردی شبیه درد سقط جنین نیود وخون لخته شبیه پوست تقریبا دفع شد.
    3- آیا چون سقط داشتم بارداری بعد دیر اتفاق می افتد ؟ چون دکتر بهم گفت 3 ماه دیگه باردار میشم وقرص اسید فولیک داد
    4-بعد از سقط شکمم بزرگ وسینه هایم هم بزرگ شده علت چیست؟
    5- من وهمسرم در چه حالتی نزدیکی داشته باشیم کهاحتمال حاملگی را بالا ببردوبعد از ریختن مایع منی تا چه مدت من نباید بلند شوم؟
    6- چه مواد غذایی برای تقویت اسپرم وتخمک مفید است ؟
    7-آیا احتمال دارد که من دیگر بار دار نشوم ؟ چون کمی موی زائد در زیر گلو دارم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 14 از 15
رفتن به صفحه :    ... 14   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید