شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 49 ...   

احتمال حاملگی (راهنما - سوالات)

1. sfir1 نوشته است: سلام
    تروخدا سوال منو سریع جواب بدید دارم از نگرانی میمیرم.
    یک هفته بعد از اتمام قاعدگی با نامزدم رابطه جنسی داشتم که ایشون آلتش رو به مقعد من چسبوند و همین که خواست ارضا بشه خودش را از من دور کرد و من هم دو دقیقه بعد واژنم رو به سمت عقب با دستمال پاک کردم.نمیدونیم اسپرم به واژن رسیده یا نه.البته ایچ تماس مستقیمی نداشتیم و پرده بکارت هم سالمه..برای احتیاط حدود 69 ساعت بعد 4 تا قرص ال دی مصرف کردم.خیلی نگران هستم که آیا اسپرم ریخته شده و احتمال بارداری وجود داره یا نه.چون اصلا شرایطش را ندارم و اگر وجود داره برای پیشگیری چه اقداماتی انجام بدم؟الان از این جریان 9 روز گذشته.از توجهتون ممنونم

سلام
    احتمال حاملگی نیست نگران نباشید

2. 9929 نوشته است: با عرض سلام و تشکر خدمت شما دکتر گرامی.لطف کنید منو از عدم بارداری نامزدم 100درصد مطمئن کنید با شرایط زیر که قبلا خدمتون عرض کردم . یکی دو هفتس از استرس دوتاییمون داریم دیوونه میشیم. لطفا کمکمون کنید.
    1-عمل لاپا بدون از هیچ گونه دخول در 6روز بعد از اتمام پریودی
    2-سالم بودن پرده بکارت
    3-ریختن مایع منی روی واژن
    4-مصرف دو دوز لونرژسترول در 66و78 ساعت بعد از ریختن مایع منی روی واژن
    لطفا با راهنمایی دقیقترتون منو از عدم بارداری نامزدم کاملا مطمئن کنید
    در ضمن منظور شما از فرمایش قبلیتون ( با توجه به نوع رابطه و مصرف قرص بارداری منتفیه) دقیقا چیه ؟ یعنی دیگه خیالمون راحت باشه. ممنون از راهنماییتون پیروز و سلامت باشید%9929

سلام
    احتمال حاملگی نیست استرس نداشته باشید

3. fafa126 نوشته است: سلام
    من همیشه اول  ماه پریود می شم.
    این ماه 28 پریود شدم و روز اول پریود رابطه جنسی بدون دخول داشتم
    فقط منی بر روی بدنم ریخته شد و پرده بکارت دارم
    امکان بارداری وجود داره؟
    خیلی می ترسم.
    لطفا جواب بدین

سلام
    خیر احتمال حاملگی وجود ندارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. با سلام
    من پریود منظم دارم اواسط سیکل قبل نزدیکی سطحی داشتم که 16 ساعت بعد 2 عدد hdخوردم و12 ساغت بعد تکرار کردم.12 روز بعد از مصرف قرص پریود شدم که بر خلاف همیشه که پریودم 5-6 روز است اینبار 3-4 روز بود ولی خونریزی مانند همیشه بود.الان حدود 10 روز از پریودم میگذره و 3-4 روزه که حالت تهوع دارم و هیچ دلیلی برلی این تهوع پیدا نمیکنم.آیا امکان حاملگی خارج رحم هست؟جواب قطعی میخوام لطفا.آیا پریود بعدی منظم خواهد بود؟

5. ahura_20 نوشته است: با سلام
    من پریود منظم دارم اواسط سیکل قبل نزدیکی سطحی داشتم که 16 ساعت بعد 2 عدد hdخوردم و12 ساغت بعد تکرار کردم.12 روز بعد از مصرف قرص پریود شدم که بر خلاف همیشه که پریودم 5-6 روز است اینبار 3-4 روز بود ولی خونریزی مانند همیشه بود.الان حدود 10 روز از پریودم میگذره و 3-4 روزه که حالت تهوع دارم و هیچ دلیلی برلی این تهوع پیدا نمیکنم.آیا امکان حاملگی خارج رحم هست؟جواب قطعی میخوام لطفا.آیا پریود بعدی منظم خواهد بود؟

1.با نزدیکی سطحی احتمال بارداری وجود نداره
    2.استفاده از روش اوراژانسی قابل اطمینان هست و چون پریود شدید احتمال بارداری وجود نداره
    3.ممکنه کمی جلو و عقب بشه اما به حالت قبلی خودش بر می گرده

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. با سلام
    کسی که امپول پروژسترون برای تنظیم قاعدگی زده اگه ندونه باردار هست یا نه باز قاعده میشه؟یا اگه باردار باشه حتی با امپولم قاعده نمیشه؟
    لطفا سریع جواب بدید خیلی ممنون می شم

7. rapid نوشته است: با سلام
    کسی که امپول پروژسترون برای تنظیم قاعدگی زده اگه ندونه باردار هست یا نه باز قاعده میشه؟یا اگه باردار باشه حتی با امپولم قاعده نمیشه؟
    لطفا سریع جواب بدید خیلی ممنون می شم

سلام
    بله
    خیر

8. husky نوشته است:
    nahid64 نوشته است: سُلام
    آیا امکان بارداری در روز 12 قاعدگی با رابطه سطحی و قطع رابطه قبل از انزال منی ( با فرض احتمال تماس پیشاب) وجود دارد؟
    دوره من 28 روزه منظمه
    امروز روزه 31 هست و پریود نشدم

ممنون میشم جواب کامل بدین

سلام tavasoli_nahid

نشانه هاي حاملگي: 10 نشانه اصلي كه بيانگر بارداري احتمالي است.

1- تست حاملگي خانگي كه نتيجه مثبت بدهد
    2- دماي پايه بدن شما بالا مانده است
    3- تاخير پريود
    4- تكرر ادرار
    5- نفخ شكم
    6- افزايش حساسيت نسبت به بو
    7- تهوع يا استفراغ
    8- خونريزي ناشي از لانه گزيني
    9- خستگي
    10- تورم و حساسيت در پستانه

اولين نشانه
    براي بسياري از خانم‌ها، به تاخير افتادن قاعدگي، بهترين و اولين دليل بر بارداري آنهاست. اما از قديم گفته‌اند هر گردي گردو نيست و به تعويق افتادن دوره‌هاي ماهانه، حتي تا يك‌ماه و بيشتر از آن، دلا‌يل متعددي ممكن است داشته باشد.تغييرات رژيم غذايي، ورزش شديد، مسافرت و اضطراب هر كدام مي‌تواند باعث تاخير دوره‌هاي ماهيانه شود. بسياري از خانم‌ها نيز اصلا دوره‌هاي منظمي ندارند و به همين علت نمي‌توانند دوره بعدي را پيش‌بيني كنند تا در صورت تاخير، به بارداري مشكوك شوند.

اشتباه نكنيد!
    همان‌طور كه عقب‌افتادن دوره‌هاي قاعدگي نمي‌تواند دليلي قطعي بر قاعدگي باشد، هر خونريزي هم قاعدگي به حساب نمي‌آيد. ممكن است شما باردار باشيد، اما فكر كنيد كه دوره پريود خود را داشته‌ايد، در صورتي كه اين طور نباشد. زماني‌‌كه يك تخمك تازه بارور شده به ديواره رحم مي‌‌رسد، ممكن است باعث خونريزي كمي شود. معمولا اين حالت چند روز قبل از زماني اتفاق مي‌افتد كه اگر باردار نبوديد و در آن زمان بايد پريود مي‌شديد. در صورتي‌كه شما در دوره‌هاي معمولي خود خونريزي شديدي نداشته باشيد، احتمالا اين خونريزي را با دوره‌هاي خود اشتباه مي‌گيريد. (خون كم رنگ يا قهواي تيره)

بدن در شرايط ديگري هم چنين واكنشي از خود نشان مي‌دهد و آن‌هم در هفته‌هاي اول بارداري است. در دو هفته اول بارداري، به دليل نوسانات شديد سطح هورمون در بدن، رحم دچار خونريزي كمي‌، شبيه پريود، مي‌شود. همچنين عفونت و يا پوليپ‌هاي رحمي با رشد غيرعادي مي‌تواند باعث خونريزي‌هاي اين چنيني شود. اما علامت‌هاي ديگري هم وجود دارد كه در كنار <عقب افتادگي پريود> مي‌تواند دليل خوبي براي تشخيص زود هنگام حاملگي باشد.

سلام
    امروز که 5 روز از پریودم عقب افتاده یه کم خون روشن اومد و بعدش قطع شده
    احساس درد خفیف در شکم دارم
    اینا نشونه چی میتونه باشه؟
    ممنون از پاسختون

9. tavasoli_nahid نوشته است:
    husky نوشته است:
    nahid64 نوشته است: سُلام
    آیا امکان بارداری در روز 12 قاعدگی با رابطه سطحی و قطع رابطه قبل از انزال منی ( با فرض احتمال تماس پیشاب) وجود دارد؟
    دوره من 28 روزه منظمه
    امروز روزه 31 هست و پریود نشدم

ممنون میشم جواب کامل بدین

سلام tavasoli_nahid

نشانه هاي حاملگي: 10 نشانه اصلي كه بيانگر بارداري احتمالي است.

1- تست حاملگي خانگي كه نتيجه مثبت بدهد
    2- دماي پايه بدن شما بالا مانده است
    3- تاخير پريود
    4- تكرر ادرار
    5- نفخ شكم
    6- افزايش حساسيت نسبت به بو
    7- تهوع يا استفراغ
    8- خونريزي ناشي از لانه گزيني
    9- خستگي
    10- تورم و حساسيت در پستانه

اولين نشانه
    براي بسياري از خانم‌ها، به تاخير افتادن قاعدگي، بهترين و اولين دليل بر بارداري آنهاست. اما از قديم گفته‌اند هر گردي گردو نيست و به تعويق افتادن دوره‌هاي ماهانه، حتي تا يك‌ماه و بيشتر از آن، دلا‌يل متعددي ممكن است داشته باشد.تغييرات رژيم غذايي، ورزش شديد، مسافرت و اضطراب هر كدام مي‌تواند باعث تاخير دوره‌هاي ماهيانه شود. بسياري از خانم‌ها نيز اصلا دوره‌هاي منظمي ندارند و به همين علت نمي‌توانند دوره بعدي را پيش‌بيني كنند تا در صورت تاخير، به بارداري مشكوك شوند.

اشتباه نكنيد!
    همان‌طور كه عقب‌افتادن دوره‌هاي قاعدگي نمي‌تواند دليلي قطعي بر قاعدگي باشد، هر خونريزي هم قاعدگي به حساب نمي‌آيد. ممكن است شما باردار باشيد، اما فكر كنيد كه دوره پريود خود را داشته‌ايد، در صورتي كه اين طور نباشد. زماني‌‌كه يك تخمك تازه بارور شده به ديواره رحم مي‌‌رسد، ممكن است باعث خونريزي كمي شود. معمولا اين حالت چند روز قبل از زماني اتفاق مي‌افتد كه اگر باردار نبوديد و در آن زمان بايد پريود مي‌شديد. در صورتي‌كه شما در دوره‌هاي معمولي خود خونريزي شديدي نداشته باشيد، احتمالا اين خونريزي را با دوره‌هاي خود اشتباه مي‌گيريد. (خون كم رنگ يا قهواي تيره)

بدن در شرايط ديگري هم چنين واكنشي از خود نشان مي‌دهد و آن‌هم در هفته‌هاي اول بارداري است. در دو هفته اول بارداري، به دليل نوسانات شديد سطح هورمون در بدن، رحم دچار خونريزي كمي‌، شبيه پريود، مي‌شود. همچنين عفونت و يا پوليپ‌هاي رحمي با رشد غيرعادي مي‌تواند باعث خونريزي‌هاي اين چنيني شود. اما علامت‌هاي ديگري هم وجود دارد كه در كنار <عقب افتادگي پريود> مي‌تواند دليل خوبي براي تشخيص زود هنگام حاملگي باشد.

سلام
    امروز که 5 روز از پریودم عقب افتاده یه کم خون روشن اومد و بعدش قطع شده
    احساس درد خفیف در شکم دارم
    اینا نشونه چی میتونه باشه؟
    ممنون از پاسختون

سلام
    اگر برای بارداری اقدام کرده اید میتواند نشانه  هایی از لانه گزینی تخم در دیواره رحم باشد
    تست بارداری بدهید bhcg
    ولی اگر در روزهای گذشته از روش جلوگیری اورژانس استفاده کردید مزبوط به برهم خوردن تعادل هورمونی شماست و احتمال بارداری وجود ندارد

10. سلام
    من ونامزدم بدون لباس التمون بهم مالیده شد. من ارضاء نشدم اما ترشح داشتم،احتمال بارداری هست؟
    ۳۲ ساعت بعد قرص.(*) مصرف کرد و می خواد 12ساعت دیگه یدونه دیگه مصرف کنه.بازهم احتمال بارداری هست؟
    درضمن نامزدم قبل این جریان هم پریود نشده بود و عقب انداخته بود.
    ،۲روز بعد برای تنظیم پریود میخواد پروژسترون تزریق کنه.لازم هست؟؟،اشکال نداره؟اگه بعد از تزریق پریود شه بازهم امکان داره حامله باشه؟اگه پریود شه یعنی حامله نیست؟
    (*) اسم قرص :
    longil (lovenorgestrel)

11. ali_new نوشته است: سلام
    من ونامزدم بدون لباس التمون بهم مالیده شد. من ارضاء نشدم اما ترشح داشتم،احتمال بارداری هست؟
    ۳۲ ساعت بعد قرص.(*) مصرف کرد و می خواد 12ساعت دیگه یدونه دیگه مصرف کنه.بازهم احتمال بارداری هست؟
    درضمن نامزدم قبل این جریان هم پریود نشده بود و عقب انداخته بود.
    ،۲روز بعد برای تنظیم پریود میخواد پروژسترون تزریق کنه.لازم هست؟؟،اشکال نداره؟اگه بعد از تزریق پریود شه بازهم امکان داره حامله باشه؟اگه پریود شه یعنی حامله نیست؟
    (*) اسم قرص :
    longil (lovenorgestrel)

سلام
    خیر احتمال بارداری وجود ندارد
    اگر کمی در سایت جستجو میکردین نیاز به تکرار این سوال نبود

12. با سلام. من و نانزدم ديروز نزديكي كرديم اما كاندوم پاره شد و  مقداري مني وارد واژن شد.نزديكي ما در روز 18 بعد از پريودي بوده یعنی 18 روز از پریودی میگذشت.دوره پریودی نامزدم 25 روزه است.بلافاصله نامزدم 2تا قرص HD خورد و 12 ساعت بعدم 2تا ديگه خورد.احتمال حاملگي هست؟چند روز ديگه ميتونيم 100% بفهميم كه حامله هست يا نه؟ از چه طريقي؟ لطفا سريع راهنمايي كنيد چون نامزدم شديدا افسرده شده.تخم شويد خوبه بخوره؟

13. sam_msi نوشته است: با سلام. من و نانزدم ديروز نزديكي كرديم اما كاندوم پاره شد و  مقداري مني وارد واژن شد.نزديكي ما در روز 18 بعد از پريودي بوده یعنی 18 روز از پریودی میگذشت.دوره پریودی نامزدم 25 روزه است.بلافاصله نامزدم 2تا قرص HD خورد و 12 ساعت بعدم 2تا ديگه خورد.احتمال حاملگي هست؟چند روز ديگه ميتونيم 100% بفهميم كه حامله هست يا نه؟ از چه طريقي؟ لطفا سريع راهنمايي كنيد چون نامزدم شديدا افسرده شده.تخم شويد خوبه بخوره؟

با توجه به مصرف صحیح روش اورژانسی بارداری منتفیه
    آزمایش خون دو روز بعد نزدیکی جواب قطعی در مورد بارداری رو میده

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  14. sanaz67

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من 23 ساله هستم قاعدگي منظمي دارم به مدت 3 سال از قرصهاي ال دي استفاده كردم ولي اين ماه قطعش كردم آخرين بار 90/3/16خونريزي من شروع شد طول دوره 30 روزه است ودوره خونريزي من 5 روزه است  در 90/4/8 رابطه داشتم اونهم محافظت نشده ومني داخل واژن من تخليه شد  ايا احتمال حاملي وجود دارد با وجود اينكه من به مدت 3 سال قرص استفاده كردم ؟خواهش ميكنم جواب بدهيد////

15. sanaz67 نوشته است: سلام من 23 ساله هستم قاعدگي منظمي دارم به مدت 3 سال از قرصهاي ال دي استفاده كردم ولي اين ماه قطعش كردم آخرين بار 90/3/16خونريزي من شروع شد طول دوره 30 روزه است ودوره خونريزي من 5 روزه است  در 90/4/8 رابطه داشتم اونهم محافظت نشده ومني داخل واژن من تخليه شد  ايا احتمال حاملي وجود دارد با وجود اينكه من به مدت 3 سال قرص استفاده كردم ؟خواهش ميكنم جواب بدهيد////

سلام
    با توجه به اینکه این اتفاق در اواخر دوره شما صورت گرفته و  تخمک گذاری معمولا 14 روز قبل از شروع خونریزی بعدی انجام میشود احتمال بارداری کم میباشد.
    چون به مدت طولانی از قرص استفاده میکردین بهتر است مدتی از کاندوم استفاده کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 49 از 69
رفتن به صفحه :    ... 49 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید