شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خلط با مقدار بسیار بسیار کم خون - صبحگاهی

1. سلام
    25 ساله هستم و 180 قد و 70 وزنمه
    خیلی حساس و زود رنجم
    حدود سه ماهی هست که بر اثر برخی مشکلات استرس و اضطراب فراوانی را تحمل کردم
    در این مدت و حتی قبلتر تغییراتی در اجابت مزاجم ایجاد شد و مدفوعم شل بود - درد خاصی نداشتم
    10 روز پیش به دکتر گوارش مراجعه کردم و با نرمال بودن آزمایش ادرار و مدفوع و CBC تشخیص IBS داد
    و امپرازول(روزی 2 عدد)+بیسموت(روزی 4 عدد)+مترانیدازول(روزی 4 عدد) + کولوفاک (روزی 1 عدد) تجویز شد
    که بعد از چند روز مصرف مشکل اجابت مزاج تا حد زیادی برطرف شد

در سابقه بیماری خودم گلویم به شدت به غذاهای سرخ شده (سیب زمینی+ماهی سرخ شده) حساسه و بلافاصله بی برو برگرد بعد از خوردن درد گلو(با احساس سختی قورت دادن آب دهان) دارم ولی در این خصوص آزمایش و به دکتر مراجعه ای نداشتم
    با احساس کمترین هوای سردی بلافاصله آبریزش بینی و چند عطسه هم همواره دارم

به هرشکل
    اکنون هر از گاهی مقدار بسیار بسیار کمی خون در خلطم بیشتر در صبحها  دارم البته ممکنه هر روز تکرار نشه
    هر از گاهی سردرد هم دارم،سرفه ندارم

نیاز به پیگیری هست یا بر اثر داروها و شرایط گفته شده تشخیصهای ممکنی وجود داره

از شما به خاطر وقتی که در این رابطه میزارین بسیار بسیار متشکرم

2. باتوجه به اینکه شما سرفه نمی کنید پس خلط خونی منشاء آن از سیستم تنفسی نیست که اگر این مشکلو داشتید خونریزی با رگه هایی از خون روشن در خلط دیده میشد.
    بنابراین خلط خونی میتواند از ناحیه مری ایجاد شده باشد یا بخاطر ناراحتی معده یا تداخل داروهایی که به این منظور استفاده می کردید عامل آن باشد. که به قول خودتون هر روز تکرار نمیشه

گلو درد بيشتر به خاطر ورم ناحيه حلق است كه باعث احساسی ناخوشايند می شود مخصوصاً در هنگام بلع كه شامل بلع بزاق يا غذا مي شود كه علل مختلفي دارد، می تواند علل عفونی داشته باشد كه شامل ويروس ها است كه نقش اصلی را در علتهای عفونی دارند.

علل عفوني ديگر مي تواند باكتري ها باشد كه مي توانند منجر به گلودرد چركي بشوند ولي انواعي هم هستند كه بيمار را به صورت طولاني مدت آزار مي دهد و اكثرا به صورت آلرژي و آلرژي هاي فصلي هستند كه باعث مي شود فولیکول هاي لنفاوي در مخاط حلق آنها به علت آلرژيهايي كه فرد به آن حساسيت دارد در ناحيه حلق و حتي گاهي اوقات حنجره دچار تورم بشود.

فرآيندهاي التهابي  كه بعد از خوردن مواد غذائي ايجاد مي شود بيشتر جنبه آلرژيك دارد يعني بيمار به خاطر وجود فولیكول هاي زيادي كه در ناحيه حلق  مخصوصاً در لوزه ها هست و مواد محركي كه بيمار استفاده مي كند باعث التهاب اينها مي شود و مي تواند باعث گلو درد و خارش و حتي قرمزي مخاط بشود كه البته به صورت محدود است مگر اينكه بيمار خودش واقعاً حساسيت داشته باشد كه اين فرآيند ممكن است چند روز طول بكشد که در این صورت باید از مواد غذایی سرخ کردنی پرهيز کند و بهتر است كه موادي را كه محرك اين نواحي هست را كمتر استفاده كنید.

باتوجه به اینکه با کمترین هوای سردی بلافاصله آبریزش بینی و چند عطسه هم دارید، احتمالاً سیستم دفاعی بدن پائینی دارید، پس باید بیشتر مراقب خود باشید. مگر اینکه آبریزش بینی بخاطر حساسیت فصلی باشد که در این صورت بامصرف آنتی هیستامین یا تغییر فصل، مشکل شما برطرف می شود.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. با تشکر از جواب قبیلتون
    همونطور که قبلا گفته بودم مشکل خون همیشگی نیست شاید یکبار در ماه اون هم در حد بسیار کم
    الان چهار پنج روزی اصلا مشکل خلط نداشتم
    ولی جدیدا اگه یه لقمه بزرگ بخورم تا ساعتها حس میکنم تو گلوم (دقیقا تو گردن ) گیر کرده واقعا اونجاست
    با خوردن آب و اینها هم بهتر نمیشه
    البته تو خوردن آب و ... مشکلی ایجاد نمیکنه و دردی هم ندارم
    با گذشت زمان (سه چهارساعت) بهتر میشه
    الان دو هفته ای هست که داروهایی که گفتم را دارم مصرف میکنم و این مشکل گیر کردن غذا در گلو مربوط به سه روز اخیره و قبلا نداشتم
    مشکل ترش کردن و درد گلوی صبحگاهیا  خیلی وقته دارم و فقط همین
    تا آخر هفته دیگه امتحاناتمن اعصابم خرد شده و وقت هم نمیکنم تو این هفته دکتر برم
    خواهش میکنم یه راهنمایی کنید

4. درخصوص مشکل گیر کردن غذا در گلو علتهای مختلفی وجود دارد. ممکن است اختلال در عملکرد مری سبب بروز این حالت شود، در این حالت عاملی از بیرون بر روی مری فشار وارد می آورد بطوری که با فشار یک جسم خارجی در مری باعث اختلال در بلع غذا می شود.
    ولی باتوجه به اینکه شما خیلی حساس و زود رنجید و بخاطر استرس و اضطرابی که درطی سه ماه به خود تحمیل کردید، احساس گیر کردن غذا در گلو ممکن است به همین دلیل باشد. عقیده براین است كه علل روانی در وجود این حالت نقش زیادی خواهد داشت یعنی در حین خوردن به مشکلات گذشته یا به امتحانات آخر هفته فکر می کنید و استرسی که در این موقع به خود وارد می کنید باعث این مشکل می شود.

به این نکته توجه کنید اگر به خود زیاد استرس وارد کنید و همچنان به مشکلات و ناراحتی های گذشته فکر کنید ممکن است باعث اختلال در هورمونهای تیروئید شده و باعث تشدید ناراحتی های روحی می شود.
    درد گلوی صبحگاهی اگر بخاطر اختلال دارویی نباشد معمولاً بعد از خوردن صبحانه برطرف میشود و علت آن هم می تواند موارد فوق باشد.

در مورد ترش کردن اگر حداقل هفته‌ای يك بار ترش كنید، احتمالاً ريفلاكس دارید و معمولاً با علايمي همچون سوزش سر جناغ‌سينه، احساس ترش كردن، احساس درد گلو، گير كردن غذا در گلو خود را نشان میدهد و حتی گرفتگی صدا در صبح، گوش درد، گلودرد و سينوزيت هم مي‌تواند به دليل برگشت اسيدمعده يا همان ريفلاكس باشد که علت شایع آن افزایش اضطراب و استرس می باشد، بنابراین بیشتر كسانی كه ريفلاكس دارند، روده تحريك‌پذيری نيز دارند. بطور کلی افراد مبتلا به ريفلاكس، نبايد حرص و جوش بخورند، بايد تمرين كنند كه تحملشان زياد باشد و آدم‌های صبوری باشند، چون استرس بر بروز ريفلاكس تأثیر گذار است. به هرحال باید از غذاهای شور، ترش، تند و چرب پرهيز كنید و بر اعصاب خود بیشتر مسلط باشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. مشکل گلو (احساس گیر کردن و هر از گاهی مقدار بسیار کم خون-سر سوزن) فکر میکنم گلوم زخم شده بود.
    نمیدونم این زخم به خاطر حساسیت بیش از حد گلوم به غذاهای سرخ کرده ، سینوزیت یا استرس و فشارهای روحی و یا داروهای مصرفی و یا ... بود

به توصیه یکی از دوستان مقداری آب لیمو و عسل را با آب ولرم چند روز مصرف کردم مشکل تا حد زیادی حل شد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید