شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بایگانی سوالات قرصهای ضدبارداری - 4

1. delaram_20054 نوشته است: با سلام
    من 27 خرداد  نزدیکی داشتم که بدون پوشش بود ولی منی داخل واژن ریخته نشد ولی برای محکم کاری به محض اینکه قرص گرفتم فکر کنم 2-3 ساعتی شد... 2 تا اچ دی مصرف کردم و 12 ساعت بعد از 2عدد اچ دی دیگه...
    الان 3 تیر خونریزی پیدا کردم... ولی نه به شدت زمانیکه پریود میشم... حالا میخوام بدونم بخاطر ناهماهنگی هورمونی من الان خونریزی پیدا کردم/؟
    و این خونریزی همون پریود محسوب میشه...؟
    احتمال بارداری هست آیا؟

بلی به خاطر مصرف قرص هاست
    احتمال بارداری وجود نداره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. nivooni

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    یعنی صد در صد خیالم راحت باشه با دو دوره پریود؟

از کجا بدونم خونریزی دومی پرید بوده و مثلا چیز دیگه مثل لکه  بینی نبوده؟

مقدار خونریزی زیاد بود به مدت 3 روز ادامه داشت و همراه با کمر درد و اینا بود
    اصلا این لکه بینی که میگن چیه و به چه دلیل ایجاد میشه؟

3. nivooni نوشته است: یعنی صد در صد خیالم راحت باشه با دو دوره پریود؟

از کجا بدونم خونریزی دومی پرید بوده و مثلا چیز دیگه مثل لکه  بینی نبوده؟

مقدار خونریزی زیاد بود به مدت 3 روز ادامه داشت و همراه با کمر درد و اینا بود
    اصلا این لکه بینی که میگن چیه و به چه دلیل ایجاد میشه؟

بله خیالتون راحت باشه. لکه بینی مربوط به لانه گزینی جنین واقعا در حد لکه هست و یکی 2 روز طول میکشه. مال نامزد شما خونریزی ناشی از قرص و در واقع پریود کاذبی بوده که در اثر قرص ایجاد شده و این پریود بعد از مصرف قرص به روش اورژانسی نشون میده که ایشون باردار نیستن. در برخی افراد خونریزی ناشی از روش اورژانس در ابتدا به صورت لکه هست و بعد تبدیل به خونریزی کامل میشه و در برخی از اول مقدار خونریزی زیاد است. در هر صورت خیالتون راحت باشه چون ایشون باردار نیستن.

4. با سلام
    من 3 هفته پیش 3 بار رابطه ی جنسی کامل ومشکوک داشتم که بعد از هر رابطه از روش اورژانسی یعنی  از قرض لوونورژسترل مصرف می کردم(اولین تجربم در رابطه ی کامل و استفاده از این قرص بود )من کلا پریودم نامنظمه اما ایندفه تقریبا به موقع 1 هفته بعد از خوردن قرص ها پریود شدم بعد از پریودیم دوباره با نامزدم رابطه ی جنسی داشتم این بارم از همین قرص استفاده کردم الان حدودا 1 هفته می گذره الان ترشحات قهوه ای رنگ می بینم لک های قهوای رنگ.خیلی می ترسم میشه بگید باید چی کار کنم خواهش می کنم کمکم کنید خیلی نگرانم

5. anna19_20 نوشته است: با سلام
    من 3 هفته پیش 3 بار رابطه ی جنسی کامل ومشکوک داشتم که بعد از هر رابطه از روش اورژانسی یعنی  از قرض لوونورژسترل مصرف می کردم(اولین تجربم در رابطه ی کامل و استفاده از این قرص بود )من کلا پریودم نامنظمه اما ایندفه تقریبا به موقع 1 هفته بعد از خوردن قرص ها پریود شدم بعد از پریودیم دوباره با نامزدم رابطه ی جنسی داشتم این بارم از همین قرص استفاده کردم الان حدودا 1 هفته می گذره الان ترشحات قهوه ای رنگ می بینم لک های قهوای رنگ.خیلی می ترسم میشه بگید باید چی کار کنم خواهش می کنم کمکم کنید خیلی نگرانم

خیلی کار اشتباهی کردین! در هر دوره پریودی فقط یکبار میتوان از روش اورژانسی استفاده کرد.تعدد استفاده از این روش اثربخشی اونو کم میکنه. این لکه های قهوه ای هم ناشی از مصرف بی رویه قرص هست.نگران نباشین.به احتمال زیاد این لکه ها کم کم تبدیل به خونریزی میشن

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. anna19_20 نوشته است: با سلام

دوست عزیز بهتره برای ادامه رابطه از یک وسیله پیشگیری مطمئن مثل قرص ال دی یا کاندوم استفاده کنید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  7. با سلام
    خانمی که فردای پاک شدن از پریود رابطه جنسی (برای اولین بار ) انجام داده بعد از رابطه از قرص اورژانس استفاده کرد
    ولی بعد از هفت روز دوباره خونریزی ماهانه شروع شده
    در این مدت درد در ناحیه زیر شکم وجود داشت که با خونریزی  بر طرف شده
    آیا این رفتار عوارض قرص اورژانس میباشد ؟
    لطفا راهنمایی کنید
    با تشکر

8. mezak نوشته است: با سلام
    خانمی که فردای پاک شدن از پریود رابطه جنسی (برای اولین بار ) انجام داده بعد از رابطه از قرص اورژانس استفاده کرد
    ولی بعد از هفت روز دوباره خونریزی ماهانه شروع شده
    در این مدت درد در ناحیه زیر شکم وجود داشت که با خونریزی  بر طرف شده
    آیا این رفتار عوارض قرص اورژانس میباشد ؟
    لطفا راهنمایی کنید
    با تشکر

سلام
    بله عوارض قرصه و دلیلش هم به هم خوردن بالانس هورمونیه.

9. سلام ممنوم از اینکه جوابو دادید همونطور که تو پست قبلی گفتم ندونسته 4-5 بار از قرص لونورژسترل استفاده کردم که دچار لک بینی شدم اما بعد از لک بینی افتادم رو خونریزی رفتم دکتر گفت هورمونات بهم خورده 2 آمپول زدم برا تنظیم هورمون با قرص مدروکسی پروژسترول روزی 2 بار باید بخورم الان خونریزیم تموم شده هرچند لک های قهوه ای روشن یا زرد رنگ میبینم امروز روز چهارممه ولی چیزی که نگرانم کرده درد در ناحیه رحم و تخمدانه که از دیروز تا حالا شروع شده من قبلا کیست تخمدان داشتم که با مصرف ال دی از بین رفت حدود 4 ماه پیش نگرانم لطفا راهنماییم کنید که چی کار کنم و اینکه آیا احتمال بارداری با توجه به اونجور مصرف کردن لونورژسترول هست یا نه

10. anna19_20 نوشته است: سلام ممنوم از اینکه جوابو دادید همونطور که تو پست قبلی گفتم ندونسته 4-5 بار از قرص لونورژسترل استفاده کردم که دچار لک بینی شدم اما بعد از لک بینی افتادم رو خونریزی رفتم دکتر گفت هورمونات بهم خورده 2 آمپول زدم برا تنظیم هورمون با قرص مدروکسی پروژسترول روزی 2 بار باید بخورم الان خونریزیم تموم شده هرچند لک های قهوه ای روشن یا زرد رنگ میبینم امروز روز چهارممه ولی چیزی که نگرانم کرده درد در ناحیه رحم و تخمدانه که از دیروز تا حالا شروع شده من قبلا کیست تخمدان داشتم که با مصرف ال دی از بین رفت حدود 4 ماه پیش نگرانم لطفا راهنماییم کنید که چی کار کنم و اینکه آیا احتمال بارداری با توجه به اونجور مصرف کردن لونورژسترول هست یا نه
    ل هورمونی شماست

سلام
    باردار نیستید و علت درد و لکه بینی های احتمالی هم به دلیل به هم خوردن تعادل هورمونی شماست
    رفع میشود نگران نباشید برای پیشگیری از مشکلات بعدی  از روش پیشگیری با کاندوم بهره بگیرید یا از روز 3 الی 5 پریود هر شب یک عدد قرص ال دی مصرف کنیدتا بسته تمام شود وبسته بعدی از روز 3 تا 5 پریود بعدی آغاز شود   اگرکیست هم وجود داشته باشد از بین میرود

11. بازم تشکر از پاسختون یه سوال دیکه که داشتم اینه که الان پریودم تموم شده با توجه به اینکه 2 بار به فاصله ی 1 هفته پریود شدم چجوری ال دی بخورم؟؟

12. anna19_20 نوشته است: بازم تشکر از پاسختون یه سوال دیکه که داشتم اینه که الان پریودم تموم شده با توجه به اینکه 2 بار به فاصله ی 1 هفته پریود شدم چجوری ال دی بخورم؟؟

باید پریود دوم را در نظر بگیرید و از روز 5 هرشب یک عدد ال دی بخورین تا یک بسته تمام شود.7 شب نخورید و مجددا از روز 8 بسته جدید را شروع کنید. توی سایت میتونید اطلاعات خوبی در مورد این قرصها و نحوه مصرف پیدا کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. مرسی از راهنماییتون فقط درد ناحیه رحم و تخمدانو چی کار کنم که خوب شه ؟خیلی اذیتم می کنه

14. anna19_20 نوشته است: مرسی از راهنماییتون فقط درد ناحیه رحم و تخمدانو چی کار کنم که خوب شه ؟خیلی اذیتم می کنه

نگران نباشید رفع میشه
    برای تسکینش از قرص دیکلوفناک 50 استفاده کنید

15. با سلام  
    من دو ساله که قرصهای تری فازیک را مصرف میکنم ولی  دو ماه پیش را مارولون خوردم و الان زمان شروع بسته بعدیه ولی مارولون را نتونستم تهیه کنم و به داروخانه مراجعه کردم ولی گفتند دیگه وارد نمیشه
    سوال من اینه که ایا میتونم دوباره مصرف تری فازیک را شروع کنم اایا با هم تداخل ندارند و ضرر نداره که نوعش را تغییر دادم؟؟؟
    ممنون میشم پاسخ سوالم را سریع تر بگیرم چون الان باید قرص مصرف کنم و نمیدونم چه کار کنم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 5
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید