شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترک مصرف ترامادول

1. خدمت همگی دوستان عزیزم

دوستی دارم که 20 سالشونه. یه مدتی به رفتارها و سر دردهای مداومش حساس شدم،  و اینکه هر زمانی در طول روز باهاش تماس داشتم یا خواب بود یا داشت می خوابید! البته توی دانشگاه و سر کلاس حالش همیشه خوب بود اما مدام از سر درد می نالید

بعد از حرف زدن باهاش متوجه شدم مدت سه ماهه ترامادول مصرف می کنه. گفت به خاطر مسائل و مشکلات زندگی اش، و به خاطر میگرنش، یکی از دوستانش بهش ترامادول رو برای بار اول داده، و بهش گفته این شادی آوره!!!  و بعد از یکبار مصرف باز هم به سراغش رفته و الان سه ماهه که روزی یک عدد مصرف می کنه

بعد از جستجو توی سایتهای پزشکی مختلف و با اطلاعات هرچند ناقص خودم، کلی از عوارض مصرف ترامادول براش گفتم و ازش خواستم که مصرفش رو محدود کنه تا در نهایت دیگه مصرف نداشته باشه

خوشبختانه دختر لجبازی نیست و بعد از اینکه چیزایی که نمی دونست رو فهمید، گفت که حتما مصرف ترامادول رو قطع می کنه
    متاسفانه مسیر ما از هم دوره. سه روزه ندیدمش. دو روزه قرص رو نخورده و به شدت (به گفته ی خودش) بدن درد، مخصوصا زانو درد، و سر درد های بدی داره.

امروز هم به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرده و ایشون داروهای زیر رو براش تجویز کردن

Amp  B1 - B6 - B12
    rocamix
    triamcinolon
    jelofen
    hydroxyzine
    amitriptyline

از ظهر که داروها رو مصرف کرده برای 7-8 ساعت خوابیده!
    سوال من اینه که داروهای تجویز شده آیا واقعا برای دوست من نتیجه ای می ده؟ من خیلی نگرانشم
    آیا باید صبر کنیم تا دوره ی درمان کامل بشه تا ببینیم نتیجه داده یا نه؟
    اصلا این داروها چرا تجویز شدن؟

ممنون توجهتون هستم.

2. سلام، با توجه به اینکه دوست شما به خاطر مشکلاتی که در مسیر زندگیش بوجود اومده دچار ناراحتی اعصاب شده و بجای اینکه در طی 3 ماه بطور خود سرانه دارو مصرف کنه، اول باید با اون صحبت می کردید ببینید چه موانعی بر سر راهش وجود داره که اون رو به این وضع دچار کرده.
    یعنی به عنوان یک دوست باید باهاش درد دل میکردید به حرفاش گوش میکردید ببینید چه عاملی باعث ناراحتی اون شده. و در آخر بامشورت با دوستان نزدیک یا ترجیحاً با کمک مشاور دانشگاه اونو راهنمایی می کردید.
    چون اگر مشکل اصلی برطرف نشه، بعد از قطع داروهای آرام بخش ممکنه دوباره ناراحتی های گذشته براش بوجود بیاد، چون پیشگیری بهتر از درمان است.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. داروهای اعصاب و روان

ويتامين B1 با نام علمی تيامين، مغز انسان از این ویتامین برای کمک به تبدیل قندخون به سوخت و عامل محرّک استفاده می‌کند و بدون آن، مغز به سرعت بدون انرژی می‌ماند. این امر می‌تواند به خستگی، افسردگی، تندخوئی، زودرنجی، اضطراب و حتی فکر خودکشی بیانجامد. کمبود ویتامین ب 1 می‌تواند باعث مشکلات حافظه، کم‌اشتهایی، بیخوابی و اختلالات گوارشی گردد.
    ویتامین B6 با نام علمی پریدوکسی، برای تقویت اعصاب و جلوگیری از آشفتگی ذهنی مصرف می شود.
    ويتامين B12 با نام علمی كوبالامين، براي كمك به رشد و عملكرد طبيعي سلولهاي بدن مصرف می شود مخصوصاً اين ويتامين براي سلامت مغز استخوان و سيستم عصبي مهم و ضروري است.

Rocamix به عنوان ضددرد ، ضدتب ، ضدالتهاب مصرف می شود. كاربرد همزمان دارو با آسپيرين باعث كاهش سطح خوني و احتمالاً كاهش تأثير اين دارو مي‌گردد. بدنبال مصرف همزمان داروهاي حساس‌كننده به نور واكنش حساسيتي ناشي‌از مصرف پيروكسيكام تشديد مي‌شود. احتمال بروز واكنشهاي ناخواسته كليوي ناشي ‌از اين دارو بدنبال مصرف  طولانی مدت استامینوفن افزايش مي‌يابد.

Triamcinolon براي‌ درمان‌جايگزيني‌ در نارسايي‌ غده‌ فوق‌كليوي‌استفاده‌ مي‌شود. اين‌ دارو همچنين‌ در درمان‌ علامتي‌ اختلالات‌ التهابي‌ و آلرژيك‌و در جهت‌ سركوب‌ كردن‌ سيستم‌ ايمني‌استفاده‌ مي‌شود. تريامسينولون‌ در هيپرپلازي‌ مادرزادي‌ آدرنال‌ ادم‌ مغزي‌ و بيماريهاي‌ روماتيسمي‌ نيز مؤثر است‌.

Gelofen با نام ژنریک ایبوپروفن باعث کاهش موقت دردهای ناشی از سرماخوردگی، دندان درد، دردهای عضلانی، سردرد (از جمله سردرد میگرنی)، ارتریت روماتوئید، دردهای قاعدگی و کاهش تب مصرف می شود.

Hydroxyzine درمان‌ اضطراب‌ و تنش‌ عصبی‌، به‌عنوان‌ آرام‌بخش‌ قبل‌ از بیهوشی‌ عمومی‌، کاهش‌عوارض‌ قطع‌ مواد مخدر و الکل‌، کنترل‌خارشهای‌ آلرژیک‌ از جمله‌ کهیر مزمن‌ و کنترل‌ تهوع‌ و استفراغ‌ استفاده‌ می‌گردد.

Amitriptyline برای تسکین علائم افسردگی و دردهای عصبی تجویز می شود.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  4. سلام دوست عزیز
    در مورد ترامادول باید بگم تا اونجایی که من میدونم این قرض عصاره تریاک هست و همونطور که میدونین تریاک باعث بالا رفتن میزان گلوبول قرمز شده که باعث میشه اکسیژن بیشتر به عضلات و مغز برسه و نشاط آور هم میشه گفت(نه به اون معنی مثل اکستازی که غده تولید کننده هورمون شادی رو تحریک میکنه تا هورمون بیشتری تولید کنه) یه جورایی حالت سرزنده بهت میده
    البته چون از مواد مخدر هست به همین دلیل استفاده مداوم و صد البته منظم باعث اعتیاد به اون میشه و ترک به یکباره اون باعث درد در عضلات و استخوانها میشه(چون بعد از یک مدتی بدن عادت کرده به مصرف اون حجم اکسیژن که بطور غیر عادی در خون وجود داره و با نرسیدن این اکسیژن اضافی ماهیچه ها حالت خفگی و خسته دارند)
    ترک این دارو نباید به یکباره باشه به نظر من باید با مراکز ترک اعتیاد تماس بگیره و تحت نظر پزشک اونا (هم روانپزشک دارن هم پزشکهای مختلف دیگه) دارو رو کم کنه تا به صفر برسونه
    قرصهایی که دکتر بهش داده یه خوردش مسکنه که کار همون ترامادول رو میکنه یخوردشم آرامبخش که طرف رو میخوابونه تا اکسیژن کمتری توسط ماهیچه هاش طلب بشه و درد کمتری حس کنه
    بیشتر به دوستت سر بزن و حتی اگه نمیتونی باهاش تماس تلفنی برقرار کن
    نذار حس کنه تنهاست و هیچ کس دوسش نداره و از اینجور مسائل که ریشه پناه بردن به اینجود مواد و قرصها همین احساس تنهایی و پوچیه که طرف میخاد سر ببره تو لاک خودش و اینکار رو با خودش میکنه
    در مورد آرامبخش بهش پیشنهاد بده از جوشونده گاوزبان و بابونه و بهار نارنج استفاده کنه که هم طبیعیه و هم حتی بو عطرش آرامبخش واقعیه(بهش بگو بیا با طبیعت آشتی کن)
    در مورد سردردش هم به احتمال خیلی زیاد از کمبود ویتامین بوده و فقر آهن(مخصوصا دخترها که با پریود شدن آهن و ویتامین بیشتری نیاز دارند)(یه آزمایش کامل بگو بره ببینه بدنش چی کم داره و سبزی و میوه های تازه مخصوصا جالیزیها(نه گلخونه ای ها) مصرف کنه)
    به امید سلامتی دوستت که همون دوست هممونه
    همگی براش دعا می کنیم
    بای

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید