شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 17   

بایگانی سوالات پرده بکارت - 3

1. memari نوشته است: سلام.
    من چند روز پیش رفتم پیش ماما گفت پرده ات سالمه اما قبلش یه خراشیدگی داره که ترمیم میشه.در این صورت بهم گواهی میدن؟من رابطه نداشتم از واژن.خراشیدگی چه دلیلی میتونه داشته باشه؟مرسی از سایت خوبتون

خراشیدگی بر اثر حوادث ، ورود شی به واژن ، ضربه شدید و خیلی چیزا ایجاد میشه
    بنظرم پزشکتون اشتباه کرده چون خراشیدگی اصلا بهبود پیدا نمیکنه به پزشک دیگری مراجعه کنید

2. Hussein_x79 نوشته است: با سلام

من با همسرم اولین رابطه را که داشتم با پاره شدن پرده به شدت به خونریزی افتاد که مجبور شدیم به بیمارستان بریم. البته اونجا بعد از یکی دو ساعت استراحت مرخص شد و گفتند که برای پاره شدن پرده نیاز به جراحی بوده. از این ماجرا چند سال می گذره و در هر بار نزدیکی با اینکه ترشحات واژینال ایشون خیلی زیاده ولی هنگام نزدیکی همیشه درد دارند. آیا به خاطر پرده است؟ چکار کنم واقعا من نتونستم توی این چند مدت یک رابطه ای که ازش راضی باشم داشته باشم.

جهت تشخیص و پیگیری مساله به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بررسی شن
    احتمالش هست به دلیل بکارت و جراحی قبلی این درد باشه ولی تا چک نشن نمیشه دقیق جواب داد

3. Hussein_x79 نوشته است: با سلام

من با همسرم اولین رابطه را که داشتم با پاره شدن پرده به شدت به خونریزی افتاد که مجبور شدیم به بیمارستان بریم. البته اونجا بعد از یکی دو ساعت استراحت مرخص شد و گفتند که برای پاره شدن پرده نیاز به جراحی بوده. از این ماجرا چند سال می گذره و در هر بار نزدیکی با اینکه ترشحات واژینال ایشون خیلی زیاده ولی هنگام نزدیکی همیشه درد دارند. آیا به خاطر پرده است؟ چکار کنم واقعا من نتونستم توی این چند مدت یک رابطه ای که ازش راضی باشم داشته باشم.

باسلام، همانطور که بارها گفته شده مهمترین اصل در هنگام مقاربت، آمادگی جسمی و تمایل فرد به انجام رابطه است.
    بعد از آن انجام معاشقه، تحریک نمودن ارگانهای جنسی همسر می باشد که بسیار در این مورد سفارش شده است.
    اگر مطمئن بودید تمام مراحل را بدون نقص انجام داده اید ولی همسر شما بازهم قادر به مقاربت نیست، پس باید موارد دیگری که ممکن است باعث اختلال در عملکرد جنسی شود را مورد بررسی قرار دهید.
    از جمله موارد مهم که باعث آمیزش دردناک می شوند عبارتند از:
    1- عفونت در دستگاه تناسلی
    2- جراحت ناحیه تناسلی
    3- عوامل روانی
    احساس درد عمیق پس از نزدیکی ممکن است به دلیل عفونت سرویکس (گردن رحم)، رحم یا لوله های فالوپ باشد.
    لذا برای تشریح موارد فوق و ارائه راهکارهای مناسب، میتوانید بررسی علل و راهکارهای آمیزش دردناک را مطالعه نمائید.

4. Clooney نوشته است:
    memari نوشته است: سلام.
    من چند روز پیش رفتم پیش ماما گفت پرده ات سالمه اما قبلش یه خراشیدگی داره که ترمیم میشه.در این صورت بهم گواهی میدن؟من رابطه نداشتم از واژن.خراشیدگی چه دلیلی میتونه داشته باشه؟مرسی از سایت خوبتون

بنظرم پزشکتون اشتباه کرده چون خراشیدگی اصلا بهبود پیدا نمیکنه به پزشک دیگری مراجعه کنید

ماما گفت خراشیدگی قبل پرده هست که ترمیم میشه.چنین چیزی میشه؟بهم گواهی میدن؟

5. memari نوشته است:
    Clooney نوشته است:
    memari نوشته است: سلام.

ماما گفت خراشیدگی قبل پرده هست که ترمیم میشه.چنین چیزی میشه؟بهم گواهی میدن؟

اگه چنین چیزی گفتن احتمالاً سطح اون منطقه خراشیدگی داره، سطح رویی و شاید ابتدای ورودی واژن. که میتونه به خاطر پوشیدن لباس زیر زبر، مالش شدید یا ... اتفاق افتاده باشه که مثل زخم کوچیک روی هرجای دیگه ی پوست بدن خوب میشه..

فکر میکنم که منظور دکتر این بوده.. و ارتباطی به بکارت شما نداره و وقتی گفتن پرده سالمه، گواهی هم دریافت خواهید کرد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. کاربرhamshahri شما لطف دارید و همیشه جواب سوالاتم رو زود میدید ، ممنون. پس رفتن به دکتر زنان جهت کمک به ازاله پرده بکارت ارتجاعی توسط خود شخص بعد از 2 سال فایده ای ندارد و این کار حتما توسط پزشک باید انجام شود و دکتر زنان نمی تواند کمکی در این جهت (مثلا تجویز دارو و پماد و ... جهت ثابت تر ماندن و جلوتر ماندن پرده ارتجاعی نماید؟) یا اینکه روشی معرفی کند که پرده ارتجاعی خیلی عقب نرود؟

7. mehrdadolips نوشته است: کاربرhamshahri شما لطف دارید و همیشه جواب سوالاتم رو زود میدید ، ممنون. پس رفتن به دکتر زنان جهت کمک به ازاله پرده بکارت ارتجاعی توسط خود شخص بعد از 2 سال فایده ای ندارد و این کار حتما توسط پزشک باید انجام شود و دکتر زنان نمی تواند کمکی در این جهت (مثلا تجویز دارو و پماد و ... جهت ثابت تر ماندن و جلوتر ماندن پرده ارتجاعی نماید؟) یا اینکه روشی معرفی کند که پرده ارتجاعی خیلی عقب نرود؟

چون اگر قرار بود ازاله بکارت انجام بشه، همون روزای اول ارتباط صورت میگرفت نه اینکه بعد از 2 سال هنوز به نتیجه دلخواه نرسید.
    پس باید دنبال راه حل مناسبی باشید و آن هم مشورت با پزشک زنان است و در صورت تائید پزشک و رضایت شما مبنی بر بریدن پرده بکارت، حتماً اینکار باید انجام شود. چون اگر دارو ، پماد ، قرص یا هر چیز دیگری که باعث فیکس شدن پرده ارتجاعی وجود داشت، حتماً تا الان مورد استقبال قرار گرفته بود.

8. سلام
    من3ماه است که عقدکرده وبایدبگم آخرین معاشقه که باهمسرم داشتم بعدازاینکه دوره ماهیانم تموم شدبودکه فکرمی کنم به پرده بکارتم فشاراومد ولی دخول انجام نشدحتی بعدش احساس دردشدیدی توکمرم داشتم ودرترشحاتم لکه های خون دیدم ومقداری خون الان باگذشت 3روزلکه بینی و مقدارکمی خونریزی دارم علتش چیست

9. azin202020 نوشته است: سلام
    من3ماه است که عقدکرده وبایدبگم آخرین معاشقه که باهمسرم داشتم بعدازاینکه دوره ماهیانم تموم شدبودکه فکرمی کنم به پرده بکارتم فشاراومد ولی دخول انجام نشدحتی بعدش احساس دردشدیدی توکمرم داشتم ودرترشحاتم لکه های خون دیدم ومقداری خون الان باگذشت 3روزلکه بینی و مقدارکمی خونریزی دارم علتش چیست

سلام
    منظورتون از این که به پرده تون فشار اومده اما دخول انجام نشده دقیقا چیه دوست عزیز؟
    کمر درد میتونه ناشی از قرار گرفتن در پوزیشن نامناسب باشه.
    لکه خون هم ممکنه به دلیل پریود بوده باشه که هنوز کاملا تموم نشده و یا اگه مالشی در قسمت آلت تناسلی بوده ممکنه زیاد یا خشن بوده و خراش ایجاد کرده باشه. اطلاعاتتون ناقصه.
    موفق باشید...

10. سلام آقای دکتر
    من دختری 26 ساله هستم که تا بحال رابطه جنسی نداشته ام. چند روز پیش که در دوران قاعدگی بودم به هنگام شستشو در حمام به ناگهان دستم لیز خورد و دچار سوزش کمی شدم. دستم خون آلود شد. نمیدونم اون خون بخاطر قاعدگی بوده یا پارگی پرده بکارت. راستش خیلی ناراحتم که بی دلیل یکدفعه تو این سن دچار این مشکل بشم. از طرفی استرس دارم به دکتر مراجعه کنم. چون اگر ناامیدم کنه دیوونه میشم. به نظر شما احتمال آسیب دیدگی جزیی هست یا پارگی کامل و اینکه بعد از ازدواج اگر سوءتفاهم پیش اومد آیا پزشک قانونی میتونه تشخیص بده که من رابطه نداشتم یا نه؟ در ضمن انگشتم فکر میکنم کمتر از 2 بند انگشت با شدت وارد شد. چون اینقدر سریع اتفاق افتاد که نفهمیدم. فقط تا نیمه بند انگشت دومم خون آلود بود. ترجیح میدم تا روز ازدواجم صبر کنم آخه من که کاری نکردم که بخوام به طرف مقابلم چیزی در این باره بگم که شک کنه.... نمیدونم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم آقای دکتر صادقی

11. mahsa_khajavi نوشته است: سلام آقای دکتر
    من دختری 26 ساله هستم که تا بحال رابطه جنسی نداشته ام. چند روز پیش که در دوران قاعدگی بودم به هنگام شستشو در حمام به ناگهان دستم لیز خورد و دچار سوزش کمی شدم. دستم خون آلود شد. نمیدونم اون خون بخاطر قاعدگی بوده یا پارگی پرده بکارت. راستش خیلی ناراحتم که بی دلیل یکدفعه تو این سن دچار این مشکل بشم. از طرفی استرس دارم به دکتر مراجعه کنم. چون اگر ناامیدم کنه دیوونه میشم. به نظر شما احتمال آسیب دیدگی جزیی هست یا پارگی کامل و اینکه بعد از ازدواج اگر سوءتفاهم پیش اومد آیا پزشک قانونی میتونه تشخیص بده که من رابطه نداشتم یا نه؟ در ضمن انگشتم فکر میکنم کمتر از 2 بند انگشت با شدت وارد شد. چون اینقدر سریع اتفاق افتاد که نفهمیدم. فقط تا نیمه بند انگشت دومم خون آلود بود. ترجیح میدم تا روز ازدواجم صبر کنم آخه من که کاری نکردم که بخوام به طرف مقابلم چیزی در این باره بگم که شک کنه.... نمیدونم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم آقای دکتر صادقی

در مورد تشخیص قطعی پاره شدن بکارت میتونید به پزشک زنان مراجعه کنید و با معاینه دقیق معلوم می شود که پرده آسیب دیده است یا خیر
    ولی در مورد نحوه چگونگی پاره شدن بکارت توسط پزشک قانونی وجود دارد که مشخص شود پارگی بر اثر رابطه جنسی بوده یا خود ارضایی، یا هر آسیب دیگری که منجر به صدمه دیدن بکارت شود.

12. بلند بودن ناخن هم در خود ارضایی موجب خراش در ورودی واژن میشود که بعضی از دختر خانمها را در سالم یا پاره بودن بکارت دچار شک و تردید  میکند چون مقار کمی خون در این موارد دیده میشود

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. سلام
    آقای دکترمن قبلابرات پیغام فرستاده بودم آقای دکتر الان باگذشت یک هفته هنوز خون ریزی دارم دلیل این خونریزی چیه؟باید بگم تواون نزدیکی به آلت جنسی من فشاراومد ومن خیلی دردداشتم ودخول انجام نشد. گفتم که نزدیکی من بعدازتموم شدن عادت ماهانم بود بااینکه من ازشب پنجم عادتم شروع به خوردن قرص های اسپیرولاکتون کردم الان بعدازگذشت1هفته خونریزی دارم واقعا نگرانم ونمیدونم چه اتفاقی برام افتاده بایدبگم من قرصام قطع نکردم ومرتب می خورم میشه راهنمای کنیدمنو،خیلی ممنون.
    "خداراچنان عبادت کن که گویااورامی بینی"

14. azin202020 نوشته است: سلام
    آقای دکتر الان باگذشت یک هفته هنوز خون ریزی دارم دلیل این خونریزی چیه؟ باید بگم تو اون نزدیکی به آلت جنسی من فشار اومد ومن خیلی درد داشتم و دخول انجام نشد. گفتم که نزدیکی من بعد ازتموم شدن عادت ماهانم بود با اینکه من از شب پنجم عادتم شروع به خوردن قرص های اسپیرولاکتون کردم الان بعداز گذشت1هفته خونریزی دارم واقعا نگرانم و نمیدونم چه اتفاقی برام افتاده باید بگم من قرص هامو قطع نکردم و مرتب می خورم، میشه راهنمایی کنید. خیلی ممنون
    "خداراچنان عبادت کن که گویااورامی بینی"

خونریزی های بی مورد معمولاً به یک یا چند دلیل زیر صورت میگیرد:

علل اختلالات رحمی
    عفونت مزمن لایه های رحمی
    گوشت های اضافی خوش خیم در رحم
    وجود لایه های طبیعی بافت رحمی در جاهای غیر طبیعی لگن
    وجود جسم خارجی مثل  IUD
    وجود جمع شدگی چرک و خون در یک قسمت رحم

به دلایل هورمونی
    مصرف عمدی هورمون مثل قرص های جلوگیری
    تولید ناخود آگاه هورمون در بدن

اختلالات لوله های رحمی
    عفونت حاد و مزمن لوله های رحمی
    سرطانهای خوش خیم و بدخیم لوله های رحمی

به دلائل غیر مسائل زنانه
    اختلال خونی
    اختلال غددی
    اختلال متابولیک

با توجه به نظر پزشک درصورت نیاز ممکن است یکی از آزمایش های زیر جهت بررسی علت خونریزی انجام شود:

پاپ‌اسمير: در اين آزمايش پزشك سلول‌هاي گردن رحم را براي آزمايش ميكروسكوپي جمع مي‌كند تا از نظر عفونت، التهاب يا تغييرات پيش سرطاني و سرطاني بررسي شود.
    بيوپسی اندومتر: پزشك نمونه‌ای از بافت داخل رحم را برای بررسی زير ميكروسكوپ برداشت می كند.

سونوگرافی: از امواج صوتی براي توليد تصوير رحم، ‌تخمدان‌ها و لگن استفاده می كند.

هيستروسكپی: لوله باريكی با چراغی در انتهاي آن از طريق مهبل وارد رحم می شود. اين كار به پزشك اجازه می دهد داخل رحم را ببيند.

گشاد كردن و تراشيدن رحم (كورتاژ): در اين روش پزشك گردن رحم را باز مي‌كند و سپس يك دستگاه قاشقي شكل (كورت) وارد رحم می كند تا بافت پوشاننده رحم را بتراشد و جمع كند تا براي آزمايش ميكروسكپی به آزمايشگاه بفرستد.

هيستروسالپنگوگرافی: در اين روش نوعي رنگ از طريق گردن رحم به داخل رحم تزريق مي‌شود و سپس با اشعه ايكس عكس گرفته می شود تا شكل و اندازه رحم و لوله‌های رحمی و تخمدان مشخص شود.

يكی از عوارض خونريزي شديد قاعدگی كم‌خونی فقرآهن است، در اين نوع كم‌خونی تعداد گلبول‌های قرمز سالم كم می شود.

15. سلام من بانامزدم نزدیکی میکنم اما دخول صورت نمیگیرد یعنی نزدیکی سطحی انجام میشه. میخواستم بدونم امکان پاره شدن پرده وجود داره؟فاصله پرده از  دهانه حدود چند سانتی متر است؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 17 از 20
رفتن به صفحه :    ... 17   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید