شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 11   

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 2

1. با سلام من 24 سالمه و الان 6 ماهه که قصد بارداری دارم البته از کیت هم استفاده کردم (2 ماه متوالی )و در روز 14 قاعدگی مثبت شد وقبل از شروع برای بارداری به پزشک مراجعه کردم که10عدد شیاف واژینال مترونیدازول و20 عدد قرص سیپروفلوکساسین تجویز کرد که مصرف کردم پریودهای منظمی دارم ولی از باسن سمت راستم تازیر زانوم گهگاه درد میگیره تررشحات واژنم هم کمی سبز رنگ ولی بی بو می باشد به نظر شما من برای بارداری مشکلی دارم؟ایا نیاز میبینید که شوهرم ازمایش اسپرم بده؟مادو سال ونیمه که عروسی کردیم لطفا جوابمو بدین

2. سلام
    1-استفاده از ژل باعث پیشگیری از بارداری نمی شود
    3-7 روز بعد معمولا بتا مثبت است

3. باسلام من دوره پریودی ومنظمی دارم که دقیقا 24روز و12ساعت هست وما این ماه تصمیم به حاملگی داریم چطور میتوانیم روز تخمک گذاری را تعیین کنیم لطا راهنمایی کنید که برای آزمایش هرمونی وسنو گرافی چیکار کنم (کی برم وقبلش لاذم هست به دکتر مراجه کنم) من 3تیر پریود میشوم

4. saedehsamad نوشته است: باسلام من دوره پریودی ومنظمی دارم که دقیقا 24روز و12ساعت هست وما این ماه تصمیم به حاملگی داریم چطور میتوانیم روز تخمک گذاری را تعیین کنیم لطا راهنمایی کنید که برای آزمایش هرمونی وسنو گرافی چیکار کنم (کی برم وقبلش لاذم هست به دکتر مراجه کنم) من 3تیر پریود میشوم

با توجه به طول دورتون شما به احتمال زیاد روز دهم دوره تخمک گذاری دارید، پس بهتره بلافاصله بعد از تمام شدن پریود رایطه داشته باشید به صورت یک شب در میان یا هر شب تا روز دوازدهم سیزدهم
    علائم تخمک گذاری رو دوستمون تو پست بالا توضیح داده که خیلی کمک میکنند ولی قطعی نیستند ، چون واقعا تشخیص خیس ترین روز یه کم سخته.
    یه سری کیت هم هست زیاد هم گرون نیست میتونین از داروخانه بگیرین و باز با توجه به کوتاه بودن طول دوره از بعد از پریود استفاده کنید تا تخمک گذاریونشون بده
    یه روش هم سونوگرافیه که واسه شما که پریودت منظمه فکر نکنم لازم باشه
    موفق باشی و خبرای خوب ازت بشنویم

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. Azinzad نوشته است: سلام،
    من 29 سال سن دارم و 6 سال هست که ازدواج کردم و در این مدت به صورت طبیعی جلوگیری کردم ، حدود 8 سال هست که به طور نامنظم پریود می شوم و معمولا پزشکهایی که بهشون مراجعه کردم دلیلش را استرس اعلام کردند!یک سال و نیم پیش با استقاده از دارو چند ماهی منظم بودم و با تجویز دکتر دو ماهی کلومیفن مصرف کردم تا برای بارداری اقدام کنم که در اون 2 ماه بارداری صورت نگرفت و بعد هم به دلیل استرسهای پایان نامه دوباره پریودم نامنظم شد تا 8 ماه پیش که برای درس همسرم از ایران خارج شدیم و بعد از 2 ماه از ورودمون به کشور جدید به مدت 5 ماه اصلا پریود نشدم و البته بی بی چک هم عدم بارداری را نشان می داد ولی به هر حال به دکتر مراجعه کردم و از جاییکه در این کشور باید پزشک عمومی فرد را نزد متخصص بفرستد و پزشک عمومی من بر این باور بود که به دلیل تغییر آب و هوا و استرسهای سفر دچار مشکل شدم من را به صبر دعوت کرد و برای مراجعه به متخصص به من معرفینامه نداد!!!تا اینکه بعد از 5 پریود شدم،برای اولین بار پریودی 21 روزه را با لخته های خونی به بزرگی یک تخم مرغ تجربه کردم که بسیار نگرانم کرد بعد از سونوگرافی به من گفتند یکی دو تا کیست کوچک کم اهمیت در تخمدانت هست و از اونجاییکه سه تا تخمک آزاد شده در لوله های رحم دیده بودند تشخیص دادند که دچار سندروم تخمدان پلی کیستیک هستم و برای بچه دار شدن باید زیر نظر متخصص اقدام کنم وبرای اولین بار در یک پروسه طولانی موفق به قرار گذاشتن با متخصص برای هفته آینده شدم ولی مساله اینجاست که پس از 40 روز از پایان خونریزی شدیدم که توصیف کردم دو هفته ای است که درد بسیار شدیدی در سینه هایم احساس میکنم ودو سه روزیست حالت تهوع (بدون استفراغ) و درد گاه به گاه زیر شکم دارم و از همه عجیبتر دیروز بی بی چک استفاده کردم و جواب مثبت بود! بر اساس روال ایران درخواست کردپزشک برای اطمینان برایم آزمایش خون بنویسد ولی گفتند ما چنین نمی کنیو و با توجه به اینکه در روز جعبه تست نوشته شده 99% نتیجه درست است ،احتمالا درست است و باید صبر کنی تا روز قرار بیمارستان!!!می خواستم بدونم با توجه به بک گراندی که عرض کردم و با توجه به اینکه خیلی هم به لحاظ رابطه جنسی در این زمان فعال نبودم  آیا واقعا ممکن هست که باردار باشم البته امروز نیز دوباره بی بی چک استفاده کردم و جواب مثبت بود.از آنجاییکه تحصیل شوهرم یک ساله دیگر اینجا ادامه دارد و تفاوت در سیستم درمان  و زبانشان بسیار مشکل ساز است بسیار سپاسگزار خواهم شد که منرا راهنمایی کنید،آیا باید تا 7 روز آینده که با متخصص قرار دارم کار خاصی انجام دهم!
    با تشکر فراوان و البته عذر خواهی از طولانی شدن متن!

سلام،
    با توجه به سیستم درمانی کشوری که در آن ساکن هستید، کار دیگری لازم نیست انجام دهید، احتمال باردار بودن در شما زیاد است؛ باید منتظر قرار ملاقات با متخصص بمانید!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. 1366zah نوشته است: با سلام من 24 سالمه و الان 6 ماهه که قصد بارداری دارم البته از کیت هم استفاده کردم (2 ماه متوالی )و در روز 14 قاعدگی مثبت شد وقبل از شروع برای بارداری به پزشک مراجعه کردم که10عدد شیاف واژینال مترونیدازول و20 عدد قرص سیپروفلوکساسین تجویز کرد که مصرف کردم پریودهای منظمی دارم ولی از باسن سمت راستم تازیر زانوم گهگاه درد میگیره تررشحات واژنم هم کمی سبز رنگ ولی بی بو می باشد به نظر شما من برای بارداری مشکلی دارم؟ایا نیاز میبینید که شوهرم ازمایش اسپرم بده؟مادو سال ونیمه که عروسی کردیم لطفا جوابمو بدین

سلام،
    داروهایی که برایتان تجویز شده برای برطرف کردن عفونت احتمالی دستگاه تناسلی تان بوده است؛
    همانطور که بارها گفته شده ، زمانی به زوجی نابارور اطلاق می شود و نیاز به بررسی بیشتر وجود دارد که پس از یک سال نزدیکی منظم در زمانهای مناسب بارداری رخ ندهد. با این حال در زنانی که سن بالایی دارند این بررسیها در مقاطع زودتر انجام میگیرد.

7. سلام ممنون از مطلب و توضیحات خوب و کاملتون. من عمل جراحی کیست تخمدان چپ داشتم، حدود چهار ماه پیش و خیلی درد کشیدم، می خواستم بدونم باید چیکار کنم که دیگه به کیست مبتلا نشم؟ ایا عصبی شدن در پیدایش کیست اثر داره؟ ممنون میشم اگه پاسخ منو بدید.

8. reni نوشته است: سلام ممنون از مطلب و توضیحات خوب و کاملتون. من عمل جراحی کیست تخمدان چپ داشتم، حدود چهار ماه پیش و خیلی درد کشیدم، می خواستم بدونم باید چیکار کنم که دیگه به کیست مبتلا نشم؟ ایا عصبی شدن در پیدایش کیست اثر داره؟ ممنون میشم اگه پاسخ منو بدید.

سلام، درخصوص پیشگیری برای کیست تخمدان گفته شده است معمولاً خانم هایی که دیر ازدواج می کنند و دیر حامله می شوند، بیشتر در معرض کیست های تخمدان قرار می گیرند.
    در حاملگی و شیردهی نیز به علت مهار فعالیت تخمدان کیست های تخمدان کمتر مشاهده می شود و اگر هم وجود داشته باشد در دوره بارداری و شیردهی خود به خود پس رفت پیدا می کند.
    در مورد کیست تخمدان مقاله زیر را ملاحظه نمائید:
    کیست تخمدان به سراغ چه زنانی میرود؟

9. سلام
    یه سوال داشتم.من هر ماه در زمان تخمک گذاری یک مایع سفید و غلیظ ازم خارج میشه.میخواستم بدونم وقتی لقاح انجام شد زن باز هم تخمک گذاری داره و آیا باز هم همون علامت های قبل رو داره؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین

10. baranjoon63 نوشته است: سلام
    یه سوال داشتم.من هر ماه در زمان تخمک گذاری یک مایع سفید و غلیظ ازم خارج میشه.میخواستم بدونم وقتی لقاح انجام شد زن باز هم تخمک گذاری داره و آیا باز هم همون علامت های قبل رو داره؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین

سلام
    وقتی لقاح اسپرم با تخمک صورت بگیرد
    فعالیت رحم تغییر میکند و دیگر تخمک آزاد نمیشود
    ترشحات سفید رنگ  اگر با بوی بد همراه نباشند طبیعی است.

11. asman55

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام

لطفا تفسير كنيد

سالپنگو گرافيH.S.G فلوروسكوپي

aAfter insertion of uterine canulla and injection of the contrast medium/the examination was performed . Uterus has normal shape and position

LEFT fallopion opacified and show normal shape . RIGHT TUBE IS OCCLUDED WITHOUT ANY SPILLAGE

12. aaaa682

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید از دکتر بسیار خوب وگرانقدر من یک سال اقدام کردم ولی مو فق نشدم با توجه به اینکه دوره ام 30 تا 32 روز است  خواهشا بفرمائید تخمکگذاری روز چندمه میخوام این ماه اقدام کنم با تشکر

13. aaaa682 نوشته است: با سلام و خسته نباشید از دکتر بسیار خوب وگرانقدر من یک سال اقدام کردم ولی مو فق نشدم با توجه به اینکه دوره ام 30 تا 32 روز است  خواهشا بفرمائید تخمکگذاری روز چندمه میخوام این ماه اقدام کنم با تشکر

سلام
    دوست عزيز تخمك گذاري شما حول و حوش روز 15 تا 16 ام هست ، منتها از دو سه روز قبل و بعد از تخمك گذاري نزديكي داشته باشيد تا شانس و درصد موفقيت بيشتر بشه موفق باشيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  14. سلام آقاي دكتر

من وهمسرم 3سال ازدواج كرديم و دوسال براي بارداري اقدام كرديم تمام آزمايشات هم را داديم و مشكلي نبود به جز كيست خوش خيم رحم كه با لاپراسكوپي از بين رفت  ولي الان بعد از دو ماه هنوز موفق نشديم مي خواستم ببينم كيست رحم دليل نازايي هست و با از بين رفتن آن احتمال بارداري افزايش مي بايد.در ضمن من 32 سالمه بايد چيكار كنم.

با تشكر از مطالب مفيد و سايت با ارزش شما

15. b_s2011 نوشته است: سلام آقاي دكتر

من وهمسرم 3سال ازدواج كرديم و دوسال براي بارداري اقدام كرديم تمام آزمايشات هم را داديم و مشكلي نبود به جز كيست خوش خيم رحم كه با لاپراسكوپي از بين رفت  ولي الان بعد از دو ماه هنوز موفق نشديم مي خواستم ببينم كيست رحم دليل نازايي هست و با از بين رفتن آن احتمال بارداري افزايش مي بايد.در ضمن من 32 سالمه بايد چيكار كنم.

با تشكر از مطالب مفيد و سايت با ارزش شما

سلام، همسر شما باید از لحاظ نوع قاعدگی و مقدار وزن، عفونت و ترشح رحم مورد بررسی قرار گیرند. تخمدان پر کيست يکی از اختلالات شايع هورمونی در سنين باروری در زنان است. از آنجا که کیست تخمدان باعث قاعدگی نامنظم و افزايش هورمون مردانه می شود، تخمدانها کيست پيدا مي کنند و ممکن است نتوانند تخمک آزاد کنند.
    همسر شما باید از سلامت تیروئید مطمئن باشند. هيپوتيروئيدی می تواند باعث قطع قاعدگی شود. علت محتمل ديگر افزايش پرولاکتين است که در آن غده هيپوفيز هورمون پرولاکتين زيادی ترشح می کند. اين هورمون تحريک کننده توليد شير از غدد شيری است و تخمک گذاری را مهار مي کند.
    همسر شما در خانواده یا از بستگان نزدیک خود سابقه بیماری های هورمونی و نازایی داشته اند یا خیر .
    ضعف اسپرم و کوچک بودن تخمدانها، بسته بودن و چسبندگی لوله رحم و فیبروم در بسیاری از زوجین باعث علت نازایی بوده است.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 11 از 15
رفتن به صفحه :    ... 11   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید