شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آزمایش برای روده

1. باعرض سلام خدمت دوستان مدیریت سایت وآقای دکترسادقی
    میخواستم بپرسم آیا بهترین وسیله برای انجام شناسایی امراض روده چه وسیله ایی است آیا ستی اسکن ورادیولوزی از همشون دقیق تر یا انواع دیگری وجود دارند لطفا مرا راهنمایی کنیدچون من برای شناسایی درد درناحیه شکم به پیش ستی اسکن رفتم واینها آیاکافیه. آیا داروی دیکلوفناک برای روده بعنوان آرام بخش هست یا داروی درمانی؟ واین دارو برام خیلی موثره  از (مترونیدازول وهیوسین ) وبرای بهبودی هضم روده وحجم مدفوع روده دارویی معرفی کنید با تشکر فراوان

2. shirin70

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.............
    من حدودا 3 ماهه که روده هام عفونت کرده و مدام اسهال دارم و حالت تهوع.....
    با مصرف دارو هم خوب نشدم. باید واسه خوب شدنم به کدوم دکتر مراجعه کنم؟ ممنون

3. دختر 6 سالهام مدت 5 روز هست که دچار تهوع وشکم درد شده دکتر بردم سرم ومتوکلوپرامید داد ولی اصلا وضعیتش بهبود نیافته خودش قسمت رودههاش رو نشون میده ومدام میگه که درد میکنه هیچی نمیخوره واسهال و تب  هم نداره نمیدونم چیکار کنم میخوام برای بار سوم ببرمش دکتر میترسم چیز خطرناکی باشه اگه آقای دکتر راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم با توجه به سن بچه چه بیماری میتونه باعث این علائم بشه؟؟

4. shirin70 نوشته است: سلام.............
    من حدودا 3 ماهه که روده هام عفونت کرده و مدام اسهال دارم و حالت تهوع.....
    با مصرف دارو هم خوب نشدم. باید واسه خوب شدنم به کدوم دکتر مراجعه کنم؟ ممنون

سلام- به متخصص گوارش

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  5. shirin70

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خب 1 ماه پیش متخصص گوارش رفتم دارو هم مصرف کردم اما بعد از تموم شدن داروهام همچنان این مشکلو دارم ..............
    نگرانم

6. nasim58 نوشته است: دختر 6 سالهام مدت 5 روز هست که دچار تهوع وشکم درد شده دکتر بردم سرم ومتوکلوپرامید داد ولی اصلا وضعیتش بهبود نیافته خودش قسمت رودههاش رو نشون میده ومدام میگه که درد میکنه هیچی نمیخوره واسهال و تب  هم نداره نمیدونم چیکار کنم میخوام برای بار سوم ببرمش دکتر میترسم چیز خطرناکی باشه اگه آقای دکتر راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم با توجه به سن بچه چه بیماری میتونه باعث این علائم بشه؟؟

باسلام، درخصوص حالت تهوع و شکم درد و اسهال عوامل مختلفی باعث ایجاد آن میشوند:
    اسهال حاد و مزمن. اسهال حاد به مدت چند روز و تا یک هفته ادامه می یابد. اسهال مزمن اغلب بیش از سه هفته طول می کشد.
    شایعترین علل اسهال حاد عفونتهای ویروسی، باکتریایی، و برخی انگل ها هستند.
    اسهال های ویروسی، شایعترین نوع اسهال حاد در جهان هستند که بیشتر باحالت تهوع، استفراغ، دردهای پیچشی شکمی، همراه خواهد بود و معمولا 24 تا72 ساعت طول می کشد.
    مسمومیت های غذایی یک بیماری ساده است که به وسیله سمی که توسط باکتری ها تولید می شود ایجاد می گردد.
    سم تولید شده موجب دل درد (دل پیچه) و استفراغ می شود و همچنین موجب می شود که روده کوچک مقدار زیادی آب ترشح کند که منجر به اسهال می گردد.
      درمان اسهال
    مهمترين نكته در درمان اسهال، تأمين مايعات و املاح بدن است.
    اولين و شايد مهمترين دارو كه استفاده بسيار راحتي دارد  او - آر- اس (ORS
    ) ميباشد    
    در مورد نحوه استفاده از اين محلول باید به دستور العملی که در بسته بندی این دارو وجود دارد توجه کرد.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. shirin70 نوشته است: خب 1 ماه پیش متخصص گوارش رفتم دارو هم مصرف کردم اما بعد از تموم شدن داروهام همچنان این مشکلو دارم ..............
    نگرانم

باسلام، شما برای درمان عفونت روده از چه داروهایی استفاده کردید؟ در مورد وجود کرم در روده خود، آزمایش مدفوع داده اید یا خیر؟
    معمولاً وجود کرم در درون بدن خود را با علائمی مثل درد مداوم شکم، خارش مقعد، یا اسهال و استفراغ نشان می‌دهد.
    و اینکه در زمان درد تب هم میکنید نیز باید بررسی شود، چون تب مهمترین علامت عفونت روده بزرگ است. در این نوع عفونت، اسهال حجیم و زیاد نیست ولی ممكن است به صورت خونی باشد. مصرف آنتی بیوتیك در عفونت روده بزرگ الزامی است و باید مدفوع بیمار مورد آزمایش قرار گیرد تا بامصرف آنتی بیوتیك، میكروبها‌یی كه به جدار روده بزرگ هجوم آورده‌اند از بین بروند.
    این درحالی ست که عفونتها‌ی روده كوچك به صورت اسهال حجیم و آبكی خودش را نشان میدهد و بیمار حجم زیادی از آب و املاح را از دست می‌دهد كه در این مورد مراجعه به پزشك برای خوردن آنتی بیوتیك ضرورتی ندارد ولی با توجه به اینكه در این نوع عفونت یكباره حجم زیادی از آب بدن از دست می‌ رود، باید املاح از دست رفته را بلافاصله جایگزین کرد.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  8. کاربرمحترم شیرین 70 شاید متخصص شما برای مسکن درد شکم تجویزکرده که فقط برای موقت است ولی اگه دوباره به پیشش برید ممکنه واستون آنتی بیوتیک تجویز بشه و یا شمارو به نزد تست آزمایش بفرسته

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید