شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سفید کردن دندانها با کف دریا؟!

1. با سلام خدمت همه دوستان عزيز
    يکي از مشکلات بزرگي که امروزه جوانها دارند اينه که دندونهاشون زرده و همين باعث ميشه کمتر بخندند و اعتماد به نفس پاييني داشته باشند.
    منم از اين مشکل مستثني نيستم و به دليل اينکه آب منطقمون طوريه که دندونا زرد ميشه و تو يه دوراني هم اصلا مسواک نزدم الان دندونام زرد و خيلي بيريخته
    راستش با خميردندون هم مشکل دارم اونقدر بايد اق بزنم تا 2 دقيقه ارواح بابام مسواک کنم
    اين پودرهاي سفيد کننده دندون و خميردندوناي سفيد کننده و دستگاه نوری سفید کننده و ... هم که اصلا قبول ندارم چون حالت خورنده يا ساينده قوي هست و ميناي دندون رو خراب ميکنه
    حتي گفتم يه خميردندون سفيد کننده از دوبي برام آوردن اما اونم بيفايده بود
    حالا يکي از کسايي که طب سنتي تجويز ميکنه گفت کف دريا بخر(کف دريا يه ماده ايه که از درياها جمع ميشه و املاح تقريبا آهکيه که ته نشين دريا شده و ماهيهاي فسيل شده(فسيل ماهيها به وفور توش ديده ميشه) {اين ماده رو پودر ميکنن و بجای جوش شيرين يا بکينگ پودر به خمير نون سنتي ميزنن تا خوب پف کنه}) پودر کن و مسواک خيس بزن توش و باهاش مسواک کن
    ميخاستم ببينم اين موضوع ميتونه علت علمي داشته باشه يا نه؟
    دختر خاله من استفاده کرده و گفت من راضيم اما من هنوز تجربه نکردم و تا مطمئن نشم ميناي دندونم آسيب نميبينه امتحان نميکنم
    ممنون از همه
    باي

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام دوستان
    در مورد سوالم خیلی گشتم تا به یه دبیر شیمی با سابقه(بازنشسته) رسیدم و باهاش صحبت کردم
    گفت کف دریا همون کربنات کلسیومه که وقتی پودرش میکنی حالت بلورهای خیلی ریزی داره وقتی باهاش مسواک میکنی حالت مواد ساینده داره و جرم دندونتو میسابه
    هفته ای 1 بار استفاده کنی خوبه اما اگه بخوای هر روز و هرشب باشه مینای دندونتو میسابونه و آسیب می زنه
    خاسیت دومش خاصیت قلیایی بودنشه که دندونا تو حالت اسیدی بودن دهانه که میپوسند و خراب میشن که این ماده محیط دهنتو قلیایی میکنه و نمیذاره پوسیدگی رخ بده
    حالا تا چه حد راست گفته نمیدونم
    ایشالا آقای دکتر هم نظرشون رو بگن تا همه استفاده کنیم
    ممنون
    بای

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. منم شنيدم كه كف دريا واسه از بين بردن زردي دندان استفداه ميشه يكبار استفاده كردم خيلي سخت بود به نظر شما ميشه با خمير دندان با هم استفاده كرد

4. سلام سوگل جون
    اونطوری که میگفت(اون دبیره) که حالت سایندگی داره بله میشه استفاده کرد
    من فکر میکردم خاصیت شیمیایی خاصی داره که اینکار میکنه که اگه اینطور بود صلاح نبود با خمیردندون مخلوط بشه
    آره خیلی شور و تلخ و بو دریا و ماهی میده و لثه ات هم زخمی میشه اما به ذوق بعد از مسواک میارزه
    شاد باشید با لبخندی به زیبایی مروارید
    بای

5. سلام دوستان این روش در طب قدیم استفاده میشده است  در یکی از مقالات خواندم که یکی از دلایل سفیدی دندان مردمان جنوب همین اغشته بودن ماهیان به اب دریا است  زیرا مردمان این خطه ماهی را به صورت غیر سرخ کرد و شسته شده با اب دریا استفاده میکنند من در بندر عباس این موارد را به عینه مشاهده کردم البته قبل از وقوع جلبک قرمز در دریا البته این روش برای کسانی است که از نظر املاح در بدن خود کمبودی ندارند شاید اگه شما استفاده کنید دندانهایتان بدتر شود .خوشحال میشم نظرات دیگر در این مورد تبادل شود.در مورد استفاده شما از خمیر دندان بهتر است به دکتر مربوطه مراجعه کنید زیرا احتمال الرجی و یا عواقب بعدی را کم کنید هر مشکل در بدن شاید اغاز گر یک بیماری باشد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  6. sanaz288 نوشته است: سلام دوستان این روش در طب قدیم استفاده میشده است  در یکی از مقالات خواندم که یکی از دلایل سفیدی دندان مردمان جنوب همین اغشته بودن ماهیان به اب دریا است  زیرا مردمان این خطه ماهی را به صورت غیر سرخ کرد و شسته شده با اب دریا استفاده میکنند من در بندر عباس این موارد را به عینه مشاهده کردم البته قبل از وقوع جلبک قرمز در دریا البته این روش برای کسانی است که از نظر املاح در بدن خود کمبودی ندارند شاید اگه شما استفاده کنید دندانهایتان بدتر شود .خوشحال میشم نظرات دیگر در این مورد تبادل شود.در مورد استفاده شما از خمیر دندان بهتر است به دکتر مربوطه مراجعه کنید زیرا احتمال الرجی و یا عواقب بعدی را کم کنید هر مشکل در بدن شاید اغاز گر یک بیماری باشد

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
    اگه پستهای قبلی منو خونده باشید میدونین که من تا حد زیادی پیرو طب سنتی هستم و تا راهی برای درمان از طریق طب سنتی باشه سراغ داروهای شیمیایی نمیرم البته مثل بعضی متعصبهای طب سنتی هم نیستم که حاضرند بمیرن اما یه قرض مسکن نخورن
    اما خودم بیشتر دنبال طب سنتی هستم چون هرچی باشه مواد طبیعی موجود در طبیعته و نسبت به مواد شیمیایی که معلوم نیست چیه و چجوری ساخته میشه و مخصوصا خارجیهاش که معلوم نیست با چه قصدی و از چه طریقی وارد کشور شده(ممکنه جنس از نوع تجاری باشه یا قاچاق وارد شده باشه و در حین انتقال به ایران فاسد شده باشه) و یا مشکلاتی از این قبیل
    من همیشه اول میرم پیش خدا اگه خوب نشدم یه سری به عطاری میزنم بعد اگه بازم خوب نشدم داشتم میمردم میرم دکتر  
    شاد باشید
    بای

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید