شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گیاه آلوورا و درمان جوش و جای جوش

1. می خواستم بپرسم آیا گیاه آلوورا برای درمان  جوش یا جای جوش ماثر هست؟
    من 4 سال پیش درمان با دکوتان رو شروع کردم و تا همین 1 سال پیش خوب بود و خیلی کم جوش می زد. ولی 1 سالی است که دوباره شروع شده و طی چند ماه اخیر آنقدر زیاد شده که دیگر برایم قابل تحمل نیست. 1 ماهی است که از آلوورا روی پوستم استفاده می کنم ولی اثر چندانی ندیدم. حوصله ی دوباره استفاده کردن از دکوتان رو هم ندارم.
    در ضمن من از 10 سالگی شروع به جوش زدن کردم و الان 23 سال دارم.

2. سلام.
    دوست عزیز تاثیر الوورا روی علائم جوش هست و نمیتونه تاثیر ریشه ای زیادی داشته باشه..
    با توجه به اینکه دوران بلوغ شما تمام شده به نظر من به متخصص پوست مراجعه کنید تا مشکلتون ریشه یابی بشه..
    مطالب مرتبط هم در سایت هست..مطالعه کنید..
    موفق باشید.

3. خدمت همگی دوستان عزیزم

دیدم حرف از آلوئه ورای جادوییه گفتم منم یه حضوری توی بحث داشته باشم.
    الان حدود 6 ماهه آلوئه ورا رو به طور خوراکی مصرف می کنم...از عطاری تهیه اش می کنم و اول یه لایه ی نازک از پوستشو بر می دارم و بعد می خورم..هر روز تقریبا دو یا سه سانتی متر ازش می برم و می خورم.
    راستش خودم احساس می کنم توی ریزش موهام و شکننده بودن ناخن هام اثر مثبتی داشته و پوست صورتم خیلی خیلی شفاف شده.
    سوال یا حرفی که می خوام بگم اینه: آیا واقعا اینایی که گفتم خواص آلوئه وراست و من به خاطر خوردن اونه که این چیزا رو حس می کنم یا هش توهمه؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. mokhbolandy نوشته است: می خواستم بپرسم آیا گیاه آلوورا برای درمان  جوش یا جای جوش ماثر هست؟
    من 4 سال پیش درمان با دکوتان رو شروع کردم و تا همین 1 سال پیش خوب بود و خیلی کم جوش می زد. ولی 1 سالی است که دوباره شروع شده و طی چند ماه اخیر آنقدر زیاد شده که دیگر برایم قابل تحمل نیست. 1 ماهی است که از آلوورا روی پوستم استفاده می کنم ولی اثر چندانی ندیدم. حوصله ی دوباره استفاده کردن از دکوتان رو هم ندارم.
    در ضمن من از 10 سالگی شروع به جوش زدن کردم و الان 23 سال دارم.

باسلام، در مورد علت جوش زدن باید بررسی کنید چرا در طول این سالها متوقف نشده است.
    معمولاً برای پوستهای چرب صابون جوانه گندم توصیه میشه. ولی یک قرصی هست بنام سیپروترون استات که در واقع این دارو به عنوان ضد بارداری تجویز میشه، ولی از این قرص میتوان جهت متعادل کردن چربی پوست - جلوگیری از ریزش مو  و برطرف شدن جوش صورت استفاده کرد.

5. haale نوشته است: خدمت همگی دوستان عزیزم

دیدم حرف از آلوئه ورای جادوییه گفتم منم یه حضوری توی بحث داشته باشم.
    الان حدود 6 ماهه آلوئه ورا رو به طور خوراکی مصرف می کنم...از عطاری تهیه اش می کنم و اول یه لایه ی نازک از پوستشو بر می دارم و بعد می خورم..هر روز تقریبا دو یا سه سانتی متر ازش می برم و می خورم.
    راستش خودم احساس می کنم توی ریزش موهام و شکننده بودن ناخن هام اثر مثبتی داشته و پوست صورتم خیلی خیلی شفاف شده.
    سوال یا حرفی که می خوام بگم اینه: آیا واقعا اینایی که گفتم خواص آلوئه وراست و من به خاطر خوردن اونه که این چیزا رو حس می کنم یا هش توهمه؟

مطمئنا به خاطر آلوئه ورا بوده.چطور خام خام میخوری؟خیلی که موادش درون آلوئه ورا چسبنده و یه حالت بدی داره؟من یه مدت برای پوست استفاده میکردم به صورت سطحی دیدم زیاد تاثیر نداره دیگه نزدم.

6. دوست عزیزم
    با چاقو ریزش می کنم و با آب مثل قرص قورتش می دم
    خیلی هم راحت....

7. saghar15 نوشته است: سلام.
    دوست عزیز تاثیر الوورا روی علائم جوش هست و نمیتونه تاثیر ریشه ای زیادی داشته باشه..
    با توجه به اینکه دوران بلوغ شما تمام شده به نظر من به متخصص پوست مراجعه کنید تا مشکلتون ریشه یابی بشه..
    مطالب مرتبط هم در سایت هست..مطالعه کنید..
    موفق باشید.

ممنون از جواب هایی که دادید.آزمایش هایی هم که در طول درمان جوشم داده ام (یا حتیآزمایش هایی برای موارد دیگر) مشکلی نداشتم. واقعا کلافهشدم از کلاس پنجم تا حالا یه روز خوش از دست جوشام نداشتم!!!!!!!!!
    من خود مواد آلوئه ورا رو روی پوست صورتم می زنم. می ترسمبخورم چون خیلی تلخه. یه بار یه قطره ازش رو چشیدم داشت حالم بد می شد. ولی اگر اثر خوردنش بیشتر باشه حاضرم که بخورم. خواهشااگه کسی می دونه بگه!

8. دوست عزیز گیاه آلوورا فقط برای سفیدی و شفافیت پوست خوبه که الان هم جدیدا نوشیدنی هاش اومده برای درمان جوش نذارید پوستتون چرب بشه و خنک نگهش دارید صابون خرچنگ هم خیلی مفیده.

9. سلام
    یکی از دوستان من جوش های چرکی روی صورت داشتن که با پمادها و دارو های مختلف درمان شد ولی الان از سواخ هایی که روی صورتش ایجاد شده رنج می بره از آلوئه ورا هم استفاده کرده ولی فایده ای نداشته و فقط جوش های صورتش را تشدید کرده نمی دونم گفتنش توی این قسمت درسته یا نه ولی حالا می خواد راجب جراحی پلاستیک پوست بیشتر بدونه آیا اصلا ممکن هست پوستش رو عوض کنه؟

10. saba_blackgirl نوشته است: سلام
    یکی از دوستان من جوش های چرکی روی صورت داشتن که با پمادها و دارو های مختلف درمان شد ولی الان از سواخ هایی که روی صورتش ایجاد شده رنج می بره از آلوئه ورا هم استفاده کرده ولی فایده ای نداشته و فقط جوش های صورتش را تشدید کرده نمی دونم گفتنش توی این قسمت درسته یا نه ولی حالا می خواد راجب جراحی پلاستیک پوست بیشتر بدونه آیا اصلا ممکن هست پوستش رو عوض کنه؟

یعنی به خاطر استفاده از آلوئه ورا، جوش هاش بدتر شده؟

11. اره تشدید شده البته الان اون مشکلش برطرف شده و الان بفکره جای جوش ها و لکه هاست که لیز درمانی هم تغییری در اون ایجاد نکرده و می خواد بدونه راهی هست تا جراحی پلاستیک کنه؟

12. اون گیاهش رو مصرف می کرده و فکر نکنم 20 درصد الوورا رو صورتش تاثیر گذاشته باشه عاملش رو دکتر می تونه مشخص کنه.

13. من فقط می خوام راجب جراحی پلاستیک پوست بدونم می شه کمک کنید؟ مقاله ای در این مورد پیدا نکردم، الان مشک جوش تقریبا رفع شده و باید برای لکه ها کاری کرد می خوام بدونم میشه به جراحی پلاستیک پوست پوست صورت را تغییر داد؟

14. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    بهترین درمان جوش همان دکوتان است جایگزینی معرفی نشده چون به سه روش کاهش ترشحات سباسه-تاثیرات هورمونی و آنتی باکتریال عمل میکند

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. به نام خدا
    سعید هستم دارای 10 سال سابقه کار در داروخانه (تکنسین داروخانه )
    یه دارو میگم بساز در حد تیم ملی تجربه 10 سال
    الکل 70 درجه 100 سی سیی و 7 عدد کپسول کلوگزاسیلین و یک قاشق چای خوری نمک و یک قاشق آب با هم مخلوط کرده و ابتدا صورت را با صابون بادام تلخ شسته و از محلول روزی 2 بار استفاده کنید در هفته اول جوش های شما زیاد می شود ولی بعد از یک هفته به مرور خوب و صورت شما مثل آینه می شود
    برای از بین بردن جای جوش استفاده از روغن بادام تلخ اصلی پیشنهاد می کنم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید