شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دل درد و دل پیچه

1. سلام،امیدوارم واسه این یکی دیگه اخطار بهم ندن
    من صبح ها که از خواب بیدار میشم همیشه دل درد و دل پیچه دارم که گاهی تا شب ادامه پیدا میکنه.اگه صبحانه هم بخورم بدتر میشه.باید چیکار کنم؟
    واسه احساس نفخ باید چیکار کرد؟
    لطفا کمکم کنید.

2. سلام رها جان
    حدسی که من میزنم اینه که غذای نامناسب یا در وقتهای نامناسب و نامنظم خوردی و معدت یه جورایی اذیت کردی
    صبحا سعی کن با یه استکان آب گرم ترجیحا با عسل شروع کنی یهویی صبحانه نریزی تو معدت
    کلا دور فست فودها و سوسیس و اینا خط بکش تا معدت بتونه خودشو ترمیم کنه و بیاد به حالت اولیه
    سعی کن تو رژیم غذاییت حتما حتما حتما زیتون قرار بدی(نه نوع پرورده و اینا که سنگینه ترجیحه زیتون شور)
    خاکشیر بسیار مفیده و سعی کن روزانه یک لیوان ازش بوخوری
    برای نفخ آویشن تجویز میکنن اما شما همون زیتون و خاکشیر رو بذاری تو برنامه غذاییت جواب میگیری و نفخ نداری
    امیدوارم زود به حالت نرمالت برگردی و شاد زندگی کنی

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. سلام خدمت همگی دوستان عزیزم
    امیدوارم جای درستی سوالم رو مطرح کنم..

من هم مثل این دوست خوبم صبح ها دل درد و دل پیچه ی شدیدی می گیرم البته من دلیلش رو می دونم و اون اینه که وقتی صبحانه خامه یا شیر می خورم اینطوری می شم
    این حالت سالهاست که با منه و باعث شده چیزهایی که دوست دارم رو زمان صبحانه نخورم چون دلم درد می گیره. در بقیه ی ساعات روز با مصرف خامه و شیر اصلا دل درد یا دل پیچه ای ندارم.. این مشکل فقط صبح ها اتفاق می افته

می خوام لطف کنید و راهنمایی کنید.

ممنونم

4. haale نوشته است: سلام خدمت همگی دوستان عزیزم
    امیدوارم جای درستی سوالم رو مطرح کنم..

من هم مثل این دوست خوبم صبح ها دل درد و دل پیچه ی شدیدی می گیرم البته من دلیلش رو می دونم و اون اینه که وقتی صبحانه خامه یا شیر می خورم اینطوری می شم
    این حالت سالهاست که با منه و باعث شده چیزهایی که دوست دارم رو زمان صبحانه نخورم چون دلم درد می گیره. در بقیه ی ساعات روز با مصرف خامه و شیر اصلا دل درد یا دل پیچه ای ندارم.. این مشکل فقط صبح ها اتفاق می افته

می خوام لطف کنید و راهنمایی کنید.

ممنونم

با سلام
    احتمالا زمانی که معده شما خالی هست ضعیف است و لاکتوز که قندموجود در شیر هست نمیتونه هضم کنه و تخمیر میشه و این اتفاق می افتد.بهتر شما شیر بدون لاکتوز یا کم لاکتوز مصرف کنید.
    در پناه حق

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    همه این مشکلات از اینه که معده ضعیف و خسته شده وگرنه به نظر من اگه معده سلامت باشده صبح که پا میشی پیتزا هم بوخوری نباید طوریت بشه
    یه مدتی باید به معدتون استراحت بدین و تقویتش کنین با خوردن غذاهای سبک و مقوی مثل انواع سوپها و با خوردن سبزیجات و زیتون
    یه مدتی دور فست فودها هم خط بکشین که دشمن معده هستن
    بعد از اون که معدتون حالش خوب شد میتونین هرچی که دوست داشتین میل کنین
    شاد و سربلند باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. شايد به اين دليل باشه كه شما شام زياد ميخوريد ومعده شما به شام حساس است سعي كنيد چيزهاي سبك براي شام ميل كنيد

7. peugeot206 نوشته است: با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    همه این مشکلات از اینه که معده ضعیف و خسته شده وگرنه به نظر من اگه معده سلامت باشده صبح که پا میشی پیتزا هم بوخوری نباید طوریت بشه
    یه مدتی باید به معدتون استراحت بدین و تقویتش کنین با خوردن غذاهای سبک و مقوی مثل انواع سوپها و با خوردن سبزیجات و زیتون
    یه مدتی دور فست فودها هم خط بکشین که دشمن معده هستن
    بعد از اون که معدتون حالش خوب شد میتونین هرچی که دوست داشتین میل کنین
    شاد و سربلند باشین

سلام خدمت دوستان عزیزم

از جوابهاتون ممنونم

شما فرمودین که حتما معده ضعیف و خسته شده..
    حرفتون کاملا صحیحه. من ناراحتی معده دارم. (این مشکل رو از وقتی یادمه دارم.. پدرم هم همینطوره و خواهرهام)
    البته چند سال پیش عفونت هم همراهش بود ولی تحت درمان قرار گرفتم و کاملا خوب شدم. الان چند سالیه که فقط درد داره. اونم مواقعیه که عصبی ام..استرس دارم..فکرم زیادی درگیره..مصرف نوشابه و فست فودها رو به حداکثر برسونم
    درد معده ام جوریه که باعث شده نتونم روزه بگیرم.. من طاقت گرسنه موندن رو واقعا دارم ولی وقتی روزه می گیرم (اینا رو ذکر می کنم تا حرفم کاملا واضح باشه تا از راهنمایی های خوبتون بهره بگیرم) دو سه ساعت بعد از سحری انقدر معده ام درد می گیره و می سوزه که تا ظهر نشده کاملا حال جسمانی ام دگرگون می شه و بدنم به لرز می افته و سرگیجه های بدی می گیرم و همینطور دل درد و دل پیچه.. واسه همینه که چند ساله از نعمت روزه گرفتن بی بهره ام .

حتی یه وقتایی هم احساس می کنم معده ام متورم و سفت شده. الیته بعد از چند روز خودش خوب می شه. بارها برای درد معده ام به دکتر مراجعه کردم ولی همیشه شربت های معده به همراه انواع قرص های معده که معرف حضورتون هست رو برام تجویز کردن. آندوسکوپی هم رفتم..داروهای گیاهی و انواع عرقیات رو هم مصرف کردم و می کنم.. البته به این مساله واقفم که تا زمانی که تحت فشار عصبی و استرس نباشم و همینطور زیاد فست فود مصرف نکنم درد معده ام خیلی بهتر قابل تحمله.

معذرت می خوام اگه حرفهام طولانی شد و باز هم معذرت می خوام اگه حرفم راجع به معده درد توی این تاپیک که مربوط به دل درد بود مطرح شد.. ولی امیدوارم راهنماییم کنید که بدونم آیا واقعا این دل درد و دل پیچه های هر صبح من به معده درد هام مربوطه و نیز اینکه برای درد معده ام باید چی کار کنم که حداقل بتونم روزه هام رو بگیرم. این چیزیه که هیچ دکتری بهش جواب نداده...

ممنون لطفتون هستم.

8. با سلام
    هاله جان امیدوارم که به زودی به بهبودی کامل برسین و بتونید مثل همه آدمای سالم روزه بگیرین و اعضای این سایت هم دعا بفرمایید
    هاله جان من پزشک نیستم اما تجربیات شخصیم که برای خودم ثابت شده رو میگم که امیدوارم به درد دیگران هم بوخوره
    ببین دوست عزیز
    فست فودها و کنسروهای گوشتی یه ماده ای بهش میزنن(اسمشم نمیدونم) که استخونش حالت نرم بگیره تا زیر دندون حس نشه(تو تن ماهی کاملا معلوم میشه تیکه های استخون که دیده میشه عین گوشت جویده میشن) و همچنین موادی که به عنوان مواد نگهدارنده است
    این مواد فوق العاده برای معده ضرر دارن مخصوصا شما که لایه مخاطی داخل معدتون که محافظ معده در برابر اسید معدس آسیب دیده و اسید معده به خود معده میرسه و باعث درد شدید میشه
    سعی کنین کنسروجات و فست فودها و نوشابه جات گازدار رو ترک کنین و بجاش سبزیجات و میوه و غذاهای خانگی مصرف کنین
    در وعده غذاییتون یه جایی یه قاشق سوپخوری روغن زیتون(خالی میل کنین) و زیتون شور بذارین(البته کم شور)
    حتما حتما حتما شربت خاکشیر(کم شیرینی) همه روزه میل کنین
    عصبی شدن باعث ترشح ناخواسته اسید معده میشه
    سعی کنین با جوشانده گاوزبان و بابونه و بهار نارنج اعصابتون رو به آرامش برسونین
    سعی کنین وعده های غذاییتون کم حجم اما در دفعات زیاد باشه(مثلا 5 تا 6 وعده در روز)
    سعی کنین همیشه یه کم نون خشک همراتون باشه که به محض حس کردن سوزش در معده میل کنین تا اسید معدتون رو جذب کنه و نذاره این اسید به معدتون فشار بیاره
    من خودم به شخصه به دارو شیمیایی اعتقادی ندارم و میگم این داروها یه جاتو اگه خوب کنن یه جا دیگت خراب می کنن
    سعی کن با پرهیز از مضرات برای معده و استفاده از چیزایی که برات مفیده به معدت کمک کنی که خودشو بازسازی کنی
    معده عضویه که همه روزه بطور متوسط 3بار ازش استفاده می کنی تا آخر عمرت
    پس ارزش داره که یکی دو سال با یه کم درست غذا خوردن بهش فرصت بدی که خودشو ترمیم کنه
    البته بعد از ترمیمش هم باید مراعاتشو بکنی چون بالاخره هیچ چینی بند زده ای مثل اولش که نشکسته بوده نمیشه
    ببخشید که صحبتام به درازا کشید اما دوست داشتم تا تجربیاتم رو در اختیارتون بذارم
    امیدوارم که مفید فایده باشه(اگه هم کم یا زیادی گفتم ایشالا آقای دکتر تکمیلش میکنن تا ما هم استفاده کنیم)
    شاد و پیروز و سلامت باشید
    بای

9. دوباره سلام
    من به خاطر احساس نفخ و سروصدا و احساس حرکت روده ها رفتم پیش دکتر ،گفت کولیت عصبی روده دارم.دارو های مختلفی مصرف کردم اما نتیجه نداشت.فکر کنم درمان نداره،تحملش خیلی سخته.یعنی هر احساس نفخی که همیشه همراهت باشه کولیت عصبیه؟الان 4-5سالی میشه که این مشکلو دارم؟یعنی واقعا هیچ راهی نداره؟!

10. با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    هاله جان همونطور که گفته بودم من با داروهای شیمیایی زیاد موافق نیستم مگر مواقعی که واقعا مجبور باشم
    شما که همه چیز امتحان کردی این دو مورد هم امتحان کن
    خیلی اثربخشه
    اولین چیز استفاده از عرق نعنا(مواقع احساس نفخ یکی دو قاشق سوپخوری میل کن)
    ممکنه کمی یبوست بیاره که با خوردن شربت خاکشیر درمانش می کنی
    بعد هم رازیانه به صورت پودر شده میریزی تو عسل و میل می کنی
    به امید روزی که همه دکترا بیکار باشند(هیچ مریضی وجود نداشته باشه و همه سلامت باشند)

11. سلام
    من هر وقت مایعات میخورم روده هام طوری حرکت میکنن و صدا میدن که کاملا احساسش میکنم.حتی آب.اگه آقای دکتر راهنماییم کنن ممنون میشم.نشستن تو جمع برام سخته.باید چیکار کنم؟

12. من هم چيز هايي كه خودم استفاده كردم و مي كنم در مواقع دل درد و دلپيچه رو توصيه مي كنم . عرق نعناع و چهل گياه و روغن زيتون .

13. raha170 نوشته است: سلام،امیدوارم واسه این یکی دیگه اخطار بهم ندن
    من صبح ها که از خواب بیدار میشم همیشه دل درد و دل پیچه دارم که گاهی تا شب ادامه پیدا میکنه.اگه صبحانه هم بخورم بدتر میشه.باید چیکار کنم؟
    واسه احساس نفخ باید چیکار کرد؟
    لطفا کمکم کنید.

سلام،
    علل مختلفی ممکن است باعث ایجاد این حالت شوند، برخی از آنها:

• مصرف غذاهای چرب
    • استرس و اضطراب
    • سیگار کشیدن
    • عفونت، انسداد و یا بیماری دستگاه گوارش
    • سندرم روده تحریک پذیر
    • بیماری سلیاک، عدم تحمل لاکتوز
    برای کاهش این حالت از مصرف موارد زیر اجتناب کنید:

• حبوبات پخته شده