شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لرزش دست

1. سلام
    انگشتاي دستاي من زماني كه زماني كه دستامو ثابت نگه مي دارم مي لرزن، به من گفتن علتش روانيه. اگه اينطوره ميشه راجع به اون كمي به من توضيح بدين؟ چطوري ميشه رفعش كرد؟

2. kliop2000 نوشته است: سلام
    انگشتاي دستاي من زماني كه زماني كه دستامو ثابت نگه مي دارم مي لرزن، به من گفتن علتش روانيه. اگه اينطوره ميشه راجع به اون كمي به من توضيح بدين؟ چطوري ميشه رفعش كرد؟

سلام،
    شما چند سال دارید؟ چه مدت است که این مشکل را پیدا کردید؟ یک طرفه است یا دوطرفه؟ همیشگی است یا در مواقع خاص بروز می کند؟ چه عواملی باعث تشدید آن می شود؟ آیا دارو، الکل یا مواد دیگری مصرف می کنید؟ آیا سابقه فامیلی در این مورد دارید؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. من 23 ساله ام، از زمانی که دیپلم گرفتم متوجه اون شدم، وقتی ضعیف یا عصبی میشم بیشتر میشه، معمولا" دوطرفه است، هیچ دارویی مصرف نمی کنم، الکلی هم نیستم، گاهی که پدرم عصبی می شد دستش می لرزید. من ورزش هم می کنم.

4. سلام.
    بعضي وقتا دستام مي لرزن. البته انقدر برام عادي شده كه گاهي اصلا متوجه نميشم و ديگران بهم ميگن دستت داره مي لرزه. در زمان لرزش احساس اضطراب هم داره. ميخوام بدونم اين لرزش بخاطر ضعف بدن هست يا به اعصاب مربوط ميشه؟

5. راستش واقعا نمي دونم اضطراب هست يا ضعف!!! گاهي فكر مي كنم تمام بدنم از داخل داره مي لرزه.

6. kliop2000 نوشته است: من 23 ساله ام، از زمانی که دیپلم گرفتم متوجه اون شدم، وقتی ضعیف یا عصبی میشم بیشتر میشه، معمولا" دوطرفه است، هیچ دارویی مصرف نمی کنم، الکلی هم نیستم، گاهی که پدرم عصبی می شد دستش می لرزید. من ورزش هم می کنم.

سلام،
    بیشتر به نظر میرسه که جنبه روانی داشته باشه و مشکل سیستمیک وجود ندارد.

7. SaidJan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من وقتی مثلا میدوم یا ورزش میکنم و یا کلا ضربان قلبم بالا میره، دستم شروع میکنه به لرزیدن.
    چرا اینجوریه ؟ راه حلی داره ؟

با سپاس

8. SaidJan نوشته است: من وقتی مثلا میدوم یا ورزش میکنم و یا کلا ضربان قلبم بالا میره، دستم شروع میکنه به لرزیدن.
    چرا اینجوریه ؟ راه حلی داره ؟

با سپاس

سلام،
    شاید این حالت به دلیل افزایش فعالیت و افزایش فشار خون و تند شدن شربان قلب در شما احساس می شود، آیا این احساس شماست و یا افرادی که در نزدیک شما هستند هم این حالت را در شما واضحا مشاهده می کنند؟

9. با اجازه دكتر
    داروي پروپانولول (البته با نظارت و مشورت پزشك) ميتواندباعث ثبات ضربان قلب و از بين رفتن لرزش دست شود !  Rolling Eyes

10. سلام  من دستام لرزش داره استمنا هم میکنم ولی الان کمتر خودم فکر میکنم ماله استمنا باشه موقعی که کار میکنم و خسته میشم لرزش بیشتر میشه حتی غذا میخورم قاشق تو دستم میلرزه خواهش میکنم بگید چکار کنم اهل الکل این برنامه ها هم نیستم

11. only_esfahan نوشته است: سلام  من دستام لرزش داره استمنا هم میکنم ولی الان کمتر خودم فکر میکنم ماله استمنا باشه موقعی که کار میکنم و خسته میشم لرزش بیشتر میشه حتی غذا میخورم قاشق تو دستم میلرزه خواهش میکنم بگید چکار کنم اهل الکل این برنامه ها هم نیستم

با سلام
    دوتس عزیز خوب اینکه معلومه باید استمنا رو ترک کنی راه ترکشم راحته و اگر در قمت نوار جستجو بگردی حتما میتونی راههای ترکشو پیدا کنی
    اما لرزش دستت رو نمیشه براحتی گفت که از خود استمنا هست ممکنه از ترس و استرسی هست که این عمل داره
    در کل بهترین راه ترک خودارضای هست

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. only_esfahan نوشته است: سلام  من دستام لرزش داره استمنا هم میکنم ولی الان کمتر خودم فکر میکنم ماله استمنا باشه موقعی که کار میکنم و خسته میشم لرزش بیشتر میشه حتی غذا میخورم قاشق تو دستم میلرزه خواهش میکنم بگید چکار کنم اهل الکل این برنامه ها هم نیستم

علت لرزش دست متفاوته
    گاهی بی دلیل ، گاهی به دلیل کم خوابی و ضعف عمومی بدنه ، گاهی نشونه افت فشار و یا قند خونه . گاهی به مشکلات تیروئید بر میگرده ...
    گاهی بدلیل خستگی شدید و فعالیت بدنی زیاده و اغلب بدلیل استرس و اضطراب هست و دلایل دیگر
    اما ربطی به خود ارضایی نداره
    اگر حس می کنید شدیده و در انظار عمومی صورت جالبی نداره خب پیگیری کنید ( متخصص داخلی برای شروع بد نیست )
    ولی اگر حرفهای دوستان که هرکی خودارضایی کنه دستش می لرزه یا کف دستش مودر میاد و اینا شما رو نگران کرده
    اونوقت نگرانیتون بی دلیله

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  13. سلام :مردی 36ساله  وکارمند اداره هستم که بهنگام مراجعه ارباب روجوع با اینکه مسلط بکار هستم  دچاراضطراب شدیدمیشوم انگار همه دارندمنو نگاه میکنند دراینصورت دستم دچار لرزش شدید  میشودوحتی شده که دیگرحرکت نکنه  وقفل یشه. قدرت نوشتن مخصوصازدن امضائ ازمن گرفته میشودصدایم می لرزد لذامجبور میشوم کارم رادور از چشم مراجعه کننده انجام دهم ازهمان سنین کم ازامضائ زدن ترس داشتم تاااینکه الان جلوی کسی نمی توانم دسته چکم راامضائ کنم. وارد اداره یامحل جدید که بشوم تمام بدنم مخصوصا دستم شروع به لرزیدن میکند  وحتی دستخطم عوض میشود از این بیماری آبرویم رفته از خود خجالت می کشم این مسئله مرا فوق العاده عذاب میدهد نمیونم چه کارم کنم مرا یاری دهید تاشاید مشکلم حل شود . به کجا مراجعه کنم با تشکر

14. saeid190 نوشته است: سلام :مردی 36ساله  وکارمند اداره هستم که بهنگام مراجعه ارباب روجوع با اینکه مسلط بکار هستم  دچاراضطراب شدیدمیشوم انگار همه دارندمنو نگاه میکنند دراینصورت دستم دچار لرزش شدید  میشودوحتی شده که دیگرحرکت نکنه  وقفل یشه. قدرت نوشتن مخصوصازدن امضائ ازمن گرفته میشودصدایم می لرزد لذامجبور میشوم کارم رادور از چشم مراجعه کننده انجام دهم ازهمان سنین کم ازامضائ زدن ترس داشتم تاااینکه الان جلوی کسی نمی توانم دسته چکم راامضائ کنم. وارد اداره یامحل جدید که بشوم تمام بدنم مخصوصا دستم شروع به لرزیدن میکند  وحتی دستخطم عوض میشود از این بیماری آبرویم رفته از خود خجالت می کشم این مسئله مرا فوق العاده عذاب میدهد نمیونم چه کارم کنم مرا یاری دهید تاشاید مشکلم حل شود . به کجا مراجعه کنم با تشکر

با سلام

اضطراب دامنه داری در شما دیده می شود . ترس از مسئولیت و کمبود اعتماد بنفس و ... ، که درمانش پیش روانپزشک و مشاور هست . رفتار درمانی + درمان دارویی ( آرام بخش ها و داروهای ضد اضطراب ) به شما کمک خواهد کرد .

نگران نباشید . به متخصص مراجعه کنید ، مشکلتون به مرور حل میشه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  15. سلام - بدون استفاده ازدارو های آرام بخش آیا استفاده ازروش درمانی دیگری برای  رفع این مشکل وجود دارد -ایا مرکزی را به من معرفی میکنید .ازراهنمای جنابعالی تشکر میکنم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید