شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 2

1. با سلام
    تاريخ آخرين پريود من 12 فروردين بوده و تا امروز كه 25 ارديبهشت 90 هست هنوز پريود نشده‌ام
    ضمنا حدود 5 سال است كه براي بارداري اقدام نموده‌ايم ولي متاسفانهموفق نشده‌ايم
    آقاي دكتر عزيز مي‌خواستم بدونم با توجه به اينكه من 17 ارديبهشت آزمايش بتا دادم و 0.1 جوابش بوده آيا احتمال دارد كه باردار باشم و آيا بايد دوباره آزمايش رو تكرار كنم
    خواهش مي كنم جواب بديد

2. shohrehoo نوشته است: با سلام
    تاريخ آخرين پريود من 12 فروردين بوده و تا امروز كه 25 ارديبهشت 90 هست هنوز پريود نشده‌ام
    آقاي دكتر عزيز مي‌خواستم بدونم با توجه به اينكه من 17 ارديبهشت آزمايش بتا دادم و 0.1 جوابش بوده آيا احتمال دارد كه باردار باشم و آيا بايد دوباره آزمايش رو تكرار كنم
    خواهش مي كنم جواب بديد

سلام
    آیا شما پریود منظم دارید؟
    بهتره برای بارداری زیر نظر پزشک اقدام کنید
    موفق باشید

3. aaaa682

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام من پریودی 32 روزه است می خوام بدونم تخمکگذاری روز چند مه ؟ترو خدا زود جواب بدید من روز ششم پری هستم چهار سال ازدواج کردم دوسال اقدام کردم نشده

4. aaaa682 نوشته است: با سلام من پریودی 32 روزه است می خوام بدونم تخمکگذاری روز چند مه ؟ترو خدا زود جواب بدید من روز ششم پری هستم چهار سال ازدواج کردم دوسال اقدام کردم نشده

سلام ،دوست عزیز در مورد تایین زمان تخمک گذاری تو سایت بارها بحث شده که خلاصه ی اون ها به صورت زیره:

1-
    چهار ده روز قبل از اينکه خونريزي عادت ماهانه بعدي شروع شود ، يک تخمک از تخمدان رها مي شود ( به اين وضعيت اصطلاحا تخمک گذاري گفته مي شود ). از آنجايي که زمان دقيق تخمک گذاري (آزاد شدن تخمک از تخمدان) را نمي توان دقيقا پيش بيني نمود ، بنابراين 2 تا 3 روز نيز به شروع و انتهاي اين دوره بايد اضافه نمود .

2-
    در يک چرخه قاعدگي طبيعي معمولا بعد از پنج روز خونريزي قاعدگي ، سه يا چهار روزمهبل خشک مي باشد ، سپس با ترشحات مايعي سفيد يا زرد رنگ و چسبناک روزهاي خيس بودن آغاز مي گردد . اين خيس بودن به تدريج افزايش يافته تا به روزي مي رسيم که خيس ترين روز مي باشد . در اين روز ترشحات فراوان ، صاف ، ليز و لغزنده و خيلي کش مي آيد ( مثل سفيده تخم مرغ ) . معمولا تخمک گذاري از دو روز قبل تا دو روز بعد از پيدا شدن چنين حالتي رخ ميدهد . با يادداشت نمودن ميزان ترشحات و پيدا کردن خيس ترين روز هر دوره قاعدگي مي توانيد روزهاي تخمک گذاري را مشخص نماييد . با استفاده از يک اسپکولوم (speculum) پلاستيکي مي توانيد خودتان ترشحات دهانه رحم را از نظر قوام و غلظت آن ارزيابي نماييد .

3-
    هنگامي که يک خانم هر روز دماي بدن خود را اندازه مي گيرد متوجه مي شود که وقتي تخمک گذاري انجام ميشود تغييراتي در دماي بدنش ايجاد مي گردد . درست قبل از زمان تخمک گذاري ، دماي بدن بطور موقتي به مدت کوتاهي پايين مي آيد . در عرض 12 ساعت که تخمک گذاري انجام مي شود دماي بدن چند دهم درجه بالا مي رود و تا هنگام قاعدگي بعدي به همان حالت بالا باقي مي ماند . وقتي درجه حرارت به مدت سه روز در همان حد بالا باقی بماند ، روزهاي باروري پايان يافته . در روش اندازه گيري دماي پايه اي بدن ، شما بايد به مدت 8 تا 12 ماه دماي بدن خود را اندازه گيري و يادداشت نماييد.يکي از اشکالات اين روش آن است که دماي بدن افراد ممکن است بر اثر بيماريهاي مختلف ، کم خوابي يا مصرف داروها نيز تغيير يابد .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  5. سلام از تقویم تخمک گذاری سایت هم میتونی کمک بگیری .حدودش رو بهت میگه

6. ashoury نوشته است: جناب آقای دکتر صادقی

با سلام و تبریک سال نو

1 - می خواستم بدانم آیا استفاده از ژل لوبریکانت در هنگام نزدیکی باعث جلوگیری از بار داری می شود و امکان آن وجود دارد که بعلت استفاده از این ژل همسرم باردار نمی شود؟

2 - آیا راه حلی وجود دارد که سریعتر باردار شد و مطمئن باشد؟(به جز موارد ذکر شده در سایت)

3 - چند روز بعد از لقاح می توان با آزمایش خون (غیر تیتر) تشخیص داد که بارداری صورت گرفته یا خیر؟

با تشکر

ژل ذکر شده باعث عدم باداری نمیشه
    2 روز بعد از نزدیکی آزمایش خون قابل اعتماد هست
    جز نزدیکی در زمان تخمک گذاری و روشهای ذکر شده راه حلی برای سرعتر باردار شدن وجود ندارد

7. سلام من و شوهرم 1/5ساله ازدواج کردیم میخواستم بدونم با توجه به اینکه فامیل هستیم اگر بخوام حامله بشم باید از قبل از بارداری قرص فولیک اسید رو کی شروع کنم و روزی چند میلیگرم بخورم؟1میلی یا 5میلی

8. aaaa682

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام آقای دکتر من 4سال ازدواج کردم ولی 2سال و نیم اقدام کردیم نتونستم باردار بشم چکار کنم دکترا میگی هردو سالمین من دوره پریودی 32 روزه است لطفا خواهش میکنم زمان دقیق تخمکگذاریمو بگید متشکرم

9. sabze155 نوشته است: سلام من و شوهرم 1/5ساله ازدواج کردیم میخواستم بدونم با توجه به اینکه فامیل هستیم اگر بخوام حامله بشم باید از قبل از بارداری قرص فولیک اسید رو کی شروع کنم و روزی چند میلیگرم بخورم؟1میلی یا 5میلی

سلام
    مصرف فولیک اسید ربطی به فامیل بودن شما نداره. ابتدا باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا با انجام آزمایش های لازم میزان و زمان مصرف رو پزشکتون تجویز کنن.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  10. aaaa682 نوشته است: با سلام آقای دکتر من 4سال ازدواج کردم ولی 2سال و نیم اقدام کردیم نتونستم باردار بشم چکار کنم دکترا میگی هردو سالمین من دوره پریودی 32 روزه است لطفا خواهش میکنم زمان دقیق تخمکگذاریمو بگید متشکرم

سلام
    شاید پوزیشن یا زمان رابطه تون نامناسبه. اگه دقیقا دوره های 32 روزه دارید روز تخمک گذاریتون روز 16 پریودتونه. البته 2-3 روز قبل و بعدش هم بهتره رابطه داشته باشید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  11. سلام
    من دو روز پیش از بیمارستان به دلیل عفونت لگنی  و خونریزی وازینال بستری بودم مرخص شدم می خوام بدونم ایا این شرایط باعث ناباروری می شود ..........

12. yasaman25 نوشته است: اقای دکتر سلام
    24 ساله هستم 4 سال ازدواج کردم 3سال است که جلوگیری ندارم دکترم گفت تنبلی تخمدان دارم 2دوره کلومیفن مصرف کردم که سونو کیست بزرگ نشان داد پس از درمان واستراحت یک  دوره لتروزل مصرف کردم وهمان ماه باردار شدم ولی هفته 6 سقط کردم 4ماه استراحت کردم واین ماه دوباره لتروزل مصرف کردم از روز 34 پریودم به مدت 4 روز لکه بینی داشتم (پریودهام 7 روزه است) روز 38 و45پریود ازمایش ادرار دادم وهر دو منفی بود ایا احتمال بارداری هست ؟در ضمن وزنم نرمال است وقاعدگی تقریبا نامنطمی دارم ازمایشهای هورمونی نرمال بود
    با سپاس از زحمات شما

سلام،
    بعید به نظر می رسد که باردار باشید، با این حال می بایست برای اطمینان آزمایش خون بدهید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  13. shohrehoo نوشته است: با سلام
    خواهش مي كنم جواب بديد

سلام،
    آزمایشی که انجام دادید نشان می دهد که باردار نیستید، با این حال با توجه به اینکه به نظر می رسد پریودهای نامنظم دارید برای پیگیری و تنظیم قاعدگی به پزشک مراجعه کنید.

14. homa_fix2 نوشته است: سلام
    من دو روز پیش از بیمارستان به دلیل عفونت لگنی  و خونریزی وازینال بستری بودم مرخص شدم می خوام بدونم ایا این شرایط باعث ناباروری می شود ..........

سلام،
    با توجه به اینکه حتما درمان مناسب برای عفونت لگنی شما انجام شده، باروری شما مشکلی نخواهد داشت.

15. سلام،
    من 29 سال سن دارم و 6 سال هست که ازدواج کردم و در این مدت به صورت طبیعی جلوگیری کردم ، حدود 8 سال هست که به طور نامنظم پریود می شوم و معمولا پزشکهایی که بهشون مراجعه کردم دلیلش را استرس اعلام کردند!یک سال و نیم پیش با استقاده از دارو چند ماهی منظم بودم و با تجویز دکتر دو ماهی کلومیفن مصرف کردم تا برای بارداری اقدام کنم که در اون 2 ماه بارداری صورت نگرفت و بعد هم به دلیل استرسهای پایان نامه دوباره پریودم نامنظم شد تا 8 ماه پیش که برای درس همسرم از ایران خارج شدیم و بعد از 2 ماه از ورودمون به کشور جدید به مدت 5 ماه اصلا پریود نشدم و البته بی بی چک هم عدم بارداری را نشان می داد ولی به هر حال به دکتر مراجعه کردم و از جاییکه در این کشور باید پزشک عمومی فرد را نزد متخصص بفرستد و پزشک عمومی من بر این باور بود که به دلیل تغییر آب و هوا و استرسهای سفر دچار مشکل شدم من را به صبر دعوت کرد و برای مراجعه به متخصص به من معرفینامه نداد!!!تا اینکه بعد از 5 پریود شدم،برای اولین بار پریودی 21 روزه را با لخته های خونی به بزرگی یک تخم مرغ تجربه کردم که بسیار نگرانم کرد بعد از سونوگرافی به من گفتند یکی دو تا کیست کوچک کم اهمیت در تخمدانت هست و از اونجاییکه سه تا تخمک آزاد شده در لوله های رحم دیده بودند تشخیص دادند که دچار سندروم تخمدان پلی کیستیک هستم و برای بچه دار شدن باید زیر نظر متخصص اقدام کنم وبرای اولین بار در یک پروسه طولانی موفق به قرار گذاشتن با متخصص برای هفته آینده شدم ولی مساله اینجاست که پس از 40 روز از پایان خونریزی شدیدم که توصیف کردم دو هفته ای است که درد بسیار شدیدی در سینه هایم احساس میکنم ودو سه روزیست حالت تهوع (بدون استفراغ) و درد گاه به گاه زیر شکم دارم و از همه عجیبتر دیروز بی بی چک استفاده کردم و جواب مثبت بود! بر اساس روال ایران درخواست کردپزشک برای اطمینان برایم آزمایش خون بنویسد ولی گفتند ما چنین نمی کنیو و با توجه به اینکه در روز جعبه تست نوشته شده 99% نتیجه درست است ،احتمالا درست است و باید صبر کنی تا روز قرار بیمارستان!!!می خواستم بدونم با توجه به بک گراندی که عرض کردم و با توجه به اینکه خیلی هم به لحاظ رابطه جنسی در این زمان فعال نبودم  آیا واقعا ممکن هست که باردار باشم البته امروز نیز دوباره بی بی چک استفاده کردم و جواب مثبت بود.از آنجاییکه تحصیل شوهرم یک ساله دیگر اینجا ادامه دارد و تفاوت در سیستم درمان  و زبانشان بسیار مشکل ساز است بسیار سپاسگزار خواهم شد که منرا راهنمایی کنید،آیا باید تا 7 روز آینده که با متخصص قرار دارم کار خاصی انجام دهم!
    با تشکر فراوان و البته عذر خواهی از طولانی شدن متن!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 10 از 15
رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید