شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترشح رنگی از واژن

1. ATIEHoo

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام

میشه کمکم کنید و یه جواب مطمین کننده بهم بدید من 21سالمه و حدوده 3و4سالیه که ترشحات بدبو و زرد رنگ دارم و توی این اواخر بعضی اوقات رنگش قهوه ای هم میشه
    می خوام بگید چیکار کنم که کاملا خوب شم اینم بگم که دکتر نمی خوام برم(رابطه هم 6سالی می شه دارم)
    و سوال بعدیم اینه که اگه این مشکلو پیگیری نکنم چه عوارضی برام داره؟ممکنه برام نازایی بیاره؟
    ممنون میشم اگه جوابمو بدین

2. ATIEHoo نوشته است: با سلام
    میشه کمکم کنید و یه جواب مطمین کننده بهم بدید من 21سالمه و حدوده 3و4سالیه که ترشحات بدبو و زرد رنگ دارم و توی این اواخر بعضی اوقات رنگش قهوه ای هم میشه
    می خوام بگید چیکار کنم که کاملا خوب شم اینم بگم که دکتر نمی خوام برم(رابطه هم 6سالی می شه دارم)
    و سوال بعدیم اینه که اگه این مشکلو پیگیری نکنم چه عوارضی برام داره؟ممکنه برام نازایی بیاره؟
    ممنون میشم اگه جوابمو بدین

دوست عزیز در این سایت امکان درمان شما وجود ندارد اگر ترشحات روی لباس زیر باقی میمونه وزرد رنگ میشه عفونت حساب نمیشه ولی اگر بلا فاصله که از واژن خارج میشه زرد رنگه یا بدون بوکردن مستقیم لباس زیر متوجه بوی اون میشید عفونت دارید و
    اباید درمان شوید رنگ قهوه ای هم میتونه بدلیل همراه شدن خون با ترشحات یا برخی عفونت ها باشه
    اگر منظورتان از اینکه با درمان نکردن چه اتفاقی میفته اینه که خیالتان راحت شود اشتباه میکنید بهتر است به پزشک مراجعه کنید عفونتهای شدید یا مزمن میتواند عوارضی داشته باشد که در مراحل اولیه با داروهای ساده قابل درمان است

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  3. ATIEHoo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون از پاسختون
    اینو بگم من اصولا دستمال کاغذی می ذارم بعد چند ساعت که می رم دستشویی می بینم که دستمال کاغذی زرد رنگ و حتی بدون بو کردن دستمال و لباس زیرم که خیلی بوی بدم می ده رو متوجه می شم تا حالا هم نشد موقعه ای که ترشح امد من ببینم که چه رنگی ولی اینو بگم که خیلی بوی بد می ده حتی از فاصله دور از لباس زیرم حالا نظرتون چیه؟
    به نظر شما رابطه جنسی باعث بوجود امدن این مشکل شد ؟
    چه کار کنم که این ترشحم خوب شه ؟دوایی و دارویی نداره که ترشح و بوی بدش خوب شه و کاملا از بین بره؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. shirin70

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من حدود 2 ساله ترشح خیلی زیادی دارم.مجبورم در روز 2 .3 بار لباس زیرمو عوض کنم نمیدونم واسه این مشکل چیکار کنم واقعا خسته شدم.به پزشکم مراجعه کردم اما گفتن واسه این مشکل تا زمانی که ازدواج نکنی راه حلی نیست اون موقع میشه از داروهایه خاصی استفاده کرد.......
    اما تحمل این وضعیت اصلا خوشایند نیست.......
    لطفا کمکم کنین
    ممنون

5. با سلام
    یه نوع این ترشحات که اصولا تو این سن هست ترشحات ناشی از شهوت زیاده
    مث پسرها که تو خواب جنب میشن دخترها هم یهو میبینی خودشون رو خیس میکنن و این مایعات ازشون میاد
    که وقتی بمونه بو میگیره
    سعی کنین غذاهاتون رو طوری تغییر بدین که کمتر شهوتی بشین(غذاهای با طبع سرد بیشتر مصرف کنین)
    سعی کنین فیلمها و عطرها و ... که محرک جنسی برای شما محسوب میشن کمتر ببینین و با دوستان کمتر حرفای تحریک کننده بزنین
    و البته راه اساسی ازدواج است ازدواج است ازدواج
    باید این شهوت بخوابه حالا خواه با تغییر غذا و طرز افکار و تفریحات خواه با ازدواج و تخلیه این شهوت
    البته این یکی از دلیلای شایع بین دخترهاست که این مایعات ازشون خارج میشه
    (این مایعی که من میگم حالت لزج داره) اما مایعات عفونتی لزج نیستن
    بازم باید آقای دکتر نظرشون رو بفرمایند تا همه استفاده کنن
    شاد باشید و سلامت

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. shirin70 نوشته است: سلام
    من حدود 2 ساله ترشح خیلی زیادی دارم.مجبورم در روز 2 .3 بار لباس زیرمو عوض کنم نمیدونم واسه این مشکل چیکار کنم واقعا خسته شدم.به پزشکم مراجعه کردم اما گفتن واسه این مشکل تا زمانی که ازدواج نکنی راه حلی نیست اون موقع میشه از داروهایه خاصی استفاده کرد.......
    لطفا کمکم کنین
    ممنون

سلام
    میزان ترشحات در افراد مختلف متفاوته و همونطور که دکترتون گفتن درمان خاصی نداره.
    به جای عوض کردن دائم لباس زیر از پدهای روزانه استفاده کنید که اذیت نشید.
    موفق باشید...

7. shirin70 نوشته است: سلام
    لطفا کمکم کنین
    ممنون

سلام
    اول از همه بايد دانست كه ترشحات واژن دو نوعند.

ترشحات طبيعي (فيزيولوژيك) و ترشحات غير طبيعي كه نياز به درمان دارند. اما كدام ترشحات طبيعي هستند و كدام غيرطبيعي؟
    هر خانمي كيفيت طبيعي ترشحات خود را مي‌داند و در واقع مي‌داند كه چه ترشحاتي در وي قابل قبول است و كدام ترشحات بيش از حدغير طبيعي است. اما نكته اينجاست كه كيفيت و كميت ترشحات واژن در هر زن در طول زمان و حتي در طول يك دوره ماهانه مي‌تواند تغيير كند؛ مثلاً ترشحات قبل از بلوغ با ترشحات دوران بارداري و ترشحات پس از يائسگي متفاوت است. به همين ترتيب، هورمون‌ها تاثير مهمي روي ترشحات واژن دارند و در نتيجه بارداري يا مصرف قرص‌هاي ضدبارداري ترشحات واژن را تغيير مي‌دهد. در طول قاعدگي و دوره پس از زايمان هم كيفيت يا ميزان ترشحات ممكن است تغيير كند. حتي عواملي مثل ورود مني به داخل واژن يا عادات مربوط به بهداشت فردي هم روي اين ترشحات موِ‌ثر است.

بيش از حد دستكاري نكنيد
    واژن به طور طبيعي يك محيط استريل نيست، يعني اين طور نيست كه از وجود هر گونه ميكروبي پاك باشد.

<لاكتوباسيل>ها باكتري‌هايي هستند كه به طور طبيعي در مخاط واژن حضور دارند و نه تنها مضر نيستند بلكه حداقل 2 فايده هم دارند: اول اين كه وجود آنها باعث مي‌شود جا براي رشد باكتري‌هاي ديگر تنگ شود. دوم اينكه كه آنها PH مخاط واژن را بين 3/8تا ( 4/4در حالت اسيدي) نگه مي‌دارند و همين جلوي رشد باكتري‌هاي بيماري‌زا را مي‌گيرد. بنابراين، اگر به هر دليلي (مثل شست‌وشوي بيش از حد داخل واژن يا اصطلاحاً دوش واژينال) تجمع لاكتوباسيل‌ها در واژن دچار مشكل شود، ميدان براي هنرنمايي ميكروب‌هاي بيماري‌زا باز شده است. در چنين حالتي است كه ترشحات واژن از حالت طبيعي خارج مي‌شود.

واژينوز باكتريايي
    گاردنلا واژيناليس معروف‌ترين باكتري‌اي است كه وقتي PH واژن تغيير كرد، باعث دردسر مي‌شود.

در اين حالت اصطلاحاً مي‌گويند واژينوزباكتريال ايجاد شده است و مهم ترين علت آن هم ترشحات بدبوي واژن است. البته در نيمي از موارد هم واژينوزباكتريال هيچ علامتي ندارد. اين بيماري اگر چه در زناني كه شركاي جنسي آنها به طور متناوب تغيير مي‌كند بيشتر ديده مي‌شود اما حتي در دختران و زناني كه هرگز تماس جنسي نداشته‌اند هم ديده مي‌شود و بنابراين نمي‌شود آن را صرفاً يك بيماري مقاربتي ناميد. در واقع علت اصلي ايجاد اين بيماري، به هم خوردن توازن طبيعي باكتري‌هاي واژن (به اصطلاح پزشكان، به هم خوردن فلورنرمال واژن) است.

عفونت كانديديايي
    بيماري شايع ديگري كه گفته مي‌شود حدود 75 درصد زنان را در دوره‌اي از زندگيشان كه قابليت باروري دارند، مبتلا مي‌كند و نيمي از زنان حتي 2 بار يا بيشتر آن را تجربه مي‌كنند، عفونت با قارچي است كه عامل ايجاد برفك دهان نوزادان هم هست؛ قارچي موسوم به كانديدا. در اين بيماري هم ترشحات واژن افزايش مي‌يابد، اما شاه علامت اين بيماري، نه ترشح بلكه خارش واژن است. 5 درصد زنان، دچار كانديدياز راجعه مي‌شوند (طبق تعريف، وقوع 4 يا بيشتر از 4 حمله علامت‌دار بيماري در سال) كه در اين صورت اولاً بايد به دنبال علت زمينه‌اي مثل ديابت، مصرف دراز مدت كورتون يا مصرف مكرر آنتي‌بيوتيك‌ها گشت و ثانياً بايد توجه كرد كه ارتباط ميان آلرژي، مخصوصاً آلرژي‌هاي فصلي، با اين بيماري شناخته شده است و گاهي درمان حساسيت، به درمان اين بيماري هم كمك مي‌كند.

عوامل خطرزاي عفونت‌هاي آميزشي
    اگر چه هر 2 اين بيماري‌ها واژينوز باكتريايي و كانديدياز واژينال، بيماري مقاربتي در نظر گرفته نمي‌شوند و حتي در دختران باكره هم ممكن است ديده شوند، اما به هر حال خطر ابتلا به بيماري‌هاي مقاربتي در افرادي كه دچار اين بيماري‌ها مي‌شوند، بيشتر از بقيه است. به طور كلي 8 عامل خطرزا براي عفونت‌هاي مقاربتي از نظر گرفته مي‌شود و كساني كه اين عوامل را دارند، بايد بيش از ديگران نسبت به تغيير در ترشحات واژن حساس باشند:
    -1 سن زير 25 سال
    -2 عدم استفاده از كاندوم
    -3 ازدواج در 3 ماه گذشته
    -4 تماس‌هاي متعدد جنسي
    -5 علايمي مثل سوزش ادرار در همسر
    -6 سابقه قبلي ابتلا به بيماري مقاربتي
    -7 وجود علايمي مثل درد پايين شكم و درد تحريكي گردن رحم علاوه بر ترشح واژن
    -8 رفتارهاي پرخطر همسر يا شريك جنسي

توصيه‌هايي براي بيماران
    -1 يكي از درمان‌هاي رايج كانديدياز، كرم ميكونازول است. اين دارو اثر مخربي بر روي لاتكس كاندوم‌ها مي‌گذارد كه مي‌تواند منجر به شكست اين روش جلوگيري از بارداري شود. بنابراين هنگام استفاده از اين دارو بايد از روش پيشگيري ديگري استفاده كرد.
    -2 در واژينوز باكتريايي نيازي به درمان همزمان همسر بيمار وجود ندارد اما در ساير بيماري‌هاي مقاربتي، همسر به طور همزمان بايد درمان شود.

-3 به طور كلي به همسران بيماران مبتلا به ترشح واژن توصيه مي‌شود كه از كاندوم استفاده كنند. استفاده از كاندوم خطر عود واژينوز باكتريايي را كاهش مي‌دهد.
    -4 دوره‌هاي كوتاه مدت درمان اغلب باعث بهبود علايم مي‌شود اما عدم توازن باكتري‌ها در واژن ممكن است باقي بماند و همين باعث عود علايم پس از درمان است.
    -5 زناني كه آي‌يودي دارند بيشتر به واژينوز باكتريايي مبتلا مي‌شوند.
    -6 بعد از يائسگي، تغييرات واژن ممكن است بيماران را مستعد ابتلا به عفونت واژن كند. هورمون درماني جايگزين به صورت استروژن داخل واژن، باعث بهبود اين وضعيت مي‌شود

منبع:
    ايران سلامت

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. من یه سوال داشتم سنو گرافی از رحم می تونه نوع پرده رو نشون بده؟
    اصلا ستو گرافی از رحم چه چیزی رو نشون میده؟

9. بهتره به يك متخصص مراجعه كنيد و تحت بررسي قرار بگيريد شايد ترشحات شما به گفته خودتون ازرابطه جنسي بوده باشه وشايد هم يكي از بيماريهاي جنسي باشه ......

فكرنكن به غروب زندگي
    اگه باخداباشي خوبه زندگي

10. fateme700 نوشته است: من یه سوال داشتم سنو گرافی از رحم می تونه نوع پرده رو نشون بده؟
    اصلا ستو گرافی از رحم چه چیزی رو نشون میده؟

سلام
    در مورد سوال اول :   خير ، نوع پرده با معاينه قابل تشخيصه
    در مورد سوال دوم لينك زير را مطالعه كنيد :
    http://www.roham.ws/web/ftopict-3555.html

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  11. من الان 10 روز از پریودیم گذشته و سینه هام ورم کرده طبق معمول که می خواستم پریود شم
    ودر ناحیه کمر و شکمم هم درد پریودی دارم و از بی بی چک استفاده کردم که منفی بود  و جالب اینجاست که ترشح با رنگ و بوی طبیعی دارم می خواستم بدونم اگه باردار باشم بازم ترشح ادامه داره یا با باردار شدن ترشح قطع می شه؟

12. با سلام
    مشکل من حالت تهوع شدیدیه ک در زمان پریودم در این ماه بوجود آمده. راستش من طی این 10-11 سال هر سری درد و سایر مشکلات همراه با پریود رو داشته ام اما تهوع رو نه! تهوعم از چند روز پیش شروع شد و حالت واقعا شدید و غیر قابل کنترلی داشت. بنحوی ک حتی قرص ضد تهوع هم نمی تونستم بخورم. دکتر هم برام آمپول ب6 تجویز کرد که نزدم چون بهم نمی سازه. خونریزیم هم که شروع شد بشدت ناچیز و قهوه ای رنگ بود. حالم تا حدی بد و عجیب بود که داشتم کم کم به خودم شک می کردم!!! الان با گذشت 3روز هنوز تهوعه رو دارم اما خیلی کم شده و قابل کنترله. سوالی که دارم اینه که بنظر دوستان علت بروز این مشکل چی بوده و برای پیش نیومدن این مشکل در سری های بعد چکار باید بکنم.
    سپاسگزارم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید