شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ازمایش ژنتیک برای ازدواج

1. من و دختردایم قصد ازدواج داریم و به خاطر مسئله ی ژنتیک خیلی میترسیم گروه خون من o+ و گروه خونیه دختر دایم a+ هستش داییم و زن داییم با هم نسبت دختر عمه پسر دایی دارند دختر دایم هیچ بیماری نداره ولی خواهرش از بچگی چشماش اب مروارید داشت و پدر مادرم‏(‏پدر بزرگم‏)‏دیابت داره‎ و منم هیچ بیماری ندارم گروه خونیه دایمa+ و گروه خونیه زن دایم o-میخواستم بدونم که احتمال چند درصد به هم نمیخوریم

2. hosseinraz نوشته است: من و دختردایم قصد ازدواج داریم و به خاطر مسئله ی ژنتیک خیلی میترسیم گروه خون من o+ و گروه خونیه دختر دایم a+ هستش داییم و زن داییم با هم نسبت دختر عمه پسر دایی دارند دختر دایم هیچ بیماری نداره ولی خواهرش از بچگی چشماش اب مروارید داشت و پدر مادرم‏(‏پدر بزرگم‏)‏دیابت داره‎ و منم هیچ بیماری ندارم گروه خونیه دایمa+ و گروه خونیه زن دایم o-میخواستم بدونم که احتمال چند درصد به هم نمیخوریم

با سلام
    مسایل ژنتیک ربطی به گروه خونی نداره!
    شما بهتره  برای بررسی احتمال ایجاد مشکلات ژنتیکی به یک پزشک مشاور ژنتیک مراجعه کنید که ایشون برای هر دوی شما شجره نامه  ترسیم میکنه و با بررسی هر دوی شجره نامه ها احتمال و درصد بروز مشکلات ژنتیکی را براتون مشخص میکنه. جون تعداد ژن های موجود بسیار زیاده و اگه شما بخواین برای هر ژن آزمایش بدین به جز قیمت هنگفت باید تا آخر عمرتون در راه آزمایش و آزمایش دادن باشین.در ضمن فقط تعدادی از ژن ها قابل ارزیابی هستند که پزشک دستور آزمایش درمورد ژنی که درصد بالایی وجود داره که در بچه شما بوجود بیاید می دهد.
    در پناه حق

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 8 کاربر ديگر
  3. hosseinraz نوشته است: من و دختردایم قصد ازدواج داریم و به خاطر مسئله ی ژنتیک خیلی میترسیم گروه خون من o+ و گروه خونیه دختر دایم a+ هستش داییم و زن داییم با هم نسبت دختر عمه پسر دایی دارند دختر دایم هیچ بیماری نداره ولی خواهرش از بچگی چشماش اب مروارید داشت و پدر مادرم‏(‏پدر بزرگم‏)‏دیابت داره‎ و منم هیچ بیماری ندارم گروه خونیه دایمa+ و گروه خونیه زن دایم o-میخواستم بدونم که احتمال چند درصد به هم نمیخوریم

چون 30000 ژن رو نميشه بررسي كرد چند بيماري اصلي رايج چك ميشن و بقيه به حساب احتمالات گذاشته ميشه افرادي كه مثل شما نسبت درجه 3 باهم دارن يك هشتم ژنهاشون مشترك ويكسانه واز به اشتراك گذاشتن اين ژنها بيماريهاي كه الل نهفته داشتن آشكار ميشن در حالي در ازدواج با شخص غريبه فقط يكنفر ژن رو داره وبيماري نهفته ميمونه و علائمي نداره پس چنين ازدواج هايي از نظر علمي توصيه نميشه ولي گوش شنوا هم كمه

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  4. سلام میخواستم بدونم تو ازمایش قبل ازدواج چه چیزهایی برسی میشه؟و اینکه میگن گروه خونیها به هم نمیخوردن یعنی چی؟و از چه نظر میگن؟و چه چیزهایی نباید شبیه هم باشد؟

5. سلام

در حالت عادی فقط کم خونی دوطرف بررسی میشه تا خدای نکرده در آینده فرزندی با بیماری تالاسمی متولد نشه.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  6. با سلام . گفتم كامنت بذارم چو حيفه واقعا . تو خانواده مامانم 90% ازدواجها فاميليه كه جديدا اين جوري نيس . طبق رسم و رسوماتي كه قديميا دارن عقد پسرعمو دختر عمو نميدونم پسردايي دختر عمه و الي آخر... . من خودم شاهد خيلي از بدبختي هايي كه گريبان فاميل هاي مادريم رو گرفته هستم . در كل ميشه گفت 50% شون بارداري هاي موفق نداشتن و دختر خالم هم تالاسمي داره و يكي از اقوام نسبتا دور تر مس خونش از حالت طبيعي خيلي بالاتره كه قدش به شدت بلنده و تحت درمانه . مي خواستم بگم خيلي سخته كسايي كه واقعا مثه جونمون دوسشون خواهيم داشت رو سعي كنيم با ازدواجهاي منطقي سالم به اين دنيا بياريم .
    ببخشيد سرتونو درد آوردم ... دوستون دارم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با سلام
    من 25 سال دارم و 6 سال است كه ازدواج كرده ام. من و همسرم نسبت فاميلي دختر عمو-پسر عمو و دختر خاله-پسرخاله داريم. من دو بار باردار شده ام و هر دوبار نوزادان من كه هر دو پسر بودند داراي مشكلات فراواني بودند از جمله كلاپ فوت، شكاف كام، عدم وجود پاتلا، مشكلات تنفسي و ... كه منجر به فوت هر دو شد. من و همسرم آزمايش كاريوتايپ هم انجام داديم و جواب آن خوب بود و مشكلي نداشت. مي خواستم بدانم آيا مشكلات نوزادان من به خاطر ازدواج فاميلي و ژنتيك است يا عوامل محيطيهم تأثيرگذار است. لطفا مرا راهنمايي كنيد.
    با تشكر فراوان

8. دوست من گروه خونی رو برای احتمال دادن بیماری های خونی مثل تالاسمی  و کم خونی داسی شکل و هموفیلی  و ... برسی میکنند شما میتونید برای تشخیص بیماری های ژنی رایج مثل زالی و  هانتینگتون و ... ژن ها تون رو مورد آزمایش  قرار بدن

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید