شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

روشهای سالم جلو انداختن زمان خونریزی ماهیانه

1. با یاد او

سلام
    میخواستم بدونم آیا روش کم ضرر یا بی ضررری هست که زن بتونه با اون خونریزی ماهیانش رو نزدیک تر بکنه ؟
    یک نوع آمپول ها هست که میزنن که میگن ضرر داره غیر از اونها موارد دیگه ای نیست؟
    و راههای تغذیه ای برای این قضیه هست ؟

با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. دوست عزیزم
    من یه چیزی رو می دونم و همونو براتون می نویسم..

معمولا آمپول پروژسترون تجویز می کنن. که بین 2 تا 10 روز بعد از تزریق اون عادت ماهیانه رخ می ده. البته این آمپول رو همه جا فقط همراه با نسخه ی پزشک تزریقشو انجام می دن

شاد باشین

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. سلام ممنون

آمپول رو شنیده بودم ،اما این آمپول ضرری نداره ؟
    راه بی ضرر و یا کم ضرر تری وجود نداره ؟ حالا شیمیایی یا گیاهی

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. reza22 نوشته است: سلام ممنون

آمپول رو شنیده بودم ،اما این آمپول ضرری نداره ؟
    راه بی ضرر و یا کم ضرر تری وجود نداره ؟ حالا شیمیایی یا گیاهی

دوست عزیزم
    فکر نمی کنم این آمپول عوارضی داشته باشه چون تا اونجایی که اطلاع دارم این آمپول هورمونیه و واسه وقتی تجویز می شه که به دلایل هورمونی عادت ماهیانه عقب می افته. توی دوستانم تجویز و تزریق این آمپول رو شاهد بودم و تا به حال عوارضی نشنیدم راجع به تزریق این آمپول.

در مورد یه راه بی ضرر به قول شما گیاهی یا شیمیایی چیزی نمی دونم.

شاد باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام خدمت همه عزیزان
    کلا داروهای شیمیایی و هورمونی هر قدر هم بی ضرر باشن بازم ضرر دارن ، حد اقلش اینه که حاوی یه آنزیم یا هورمونی که بدن باید ترشح میکنه هستن و در صورت تداوم استفاده از این دارو(ها) باعث تنبل شدن غده ترشح کننده اون آنزیم یا هورمون میشن
    درمورد داروی گیاهی
    خوردن غذاهای سردی(غذاهایی که طبع سرد دارند مثل آبلیمو،ماست،گوشت گاو و ...) پریودی رو عقب میندازه
    غذاهای با طبع گرم باعث می شن که پریودی به موقع انجام بشه(البته اگه سایر عوامل موثر پریودی رو عقب نندازن)
    غذاهای مقوی(مانند کباب گوسفندی،کباب جگر،عرق گوشت و ...) هم باعث به موقع انجام شدن پریودی و بطور کامل انجام شدنش میشن(خونریزی ناقص اگه رخ بده درد شدیدی دارن خانوما و اون احساس سبکی و شادابی بعد از پریودی بهشون دست نمیده)
    داروهای آرامبخش گیاهی باعث به موقع انجام شدن پریودی میشن(مثل جوشانده بابونه و بهار نارنج و کمی گاوزبان(گاوزبان طبع خنک داره و حتما با بابونه که گرمه مصرف شود)
    غذاهای محرک اعصاب مثل سرکه که باعث پریشانی خاطر و عصبی شدن میشن پریودی رو به تعویق میندازن

هیچوقت سعی نکنین زود یا دیر پریود بشین
    سعی کنین به موقع پریود شین
    پریودی دیرهنگام یا زودهنگام واسه بدن خوشایند نیست
    (تمام مطالب بالا تجربه شخصی خودم بود که امیدوارم آقای دکتر بخونن و اگه نواقصی داره تکمیلش کنن)
    با آرزوی شادابی و سلامتی همه افراد دنیا

تشکر شده توسط : 5 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید