شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ناباروری وعفونت

1. با عرض سلام وخسته نباشید
    من 25 سالمه و6 ساله ازدواج کردم بسیار زیاد دچار عفونت رحمی میشم همین یک ماه ونیم پیش دکترم برای من وهمسرم امپول سفتریاکسین وقرص میترینیدازول و برای خودم پماد وازینال میترینیدازول تجویز کرد ولی بهبود پیدا نکردم دوباره دکترم برایم قرص وازینال میترینیدازول به مدت 10 شب تجویز کرد ولی باز هم فرقی نکردم هم اکنون سوزش شدید ادراری به همراه کمی ترشح دارم .
    ایا دکترم نوع عفونتم را تشخیص اشتباه داده ؟
    چه ازمایشی باید انجام دهم که مشخص شود مبتلا به اندمتریوز هستم ؟
    با توجه به اینکه 4 سال است موفق به بارداری نشدم ایا میتواند عفونت دلیل ان باشد ؟
    استفاده از دوش وازینال ونشستن در تشت اب ولرم و جوش شیرین چقدر موثر است چه پیشنهادی برای بهبودی ام دارید؟
    با تشکر فراوان ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. 09158539174 نوشته است: با عرض سلام وخسته نباشید
    من 25 سالمه و6 ساله ازدواج کردم بسیار زیاد دچار عفونت رحمی میشم همین یک ماه ونیم پیش دکترم برای من وهمسرم امپول سفتریاکسین وقرص میترینیدازول و برای خودم پماد وازینال میترینیدازول تجویز کرد ولی بهبود پیدا نکردم دوباره دکترم برایم قرص وازینال میترینیدازول به مدت 10 شب تجویز کرد ولی باز هم فرقی نکردم هم اکنون سوزش شدید ادراری به همراه کمی ترشح دارم .
    ایا دکترم نوع عفونتم را تشخیص اشتباه داده ؟
    چه ازمایشی باید انجام دهم که مشخص شود مبتلا به اندمتریوز هستم ؟
    با توجه به اینکه 4 سال است موفق به بارداری نشدم ایا میتواند عفونت دلیل ان باشد ؟
    استفاده از دوش وازینال ونشستن در تشت اب ولرم و جوش شیرین چقدر موثر است چه پیشنهادی برای بهبودی ام دارید؟
    با تشکر فراوان ...

سلام دوست عزیز

سوال اولتون: از اینجا نمیشه وجود/عدم وجود عفونت و یا نوع عفونت رو تشخیص داد و گفت پزشک شما تشخیصشون درست بوده یا نه(با توجه به این که توضیح خاصی هم ندادین) و باید تحت معاینه ی بالینی قرار بگیرین اما برای اطمینان بهتره به یه متخصص زنان دیگه هم مراجعه کنین چون به هر حال ممکنه اشتباهی در تشخیص پزشک فعلیتون وجود داشته باشه !

سوال دومتون:تو سایت راجب این بیماری بحث شده از قسمت جستجو در نوار بالا واژه ی اندومتریوز رو سرچ کنین،اما جهت تاکید:
    تنها راه تشخیص بیماری اندومتریوز ، داشتن نمونه بافت‌شناسی است، یعنی آزمایشگاه باید بافت آندومتریوز را تشخیص داده و تایید كند كه امروزه بیشتر از شیوه لاپاراسكوپی برای این منظور استفاده می‌شود و بعد از تشخیص ،برای ادامه درمان روش‌های مختلفی دارد كه بنابر نظر پزشك(متخصص زنان) از آنها استفاده می‌شود.
    در بعضی موارد بنا‌به نظر پزشك متخصص با داروهای خاص حتی سیكل عادت ماهانه بیمار را نیز به كلی قطع می‌كند تا بیماری بهبود یابد؛اگر در اثر این بیماری كیست تولید شده باشد، حتماً كیست را باید برداشت، زیرا كیست می‌تواند خود عوارض و مشكلاتی ایجاد كند.

سوال سومتون: بله عفونت از جمله عوامل نازایی هست و باید درمان بشه که در مورد شمام این مورد باید بررسی بشه

سوال چهار:اطلاعات دقیقی ندارم اما به نظرم این شیوه ها چندان پاسخگو نیستن و بهترین راه حل مراجعه به چنتا متخصص معروف تو شهرتونه که بین اونایی که تشخیص واحدی دادند یکی رو انتخاب کنین و برای درمان به ایشون اعتماد کنین.

ان شاالله که مشکلتون رفع بشه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. ممکنه همسرتون مشکل عفونی داشته باشند و هر بار شما رو الوده کنند . يا شما ايشون رو الوده می کنی بعد دوباره ايشون شما رو الوده می کنه.

هنگام آميزش هر دو تون از تميز بودن دستتون و آلتتون مطمئن باشيد. دوش بگيرين و از مواد شستشوی آلت که می تونين از داروخانه تهيه کنين استفاده کنين.

هر دوتون بايد با هم درمان بشين. من درمان با هوميوپاتی رو بهتون پيشنهاد می کنم. در اين مورد در اينترنت جستجو کنين. و بعد از انجمن هوميوپاتی آدرس يک دکتر هوميوپات را در شهر خود بگيريد و مراجعه کنيد.

شاداب باشيد

ژاسينا

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  4. با سلام  ممنون از راهنماییتون ولی مشکل من اینه که درشهر خود به بهترین متخصص ها مراجعه کردم و هر تجویزی را که کردن انجام دادم ونتیجه نگرفتم راستش هم خودم هم همسرم دیگه خسته شدیم من به هر دری زدم ولی بی نتیجه بود بدتر شدم ولی بهتر نشدم حتی یکبار هم به مراکز ناباروری در مشهد جهت انجام IUI مراجعه و عمل شدم که باز هم بی فایده بود دیگه تصمیم گرفتم به رویان مراجعه کنم تا الان هم دلیل مراجعه نکردنم دوری راه ومراحل ازمایشی بوده وسوالی که از شما دارم اینه که من وهمسرم تمام ازمایشات مربوط به ناباروری را انجام داده و سالم بودیم ولی مربوط به سال (86 و87 ) میباشد ایا لزومی به تکرار مجدد انها میباشد ؟ایا عکس رنگی هم باید دوباره انجام دهم ؟وخواهشی که دارم میشه یک دکتر متبحر در این زمینه در شهر مشهد به من معرفی کنید تا ابتدا مشکل عفونتم را بر طرف کنم ؟
    ممنون از مهربانی بدون توقع شما ...
    اول امیدم به خدا بعد هم به شماست ...

5. با عرض سلام

خانمی هستم 22 ساله 2 سال پیش ازدواج کردم  بعد از گذشت 6 ماه زندگی مشترک باردار شدم ولی متاسفانه جنین 1 ماهه سقط شد.
    و بعد از گذشت آن بدون جلوگیری،نزدیک 1 سال است که باردار نمی شوم گاهی وقتها دوران پریودی نا منظم است حتی برای آزمایش کیس نیز رفته ام که متخصص گفت هیچ مشکلی نداری لطف کنید علت را برایم بفرستید.
    با تشکر

6. zahrnoosh نوشته است: با عرض سلام

خانمی هستم 22 ساله 2 سال پیش ازدواج کردم  بعد از گذشت 6 ماه زندگی مشترک باردار شدم ولی متاسفانه جنین 1 ماهه سقط شد.
    و بعد از گذشت آن بدون جلوگیری،نزدیک 1 سال است که باردار نمی شوم گاهی وقتها دوران پریودی نا منظم است حتی برای آزمایش کیس نیز رفته ام که متخصص گفت هیچ مشکلی نداری لطف کنید علت را برایم بفرستید.
    با تشکر

سلام

دوست عزیز ناباروری علل مختلفی داره که تو سایت به طور مفصل راجب اون بحث شده و با یه سرچ کوچولو میتونین از اونها مطلع بشین(از نوار بالا  قسمت جست وجو واژه ی ناباروری یا علل ناباروری رو سرچ کنین)  فقط جهت تاکید عرض میکنم شما و همسرتون هر دو باید در یه مرکز نازایی مورد تایید تحت ازمایش و معاینه قرار بگیرین تا علت مشخص بشه مثلا تاپیک های زیر راجب همین موضوع هستن:

http://www.roham.ws/web/ftopict-4688.html

http://www.roham.ws/web/ftopict-14364.html

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید