شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عدم قاعدگی و پریود نشدن طولانی مدت

1. سلام خدمت جناب دکتر و دوستان...
    من هرکاری کردم نتونستم سوالمو در پستهای مشابه مطرح کنم بنابراین پست جدیدی باز کردم.
    من 23 ساله و مجردم و پریودهای نامنظمی دارم.به طوری که تا 50 روزهم پریود نمیشدم!سونو 2 سال قبل سونو دادم و یه کیست ساب سروزال به اندازه 6 میلی متر بود که برطرف شد.تا اینکه آخرین بار در 12 بهمن 89 پریود شدم و تا به الان خبری نیس.دکتر برام آزمایش کامل هورمونی و سونو داد که همه چیز طبیعی بود.و بهم 4 آمپول پروژسترون دادند که 2 تا اونو شنبه و 2تای دیگر را یکشنبه تزریق کردم ولی هنوز پریود نشدم!!!
    به نظر شما مشکل کجاست؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. ava66 نوشته است: سلام خدمت جناب دکتر و دوستان...
    من هرکاری کردم نتونستم سوالمو در پستهای مشابه مطرح کنم بنابراین پست جدیدی باز کردم.
    من 23 ساله و مجردم و پریودهای نامنظمی دارم.به طوری که تا 50 روزهم پریود نمیشدم!سونو 2 سال قبل سونو دادم و یه کیست ساب سروزال به اندازه 6 میلی متر بود که برطرف شد.تا اینکه آخرین بار در 12 بهمن 89 پریود شدم و تا به الان خبری نیس.دکتر برام آزمایش کامل هورمونی و سونو داد که همه چیز طبیعی بود.و بهم 4 آمپول پروژسترون دادند که 2 تا اونو شنبه و 2تای دیگر را یکشنبه تزریق کردم ولی هنوز پریود نشدم!!!
    به نظر شما مشکل کجاست؟

دوست عزیز 4روز زوده برای اینکه شما نگران پریود نشدنتان باشید چند روز دیگر صبر کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. سلام من 21 سالمه و مجردم.پریودم نا منظمه و حدود 2 ساله که تحت درمانم 2 بار هم سونو دادم و هیچ مشکلی نداشتم حتی کیست هم نداشتم دلیل این نا منظمی چی میتونه باشه؟

4. bahar_lovely نوشته است: سلام من 21 سالمه و مجردم.پریودم نا منظمه و حدود 2 ساله که تحت درمانم 2 بار هم سونو دادم و هیچ مشکلی نداشتم حتی کیست هم نداشتم دلیل این نا منظمی چی میتونه باشه؟

سلام
    ممکنه مشکل شما هورمونی باشه دوست عزیز.
    البته این نکته رو هم ذکر کنم که برخی افراد قاعدگی نامنظم دارن و این روند طبیعی بدنشونه.
    توصیه من اینه که حتما با یک متخصص زنان حاذق مشورت کنید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  5. سلام من 26ساله هستم ومجرد. آخرین بار 22 اسفند 89 پریود شدم وتا الان پریود نشدم.نگرانم که مشکلی پیش اومده باشه.البته 2و3 بار قبلم تاخیر داشتم در پریودم اما این سری خیلی طولانی شده ممنون میشم که راهنماییم کنید

6. با سلام
    من دختری ۲۷ ساله هستم که از سن ۱۷ سالگی دچار ریزش مو شدم و از ۴-۵ سال پیش تحت نظر متخصص پوست و مو مصرف قرصهای سیپروترون کامپوند را آغاز کردم، ۳ ماه پیش دکترم به من گفتند که دیگر نیزی به استفاده از قرصها نیست و باید آنها را قطع کنم ولی‌ متأسفانه من الان ۳ ماه است که پریود نمی‌‌شوم و فقط گاهی (معمولان نزدیک به دورهٔ قاعدگی) ترشحات قهوه‌ای رنگ دارم و ریزش موهایم به شدت زیاد شده است.با دکترم تماس گرفتم و گفتند که باید مصرف قرصها را شروع کنم ،،سوال من اینجاست از چه روزی باید مصرف قرصها را شروع کنم وقتی‌ قاعده نمی‌‌شوم؟آیا این ترشحات قهوه‌ای رنگ همان قاعدگی محسوب می‌‌شود؟؟البته دکتر من گفتند که یک آمپول استروژن ۵۰ بزنم تا قاعده شوم و بعد از روز ۵ قرصها را طبق معمول استفاده کنم اما متأسفانه چون در ایران نیستم دسترسی‌ به این آمپول ندارم،،،شما چه راهی‌ به بنده پیشنهاد می‌کنید؟
    آیا راه دیگری جز آمپول برای شروع قاعدگی وجود دارد؟

پیشاپیش از شما ممنونم

7. bita77joon نوشته است: سلام من 26ساله هستم ومجرد. آخرین بار 22 اسفند 89 پریود شدم وتا الان پریود نشدم.نگرانم که مشکلی پیش اومده باشه.البته 2و3 بار قبلم تاخیر داشتم در پریودم اما این سری خیلی طولانی شده ممنون میشم که راهنماییم کنید

اگر در این مدت رابطه ای نداشته اید به پزشک مراجعه کنید تا با آزمایش و سونو علتش معلوم شه.از این بی نظمی ها پیش میاد گاهی ولی زودتر برین دکتر تا علت معلوم شه. معمولا یا تنبلی تخمدان هست یا کیست یا یه اختلال هورمونی ساده.

8. من پريوديم نامنظم بود رفتم دكتر آزمايش خون دادم پرولاكتينم كمي بالا بود قرص داد وبراي تنظيم مدروكسي پروژسترون تجويز كردند دو دوره خوردم ولي ماهانه ام كم شده اصلا خوني نمياد فقط ترشحات قهوه اي مياد من چيكاركنم درضمن مجردم هستم

9. sogol6064 نوشته است: من پريوديم نامنظم بود رفتم دكتر آزمايش خون دادم پرولاكتينم كمي بالا بود قرص داد وبراي تنظيم مدروكسي پروژسترون تجويز كردند دو دوره خوردم ولي ماهانه ام كم شده اصلا خوني نمياد فقط ترشحات قهوه اي مياد من چيكاركنم درضمن مجردم هستم

تحت نظر پزشکتون باشید
    دلیل اینکه دوره ماهانتون کم شده به دلیل تاثیر قرصها میباشد
    تحت نظر باشید تا با چکاب و آزمایشات دوباره مشکل حل شود جای نگرانی نیست

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  10. samina59

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    [quote="zohret"]
    ava66 نوشته است: سلام خدمت جناب دکتر و دوستان...
    به نظر شما مشکل کجاست؟

دوست عزیز 4روز زوده برای اینکه شما نگران پریود نشدنتان باشید چند روز دیگر صبر کنید[/q    
    من هم از این آمپول ها تزریق کردم بین یک هفته تا ده روز طول میکشه نگران نباشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید