شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 9 ...   

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 2

1. sarisa نوشته است: سلام
    من 27 سال دارم و به تازگی با سنوگرافی فهمیدم که تنبلی تخمدان دارم و میخوام باردار بشم دکترم فقط قرص اسید فولیک تجویز کرد و گفت که دو شب یک بار نزدیکی داشته باشم خواستم ببینم که این روش برای باردار شدن کافیه یاباید درمان های دیگری هم شروع کنم ممنون میشم اگه جواب بدین .

افراد مبتلا به تنبلی تخمدان چون پری های نامنظم دارن و زمان تخمک گذاریشون به طور دقیق مشخص نیست باید 2 روز یه بار نزدیکی داشته باشن تا باردار بشن اما برا بالا بردن احتمال بارداریشون اکثرا پزشکان سعی میکنن که پریهاشونو با تجویز دارو منظم کنن ؛درمان تجویز شده به شما کافیه ،به پزشکتون اعتماد کنین.
    دوست عزیز این مطلب بارها تو سایت مطرح شده و جوابای کافی هم داده شده (به همین صفحه نگاه میکردین جوابتونو میگرفتین)
    سوالای تکراری نفرستین لطفا.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  2. aghazaleh نوشته است: سلام من مشکل سندرم روده تحریک پذیر دارم یکسال و نیمه که قرص لوپرامید روزی 2-3 تا &کلرودیازوپوکساید 5 شبی 1 عدد & نورتریپتیلین 10 شبی نصف مصرف میکنم.5 ساله که ازدواج کردم و 3 سال اول ld مصرف کردم و بعد طبیعی جلوگیری کردیم.الآن قصد بارداری دارم آیا مصرف این قرص ها برای بارداری من ضرر دارند؟

سلام
    به دلیل تعدد داروهاتون بهتره قبل از اقدام به بارداری حتما با پزشک مشورت کنید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام
    1-قرص اسید فولیک را باید حتما 3 ماه قبل از بارداری مصرف کرد یا کمتر هم میشه با سابقه بیماری هیدروسفال(خواهرم مبتلا بود).دکترم قرص 5mg تجویز کرده.
    2-چه زمانی از روز قرص را مصرف کنیم بهتره؟با غذا یا موقع خواب؟
    3-آیا نمونه خارجی این قرص هم وجود داره؟

4. سلام .با تشکر میخواستم بدونم آمپولhcg اصلا برا چی هست آخه دکتر به من هم تجویز کرده بود ولی در مورد نحوه نزدیکی جیزی نگفته بود؟؟؟؟؟!!!!!یعنی این ماه شانسی برا باروری نیست یا کم شده؟؟

5. sosan660 نوشته است: سلام .با تشکر میخواستم بدونم آمپولhcg اصلا برا چی هست آخه دکتر به من هم تجویز کرده بود ولی در مورد نحوه نزدیکی جیزی نگفته بود؟؟؟؟؟!!!!!یعنی این ماه شانسی برا باروری نیست یا کم شده؟؟

سلام

ج1- آمپول HCG در درمان ناباروری ناشی از بیکفایتی عملکرد هیپوفیزدر مردان و نیز نازایی در خانمها به تنهایی و یا درترکیب با منوتروپینها یا کلومیفن استفاده می شود.
    عمل این هورمون اغلب همانند LH می باشد.با تقلید پیک طبیعی LH در زنان موجب تحریک تخمک گذاری ودر مردان موجب افزایش تولید آندروژن توسط بی-ضه-ها می گردد.
    در خانمهااغلب 32-36 ساعت پس از تجویز تخمک گذاری رخ می دهد.نیمه عمر دارو دو فازیبوده و طی 24 ساعت 10-12% دارو به صورت تغییر نیافته از طریق کلیه ها دفعمی شود.
    مصرف توام این دارو با منوتروپینها ممکن است موجب افزایش شیوع حاملگی های چند قلو و در نتیجه افزایش خطر تولد نوزادان نارس گردد.
    بایدبه بیمار توصیه شود علاوه بر تحت نظر پزشک بودن ,تا پس از مصرف دارو زمان م-ق-ا-ر-ب-ت و نیز درجه حرارت بدن را به طور روزانه ثبت نماید.

ج2- شما هر موقع اقدام به تزریق اون آمپول بکنید که مسلما با دستور دقیق پزشکتون هست.. بیشترین زمان مقاربت شما باید زمانی حول و حوش تخمک گذاری باشه چون به هر حال این آمپول ها تخمدان های شما را وادار به تحریک و تولید تخمک های بالغ در زمان معمول می کنند زمان تخمک گذاری هم معمولا 14 روز قبل اولین روز پریود هست..مگر آنکه پریود شما شرایط دیگری داشته باشه بهتره از چند روز قبل تخمک گذاری تا چند روز بعد از اون اقدام به مقاربت کنید..

دوست عزیز قبلا از طرف سایر کاربران، مشابه سوال شما مطرح و به طور مفصل بهش پاسخ داده شده از نوار بالا قسمت جست وجو عنوان " تزریق امپول hcg "رو سرچ کنین و همیشه قبل از ارسال سوال یه جست وجویی تو سایت داشته باشین لطفا.

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  6. ممنون از پاسختون  قبلا تو سایت جستجو کردم -وتقریبا میدونستم چی هست -از همون جا متوجه شدم که گویا بعد از تایم مشخصی بعد تزریق باید نزدیکی داشت که متاسفانه دکترم بهم چیزی نگفته بود؟!بیشتر میخواستم بدونم این ماه که دیگه تزریقی وجود نداره -افزایش شانس باروری وجود نداره (به من ماه پیش 14و16 پریودم آمپول رو داده بودن)برا این ماه 13 و14 پریودم سونو نوشته بودند -این پس برا چی بوده؟؟؟؟   بازم ممنونم

7. من 1فروردین پریود قبلیم بود.31 ام آز خون دام +شد.دل درد ولک بینی داشتم.دکتر به حاملگی خارج رحم شک کرد.سونوی وازینال داد چیزی مشاهده نشد.ازمایش تیتراژ بتا داد بار اول 735 شد بار دوم 253.دکتر گفت حتما سقط شده.بازسونوی واژینال داد.ساک بدون رویان وضربان دیده شد.علت چیه؟باردارم یا سقط کردم؟کمکم کنین.

8. aghazaleh نوشته است:
    با سلام
    1-قرص اسید فولیک را باید حتما 3 ماه قبل از بارداری مصرف کرد یا کمتر هم میشه با سابقه بیماری هیدروسفال(خواهرم مبتلا بود).دکترم قرص 5mg تجویز کرده.
    2-چه زمانی از روز قرص را مصرف کنیم بهتره؟با غذا یا موقع خواب؟
    3-آیا نمونه خارجی این قرص هم وجود داره؟

باسلام
    در رابطه با سوال اول اینکه بهتره کسانی که تمایل به بارداری دارن مصرفش رو از3ماه پیش شروع کنن,ولی خوب اگه بارداری ناخواسته بود یا دیرتر هم شروع بشه اشکالی نداره.
    2-زمان مصرفش وقت خاصی نیست ولی باتوجه به اینکه باعث یک کم حالت تهوع میشه بهتره که قبل از خواب مصرف بشه,البته میتونین با اب میوه بخصوص اب پرتقال اونومصرف کنین تا باعث این موضوع نشه
    3-نمونه خارجی این قرص هم موجوده ولی هیچ فرقی با داخلی نمیکنه,پس خرج الکی نکنین و به قرصهای ساخت ایران هم اعتماد کنین.

9. باسلام من 25 سالم است و9 ماه هست ازدواج کردم چون کیست در تخمدان چپم داشتم دو دوره قرص ال دی مصرف کردم ودکتر میگفت عفونت واژن دارم بعد از اون هفته ای 3 بار یا بیشتر نزدکی داشتیم که حامله نشدم ولی این ماه بعد از رور تخمک گذاری ترشحاتم کم وبه رنگ سفید برفی است وچون چند روز پیش دل درد شدم یعنی درد عجیبی در تخمدان هام داشتم دکتر رفتم سونوگرافی داخلی کرد وگفت دوباره در چپم کیست دارم ودو دوره قرص ال دی برام نوشت . بعد از اینکه از دکتر اومیدم قرص مترونیدازول که برای عفونتم نوشته بود خوردم وروز بعدش ترشحات قهوه ای رنگی ازم خارج شد ومن باید روز 19 پریود بشم آیا این ترشحات برای قرص مخصوص عفونت است  . 1- آیا اگر یک تخهمدان کیست داشته باشه حامله نمیشم ؟
    2- آیا میشه الان حامله باشم ودر سونوگرافی داخلی مشخص نشده باشد؟
    3- من یک کم الان میلی به نزدیکی ندارم علت میتونه چی باشه ؟
    4- آیا خود ارضایی که در زمان مجردی والان هم چون در هیچ صورتی ارضا نمیشوم غیر از اینکه همسرم بادست کلیتوریس را بمالد یا به آلتش بمالد باعث نازایی می شود؟
    5- کمک کنید تا این ماه حاملگی داشته باشیم بهم بگوید بهتر پوزیشن نزدیکی - مدتی که باید بعد از نزدیکی بخوابم - وروز تخمک گذاری - در ماه بهمن 19 ودر ماه اسفند 17 ودر ماه فروردین 19 پریود شدم روز تخمک گذاری کدام است

10. همسرمن حدود 7ماه پیش بعلت بارداری خارج از رحم لوله سمت چپ خود را از دست داد و از 2ماه 3دوره کپسول داکسی استفاده کرد بعد ازان 2دوره قرص لتروزول استفاده کرد ولی هنوز موفق به بارداری نشده لطفا راهنمایی کنید

11. azxcv نوشته است: باسلام من 25 سالم است و9 ماه هست ازدواج کردم چون کیست در تخمدان چپم داشتم دو دوره قرص ال دی مصرف کردم ودکتر میگفت عفونت واژن دارم بعد از اون هفته ای 3 بار یا بیشتر نزدکی داشتیم که حامله نشدم ولی این ماه بعد از رور تخمک گذاری ترشحاتم کم وبه رنگ سفید برفی است وچون چند روز پیش دل درد شدم یعنی درد عجیبی در تخمدان هام داشتم دکتر رفتم سونوگرافی داخلی کرد وگفت دوباره در چپم کیست دارم ودو دوره قرص ال دی برام نوشت . بعد از اینکه از دکتر اومیدم قرص مترونیدازول که برای عفونتم نوشته بود خوردم وروز بعدش ترشحات قهوه ای رنگی ازم خارج شد ومن باید روز 19 پریود بشم آیا این ترشحات برای قرص مخصوص عفونت است  . 1- آیا اگر یک تخهمدان کیست داشته باشه حامله نمیشم ؟
    2- آیا میشه الان حامله باشم ودر سونوگرافی داخلی مشخص نشده باشد؟
    3- من یک کم الان میلی به نزدیکی ندارم علت میتونه چی باشه ؟
    4- آیا خود ارضایی که در زمان مجردی والان هم چون در هیچ صورتی ارضا نمیشوم غیر از اینکه همسرم بادست کلیتوریس را بمالد یا به آلتش بمالد باعث نازایی می شود؟
    5- کمک کنید تا این ماه حاملگی داشته باشیم بهم بگوید بهتر پوزیشن نزدیکی - مدتی که باید بعد از نزدیکی بخوابم - وروز تخمک گذاری - در ماه بهمن 19 ودر ماه اسفند 17 ودر ماه فروردین 19 پریود شدم روز تخمک گذاری کدام است

سلام،
    1 - تا زمانی که کیست وجود داشته باشد، اختلال هورمونی وجود دارد و در نتیجه احتمال بارداری کاهش دارد.
    2 - خیر
    3 - جستجو کنید قبلا صحبت شده است.
    4 - خیر
    5 - ابتدا باید کیستها از بین بروند و قاعدگی های منظم پیدا کنید، سپس از طبیعی بودن اسپرمها ، هورمونهای خودتان و رحم و لوله ها اطمینان حاصل کنید. در مورد زمان تخمک گذاری قبلا صحبت شده...جستجو کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. ashvan1111 نوشته است: همسرمن حدود 7ماه پیش بعلت بارداری خارج از رحم لوله سمت چپ خود را از دست داد و از 2ماه 3دوره کپسول داکسی استفاده کرد بعد ازان 2دوره قرص لتروزول استفاده کرد ولی هنوز موفق به بارداری نشده لطفا راهنمایی کنید

سلام،
    با توجه به سابقه مشکل لوله ای، احتمال تکرار حاملگی خارج رحمی وجود دارد، حتما زیر نظر پزشک بررسیهای لازم را انجام دهید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. باسلام
    1-استفاده از ژل لوبریکانت باعث جلوگیری نمیشه واین ژل فقط برای سهولت نزدیکی میباشد.
    2-برای بارداری هم مقاله بارداری موفق رو بخون کامله.
    3-ازمایش خون معمولا هفته به هفته بارداری رو نشون میده واگه مقدار بتا از 50 بیشتر بشه مثبته,

14. اقای دکتر سلام
    24 ساله هستم 4 سال ازدواج کردم 3سال است که جلوگیری ندارم دکترم گفت تنبلی تخمدان دارم 2دوره کلومیفن مصرف کردم که سونو کیست بزرگ نشان داد پس از درمان واستراحت یک  دوره لتروزل مصرف کردم وهمان ماه باردار شدم ولی هفته 6 سقط کردم 4ماه استراحت کردم واین ماه دوباره لتروزل مصرف کردم از روز 34 پریودم به مدت 4 روز لکه بینی داشتم (پریودهام 7 روزه است) روز 38 و45پریود ازمایش ادرار دادم وهر دو منفی بود ایا احتمال بارداری هست ؟در ضمن وزنم نرمال است وقاعدگی تقریبا نامنطمی دارم ازمایشهای هورمونی نرمال بود
    با سپاس از زحمات شما

15. سلام اقای دکتر در بالا گفته بودم 5/1یک سال ونیم برای بارداری اقدام کردیم الان بعد از 6ماه که خانمم داستینکس میخورد ازمایش خون رفت پرولاکتین نرمال بود ولی فسا79/7بود دکتر گفت کم کاری تیرویید داری وقرص لووتیروکسین سدیم 1/روزی نصف قرص 30عدد ایا به خاطر تیرویید پرولاکتین بالا رفته ؟با خوردن این قرصها احتمال بارداری تو این ماه وجود داره ؟الان یک بسته  شو خورده

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 9 از 15
رفتن به صفحه :    ... 9 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید