شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بوی نامطبوع در ناحیه سینه

1. با سلام.

سوالی که به نظرم میرسه اینه که در ناحیه بین سینه ها بوی خاصی که چندان هم مطبوع نیست رو احساس می کنم که البته با رعایت مسائل بهداشتی هم برطرف نمی شه و انگار یکی از خصوصیات جسمی من هست. میخواستم بدونم آیا طبیعی هست؟ یا ممکنه مشکل هورمونی یا چیز دیگه ای مسبب این موضوع باشه..
    با تشکر.

2. با سلام
    احتمالا" با شروع گرم شدن هوا ، بوع نا مطبوعی به مشام شما رسیده که شما ر بی جهت نگران و حساس نموده است. پیشنهاد می شود با معطر نگه داشتن ناحیه سینه و مخصوصا" محل مورد نظر و شستشوی حداقل دو مرتبه در روز با آب ولرم و صابون   مشگلتان حل می شود.
    در ضمن احتمال اینکه از نظر هورمونی دچار مشگل باشد بعید به نظر می آید.    احتمالا" بیش از حد حساس شدید .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام
    البته گاهي از روزنه هاي نك سينه مواد سفيد رنگي خارج ميشود كه خود انها بوي نا خوشايندي دارند ودر زمان گرمي هوا اين بود به دليل تعرق بدن بيشتر ميشود اگز اين مساله در شما وجود دارد بايد آن با پاك كردن وتميز نگهداشتن هميشگي از بين ببريد
    موفق باشيد

4. 5908 نوشته است: با سلام
    البته گاهي از روزنه هاي نك سينه مواد سفيد رنگي خارج ميشود كه خود انها بوي نا خوشايندي دارند ودر زمان گرمي هوا اين بود به دليل تعرق بدن بيشتر ميشود اگز اين مساله در شما وجود دارد بايد آن با پاك كردن وتميز نگهداشتن هميشگي از بين ببريد
    موفق باشيد

با سلام و تشکر. خیر این موضوع باعث مسئله ای که گفتم نیست.
    موفق باشید..

5. سلام
    به نظر من از مام اسپری های موجود در بازار که مخصوص استفاده بر روی پوست بدن (نواحی زیر بغل و بین سینه ها و ...) هستند بهره ببرید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. abanaban628 نوشته است: با سلام.

سوالی که به نظرم میرسه اینه که در ناحیه بین سینه ها بوی خاصی که چندان هم مطبوع نیست رو احساس می کنم که البته با رعایت مسائل بهداشتی هم برطرف نمی شه و انگار یکی از خصوصیات جسمی من هست. میخواستم بدونم آیا طبیعی هست؟ یا ممکنه مشکل هورمونی یا چیز دیگه ای مسبب این موضوع باشه..
    با تشکر.

سلام - ترشحات غدد آپوكرين پوست در بعضي نواحي بيشتره و قسمتهاي چين خورده پوست كه هوا نميخورن خصوصا در افراد چاق كه چربي باعث لايه لايه شدن وچينهاي متعدد ميشه - مثل زير پستانها كشاله ران زير بغل-فعاليت باكتريهاي بيهوازي كه مواد بودار توليد ميكنن بيشتر ميشه ميزان بو در افراد متفاوته تحت تاثير هورمونها ترشحات غدد پوست بيشتر ميشه ولي نشانگر اختلال هورموني نيست

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  7. solijon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.اطلاع دقیق ندادید که از کی تا به حال اینطور شده،اگر تازه پیش اومده من چند تاتوصیه می کنم که امیدوارم با رعایت این موارد مشکلتون حل بشه1.هرروز صبح با آب ولرم استحمام کنید2.بعدازاستحمام از حوله تمیز وخشک برای خشک کردن بدنتون استفاده کنید واجازه بدیدحسابی به بدنتون هوابرسه (مخصوصا درنواحی چین خورده که اجازه نفوذ هوا درطی روز کمتر خواهد بود چون امکان رشد باکتریهای بی هوازی در این مناطق زیاده، مثلا اگر در ناحیه سینه اگر افتادگی سینه دارید)3.از دئودورانتها وژلهای بدن باکیفیت خوب(بصورت پمادی که پوست رومرطوب می کنند بهتره)استفاده کنید4.هرروزلباس زیرتون روعوض کنید واز جنسهای نخی یا پنبه ای استفاده کنید.حتی توصیه می شه ازبولوزهای نخی مخصوصا اگر شاغل هستید وفعالیت بیشتری دارید درزیر مانتو استفاده بشه(لباسهای پلاستیکی تعریق روبیشتر می کنند)5.درخوردن خوراکیها دقت کنید ودربرنامه غذاییتون سعی کنید موادی مثل سیر،پیاز،شمبلیله...که بوی خوشایندی ندارند کمتر بخورید تادرهنگام تعریق بوی ناخوشایند کمتر بیاد!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید