شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آزمایش PCT

1. سلام آقای دکتر
    پزشکم برای من آزمایش pct  نوشته که 31 شهریور ماه ( روز 14 - مصادف با تخمک گذاری ) باید آن را انجام دهم البته گفته 3 ساعت بعد از نزدیکی باید آزمایش گرفته شود. پزشک آزمایشگاه گفت باید 5 روز قبل از آزمایش نزدیکی نداشته باشید تا همسرتان دارای اسپرم بیشتری باشد در حالی که پزشکم چیزی به من در این مورد نگفت. حال سئوالهایم:
    1- آز آنجا که من قرص کلومیفن  برای بارداری نیز مصرف می کنم  میخواهم روز 12  نزدیکی داشته باشم و روز 14 برای تست بروم ؟ آیا امکان دارد همسرم دارای اسپرم کمی در آزمایش باشد. آیا باید به حرف مسئول آزمایشگاه استناد کنم؟
    2- چند روز قبل از تست PCT نبایستی نزدیکی داشته باشم .
    3- بطور کلی یک مرد چند روز بعد از نزدیکی دارای اسپرم متعادل و خوبی میباشد و قدرت باروری دارد؟ چه فاصله زمانی بین نزدیکی  را بایستی رعایت کرد تا شمارش اسپرم ها در حد رنج آزمایشگاه باشد؟
    4- پس افرادی که هر روز نزدیکی دارند چگونه در باروری دچار مشکل نمیشوند؟
    خواهش می کنم جوابم را زود بدهید متشکرم.  Sad

2. Ramshad625 نوشته است: سلام آقای دکتر
    پزشکم برای من آزمایش pct  نوشته که 31 شهریور ماه ( روز 14 - مصادف با تخمک گذاری ) باید آن را انجام دهم البته گفته 3 ساعت بعد از نزدیکی باید آزمایش گرفته شود. پزشک آزمایشگاه گفت باید 5 روز قبل از آزمایش نزدیکی نداشته باشید تا همسرتان دارای اسپرم بیشتری باشد در حالی که پزشکم چیزی به من در این مورد نگفت. حال سئوالهایم:

سلام،
    PostCoital Test یا PCT برای ارزیابی موکوس موجود در گردن رحم و اتفاقاتی که حین برخورد اسپرم با این موکوس ایجاد می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. پس از آزمون اسپرمهای فعال در دستگاه تناسلی زم مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورتی که جواب آزمون رضایت بخش نباشد نشان می دهد که در موکوس موجود در دستگاه تناسلی زن موادی وجود دارد که باعث غیر فعال شدن اسپرمها می شود.

Ramshad625 نوشته است: 1- آز آنجا که من قرص کلومیفن  برای بارداری نیز مصرف می کنم  میخواهم روز 12  نزدیکی داشته باشم و روز 14 برای تست بروم ؟ آیا امکان دارد همسرم دارای اسپرم کمی در آزمایش باشد. آیا باید به حرف مسئول آزمایشگاه استناد کنم؟

نداشتن نزدیکی چند روز قبل از انجام تست و در نتیجه بالاتر بودن تعداد اسپرم صحت نتیج را بالا می برد.
    Ramshad625 نوشته است: 2- چند روز قبل از تست PCT نبایستی نزدیکی داشته باشم .

معمولا برای اینکه مقدار منی در حد مناسبی باشد توصیه شده که 48 تا 72 ساعت قبل از آزمون نزدیکی انجام نشود.
    Ramshad625 نوشته است: 3- بطور کلی یک مرد چند روز بعد از نزدیکی دارای اسپرم متعادل و خوبی میباشد و قدرت باروری دارد؟ چه فاصله زمانی بین نزدیکی  را بایستی رعایت کرد تا شمارش اسپرم ها در حد رنج آزمایشگاه باشد؟

48 - 72 ساعت
    Ramshad625 نوشته است: 4- پس افرادی که هر روز نزدیکی دارند چگونه در باروری دچار مشکل نمیشوند؟
    خواهش می کنم جوابم را زود بدهید متشکرم.  Sad

مقدار منی در افراد مختلف متفاوت است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. آقای دکتر سلام
    من آزمایش PCT را دادم و جواب آن بسیار از نظر پزشکم خوب بود این ماه نیز دارای کیستهای فولیکولار بزرگی بودم و لی باز هم بارداری اتفاق نیفتاد . آزمایشات هورمونی هم خوب بوده است دیگر نمیدانم چه کار کنم لطفاً راهنمائیم بکنید چرا که من نسبت به شرایط سنی ( 36 سال) که دارم بسیار نگران گذشت زمان هستم.
    1- آیا تصور می کنید بدن من به IVF و یا IUI نیاز دارد یا خیر؟ قابل ذکر است که من قبلاً لوله های رحمم بسته بود که گشایش لوله از طریق تزریق آنی بیوتیک واژینال باز شد و حامله شدم ولی بلایتد اووم بود.  
    2- لطفاً مراکز ناباروری کلینیکی دولتی یا نیمه دولتی با پزشکان مجرب به من معرفی کنید که از طریق آنها زودتر به جواب برسم.

متشکرم Embarassed

4. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    موسسه رویان به شما کمک خواهد کرد

5. Ramshad625 نوشته است: آقای دکتر سلام
    من آزمایش PCT را دادم و جواب آن بسیار از نظر پزشکم خوب بود این ماه نیز دارای کیستهای فولیکولار بزرگی بودم و لی باز هم بارداری اتفاق نیفتاد . آزمایشات هورمونی هم خوب بوده است دیگر نمیدانم چه کار کنم لطفاً راهنمائیم بکنید چرا که من نسبت به شرایط سنی ( 36 سال) که دارم بسیار نگران گذشت زمان هستم.
    1- آیا تصور می کنید بدن من به IVF و یا IUI نیاز دارد یا خیر؟ قابل ذکر است که من قبلاً لوله های رحمم بسته بود که گشایش لوله از طریق تزریق آنی بیوتیک واژینال باز شد و حامله شدم ولی بلایتد اووم بود.  
    2- لطفاً مراکز ناباروری کلینیکی دولتی یا نیمه دولتی با پزشکان مجرب به من معرفی کنید که از طریق آنها زودتر به جواب برسم.

متشکرم Embarassed

سلام،
    اصولا در پزشکی برای بررسی یک اختلال از علل شایع و ساده تر شروع می کنند تا به روشهای پیچیده تر و علل ناشایع برسند. IVF و IUI هم قدم های بعدی است که ممکن است برای شما برداشته شود. انجام این روشها به نظر پزشک معالج شما بستگی دارد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید