شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 16   

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. سلام
    من حدود 10 روز پیش از روش اورژانسی استفاده کردم البته 2 تا اچ دی دوم را 14 ساعت بعد استفاده کردم اما اولی ها را حدود 11 ساعت بعد از نزدیکی حالا بعد از 10 روز هنوز پریود نشدم !  یعنی ممکنه باردار باشم ؟؟

باور کنید اول جستجو کردم در مورد هر 2 سوال اما چواب واضحی نگرفتم تو رو خدا حتی اگه به نظرتون تکراری هم هست جواب سوالمو بدین

2. raha54 نوشته است: سلام
    من حدود 10 روز پیش از روش اورژانسی استفاده کردم البته 2 تا اچ دی دوم را 14 ساعت بعد استفاده کردم اما اولی ها را حدود 11 ساعت بعد از نزدیکی حالا بعد از 10 روز هنوز پریود نشدم !  یعنی ممکنه باردار باشم ؟؟

باور کنید اول جستجو کردم در مورد هر 2 سوال اما چواب واضحی نگرفتم تو رو خدا حتی اگه به نظرتون تکراری هم هست جواب سوالمو بدین

عزیزم بارداری در شما صورت نگرفته..اگر این همه استرس نداشته باشید پریود میشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. abanaban628 نوشته است:
    elinaze نوشته است:
    abanaban628 نوشته است: با سلام

من 28 سال دارم و به خاطر پریود های نامنظم رفتم دکتر و به دلایلی تست هورمون انجام دادم و دکتر گفت که تخمدان هام ضعیف هستن و اگه معالجه نشم امکان بارداری ندارم. مدروکسی پروژسترون تجویز شد از شب 16 تا 25 هر شب 2تا. شب 16 و 17 و 18 خوردم. روز 19 رابطه پرخطر داشتم و از روش اورژانسی به صورت درست استفاده کردم. حالا 2تا سوال دارم
    1- آیا به خاطر استفاده از مدروکسی بدن من آمادگی داشته و ممکنه حتی با استفاده از روش اورژانسی بارداری پیش بیاد؟
    2- حالا که از روش اورژانسی استفاده کردم و منتظر پریود شدنم باز مدروکسی رو استفاده کنم؟(چون نمیدونستم دیشب نخوردم)
    ممنون.

سلام
    1. خیر بارداری منتفیه
    2. داروهاتون رو طبق دستور پزشکتون ادامه بدید
    سعی کنید از وسایل پیشگیری فیزیکی بهره ببرید تا مجبور نشید در طول درمان از روش اورژانسی استفاده کنید.  
    موفق باشید...

سلام. با توجه به سوال و جواب بالا باز برای اطمینان امروز از یه تست بارداری استفاده کردم اما چیزی که برام عجیبه این بود که اون نوار نشانگر به جای دینکه بالا یا پایین کادر باشه تا بشه تشخیص داد درست در وسط قرار گرفته بود. به نظرتون تست رو تکرار کنم؟

سلام
    به نظر من تست رو تکرار کنید یا برای اطمینان آز خون بدید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام
    من روز 17 از اولین روز پریودم نزدیکی داشتم البته منی داخل نشده اما روی بدن و بیرون واژن ریخته شده نیم ساعت بعد 4 ال دی خوردم اما یک اشتباه کردم که به جای 12 ساعت ، 11 ساعت بعد 4 ال دی خوردم
    اشکالی نداره ؟
    آیا با خوردن این قرص ها باز هم احتمال حاملگی وجو داره؟

5. liliiyum_2005 نوشته است: سلام
    من روز 17 از اولین روز پریودم نزدیکی داشتم البته منی داخل نشده اما روی بدن و بیرون واژن ریخته شده نیم ساعت بعد 4 ال دی خوردم اما یک اشتباه کردم که به جای 12 ساعت ، 11 ساعت بعد 4 ال دی خوردم
    اشکالی نداره ؟

خیر بارداری منتفی هست.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  6. با سلام
    من از 14 سالگی که پریود شدم تا الان همیشه پریود نا منظمی داشتم طوریکه 4-5 ماه اصلا پریود نمیشدم و مو های سرم کم پشت و مو های زاید داشتم به دکتر مراجعه کردم آزمایش و سونو برام نوشت که همه چی نرمال بود و دکتر بهم قرص متفورمین تجویز کردند که با گذشت 6ماه مصرف هیچ تاثیری نگذاشت و بعد به دکتر دیگه مراجعه کردم که ایشون دوباره آزمایش و سونو تجویز کردن که آزمایشاتم نرمال ولی هر دو تخمدان دارای کیست های ریز بود که به مدت 6 ماه قرص سیپروترون کامپاند تجویز کردند که من مصرف کردم و دوباره سونو انجام دادم و همه چی نرمال بود ولی به محض اینکه قرص رو قطع کردم 1بار پریود شدم ولی بعدش تاا الان  نشدم، با این اوصاف من باید همیشه قرص مصرف کنم تا پریود بشم؟؟ این ضرری نداره؟
    امکان داره همه چی طبیعی باشه ولی اون شخص هر 4-5 ماه پریود بشه و اونم با خونریزی کم؟
    با سپاس فراوان

7. من بعد از 25 روز تاخیر در 20 اسفند پریود شدم که در حد لک بود همان شب هم رابطه جنسی از مقعد داشتم اما به خاطر ترسم کمتر از 24 ساعت بعد 4تا ال دی و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه خوردم
    و از روز 25 اسفند خونریزی طبعی داشتم تا  5 فروردین روز 11 فروردین تا حدود 4-5 روز لک بینی خیلی خیلی خفیف داشتم
    حالام که 1 اردیبهشته هنوز پریود نشدم !!
    مشکل چیه؟؟؟؟

8. maryam1368 نوشته است: من بعد از 25 روز تاخیر در 20 اسفند پریود شدم که در حد لک بود همان شب هم رابطه جنسی از مقعد داشتم اما به خاطر ترسم کمتر از 24 ساعت بعد 4تا ال دی و 12 ساعت بعد 4 تا دیگه خوردم
    و از روز 25 اسفند خونریزی طبعی داشتم تا  5 فروردین روز 11 فروردین تا حدود 4-5 روز لک بینی خیلی خیلی خفیف داشتم
    حالام که 1 اردیبهشته هنوز پریود نشدم !!
    مشکل چیه؟؟؟؟

سلام

تاخیر در پریود به دلیل بهم ریختن تعادل هرمونی بدنتون به دلیل استفاده "البته نا به جا" از قرص های هرمونی ld هست و جای نگرانی نیست استرس و اضطراب و......... نداشته باشین با کمی تاخیر پریود خواهید شد.

9. sarabahari نوشته است:
    liliiyum_2005 نوشته است: سلام
    اشکالی نداره ؟

خیر بارداری منتفی هست.

ممنون از پاسخ
    آیا ممکنه این روش شکست داشته باشه؟

10. liliiyum_2005 نوشته است:
    sarabahari نوشته است:
    liliiyum_2005 نوشته است: سلام
    اشکالی نداره ؟

خیر بارداری منتفی هست.

ممنون از پاسخ
    آیا ممکنه این روش شکست داشته باشه؟

دوست عزیز
    هر روشی که شما استفاده کنی درصدی شکست داره
    و این روش هم به همین صورت ولی کمه اما بهتره در روابط بعدی از یه روش مطمئن استفاده کنید

11. negarm26

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من دیروز ساعت 5 با نامزدم رابطه داشتیم از کاندوم استفاده کردیم البته بدون دخول برای محض اطمینان  .ساعت 12 شب دیروز چون قرص ldنداشتم  2 عد قرص دیان خوردم. امروز صبح حالت تهوع داشتم.قرص بعدی باید چه ساعتی بخورم ایا نیاز هست قرص بخورم در ضمن 5شنبه پریودم تموم شد و جمعه رابطه داشتیم

12. negarm26 نوشته است: سلام من دیروز ساعت 5 با نامزدم رابطه داشتیم از کاندوم استفاده کردیم البته بدون دخول برای محض اطمینان  .ساعت 12 شب دیروز چون قرص ldنداشتم  2 عد قرص دیان خوردم. امروز صبح حالت تهوع داشتم.قرص بعدی باید چه ساعتی بخورم ایا نیاز هست قرص بخورم در ضمن 5شنبه پریودم تموم شد و جمعه رابطه داشتیم

اصلا لازم نبوده قرص بخورین

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. سلام

دوست من توی روزای آخر پریودش رابطه داشته و علی رقم اینکه منم بهش گفتم قرص نخور 8تا قرص ال دی تو دو نوبت خورد

و بعد از تموم شدن پریودش بازم پریود شده و خیلی هم خونریزیش زیاده

میخواستم ببینم این اتفاق طبیعیه و بخاطر مصرف قرصاص یا ممکنه خطرناک باشه؟

14. preetylili نوشته است: سلام

دوست من توی روزای آخر پریودش رابطه داشته و علی رقم اینکه منم بهش گفتم قرص نخور 8تا قرص ال دی تو دو نوبت خورد

و بعد از تموم شدن پریودش بازم پریود شده و خیلی هم خونریزیش زیاده

میخواستم ببینم این اتفاق طبیعیه و بخاطر مصرف قرصاص یا ممکنه خطرناک باشه؟

طبیعی بودنش که طبیعی هست دوست عزیز اما عامل به وجود آورندش طبیعی نبوده(یعنی هورمون یا همون قرص) در هر صورت این اتفاق به خاطر ورود مقدار زیادی هورمون به بدنشون بوده و اگه دیگه تکرار نشه مورد خیلی خاصی نیست چون اسم روش هم روشه، روش اورژانسی یعنی خیلی خاص و نباید مدام این روش مورد استفاده قرار بگیره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. با سلام و عرض ادب خدمت دکتر رهام عزیز و خوانندگان محترم

پیشاپیش از پاسخ شما متشکرم

من یکسال هست که ازدواج کردم.دوران پریودیم همیشه منظم بود و در عرض یکهفته پاک میشدم.22 ام فروردین پریود شدم روز هفتم نزدیکی داشتم بخاطر اینکه قبل از انزال همسرم کاندوم در اومد من بلافاصله قرص اورژانسی ( لورونژسترل- طبق دستور )مصرف کردم.2 ام اردیبهشت یکبار دیگه نزدیکی داشتم که از شب سوم اردیبهشت خونریزی پیدا کردم.(مقدارش زیاد نیست و همانند خون پریودی می مونه) تا بحال اینطوری نشده بودم چون قبلا هم از قرص اورژانسی استفاده کرده بودم.
    توی انجمنها سئوالات و جوابهارو مطالعه کردم ولی به جواب خاصی نرسیدم. خوشحال میشم جواب بدید. ممنونم
    روز و شبتون بخیر و خوشی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 16 از 17
رفتن به صفحه :    ... 16   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید