شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ارتباط رشد قدی با پریود

1. سلام .دختری 12 ساله دارم با وزن 45 و قد 153 و استخوان بندی متوسط با توجه به اینکه به تازگی برای اولین بار پریود شده ایا رشد قدی او متوقف خواهد شد؟ اگر بله!چه پیشنهادی برای افزایش قد دارید.
    قد پدر 175 و مادر 158 میباشد
    متشکرم

2. shatoot نوشته است: سلام .دختری 12 ساله دارم با وزن 45 و قد 153 و استخوان بندی متوسط با توجه به اینکه به تازگی برای اولین بار پریود شده ایا رشد قدی او متوقف خواهد شد؟ اگر بله!چه پیشنهادی برای افزایش قد دارید.
    متشکرم

رشد قدی ربطی به پریود شدن ندارد.و تا هنگامی که دخترتان در بلوغ میباشد رشد وی متوقف نمیشود.اگر میخواهید قد دخترتان بلند شود ورزش والیبال و یا بسکتبال را پیشنهاد میکنم.خیلی موثر هست.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام شاه توت جان تا جایی که من میدونم شاخص قدی را به این صورت محاسبه میکنند البته از روی قد پدر و مادر که قد هردو جمع میشود و بعد تقسیم بر دو حاصل به دست امده با هفت جمع میشود برای پسران و منهای هفت برای دختران به حساب میاد البته این را تو  تلویزیون یک متخصص میگفت ولی در مورد دختر شما هم باید بگم که من شنیدم وقتی دختری پریود میشه از رشد قدی مخصوصا میمانه   البته به شخصه هم  مواردی را  دیدم ممکن قد دختر شما به خودتان رفته باشه نه به پدرش شما با تغذیه مناسب می توانستید رشد  را افزایش بدید ولی الان هم اگر زیاد نگران هستید با مراجعه به یک متخصص خوب مطمئن بشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. استفاده از مواد معدنی که در تشکیل استخوان نقش دارن و همچنین انجام ورزش هایی مثه بسکتبال که باعث کشیدگی میشه

5. shatoot نوشته است: سلام .دختری 12 ساله دارم با وزن 45 و قد 153 و استخوان بندی متوسط با توجه به اینکه به تازگی برای اولین بار پریود شده ایا رشد قدی او متوقف خواهد شد؟ اگر بله!چه پیشنهادی برای افزایش قد دارید.
    متشکرم

دوست عزیز به هیچ وجه نگران قد فرزندتون نباشید با شروع پریود رشد قدش متوقف نمی شه و با توجه به سن و وزنش که نوشتین

طبیعی به نظر می یاد شما باید تا وقت هست و رشد قد فرزندتون متوقف نشده قد اونو با تغذیه مناسب که مهم ترین عامل رشد

قد بعد از عامل وراثت تلقی می شه و انجام حرکات ورزشی که با اونها بدن کشش پیدا می کنه ( شنا ، والیبال ،بسکتبال و...)

بلند تر کنید .

6. اقای دکتر من یه جایی تو این سایت خوندم که نوشته بودین :

همانطور که در بالا هم گفته شده، اگر فرد در سنین مناسب برای رشد قرار داشته باشد و عضروف های رشد هنوز بسته نشده

باشند، می توان با انجام حرکات ورزشی مناسب به افزایش قد کمک نمود، در غیر این صورت (عبور از سن رشد و بسته شدن

غضروفها) با این روشها نمی توان به افزایش قد کمک نمود.

این سنین مناسب برای رشد تا کی هست و رشد قد تا کی می تونه ادامه داشته باشه ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. shatoot نوشته است: سلام .دختری 12 ساله دارم با وزن 45 و قد 153 و استخوان بندی متوسط با توجه به اینکه به تازگی برای اولین بار پریود شده ایا رشد قدی او متوقف خواهد شد؟ اگر بله!چه پیشنهادی برای افزایش قد دارید.
    متشکرم

دوست عزیز نگرانی شما بیمورد است اولا سن دختر شما هنوز خیلی برای توقف رشد کم است ورشد قد حالا حالا ادامه خواهد داشت کلا در مورد قد مهمترین عامل توارث است بعد از آن محیط که شامل ورزش وتغذیه مناسب است ورزشهای کششی مثل بسکتبال وشناو..کمک کننده است ومواد غذایی حاوی کلسیم ومواد معدنی منیزیم وفسفر باید استفاده شود تا حدود سنین دبیرستان این رشد قد سریع است وبعد کند میشود برای اینکه تشخیص داده شود که رشد استخوانی متوقف شده یا نه تا جایی که من اطلاع دارم از مچ دست عکس گرفته میشود وبا دستگاههای مخصوص این تشخیص داده میشود علاوه بر آن میزان هورمون رشد هم توسط متخصصین غدد داخلی قابل اندازه گیری است ولی در مورد فرزند شما این نگرانیها خیلی زوده!!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  8. shatoot نوشته است: سلام .دختری 12 ساله دارم با وزن 45 و قد 153 و استخوان بندی متوسط با توجه به اینکه به تازگی برای اولین بار پریود شده ایا رشد قدی او متوقف خواهد شد؟ اگر بله!چه پیشنهادی برای افزایش قد دارید.
    متشکرم

در ادامه نظر همه دوستان می خوام توصیه کنم که حتما به دکتر مراجعه کنید. چون پریود در دختر خانم ها نشون دهنده پایان بلوغ هست نه شروعش و همون طور که دوستمون گفتن دکتر باید تشخیص بده که پرده های رشد در دخترتون در حال بسته شدن هست یا خیر. که اگر این طور باشه دکتر می تونه جلوی پریود شدن دختر شما رو بگیره و مهلت بیشتری برای قد کشیدن به ایشون بده. در همین حال بارفیکس، ورزش های کششی و سایر ورزش های گروهی مثل بسکتبال و والیبال، در کنار تغذیه مناسب فراموش نشه.

9. وست عزیز
    تا آنجایی هم که من شنیدم رشد قد دختران با روع زمان پریودی تقریبا متوقف می شود و اگر هم رشدی داشته باشد خیلی کم است.ولی همان طور که دوستان فرمودند با انجام حرکات کششی و ورزش بسکتبال به طور مداوم و پیوسته تا چند سال امکان رشد بیشتر قد دختر شما وجود دارد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید