شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 15   

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. سلام
    من 21 سال دارم و برای پیشگیری اورژانسی 4 عدد قرص LD خوردم
    و داروخانه بهم گفت 4 عدد هم 12 ساعت بعد بخورم
    فقط 4 تای اول را خوردم و بعد از 2 ساعت حالم به شدت بد شد که
    دکتر رفتم و سرم زدم می خواستم بپرسم ممکنه باردار بشم؟
    و اگر ممکنه چکار انجام بدم که صدمه نبینه جنین
    با تشکر

2. gomnamjoon نوشته است: سلام
    با تشکر

سلام میتونید زمان دقیقو بگید امشب خوردید؟

3. gomnamjoon نوشته است: سلام
    با تشکر

اگه به دقت پسا اصلی رو میخوندید جوابتون رو میتونستید خودتون پیدا کنید..
    توضیح کامل روش اورژانسی در اینجا داده شده:
    کلیک کنید
    حالتون بد شد یعنی چه اتفاقی افتاد؟
    اگرقبل از این که دو ساعت بگذره بوده و استفراغ اتفاق افتاده باشه، باید 4 تا قرص دیگه در اولین فرصت استفاده کنید و قرص های بعدی رو در همون زمان خودش استفاده کنید. در غیر این صورت، یعنی اگه از دو ساعت گذشته بوده و یا این که اصلاً استفراغ صورت نگرفته، نیازی نیست کار دیگه ای کنید و در همون زمان 12 ساعت بعد 4 تا قرص دیگه باید بخورید...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. سلام خسته نباشید سوالی که برای من پیش آمده این هستش که من این ماه 12 روز قرص ال دی خوردم و بعدش بنا به دلایلی خوردن قرص رو قطع کردم و همیشه دقیقا بعد از قطع قرص روز 5 منس می شدم و روز 5 در حد لک بود خونریزی من و یک رابطه محافظت نشده داشتم و دققا 15 دقیقه بعد از رابطه از روش اورژانسی استفاه کردم الان سوالی که برای من پیش آمده این هستش که در هر صورت من در روزهای پر خطر قرار داشتم و11-17 روزهای پرخطر هستش و با توجه به اینکه من فقط 12 روز قرص مصرف کردم و بعد قطع کردم و در روزهای پر خطر هم قرار داشتم آیا احتمال تخمک گذاری بخاطر اینکه من قرصم رو نصفه و تنظیم بدن من بهم خورده و با توجه به اینکه من 9 ماه هستش که قرص استفاده می کنم آیا باز با این تفاسیر اخحتمال بارداری در من وجود دارد و با توجه به اینکه بنده از روش اورژانسی استفاده کردم و دچار پریود کاذب شدم و چون 7 روز من سپری شده بود و بنده باید بسته دوم را شروع می کردم به این دلیل خونریزی دیگه نداشتم و استرس زیادی داشتم و یک چیز دیگه ای که من حدود 9 روز بعد از نزدیکی آزمایش خو.ن دادم و جوابش منفی بود آیا این تست بارداری با توجه به اینکه فقط 9 روز از نزدیکی من گذشته بود انجام شده آیا قابل اطمینان هست و من هر از گاه کمر درد های خیلی بدی دارم دقیقا مثل دردهای زمان عادت ماهیانه من هستش و بعضی وقتها گر گرفتگی آیا این حالتها می تونه طبیعی باشه بخاطر روش استفاده از اورژانسی و اینکه من در این ماه  دو مرتبه ال دی خوردم که یک بسته رو 12 روز خوردم و قطع کردم و بعد از 5 روز دوباره در طی 12 ساعت 8 عدد ال دی خوردم آیا این حالات طبیعی هست؟

5. سلام
    m1365ma عزیز

تا جایی که بنده اطلاع دارم روی جلد قرصها نوشته شده که از روز اول تا پنجم قاعدگی می تونید از قرص استفاده کنید و بعد از اینکه بسته 21 تایی تمام شد شما باید 7 روز صبر کنید و بعد از 7 روز مجدداً (روز هشتم)خوردن قرصهاتون رو شروع بکنید و شمااگر دوره اول قرصتون هست باید علاوه بر مصرف قرصها از یک روش دیگری هم برای جلوگیری استفاده کنید در غیر اینصورت در صورت مصرق صحیح قرصها نیازی به استفاده از چیز دیگری نمی باشد و احتمال شکست قرصها بیشتر از 2 یا 3 % نمی باشد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. با عرض سلام و تبریک سال نو خدمت همه شما دوستان عزیز

من الی 22 ساله هستم

نزدیک 1ماه و نیمه که دارم از قرص ضد باردادی یاز استفاده میکنم میخواستم بدونم که آیا باوجود خوردن این قرص من و همسرم باید از روشهای دیگر جلوگیری استفاده کنیم یا نه ؟

دوم اینکه میخواستم بدونم حالا که من دارم این قرص رو میخورم اگر منی داخل واژن ریخته بشه حاملگی میاره یا خیر ؟

با تشکر از پاسخگویی شما دوستان گرامی

7. 1122eli نوشته است: با عرض سلام و تبریک سال نو خدمت همه شما دوستان عزیز

من الی 22 ساله هستم

نزدیک 1ماه و نیمه که دارم از قرص ضد باردادی یاز استفاده میکنم میخواستم بدونم که آیا باوجود خوردن این قرص من و همسرم باید از روشهای دیگر جلوگیری استفاده کنیم یا نه ؟

دوم اینکه میخواستم بدونم حالا که من دارم این قرص رو میخورم اگر منی داخل واژن ریخته بشه حاملگی میاره یا خیر ؟

با تشکر از پاسخگویی شما دوستان گرامی

خیر از ماه دوم دیگر نیازی به روش مکمل نیست و نزذیکی میتونه به صورت کامل انجام شه

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  8. nazmehr64 نوشته است: سلام خسته نباشید سوالی که برای من پیش آمده این هستش که من این ماه 12 روز قرص ال دی خوردم و بعدش بنا به دلایلی خوردن قرص رو قطع کردم و همیشه دقیقا بعد از قطع قرص روز 5 منس می شدم و روز 5 در حد لک بود خونریزی من و یک رابطه محافظت نشده داشتم و دققا 15 دقیقه بعد از رابطه از روش اورژانسی استفاه کردم الان سوالی که برای من پیش آمده این هستش که در هر صورت من در روزهای پر خطر قرار داشتم و11-17 روزهای پرخطر هستش و با توجه به اینکه من فقط 12 روز قرص مصرف کردم و بعد قطع کردم و در روزهای پر خطر هم قرار داشتم آیا احتمال تخمک گذاری بخاطر اینکه من قرصم رو نصفه و تنظیم بدن من بهم خورده و با توجه به اینکه من 9 ماه هستش که قرص استفاده می کنم آیا باز با این تفاسیر اخحتمال بارداری در من وجود دارد و با توجه به اینکه بنده از روش اورژانسی استفاده کردم و دچار پریود کاذب شدم و چون 7 روز من سپری شده بود و بنده باید بسته دوم را شروع می کردم به این دلیل خونریزی دیگه نداشتم و استرس زیادی داشتم و یک چیز دیگه ای که من حدود 9 روز بعد از نزدیکی آزمایش خو.ن دادم و جوابش منفی بود آیا این تست بارداری با توجه به اینکه فقط 9 روز از نزدیکی من گذشته بود انجام شده آیا قابل اطمینان هست و من هر از گاه کمر درد های خیلی بدی دارم دقیقا مثل دردهای زمان عادت ماهیانه من هستش و بعضی وقتها گر گرفتگی آیا این حالتها می تونه طبیعی باشه بخاطر روش استفاده از اورژانسی و اینکه من در این ماه  دو مرتبه ال دی خوردم که یک بسته رو 12 روز خوردم و قطع کردم و بعد از 5 روز دوباره در طی 12 ساعت 8 عدد ال دی خوردم آیا این حالات طبیعی هست؟

سلام،
    قرصهای هورمونی اسباب بازی نیستند که شما هر جور دلتان خواست آنها را مصرف کنید! با این شرح حال و در صورت اجرای صحیح روش اورژانسی امکان بارداری وجود ندارد ولی اگر تصمیم دارید از قرص های ضد بارداری استفاده کنید باید آنها را منظم مصرف کنید، در غیر اینصورت با احتمال بالای شکست روش جلوگیری مواجه خواهید بود و اگر باز هم بخواهید روش اورژانسی استفاده کنید این روش به صورت یک سیکل معیوب در می آید و نامنظمی خونریزیها ادامه پیدا می کند. به نظر من مصرف قرصهای ضد بارداری را قطع کنید تا خونریزی شروع شود و بعد از آن به روش صحیح قرصها را مصرف کنید ، در طی این مدت هم از روش دیگری برای جلوگیری استفاده نمایید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  9. سلام
    من دت 6 ماه قرص سیپروترون کامپاند مصرف کردم 2 هفته بعد از قطع قرص پریود شدم که خونریزی خیلی شدیدی داشتم و درست 30 روز بعد پریود شدم که این هم شدید بود طوریکه دست و پام یخ میکنه و فشارم میاد پایین و سردرد های وحشتناک میگیرم. قبلا این طور نبودم. به نظر شما لازمه به پزشک مراجعه کنم یا به مرور دوره های بعد خونریزیم نرمال میشه؟
    ممنون

10. nkbl نوشته است: سلام
    من دت 6 ماه قرص سیپروترون کامپاند مصرف کردم 2 هفته بعد از قطع قرص پریود شدم که خونریزی خیلی شدیدی داشتم و درست 30 روز بعد پریود شدم که این هم شدید بود طوریکه دست و پام یخ میکنه و فشارم میاد پایین و سردرد های وحشتناک میگیرم. قبلا این طور نبودم. به نظر شما لازمه به پزشک مراجعه کنم یا به مرور دوره های بعد خونریزیم نرمال میشه؟
    ممنون

این موارد در خانمها به دلیل بالا و پایین شدن بالانس هورمونی و قرصها طبیعی میباشد
    اگر بطور مکرر دچار چنین حالتهایی شدید به پزشک مراجعه کنید

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  11. با سلام

من 28 سال دارم و به خاطر پریود های نامنظم رفتم دکتر و به دلایلی تست هورمون انجام دادم و دکتر گفت که تخمدان هام ضعیف هستن و اگه معالجه نشم امکان بارداری ندارم. مدروکسی پروژسترون تجویز شد از شب 16 تا 25 هر شب 2تا. شب 16 و 17 و 18 خوردم. روز 19 رابطه پرخطر داشتم و از روش اورژانسی به صورت درست استفاده کردم. حالا 2تا سوال دارم
    1- آیا به خاطر استفاده از مدروکسی بدن من آمادگی داشته و ممکنه حتی با استفاده از روش اورژانسی بارداری پیش بیاد؟
    2- حالا که از روش اورژانسی استفاده کردم و منتظر پریود شدنم باز مدروکسی رو استفاده کنم؟(چون نمیدونستم دیشب نخوردم)
    ممنون.

12. abanaban628 نوشته است: با سلام

من 28 سال دارم و به خاطر پریود های نامنظم رفتم دکتر و به دلایلی تست هورمون انجام دادم و دکتر گفت که تخمدان هام ضعیف هستن و اگه معالجه نشم امکان بارداری ندارم. مدروکسی پروژسترون تجویز شد از شب 16 تا 25 هر شب 2تا. شب 16 و 17 و 18 خوردم. روز 19 رابطه پرخطر داشتم و از روش اورژانسی به صورت درست استفاده کردم. حالا 2تا سوال دارم
    1- آیا به خاطر استفاده از مدروکسی بدن من آمادگی داشته و ممکنه حتی با استفاده از روش اورژانسی بارداری پیش بیاد؟
    2- حالا که از روش اورژانسی استفاده کردم و منتظر پریود شدنم باز مدروکسی رو استفاده کنم؟(چون نمیدونستم دیشب نخوردم)
    ممنون.

سلام
    1. خیر بارداری منتفیه
    2. داروهاتون رو طبق دستور پزشکتون ادامه بدید
    سعی کنید از وسایل پیشگیری فیزیکی بهره ببرید تا مجبور نشید در طول درمان از روش اورژانسی استفاده کنید.  
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  13. hasti90

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    اگر از قرص اورژانس دوتایی لونژیل استفاده کنیم بدین صورت اولی دو ساعت بعد از نزدیکی و دومی 14 ساعت بعد از مصرف قرص دوم
    اثر بخش هست؟ با این نحوه مصرف قرصها ممکنه بارداری رخ بده
    با توجه به اینکه  نوشته : دومی را باید درست 12 ساعت بعد از قرص اول بخوریم

ممنون از جوابتون

14. hasti90 نوشته است: اگر از قرص اورژانس دوتایی لونژیل استفاده کنیم بدین صورت اولی دو ساعت بعد از نزدیکی و دومی 14 ساعت بعد از مصرف قرص دوم
    اثر بخش هست؟ با این نحوه مصرف قرصها ممکنه بارداری رخ بده
    با توجه به اینکه  نوشته : دومی را باید درست 12 ساعت بعد از قرص اول بخوریم

ممنون از جوابتون

بلی دوست عزیز
    اما بهتره برای دفعات بعدی نزدیکی از وسایل دیگر پیشگیری مانند کاندوم استفاده کنید
    ولی با توجه به سوال قبلی شما نیاز به استفاده از روش اورژانسی رو ندارید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. elinaze نوشته است:
    abanaban628 نوشته است: با سلام

ممنون.

سلام
    1. خیر بارداری منتفیه
    2. داروهاتون رو طبق دستور پزشکتون ادامه بدید
    سعی کنید از وسایل پیشگیری فیزیکی بهره ببرید تا مجبور نشید در طول درمان از روش اورژانسی استفاده کنید.  
    موفق باشید...

سلام. با توجه به سوال و جواب بالا باز برای اطمینان امروز از یه تست بارداری استفاده کردم اما چیزی که برام عجیبه این بود که اون نوار نشانگر به جای دینکه بالا یا پایین کادر باشه تا بشه تشخیص داد درست در وسط قرار گرفته بود. به نظرتون تست رو تکرار کنم؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 15 از 17
رفتن به صفحه :    ... 15   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید