شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سقط در ماه اول به دليل پرولاكتين بالا

1. 32 دوساله هستم و 3 ساله كه ازدواج كردم. هميشه پريود خيلي منظمي داشتم تا در 6 ماه قبل يكبار پريودم 6 روز عقب افتاد و 4 ماه بعد 10 روز عقب افتاد. دكترم امپولي تجويز كرد كه پريود شوم و در ضمن ازمايش پرولاكتين و هورمون تيروئيد نوشت. من براي احتياط قبل از زدن امپول همراه ازمايش پزشكم تست بارداري هم دادم كه مثبت بود اما دو روز بعد خونريزي شديد داشتم و نتيجه سونوگرافي سقط اجتناب ناپذير در ابتداي هفته 5 را نشان داد.
    جواب ازمايش هورموني هم نشان داد كه پرولاكتين 600 و كمي هم كم كاري تيروئيد دارم!
    پزشكم روزانه نصف لووتيروكسين و 8 عدد داستينكس تجويز كردند!
    اما من در  مقالات مختلف در اينترنت خواندم كه در ابتداي بارداري پرولاكتين بايد بالا باشد و با توجه به اين كه من در زمان بارداري تست داده بودم  نتيجه طبيعي بوده!
    در حال حاضر قصد بارداري دارم و 3 ماه فاصله بعد از سقط در چنين شرايطي كم نيست!
    در ضمن مطلبي كه من خواندم در مورد بالا بودن پرذولاكتين در بارداي درست بوده؟ مصرف داستينكس مشكلي براي من ايجاد نكرده است؟

2. mahtab145 نوشته است: 32 دوساله هستم و 3 ساله كه ازدواج كردم. هميشه پريود خيلي منظمي داشتم تا در 6 ماه قبل يكبار پريودم 6 روز عقب افتاد و 4 ماه بعد 10 روز عقب افتاد. دكترم امپولي تجويز كرد كه پريود شوم و در ضمن ازمايش پرولاكتين و هورمون تيروئيد نوشت. من براي احتياط قبل از زدن امپول همراه ازمايش پزشكم تست بارداري هم دادم كه مثبت بود اما دو روز بعد خونريزي شديد داشتم و نتيجه سونوگرافي سقط اجتناب ناپذير در ابتداي هفته 5 را نشان داد.
    جواب ازمايش هورموني هم نشان داد كه پرولاكتين 600 و كمي هم كم كاري تيروئيد دارم!
    پزشكم روزانه نصف لووتيروكسين و 8 عدد داستينكس تجويز كردند!
    اما من در  مقالات مختلف در اينترنت خواندم كه در ابتداي بارداري پرولاكتين بايد بالا باشد و با توجه به اين كه من در زمان بارداري تست داده بودم  نتيجه طبيعي بوده!
    در حال حاضر قصد بارداري دارم و 3 ماه فاصله بعد از سقط در چنين شرايطي كم نيست!
    در ضمن مطلبي كه من خواندم در مورد بالا بودن پرذولاكتين در بارداي درست بوده؟ مصرف داستينكس مشكلي براي من ايجاد نكرده است؟

سلام،
    این اندازه افزایش پرولاکتین می بایست درمان شود. تا طبیعی شدن پرولاکتین بارداری رخ نخواهد داد. می توانید آزمایش پرولاکتین را مجدد تکرار کنید (البته اگر درمان را انجام داده اید، میزان پرولاکتین پایین خواهد بود). به هر صورت اگر میزان پرولاکتین طبیعی باشد میتوانید برای بارداری موفق اقدام کنید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید