شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 37 ...   

احتمال حاملگی (راهنما - سوالات)

1. باسلام خدمت همه دوستان

من درقسمت توضیحات علایم بارداری که توسط آقای دکتر نوشته شده بود خواندم که { از طرفی ممكن است شما حامله باشید و فكر كنید كه به وقت خود عادت ماهیانه شده اید در حالیكه اینطور نیست . زمانی كه  جنین تازه تشكیل شده به دیواره رحم متصل می شود می تواند خونریزی  كمی را ایجاد كند . اینحالت معمولاً چند روز قبل از زمانی است  كه فرد منتظر شروع عادت ماهیانه است . اگر خونریزی بطور معمول  باشد ممكن است تصور شود این خونریزی كه مربوط به محل لانه گزینی است همان خونریزی ماهیانه باشد } از طرفی هم جای دیگه در قسمت احتمال وقوع بارداری دکتر نوشته بودند که {  اگر بعد از یک رابطه جنسی در هر زمانی، زن پریود شود (خونریزی همانند دوره های قبلی در وی رخ دهد) به معنی عدم بارداری است.}

دوست دخترمن روز 17 فروردین (درست یکی دو روز قبل از زمان عادت ماهیانه )پریود شد(از روش اورژانسی قرص HD استفاده کرده بود که اصلا نوع رابطه طوری بوده که احتمال بارداری مطلقا وجود نداشته و قرصها برای محکم کاری مصرف شده اما به خاطر ترس از بارداری  در طول دوهفته اخیر استرس زیادی رو متحمل شده} و امروز هم روز سوم از پریودش هستتش و میگه امروز خونریزی کمی بیشتر از حد معمول هستش و کمی هم درد داره(البته میگه که قبلا هم همچین چیزی رو وقتی تصادف اتومبیل داشته تجربه کرده در اون تصادف چیزیش نشده بود و فقط خیلی ترسیده بود) البته میگه که مثل همیشه و پریود ماه های قبل مایع سفید خیلی کمی همراه خونش خارج شده و کلا تا امروز پریودش کاملا طبیعی و مثل همیشه بوده

با توجه به صحبتهای آقای دکتر که دربالا گفته شده ، می خواستم بدونم :
    1) من کمی گیج شدم که پس بالاخره خونریزی ماهیانه در موعد مقرر(یا یکی دوروز زودتر یا دیرتر)نشانه عدم وقوع بارداریه یا نه !!!!؟
    2) با تفاسریری که از دوست دخترم گفتم آیا احتمال بارداری در اون وجود داره؟ نیازی به تست خون هست؟
    3) اصولا اگه خونریزی مربوط به لانه گزینی جنین باشه نباید پریودهای بعدی رخ بده!!!؟مثلا اگه دوست دخترمن در اواسط اردیبهشت ماه(در موعد مقرر عادت ماهیانه بعدی) پریود بشه اون موقع دیگه بحث خونریزی مربوط به جنین در مورد خونریزی اینماه(فروردین) منتفیه؟
    4)اون مایع سفید خیلی کمی که میگه همراه خون در زمان عادت ماهیانه زنها ازشون خارج میشه چیه؟

خیلی عذرمیخوام که طولانی شد...کنجکاو بودم و کمی نگران!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. hasti90

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    سیکل ماهیانه من مرتب و 29 روزه هست. و مدت آن 6 روز است.  مدت کوتاهی هست ازدواج کردم . میخواستم بدونم اگر در روزهای هفتم  تا نهم سیکل که هنوز تخمک گذاری صورت نگرفته، اگر رابطه جنسی حفاظت نشده با همسرم داشته باشم احتمال بارداری وجود داره؟
    سوال دوم هم این هست که در چه روزهایی از سیکل ماهیانه می توان بدون نگرانی از باردار شدن با همسرم نزدیکی بدون حفاظت داشته باشم؟ ( با عرض معذرت ایشان تمایل زیادی به استفاده از کاندوم نداره)

3. با سلام وخسته نباشید.من امروز روز 32 سیکلمه و پریود نشدم  دوره هام 28و29 روزه هستش .صبح بی بی چک استفاده کردم خط اول کمرنگ ولی خط دوم کاملإ پررنگ بود.احتما ل داره باردار باشم.و بهترین زمان برای ازمایش کیه؟ مرسی از پاسخی که می دین.

4. sogand215 نوشته است: با سلام وخسته نباشید.من امروز روز 32 سیکلمه و پریود نشدم  دوره هام 28و29 روزه هستش .صبح بی بی چک استفاده کردم خط اول کمرنگ ولی خط دوم کاملإ پررنگ بود.احتما ل داره باردار باشم.و بهترین زمان برای ازمایش کیه؟ مرسی از پاسخی که می دین.

بله احتمال بارداری هست. همین امروز میتونید آزمایش بدین

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  5. سلام
    دو روز گذشته با همسرم رابطه داشتم اما اين رابطه بدون دخول بود زيرا همسرم باكره است، همسرم از هيچ نوع پيشگيري استفاده نكرده بود، ضمنا از دروران اتمام قاعدگيشان 11روز ميگذشت، هنگام رابطه مني بر ميان پاهاي او تخليه شد كه احتمالا به واژن هم رسيد، بعد از رابطه بلافاصله مني را پاك كرده و محض اطمينان ادرار هم صورت گرفت با توجه به اينكه سريعا اقدام به پاكسازي كرديم و دخول هم اصلا صورت نگرفت آيا احتمال بارداري وجود دارد اگر دارد و زمان پيشگيري نيز گذشته باشد براي جلوگيري بايد چه كاري انجام داد، لطفا هرچه زودتر راهنماييم كنيد چون استرس زيادي دارم

6. saeed55369 نوشته است: سلام
    دو روز گذشته با همسرم رابطه داشتم اما اين رابطه بدون دخول بود زيرا همسرم باكره است، همسرم از هيچ نوع پيشگيري استفاده نكرده بود، ضمنا از دروران اتمام قاعدگيشان 11روز ميگذشت، هنگام رابطه مني بر ميان پاهاي او تخليه شد كه احتمالا به واژن هم رسيد، بعد از رابطه بلافاصله مني را پاك كرده و محض اطمينان ادرار هم صورت گرفت با توجه به اينكه سريعا اقدام به پاكسازي كرديم و دخول هم اصلا صورت نگرفت آيا احتمال بارداري وجود دارد اگر دارد و زمان پيشگيري نيز گذشته باشد براي جلوگيري بايد چه كاري انجام داد، لطفا هرچه زودتر راهنماييم كنيد چون استرس زيادي دارم

سلام
    هر چند اطلاعات داده شده ناکافی بود (به  نحوه ی طرح سوال در این تاپیک که توسط دکتر نوشته شده توجه کنین)  اما سیکل ایشون و طول پریشون هر طور که هست ، چون گفتین 2 روز پیش با هم رابطه داشتین پس کمتر از 72 ساعت از رابطتتون گذشته و میتونید از روش اورژانسی استفاده کنین که بارها تو سایت گفته شده و پاک کردن منی و ادرار هیچ کمکی به جلوگیری نمیکنه.

روش های جلوگیری اورژانسی عبارتند از :

4 تا  ال دی  12ساعت بعد 4 تای دیگه
    2 تا اچ دی 12  ساعت بعد 2 تای دیگه
    4 تا تری فازیک 12 ساعت بعد 4 تای دیگه
    1عدد لوونورژسترول 12 ساعت بعد 1 عدد دیگه

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. سلام .دوره سیکل من 28 روزه و منظم.روز 12 قاعدگی رابطه جنسی داشتم وبدون دخول.روش اورژانسی هم درست اجرا کردم.امروز 14 روز پش از رابطه جنسی بود .برای اطمینان بتا دادم جواب 1 و منفی بودوایا قابل اعتماد است؟

8. maryam13681 نوشته است: سلام .دوره سیکل من 28 روزه و منظم.روز 12 قاعدگی رابطه جنسی داشتم وبدون دخول.روش اورژانسی هم درست اجرا کردم.امروز 14 روز پش از رابطه جنسی بود .برای اطمینان بتا دادم جواب 1 و منفی بودوایا قابل اعتماد است؟

بلی
    نگران نباشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. در مورد
    GTS8500 نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان

می خواستم بگم بعد از یه رابطه مشکوک با احتمال بارداری خیلی کم و مصرف صحیح قرص HD ( 2عدد 6ساعت بعداز رابطه و 2عدد 7ساعت بعداز رابطه و 2عدد 12 ساعت بعداز مصرف دوقرص اول) دوست دخترم حدودا یکی دو روز قبل از زمان مقرر پریود شد ولی قبلا خونریزیش شش هفت روز طول میکشیده ولی اینبار 4 روز شده البته خونریزیش مثل قبل بوده ( و مثل قبل مایعی به رنگ روشن به مقدار خیلی خیلی ناچیز همراه باخونش ازش بیرون اومده به گفته خودش کاملا طبیعیه و قبلا هم اینجوری پریود میشده) و البته این ماه استرس زیادی بخاطر ترس از بارداری داشته

می خواستم بدونم دیگه بارداری منطفیه؟
    علت اینکه خونریزی این ماهش کم شده چیه؟قرص ها؟ استرس زیاد؟
    اون مایع به رنگ روشن که خیلی ناچیزه و هرماه قبل از پریوده خانم ها ازشون خارج میشه چیه؟ چی میتونه باشه؟

درضمن ببخشید کسی نیست لطف کنه و به پست شماره 8 جواب بده؟

باز هم از همه دوستان که سخاوتمندانه اطلاعاتشونو در اختیار دیگران قرارمیدهند ممنونم

دوست عزیز اولا چون قرص اورژانسو مصرف کردند باردار نیستند درمورد سوال دیگتون خونریزی مربوط به لانه گزینی دارای کیفیت وکمیت متفاوت با بارداریست معمولا در حد لکه بینی یا یکی دوروز خونریزی بسیار کم است در زمان پریود دیواره رحم ریزش میکند در لانه گزینی اگر دیواره کلا ریزش کند که بارداری ادامه نمیابد بنابراین در سطح بسیار کمی خونریزی یا لکه بینی هست .اون مایع ترشحات طبیعیست که از غدد مربوطه بدلیل تغییرات هورمونی خارج میشه وطبیعیست وباعث لغزندگی واژن میشه اگر علائم عفونت مثل خارش وسوزش وبوی بد نداشته باشد موردی ندارد چون خونریزی در این خانم بدلیل دفع هورمونها چند روزی شدید بوده دیواره رحم سریعتر ریزش کامل کرده است بنابراین تعداد روزها کمی کمتر شده

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  10. hasti90 نوشته است: با سلام
    سیکل ماهیانه من مرتب و 29 روزه هست. و مدت آن 6 روز است.  مدت کوتاهی هست ازدواج کردم . میخواستم بدونم اگر در روزهای هفتم  تا نهم سیکل که هنوز تخمک گذاری صورت نگرفته، اگر رابطه جنسی حفاظت نشده با همسرم داشته باشم احتمال بارداری وجود داره؟
    سوال دوم هم این هست که در چه روزهایی از سیکل ماهیانه می توان بدون نگرانی از باردار شدن با همسرم نزدیکی بدون حفاظت داشته باشم؟ ( با عرض معذرت ایشان تمایل زیادی به استفاده از کاندوم نداره)

دوست عزیز درسته که دراین روزها تخمکگذاری نیست ولی در برخی تحقیقات دیده شده اسپرم حتی تا یک هفته هم میتونه داخل رحم باشه تازمان تخمکگذاری برسه .ولی وقتی تخمک آزاد میشه حدود دو روز بیشتر باقی نمیمونه یعنی روزهای آخر سیکل احتمال بارداری از همه روزها کمتر است اما صددر صد نمیتوان روی آن حساب کرد چون ممکن است بدلایلی مثل استرس .داروهاو...زمان تخمکگذاری دقیقا در موقع مقرر نباشد.میتونید مدتی از قرصهای جلوگیری استفاده کنید

تشکر شده توسط : ROHAM
  11. hasti90

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    سیکل ماهیانه کاملا مرتب 29 روزه دارم . امروز روز هفت سیکل ماهیانه من هست و یک رابطه حفاظت نشده داشتم (منی در واژن ریخته شد.)
    میخواستم بدونم اگر از روش اورژانسی استفاده نکنم ممکنه باردار بشم؟روز تخمک گذاری من 8 روز دیگه هست.
    خواهش میکنم زودتر راهنمایی کنید نگرانم. به دلایلی دوست ندارم از قرص استفاده کنم مگر اینکه ضروری باشه.

12. باسلام
    با توجه به سئوال گنگ شما --- احتمال حاملکی ضعیف است. با تشکر

13. سلام
    معمولا در افرادی که سیکل ماهیانه مرتبی دارند اگر هم در دورانی که منس هستن رابطه برقرار  کنن احتمال بارداری صفر هستش و اینکه  یک فرد 4 تا 5 روز قبل از تخمک گذاری تا 48-12 ساعت پس از آن قابلیت باروری دارد و این زمان به این دلیل است که اسپرم حدود 5-4 روز در بدن زن زنده می ماند و تخمک نیز 48-12 ساعت قابلیت بارور شدن دارد. بیشترین احتمال باروری در روز قبل از تخمک گذاری و روز تخمک گذاری وجود دارد.

14. با سلام من 2سال است که ازدواج کردم وهنوز بچه دارنشدم البته ما ازروش طبیعی برای جلوگیری استفاده میکنیم 20روز پیش مدت پریودیم 7روز عقب افتاد ومن تابحال سابقه نداشتم که عقب بزنم الان یک هفته میشه که ترشحاتم زیاد شده ترشحی مانند سفیده تخم مرغ دارم که تا بحال برام پیش نیومده بودلطفا راهنماییم کنید

15. با توجه به زمانایی که دادین شاید تو دوره تخمک گذاری هستید و این نوع ترشحات در این دوران طبیعی هست. باید طول دوره تون رو هم بگید.
    اینکه عقب انداختین و ترشحاتتون زیاده شاید به دلیلی تعادل هرمونیتون به هم ریخته، مسافرت یا مصرف داروی خاصی یا حتی عفونت (اگه ترشحاتتون رنگ یا بوی خاصی داره). به هر حال ترشح زیاد به خودی خود نشانه بارداری نیست و باید تا دوره بعدی پریود صبر کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 37 از 69
رفتن به صفحه :    ... 37 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید