شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تماس با فرد اچ ای وی مثبت

1. با سلام خدمت دکتر رهام صادقی و تشکر از ایشان..

خانمی 32 سال سن دارد و یک سال است که ازدواج کرده است .. بعد از یکسال تماس جنسی فقط وازینال باردار است ..و الان متوجه شده که شوهرش اچ ای وی مثبت دارد اما خودش 2 دفعه تست داده و اج ای وی منفی بوده . به فاصله یک ماه این 2 تست انجام شده . ایا امکان دارد که یکی از زوحین مثبت و دیگری منفی باشد ( چند درصد ) ایا تا کنون چنین چیزی امکان داشته ؟ یا هر احتمال دیگر ؟ ایشان در سوئد زندگی می کنند .
    خواهش می کنم هرچه زودتر جواب بدهید و از نگرانی وی را نجات دهید..با تشکر از شما.

2. خوب اگه همسرشون ایدز داشتن و باردار هم شدند احتمال اینکه مادر و فرزند هم به این بیماری دچار شده باشند خیلی زیاده
    اما اینکه آزمایش دادند و جواب منفی بوده هم می تونه دلیلش این باشه که ویروس ایدز با فاصله چند ماهه از ابتلا خودش رو نشون میده
    اما ایشالا که اینجور نباشه و مادر و فرزند سالم باشند

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. toshiba نوشته است: با سلام خدمت دکتر رهام صادقی و تشکر از ایشان..

خانمی 32 سال سن دارد و یک سال است که ازدواج کرده است .. بعد از یکسال تماس جنسی فقط وازینال باردار است ..و الان متوجه شده که شوهرش اچ ای وی مثبت دارد اما خودش 2 دفعه تست داده و اج ای وی منفی بوده . به فاصله یک ماه این 2 تست انجام شده . ایا امکان دارد که یکی از زوحین مثبت و دیگری منفی باشد ( چند درصد ) ایا تا کنون چنین چیزی امکان داشته ؟ یا هر احتمال دیگر ؟ ایشان در سوئد زندگی می کنند .

با سلام
    دوست عزیز،بیایید از منظر مثبت به قضیه نگاه کنیم! یعنی اگر ایشون HIV نگرفتن یعنی شوهرشون احتمالاً این ویروس رو ندارن!!و آزمایشهاشون شاید اشتباه بوده! انشالله که اینطور اتفاق افتاده باشه!اما منهم شنیدم اگر یکی از زوجین دارای این ویروس باشه قطعاً دیگری خواهد گرفت!که امید است در مورد دوستتون اینچنین نباشه!
    موفق باشید

4. سلام
    ضمن تائید صحبت های دوستان باید اضافه کنم که ویروس ایدز دارای یک دوره پنهانه که در افراد مختلف با توجه به شرایط جسمی مختلف متفاوته ولی معمولا 3-6 ماهه. این ویروس در دوره پنهان در هیچ آزمایشی قابل تشخیص نیست ولی بیمار ناقل محسوب میشه و میتونه این بیماری رو به جنین هم انتقال بده. بهتره این خانم طی چند ماه بارداری دائم تست HIV بدن , اگه تا 6 ماه منفی بود میشه گفت که ایشون ناقل این ویروس نیستن.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. toshiba نوشته است: با سلام خدمت دکتر رهام صادقی و تشکر از ایشان..

چون از احتمالات سوال كرديد منهم احتمالات رو ذكر ميكنم . احتمال انتقال ويروس در يك وهله نزديكي رو حدود يك پانصدم ذكر ميكنن چون يكسال نزديكي بوده اين احتمال در تعداد آن ضرب ميشه ولي كلا احتمال مبتلا شدن يا نشدن هست
    نوع تست چي بوده ؟ مبتني بر آنتي ژن يا آنتي بادي؟ اگه دو تست الايزا  يكي هشت هفته و ديگري 6ماه بعد از نزديكي  منفي باشه وبعد تست وسترن بلات رو هم براي تاييد بگيرن كه منفي باشه درصد اطمينان به عدم ابتلاء رو 99.9% ذكر كردن. چون در سوئد زندگي ميكنه اونجا تست مبتني برآنتي ژن هست كه در هفته دوم جواب ميده ( در دوره پنجره) پس نوع آزمايشگاهي مورد تاييد FDA رو انجام بدن. ضمنا درصد كمي از مردم رسپتور هاي ويروس اچ آي وي رو ندارن ومبتلا هم نميشن

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  6. اگر شوهر به اچ ای وی مبتلا باشدقطعا خانم هم مبتلا شده به اج ای وی بعد از یکسال ؟؟؟هیچ موردی در پزشکی وجود ندارد که بعد از یکسال ارتباط جنسی یکی منفی و یکی مثبت باشد ؟؟؟؟؟ ایا تا کنون چنین چیزی گزارش شده ؟؟؟؟

7. toshiba نوشته است: اگر شوهر به اچ ای وی مبتلا باشدقطعا خانم هم مبتلا شده به اج ای وی بعد از یکسال ؟؟؟هیچ موردی در پزشکی وجود ندارد که بعد از یکسال ارتباط جنسی یکی منفی و یکی مثبت باشد ؟؟؟؟؟ ایا تا کنون چنین چیزی گزارش شده ؟؟؟؟

با سلام
    دوست عزیز یکی از مواردی که علم ثابت کرده ویروس ایدز از راه رابطه جنسی از مرد به همسرش یا بالعکس منتقل میشه و از مادر هم به جنین ولی اگر در این مدت از چیزهای پیشگیری هنگام نزدیکی استفاده کردند خب این احتمال یکم ضعیف میشه
    موفق باشید.

8. toshiba نوشته است: اگر شوهر به اچ ای وی مبتلا باشدقطعا خانم هم مبتلا شده به اج ای وی بعد از یکسال ؟؟؟هیچ موردی در پزشکی وجود ندارد که بعد از یکسال ارتباط جنسی یکی منفی و یکی مثبت باشد ؟؟؟؟؟ ایا تا کنون چنین چیزی گزارش شده ؟؟؟؟

اگه در این 1 سال رابطه با پوشش (کاندوم) بوده احتمال ابتلای خانم کمه. البته در صورتی که حتی پیشاب هم با واژن خانم تماس نداشته.
    اما اگه بدون پوشش بوده احتمال ابتلا بالای 90% هست چون 1 سال زمان کوتاهی نیست و مسلما  عمل دخول به دفعات تکرار شده.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. سلاااااااااام .وای اقای دکتر منو خاطرتون هست تو احتما بارداری پست گذاشته بودم .من رابطه جنسی دهانی داشتم  الان دیدم اچ ای وی از این طریقم منتقل میشه .میترسم اخه همش این چند ماهه تب میکردم  و یه حالتایی مثل سرماخوردگی داشتم اما سرما خوردگی نیست . دهنمم دایم آفت میزنه و زخم میشه .چه کار کنم ؟بعد این مکانهایی که ازمایش رایگان میگیرن چه جوری ایا نیاز بع معرفی و ... داره؟احتمالش هست اچ ای وی باشهههه؟واییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی خدایااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا .

10. poona_2 نوشته است: سلاااااااااام .وای اقای دکتر منو خاطرتون هست تو احتما بارداری پست گذاشته بودم .من رابطه جنسی دهانی داشتم  الان دیدم اچ ای وی از این طریقم منتقل میشه .میترسم اخه همش این چند ماهه تب میکردم  و یه حالتایی مثل سرماخوردگی داشتم اما سرما خوردگی نیست . دهنمم دایم آفت میزنه و زخم میشه .چه کار کنم ؟بعد این مکانهایی که ازمایش رایگان میگیرن چه جوری ایا نیاز بع معرفی و ... داره؟احتمالش هست اچ ای وی باشهههه؟واییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی خدایااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا .

دوست عزیز ویروس ایدز که به این سرعت خودشو نشون نمیده

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  11. poona_2 نوشته است: سلاااااااااام .وای اقای دکتر منو خاطرتون هست تو احتما بارداری پست گذاشته بودم .من رابطه جنسی دهانی داشتم  الان دیدم اچ ای وی از این طریقم منتقل میشه .میترسم اخه همش این چند ماهه تب میکردم  و یه حالتایی مثل سرماخوردگی داشتم اما سرما خوردگی نیست . دهنمم دایم آفت میزنه و زخم میشه .چه کار کنم ؟بعد این مکانهایی که ازمایش رایگان میگیرن چه جوری ایا نیاز بع معرفی و ... داره؟احتمالش هست اچ ای وی باشهههه؟واییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی خدایااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا .

سلام،
    در مورد نحوه انتقال ، زمان مثبت شدن آزمایش و نوع آزمایشی که انجام می شود به طور مفصل صحبت شده است...جستجو کنید.
    علاوه بر آزمایشگاه های خصوصی که توان انجام آزمایش را دارند، مراکز انتقال خون هم آزمایش را برای شما انجام می دهند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید