شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مرگ جنین

1. با عرض سلام
    من 26 سال سن دارم و بارداری اولم به علت عدم ضربان قلب جنین در هفته 11 پس از تایید پزشک متوقف گردید .
    1- در هفته 7 در سونوگرافی ضربان قلب جنین به طور منظم مشاهده گردید
    2- آخرین سونوگرافی بنده در هفته 11 صورت گرفت که عدم ضربان قلب جنین را در هفته 8 و 4روز بیان نمود .
    3- همسرم پسردایی ام می باشد و آزمایشات ژنتیک ما قبل از ازدواج هیچ گونه مشکلی نداشت .
    4- شغل من ایجاب می کند که روزانه 4 ساعت با کامپیوتر کار کنم .

با توجه به شرایط موجود بنده را در مورد این مشکل راهنمایی کنید آیا کار زیاد با کامپیوتر سبب این مشکل گردید یا ازدواج فامیلی . حالا من باید چه کار کنم . چند ماه بعد از این سقط می توانم مجددا بار دار شوم . لطفا من را راهنمایی کنید برای بارداری مجدد خیلی نگرانم .

2. shima6399 نوشته است: با عرض سلام
    من 26 سال سن دارم و بارداری اولم به علت عدم ضربان قلب جنین در هفته 11 پس از تایید پزشک متوقف گردید .
    1- در هفته 7 در سونوگرافی ضربان قلب جنین به طور منظم مشاهده گردید
    2- آخرین سونوگرافی بنده در هفته 11 صورت گرفت که عدم ضربان قلب جنین را در هفته 8 و 4روز بیان نمود .
    3- همسرم پسردایی ام می باشد و آزمایشات ژنتیک ما قبل از ازدواج هیچ گونه مشکلی نداشت .
    4- شغل من ایجاب می کند که روزانه 4 ساعت با کامپیوتر کار کنم .

با توجه به شرایط موجود بنده را در مورد این مشکل راهنمایی کنید آیا کار زیاد با کامپیوتر سبب این مشکل گردید یا ازدواج فامیلی . حالا من باید چه کار کنم . چند ماه بعد از این سقط می توانم مجددا بار دار شوم . لطفا من را راهنمایی کنید برای بارداری مجدد خیلی نگرانم .

سلام

دوست من پزشک شما علت توقف ضربان قلب جنین رو به شما نگفتن؟؟؟؟ کار 4 ساعته با کامپیوتر در طول روز نمیتونه علت سقط جنین شما باشه اما نسبت فامیلی شما با همسرتون چرا موثره،ازمایشات ژنتیکی همون طور که گفتین قبل ازدواج گرفته میشن( و وقتی هم که بهتون میگن از لحاظ ژنتیکی مشکلی نیست منظورشون این نیست که 100% هیچ مشکلی برا جنینتون در اینده پیش نمیاد فقط وقتی ریسکش از یه حدی پایین تر بود و قابل قبول بود میگن مشکل حادی نیست) اما در طول دوره ی بارداری چون تغییرات چشم گیری در سطح هورمون هاتون به وجود میاد امکانش هست که جهشی اتفاق بیافته و باعث  این مشکل بشه و حتی ممکنه که اصلا مشکل در رحم شما باشه و........ که با مشاوره ی اینترنتی نمیشه  علت توقف ضربان جنین رو مشخص کرد و متخصص زنان و زایمان باید شما رو به طور بالینی معاینه کنن ، ازمایشاتی رو که لازم میدونن تجویز کنن و.........تا بالاخره دلیل این اتفاق رو توضییح بدن اما :

1-برای بارداری مجدد حتما و حتما باید تحت ویزیت یه متخصص زنان باشید (چون شما با همسرتون نسبت فامیلی دارین و یک بار سابقه ی سقط رو دارین)تا علاوه بر مراقبت های معمولی دوران بارداری یه سری مراقبت های ویژه(تجویز دارو ،تغذیه و......) حهت جلوگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی در موردتون اعمال بشه.

2-در صورت عوض کردن پزشکتون حتما پرونده ی پزشکیتونو در اختیار پزشک جدید قرار بدین.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 7 کاربر ديگر
  3. سلام من بعد از 6 روز عقب افتادن قاعدگیم تست بارداری دادم جواب bhcg=2353 بوده یعنی باردار بودم. سقط کردم روز اول خونریزیم زیاد بود اما بعد از 3 روز خیلی کم شده وقتی سونوگرافی کردم وجود جنینی رو در رحمم تشخیص نداد اما توده کیستسکی در کنار تخمدان چپم دیده شد که گفتن مشکوک به بارداری خارج از رحم هست. دوباره تست بارداری دادم مقدار bhcg=700 شده تورو خدا کمکم کنیذ میخوام بدونم هنوز بچهای هست یا نه؟ممکنه کیست یه کیست معمولی باشه یا اینکه همون جنینه؟منو از این سر درگمی نجات بدبد

4. سلام من یک کارشناس ژنتیک هستم و به جرات می تونم بگم که آزمایش ژنتیک پیش از ازدواج فقط یک دکان برای پول در آوردن است. به قول استادم مگه می توانند 5000 ژِن رو بررسی کنند که ممکن است هر کدوم یک الل مغلوب بیمار داشته باشه؟!!!!!!!!!!!!
    به نظر من حتما به یک متخصص ژنتیک ( فردی که phd  ژنتیک دارد نه یک پزشک عمومی یا کارشناس ژنتیک ) مراجعه کنید مورد شما نیاز به بررسی بیشتر دارد و ممکن در حاملگی های بعدی برای خودتون یا بچه شما مشکل پیش بیاد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. safa90 نوشته است: سلام من بعد از 6 روز عقب افتادن قاعدگیم تست بارداری دادم جواب bhcg=2353 بوده یعنی باردار بودم. سقط کردم روز اول خونریزیم زیاد بود اما بعد از 3 روز خیلی کم شده وقتی سونوگرافی کردم وجود جنینی رو در رحمم تشخیص نداد اما توده کیستسکی در کنار تخمدان چپم دیده شد که گفتن مشکوک به بارداری خارج از رحم هست. دوباره تست بارداری دادم مقدار bhcg=700 شده تورو خدا کمکم کنیذ میخوام بدونم هنوز بچهای هست یا نه؟ممکنه کیست یه کیست معمولی باشه یا اینکه همون جنینه؟منو از این سر درگمی نجات بدبد

سلام،
    می بایست آزمایش بتا اچ سی جی به صورت سریال تکرار شود. اگر سقط کامل شده باشد، باید تیتر بتا اچ سی چی کاهش یافته تا به حد غیر بارداری برسد.

6. samina59

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    گاهی سقط خود به خود اتفاق می افته من هم همن مشگل رو داشتم دکترم بسیار زیبا این موضوع را برایم توضیح دادند گفتند ازیک درخت پر شکوفه بادام همه شکوفه ها بادام نمیشه واین قانون طبیعت که نطفه های قوی و بدون نقص باقی میمونه بالاخره بعد از 2 سقط بارداری سوم بدون مشگل سپری شد ان شالا شما هم مشگلی ندارید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید