شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترک روی ناخن

1. به روی ناخن ها م ترک های عمیقی ایجاد شده .
    با توجه به اطلاعات تصویری همین سایت  کمبود ویتامین ا و یا نارسایی احتقانی قلب ذکر شده بود .
    به غیر از چرب نگه داشتم موضعی و مصرف روی و کلسیم و ویتامین ا که مصرف می کنم هم مکمل هم در رزیم غذایی پیشنهاد دیگری دارید ؟
    روز به روز بدتر میشه .

2. Roksana65 نوشته است: به روی ناخن ها م ترک های عمیقی ایجاد شده .
    با توجه به اطلاعات تصویری همین سایت  کمبود ویتامین ا و یا نارسایی احتقانی قلب ذکر شده بود .
    به غیر از چرب نگه داشتم موضعی و مصرف روی و کلسیم و ویتامین ا که مصرف می کنم هم مکمل هم در رزیم غذایی پیشنهاد دیگری دارید ؟
    روز به روز بدتر میشه .

هر تغيير در وضع طبيعي ناخن مي تواند نشانه يک بيماري حتي خطرناک باشد؟!بنابراين بهتر است حتما به پزشک مراجعه کنید اما مواردی که میشه بهشون اشاره کرد:

1- ناخن هاي شکننده، توان نگهداري رطوبت را در خود ندارند در نتيجه لايه هاي ناخن به کلي خشک شده و ترک مي خورند و گاه ممکن است به علت کم کاري تيروئيد اين عارضه رخ دهد.

2- از نظر تغذيه نيز، رژيمي که آهن آن کم باشد، مي تواند موجب نازکي و شکنندگي و ترک برداشتن  ناخن شود که با مصرف سبزيجات برگدار مانند اسفناج، گوشت قرمز و تخم مرغ مي توان از آن جلوگيري کرد. کلا  تغذيه و رژيم غذايي صحيح در رشد و سلامت ناخن ها نقش مهمي دارد. مثلا غذاهاي حاوي آهن، کلسيم و ويتامين B و پتاسيم براي ناخن ها مفيدند.

3- ويتامين ب کمپلکس نيز در بهبود بخشيدن وضعيت ناخن هاي شکننده مفيد است

4- نبايد فراموش کرد قرار دادن بيش از حد ناخن در معرض آب، يکي از دلايل مهم شکنندگي و ترک برداشتن ناخن است. پس عدم استفاده از دستکش در انجام کارهاي منزل مي تواند شکنندگي را بيش از پيش کند.

5- اگر ناخن هاي سست و شکننده داريد، آنها را کوتاه و يکدست کنيد.

6- گاهي پاک کردن روده بزرگ از سموم، در درمان شکنندگي و ترک برداشتن  ناخن ها موثر است. اين سموم که معمولا در اثر يبوست به وجود مي آيند، از جذب کاني هايي که براي استخوان لازمند، جلوگيري مي کند.

7- آفتاب، کلر و پاک  کننده هاي قوي از دشمنان ناخن به شمار مي آيند، پس از آنها حتي المقدور اجتناب کنيد.

8- استفاده بيش از حد از لاک ناخن، سلامت ناخن ها را به خطر مي اندازد و گاهي شما را از رنگ ناخن ها که معياري براي تشخيص سلامتي است، غافل مي کند.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. Roksana65 نوشته است: به روی ناخن ها م ترک های عمیقی ایجاد شده .
    روز به روز بدتر میشه .

ترک روی ناخن معمولا یا به علت کمبود مواد معدنی و ویتامین هاست که با مصرف مکمل های غذایی رفع میشه، یا قارچ هست که باید به پزشک مراجعه کنید تا داروی مناسب وضعیتتون را براتون تجویز کنه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. با توجه به عکس هایی که دیدم فکر نمی کنم مبتلا به قارچ شده باشم . از لاک و ا ستون ف مواد شوینده و.. استفاده نمی کنم.
    در حدی ناخن هام شکننده شده که بیشتر مواقع دستکش نخی دستم می کنم ..
    ظاهر ماکلا طبیعی دارند  خیلی نرم . مثل پوست دست کنده می شوند !!!!!

5. Roksana65 نوشته است: با توجه به عکس هایی که دیدم فکر نمی کنم مبتلا به قارچ شده باشم . از لاک و ا ستون ف مواد شوینده و.. استفاده نمی کنم.
    در حدی ناخن هام شکننده شده که بیشتر مواقع دستکش نخی دستم می کنم ..
    ظاهر ماکلا طبیعی دارند  خیلی نرم . مثل پوست دست کنده می شوند !!!!!

سلام
    دوست عزیز شما باید به یه متخصص مراجعه کنین تا مشکلتون علت یابی و درمان بشه اما چنتا نکته هست که براتون میذارم:

1-  ناخن  هاي خود را بلند نگه ندارید و اگر  ناخن  هاي خود را به صورت چهارگوش بچینید معمولا شکنندگي آنها کمتر مي شود
    2- بيماري هاي پوستي: بعضي بيماري هاي پوستي هم موجب شکنندگي  ناخن  مي شوند. کساني که مشکل خشکي پوست دارند شکنندگي  ناخن  هم دارند
    3- از حضور بيش از حد در محيط هاي سرد پرهيز کنید.
    4- کِرِم هاي نرم کننده هم براي جلوگيري از شکنندگي  ناخن  ها موثر است. هر چه تعداد دفعات چرب کردن  ناخن  ها در روز بيشتر باشد به همان مقدار شکنندگي  ناخن  ها کمتر مي شود.

من خودم از لوسیون گیاهی رسپینا (Rospina) استفاده کردم و  موثر هم بوده شما م  با مشورت پزشک از این لوسیون استفاده کنین تا ان شاالله  مشکلتون حل شه.

6. اگه ناخن سیاه بشه چی؟
    من ناخن های پام دونه دونه از زیر سیاه می شن و تا اونا رو از ته نگیرم سیاهی شون نمی ره. هرکدوم که خوب می شه اون یکی ناخنم سیاه شدن رو شروع می کنه.
    من دیابت ندارم.. فقط کم خونی فقر آهن دارم. آیا این می تونه دلیلش باشه؟
    من کفش های تنگ هم نمی پوشم
    ممنون می شم راهنمایی کنید

7. از مکمل ماده معدنی روی استفاده کنید
    حتما نتیجه می گیرید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. با تشکر از تمام دوستان خوبم من تمام پیشنهاد ها رو قبلا  امتحان کردم اما متاسفانه نتیجه نگرفتم !

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید