شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 14   

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. درود
    من چند دوره هست قرص مارولون مصرف میکنم و تقریبا خون ریزی طبیعی اما کمتر داشتم ولی این سری یه حالت چسبندگی داره خیلی کمه و روان نمیشه  آیا مشکلی هست؟

2. سلام
    یه سوال در رابطه با قطع کردن قرص های زد بارداری که برای کیست استفاده میشه داشتم
    این مشکل برای نامزد من پیش اومده بود ایشون برای کیستشون از قرص استفاده میکردن یه 2ماهی استفاده کردن بعد از 2ماه دوره قرص ها تموم شد مسلما باید پریود میشدن بعد از تموم شدن قرص اما این پریود بیشتر از حد معمول طول کشید که به دکتر مراجعه کردن و گفتن که چون یک دفعه قطع کردی اینجوری شده که با مصرف دوباره قرص ها خوب شدن حالا سوال اینجاست که چخ جوری باید قرص هارو کنار گزاشت که این مشکل پیش نیاد ایا اصلا این حرف درست بوده که دکتر ایشون گفته؟
    ممنونم از دوستان

3. با سلام.... می خواستم بدونم تمام قرصهای ضد بارداری میزان خونریزی دوره قاعدگی رو کاهش میدن؟ منظورم اینه که اگه از قرص یاسمین به جای ld استفاده بشه میزان خونریزی عادی خواهد بود یا اینکه یاسمین هم خونریزی رو کم میکنه؟

و یه سوال دیگه اینکه اگه دوره اول از قرص ld استفاده بشه بعد از 7 روز استراحت میشه اونو به قرص یاسمین تغییر داد ؟ مشکلی پیش نمیاد و احتیاج به استفاده از روش مکمل به مدت یک ماه نیست؟ مرسی از جوابتون

4. با سلام من الی 22 ساله هستم

میخواستم درمورد قرص yaz اطلاعاتی به من بدید

آیا این قرص ایرانی یا خارجی چون قیمت خیلی بالایی داره

من میتونم به جای این قرص از قرص دیگه ای استفاده کنم راستش این قرص رو یه دکتر به من داد ولی هیچ اطلاعاتی توی سایتا ازش به دست نمیارم

اگر یه سری اطلاعات کامل و جامع در مورد این قرص به من بدید در مورد چگونگی استفادش میزان تاثیرش عوارضش مزایای استفاده ازش و کلا هر مطلب دیگه ای  واقعا ممنون میشم با تشکر از شما

5. 1122eli نوشته است: با سلام من الی 22 ساله هستم

میخواستم درمورد قرص yaz اطلاعاتی به من بدید

آیا این قرص ایرانی یا خارجی چون قیمت خیلی بالایی داره

من میتونم به جای این قرص از قرص دیگه ای استفاده کنم راستش این قرص رو یه دکتر به من داد ولی هیچ اطلاعاتی توی سایتا ازش به دست نمیارم

اگر یه سری اطلاعات کامل و جامع در مورد این قرص به من بدید در مورد چگونگی استفادش میزان تاثیرش عوارضش مزایای استفاده ازش و کلا هر مطلب دیگه ای  واقعا ممنون میشم با تشکر از شما

سلام ...
    بله اين دارو ايراني نيست .....
    اين دارو هم يك داروي تركيبي محسوب ميشه ( استروژن + پروژسترون ) كه خوب به دليل نوع خاص پروژسترونش پروفايل عوارض جانبي اون با ديگر داروها متفاوته ....
    براي پيشگيري از بارداري .... پي.ام.دي.دي ... و در افراد بالاي 14 سال (گاها) جهت درمان آكنه تاييد شده و انديكاسيون داره ....
    مهمترين نكته در مورد اين دارو ( و كلا هورمونهاي اين چنيني ) اين هست كه اگر سيگاري هستيد و يا سن بالاي 35 داريد مصرف رو با احتياط انجام بديد چون ريسك وقايعي چون سكته مغزي و ايجاد لخته خون رو بالا ميبره .....
    اگر مشكل كليوي ..كبدي و يا غده فوق كليه داريد و يا اگر بدخيمي مشخصي داريد بهتره از اين دارو استفاده نكنيد ...
    دروسپيرنون (جز پروژستروني دارو ) سبب افزايش پتاسيم خون ميشه كه از اين بابت و احتمال تداخل با داروهاي افزاينده پتاسيم خون بايد دقت كنيد .
    عوارض معمول دارو كه البته از ضد بارداريهاي قديمي تر كمتره سردر د...تهوع... درد و يا تندرنس سينه ها ...و خستگي ...افزايش وزن و نامنظمي در سيكل منس ... هست .

( من اونچه رو كه از بروشور دارو يادم بود گفتم براتون ...ولي همين الان به فارسي كي وردهاي ياز+قرص رو سرچ كردم برام موارد زيادي رو پيدا كرد )

و اما تغيير دارو ؟؟!!
    بايد ديد چرا براي شما اين دارو تجويز شده ؟؟
    آيا منع مصرف خاصي و يا عدم تحمل نسبت به باقي دارو ها داشتيد يا نه ؟؟
    اين رو بهتره با پزشكتون چك كنين ...چون ايشون علت تجويزشون رو ميدونن !!!!
    مويد باشيد ./.

6. ممنون از پاسخ گویی شما

راستش دکترم قبلش 4 تا آزمایش هرمونهای زنانه برام نوشت که وقتی جوابشونو دید گفت که مشکلی نداری حتی من بهشون گفتم که معده ضعیفی دارم ایشون گفتن که این قرص مشکلی نداره

اما سوال دیگه ای که درام اینه که درصد جلوگیری این قرص تا چه حد آیا نسبت به قرص های دیگه احتمال حامله شدن درش کمتره یا بیشتر

بعد میخواستم بدونم که با شروع این قرص تا چند وقت باید از روشهای جلوگیری دیگه استفاده کنم یا اصلا جلوگیری با روشهای دیگر نیازی هست یا نه؟؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه اینکه من چه کلمه ای رو سرچ کنم راستش هرچی قرص یاز یا حتی یاز+قرص رو سرچ میکنم هیچ صفحه ای که راجع به این قرص و روشهای استفاده و حتی مزایا و معایبش اطلاعاتی پیدا نمیکنم اگر شما لینکشو برام بزارید ممنون میشم

واقعا از وقتی که برای من صرف کردید کمال تشکر رو دارم

ممنون

7. سلام خسته نباشید
    ممنون از پست های عالیتون

من قبلاً هم یه سوال پرسیده بودم، یکی از اعضا جوابم رو داد و اطلاعاتی بود که خودم هم داشتم. راستش نمی دونم جای دیگه نتونستم سوالم رو پست کنم

من مدت 6 ساله قرص والپروات سدیم مصرف می کنم, الان 2 ماهه که برای پیشگیری قرص مصرف می کنم، ماه اول یاسمین خوردم و این ماه دارم یاز می خورم که 28 روزست.
    یه جا خوندم که داروهای ضد تشنج اگه آنزیم القا کننده کبدی نداشته باشن قرص های ترکیبی حاوی ستروژن کم می تونه تاثیر خوبی داشته باشه. و اگه لکه بینی نداشته باشم یعنی مقدار ستروژن کافی بوده.(که البته من هم لکه بینی ندارم)
    که تو لیست این دسته از دارو ها والپروات سدیم هم بود.
    اول می خواستم بدونم قرص یاز که می خورم جزو قرص های با ستروژن کمه؟
    بعد هم می خواستم بدونم بالاخره چی کار کنم، از روش دیگه ای هم استفاده کنم؟ یا اینکه تاثیر قرص کم نمیشه؟

خیلی از لطفتون ممنونم

8. sahar_ha نوشته است: سلام خسته نباشید
    ممنون از پست های عالیتون

من قبلاً هم یه سوال پرسیده بودم، یکی از اعضا جوابم رو داد و اطلاعاتی بود که خودم هم داشتم. راستش نمی دونم جای دیگه نتونستم سوالم رو پست کنم

من مدت 6 ساله قرص والپروات سدیم مصرف می کنم, الان 2 ماهه که برای پیشگیری قرص مصرف می کنم، ماه اول یاسمین خوردم و این ماه دارم یاز می خورم که 28 روزست.
    یه جا خوندم که داروهای ضد تشنج اگه آنزیم القا کننده کبدی نداشته باشن قرص های ترکیبی حاوی ستروژن کم می تونه تاثیر خوبی داشته باشه. و اگه لکه بینی نداشته باشم یعنی مقدار ستروژن کافی بوده.(که البته من هم لکه بینی ندارم)
    که تو لیست این دسته از دارو ها والپروات سدیم هم بود.
    اول می خواستم بدونم قرص یاز که می خورم جزو قرص های با ستروژن کمه؟
    بعد هم می خواستم بدونم بالاخره چی کار کنم، از روش دیگه ای هم استفاده کنم؟ یا اینکه تاثیر قرص کم نمیشه؟

خیلی از لطفتون ممنونم

سلام،
    داروهایی که از تاثیر داروهای ضد بارداری خوراکی می کاهند عبارتند از:

• کاربامازپین
    • فنوباربیتال
    • فنی توئین
    • ریفامپین
    • گریزوفولوین
    • پنی سیلین
    • سولفانامیدها
    • تتراسایکلین ها
    یاز و یاسمین نامهای تجاری drospirenone and ethinyl estradiol هستند با این تفاوت که یاسمین 30 میکروگرم اتینیل استرادیول دارد و یاز 20 میکروگرم ایتنیل استرادیول دارد. و اینها داروهای جوز داروهای کم استروژن هستند. پس مشکلی در میزان تاثیر قرصهای ضد بارداری در شما به وجود نمی آید.
    تنها نکته ای که باقی می ماند علت مصرف والپروات است، اگر این دارو را برای درمان تشنج مصرف می کنید ممکن است یاز باعث تغییر در سطح سرمی والپروات شود (هنگام مصرف دارو کاهش دوز و در روزهای استراحت افزایش دارو) و در نتیجه کنترل تشنج در شما دچار اختلال گردد پس اگر تشنجها بیشتر شد، احساس عدم تعادل، لرزش دست و یا تغییر سطح هوشیاری داشتید حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. سلام و با تشکر از سایت خیلی خوبتون

ببخشید من دو تا  سوال داشتم:

1- آیا این موضوع حقیقت داره که مصرف قرص ضد بارداری برای مدت طولانی مثلا 5 سال یا 4 سال مشکل نازایی می اورد ؟؟ من این موضوع را از خیلی ها شنیدم و نگرانم .

2- می خواستم بدونم قرص دزوسپتیو در بین قرص های ضد بارداری چقدر مورد تایید است ؟؟و آیا دقیقا مثل قرص های دیگه ال دی و اچ دی همون عملکرد را داره ؟؟

3- و آیا قرص های ضد بارداری ایرانی غیر قابل اعتمادند ؟ و بهتر است خارجی مصرف کنیم ؟

10. سلام

_ معمولآ قرصهای ضد بارداری نازایی نمیدن و  قرص ضد بارداری علت نازایی نیست.

_ دزوسپتیو یا همون مارولون قرص جدیدی هست وعوارض کمتری داره نسبت به سایر قرص های ضد بارداری و مشکلی نداره..
    _ قرص های ضد بارداری ایرانی غیر قابل اعتماد نیستن..قرصی ساخته نمیشه که اثری نداشته باشه وایرانی و غیر ایرانی هم نداره..

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  11. sm1366 نوشته است: سلام و با تشکر از سایت خیلی خوبتون

ببخشید من دو تا  سوال داشتم:

1- آیا این موضوع حقیقت داره که مصرف قرص ضد بارداری برای مدت طولانی مثلا 5 سال یا 4 سال مشکل نازایی می اورد ؟؟ من این موضوع را از خیلی ها شنیدم و نگرانم .

2- می خواستم بدونم قرص دزوسپتیو در بین قرص های ضد بارداری چقدر مورد تایید است ؟؟و آیا دقیقا مثل قرص های دیگه ال دی و اچ دی همون عملکرد را داره ؟؟

3- و آیا قرص های ضد بارداری ایرانی غیر قابل اعتمادند ؟ و بهتر است خارجی مصرف کنیم ؟

دوست عزیز
    1:هیچ کدام از قرصهای ضد بارداری ایجاد نازایی نمیکننداگر چنین بود افرادی که کلا تمایل به بارداری ندارند به جای جراحی وبستن لوله و...فقط قرص میخوردند اینکه عده ای بر این عقیده اند وتوصیه میکنند در افرادی که تا به حال بارداری نداشتند بهتر است سالهای طولانی جلوگیری نداشته باشند به این دلیل است که این افراد اگر مشکل نازایی داشته باشند متوجه آن نمیشوند وبه دنبال درمان نیستند همین که جلوگیری را قطع میکنند متوجه مشکل خود میشوندوتصور میکنند به خاطر مصرف قرص است که این اشتباه است
    2:منظورتان از مورد تایید بودن دزوسپتیو چیست؟اگر مورد تایید نباشد که در کلیه داروخانه ها عرضه نمیشود
    3:چه قرص ایرانی باشد چه خارجی در روش پیشگیری برابرند ولی قرصها ترکیبات متفاوتی دارند که در افراد مختلف میتونه معایب یا ویژه گیهای متفاوت داشته باشد به طور مثال با یک مار ک ممکن است شما تهوع داشته باشید ولی با مارکی دیگر چنین نباشد ولی هر دو از بارداری جلوگیری میکننددر ضمن قرصهای ایرانی چون در داخل کشور تهیه میشوند از نظر قیمت کمتر است

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  12. ممنون از پاسخ کاملتون ، فقط پس بهترین روش جلوگیری استفاده از کاندوم ؟؟

و  اگر کسی بخواهد از قرص برای مدت طولانی مثلا 5 سال استفاده کنه از کجا بفهمه مشکل نازایی داره ؟؟

13. میخواستم بدونم در صورتی که قرص سیپرترون کامپاند رو از روز 8 ام قاعدگی شروع کنم باز هم از بارداری جلوگیری میکنه؟

14. sm1366 نوشته است: ممنون از پاسخ کاملتون ، فقط پس بهترین روش جلوگیری استفاده از کاندوم ؟؟

و  اگر کسی بخواهد از قرص برای مدت طولانی مثلا 5 سال استفاده کنه از کجا بفهمه مشکل نازایی داره ؟؟

سلام،
    در مورد روشهای پیشگیری از بارداری و مزایا و علل شکست هر کدام قبلا توضیحات کافی داده شده است!
    هر زوج (اگر از قبل از ازدواج بیماری خاصی نداشته باشند) بارور هستند تا خلاف آن ثابت شود (بعد از یکسال که در زمانهای صحیح نزدیکی دارند، بارداری در آنها رخ ندهد)

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. moni110 نوشته است: میخواستم بدونم در صورتی که قرص سیپرترون کامپاند رو از روز 8 ام قاعدگی شروع کنم باز هم از بارداری جلوگیری میکنه؟

با سلام

من کاربر جدید هستم و امیدوارم که در جای صحیحی سوالم رو مطرح کرده باشم. منم سوال مشابه ایشون رو دارم ..

من ازونجایی که سیکل ماهانم بهم خورده بود و چند روز لک بینی داشتم ، روز قاعدگیم از دستم در رفت و از روز هفتم هشتم سیکل شروع به خوردن سیپروترون کامپاند کردم. ده روز بعد از شروع به خوردن قرص نزدیکی مشکوک داشتم و الان خیلی نگرانم .. لطفا بهم پاسخ بدین.

من میخوام بدونم آیا شروع قرص از روز هفتم، سیکل ماهانه ی من رو تغییر میده؟ یعنی برام ضرر داره، ازونجایی که جند ماهی هست سیکلم تا حدود نا مرتب شده؟ و دوم اینکه با توجه به اینکه طبق روال روتین (از روز اول قاعدگی شروع نکردم)آیا الان احتمال بارداری هست؟

امیدوارم هرچه سریعتر بهم پاسخ بدین .. ممنونم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 14 از 17
رفتن به صفحه :    ... 14   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید