شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خونریزی مقعد

1. سلام .من هنگام اجابت مزاج خونریزی از ناحیه مقعد دارم و بعدش درد و گرفتگی.آیا این شقاق هست؟اگه آره علتش چی بوده؟؟
    این موضوع باعث نگرانی من شده که هم دچار کم خونی بشم هم در رابطه جنسیم مشکلی پیش بیاد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. golijoon77 نوشته است: سلام .من هنگام اجابت مزاج خونریزی از ناحیه مقعد دارم و بعدش درد و گرفتگی.آیا این شقاق هست؟اگه آره علتش چی بوده؟؟
    این موضوع باعث نگرانی من شده که هم دچار کم خونی بشم هم در رابطه جنسیم مشکلی پیش بیاد.

سلام،
    احتمال شقاق وجود دارد، می بایست معاینه بالینی انجام شود. در مورد علل و درمانها عبارت "شقاق مقعد" یا "فیشر مقعد" را جستجو کنید. این خونریزی ها باعث کم خونی بالینی نمی شود . در مورد رابطه مقعدی قبلا بحش شده است...جستجو کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام خدمت دوستان عزیز
    نمی دونم الان که دارم مشکلمو اینجا مطرح می کنم جای درستیه یا نه ولی وقتی دیدم یه عزیزی از خونریزی مقعدش گفته منم واسه همین توی این تاپیک مشکلمو می گم
    جسارتمو ببخشید
    من حدود یک ساله توی دفع مدفوع مشکل دارم. یعنی اصلا نمی تونم مثل سابق(قبل این یک سال اخیر)به راحتی عمل دفع رو انجام بدم..خیلی خیلی معذرت می خوام از حرفی که می زنم..اگه با دخالت انگشت نباشه اصلا نمی تونم دفعی داشته باشم و البته معمولا هریکی دو روز خونریزی خیلی کمی هم از مقعد دارم فقط در حد خونی شدن نوک انگشتم.. نمی دونم باید چی کار کنم و به چه دکتری مراجعه کنم..البته حقیقتش از اینکه همچین مشکلی رو با دکتری رودررو مطرح کنم خجالت می کشم
    خواهش می کنم اگه چیزی به ذهنتون می رسه راهناییم کنید چون واقعا از این موضوع رنج می برم.. چندباری تصمیم گرفتم از استفاده ی انگشتم اجتناب کنم ولی نتونستم دفع کاملی داشته باشم و به یبوست دچار شدم

4. haale نوشته است: سلام خدمت دوستان عزیز
    نمی دونم الان که دارم مشکلمو اینجا مطرح می کنم جای درستیه یا نه ولی وقتی دیدم یه عزیزی از خونریزی مقعدش گفته منم واسه همین توی این تاپیک مشکلمو می گم
    جسارتمو ببخشید
    من حدود یک ساله توی دفع مدفوع مشکل دارم. یعنی اصلا نمی تونم مثل سابق(قبل این یک سال اخیر)به راحتی عمل دفع رو انجام بدم..خیلی خیلی معذرت می خوام از حرفی که می زنم..اگه با دخالت انگشت نباشه اصلا نمی تونم دفعی داشته باشم و البته معمولا هریکی دو روز خونریزی خیلی کمی هم از مقعد دارم فقط در حد خونی شدن نوک انگشتم.. نمی دونم باید چی کار کنم و به چه دکتری مراجعه کنم..البته حقیقتش از اینکه همچین مشکلی رو با دکتری رودررو مطرح کنم خجالت می کشم
    خواهش می کنم اگه چیزی به ذهنتون می رسه راهناییم کنید چون واقعا از این موضوع رنج می برم.. چندباری تصمیم گرفتم از استفاده ی انگشتم اجتناب کنم ولی نتونستم دفع کاملی داشته باشم و به یبوست دچار شدم

سلام،
    شما به یبوست دچار شده اید و اگر مشکل آناتومیکی وجود نداشته باشد، می توانید با درمانهای ساده (افزایش تحرک، مصرف مایعات، سبزیجات و میوه های تازه) این حالت را درمان کنید. علت مشاهده خون هم میتواند به دلیل وارد کردن انگشت و آسیب مخاط  و یا عبور مدفوع سفت باشد. اگر با روشهای معمول مشکل حل نشد به پزشک مراجعه کنید تا با تجویز داروهای مناسب به رفع این مشکل کمک کنند.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. سلام
    در مورد خونریزی از مقعد
    در مورد خونریزی از مقعد باید گفت که علل مختلفی می تواند سبب ایجاد آنشود که بر حسب علایم و نحوه خونریزی علت آن متفاوت خواهد بود . خونریزی میتواندناشی از وجود شقاق مقعدی باشد که در این صورت خونریزی به صورت خطی دراطراف مقعد می باشد و فرد در هنگام اجابت مزاج درد دارد . این حالت درافرادی بیشتر وجود دارد که سابقه یبوست های مکرر دارند . گاهی هم علت آنبواسیر است که معمولا خونریزی به صورت قطره ای بعد از اجابت مزاج است وفرد دردی ندارد. علل دیپری هم می توان سبب دفع خون شود . یعنی خونریزی درقسمت های بالاتر دستگاه گوارش وجود دارد . در این موارد خون به صورت مخلوطبا مدفوع خواهد بود .
    درمان بیماری بر اساس علت آن تا حدی متفاوت خواهد بود . برای معاینه و دریافت درمان مناسب به متخصص  مراجعه نماید.

6. با سلام خدمت همگی مخصوصا خدمت دکتر صادقی عزیز
    مرسی از جوابتون و همینطور مرسی از توجهتون به سوالم
    لازم دیدم جسارت کنم یه توضیح کوچولو بدم اینجا
    حقیقتش من یک سال پیش یعنی دقیقا قبل از اینکه مشکل دفع راحت مدفوع رو داشته باشم پرده ی بکارتمو ترمیم کردم البته بکارتمو از دست نداده بودم. دکترایی که پیششون رفتم (آخه من نظر چندتا دکتر رو پرسیدم و فقط به یکی اکتفا نکردم) بهم گفته بودن فقط سطح خارجی پرده ام خراشیده شده و اگه دوسه تا بخیه ی کوچولو بخوره خیلی خوبه. منم اینکارو پیش یه دکتر خوب انجام دادم همون موقع.. بعد از اون بود که من دیگه می ترسیدم زیاد برم دستشویی.. یا می ترسیدم زیاد پاهامو باز کنم.. انقدر اینجوری کردم که دفعات دستشویی رفتنم و همینطور دفع مدفوعم به مرور کم و کمتر شد.. (ببخشید..) وقتی حال جسمانیم بهتر شد دیگه نتونستم راحت عمل دفع رو انجام بدم.. می ترسیدم زور بزنم تا نکنه بخیه هام باز شه! واسه همین انگشتمو دخالت می دادم.. کم کم بدون اینکار اصلا نتونستم دفعی داشته باشم.. و الان یکساله از این موضوع رنج می برم
    آقای دکتر فرمودن که یبوست دارم
    و می تونم با درمانهای ساده مثل افزایش تحرک، مصرف مایعات، سبزیجات و میوه های تازه
    این مشکلمو حل کنم.. آقای دکتر من این درمانهای ساده رو همیشه انجام دادم.. باور کنین میوه و سبزیجات و مواد غذایی روان و مسهل رو زیاد مصرف می کنم ولی گاهی اصلا کارساز نیست..

7. haale نوشته است: با سلام خدمت همگی مخصوصا خدمت دکتر صادقی عزیز
    مرسی از جوابتون و همینطور مرسی از توجهتون به سوالم
    لازم دیدم جسارت کنم یه توضیح کوچولو بدم اینجا
    حقیقتش من یک سال پیش یعنی دقیقا قبل از اینکه مشکل دفع راحت مدفوع رو داشته باشم پرده ی بکارتمو ترمیم کردم البته بکارتمو از دست نداده بودم. دکترایی که پیششون رفتم (آخه من نظر چندتا دکتر رو پرسیدم و فقط به یکی اکتفا نکردم) بهم گفته بودن فقط سطح خارجی پرده ام خراشیده شده و اگه دوسه تا بخیه ی کوچولو بخوره خیلی خوبه. منم اینکارو پیش یه دکتر خوب انجام دادم همون موقع.. بعد از اون بود که من دیگه می ترسیدم زیاد برم دستشویی.. یا می ترسیدم زیاد پاهامو باز کنم.. انقدر اینجوری کردم که دفعات دستشویی رفتنم و همینطور دفع مدفوعم به مرور کم و کمتر شد.. (ببخشید..) وقتی حال جسمانیم بهتر شد دیگه نتونستم راحت عمل دفع رو انجام بدم.. می ترسیدم زور بزنم تا نکنه بخیه هام باز شه! واسه همین انگشتمو دخالت می دادم.. کم کم بدون اینکار اصلا نتونستم دفعی داشته باشم.. و الان یکساله از این موضوع رنج می برم
    آقای دکتر فرمودن که یبوست دارم
    و می تونم با درمانهای ساده مثل افزایش تحرک، مصرف مایعات، سبزیجات و میوه های تازه
    این مشکلمو حل کنم.. آقای دکتر من این درمانهای ساده رو همیشه انجام دادم.. باور کنین میوه و سبزیجات و مواد غذایی روان و مسهل رو زیاد مصرف می کنم ولی گاهی اصلا کارساز نیست..

دوست عزیز
    در کنار موارد ذکر شده ورزش رو مخصوصا پیاده روی رو فراموش نکنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید